عمومیمعرفی کسب و کار

سوالات سیاسی روز برای گزینش با جواب

نمونه سوالات گزینش با جواب؛ در گزینش استخدامی سازمان چه سوالاتی پرسیده می شود؟

گزینش استخدامی چیست؟ گزینش استخدامی فرآیندی از مراحل استخدامی می باشد و در تمامی سازمان های دولتی و ادارجات معتبر صورت می پذیرد. در گزینش تاکنون نمره یا امتیازی که بتواند در نمره ی کلی شما تاثیر بگذارد , وجود ندارد. در این مرحله فقط صلاحیت شما تایید یا رد خواهد شد.در صورت رد شدن میتوانید اعتراض کنید.

بعد از مرحله و مصاحبه استخدامی و صدور کارنامه نهایی شما تقریبا میشود گفت 99 درصد اماده استخدام شده اید و ان 1 درصد به این معنی نیست که جون احتمالش کم است پس استخدام شما پایان پذیرفتهاست . موارد زیادی مخصوصا تاکنون آبان 1401 به ما پیام داده اند که با اینکه حتی یک الی 2 هفته سرکار رفتند از گزینش با انها تماس گرفته شده و نتیجه نهایی را مردود اعلام کردند . بسیار دردناک است.

هر چند میتوانید به مراحل گزینش اعتراض کنید که در این مقاله بصورت کامل راه های اعتراض به گزینش رو بیان کرده ایم ولی مراحل طولانی و دردسر ها فراوان بوده و مشخص نیست که آیا دوباره جواب  بگیرید یا خیر؟ اما بهترین راه همین است که با گرفتن پکیج جامع گزینش از سرزمین استخدام شانس قبولی خودتون را افزایش دهید، چرا که در این پکیج سوالات گزینش عقیدتی سیاسی pdf؛ تمامی موارد برای شما اورده شده و فقط کافیست همت کنید.

ایا گزینش سازمان های مختلف با هم فرق می کند ؟

همان طور که گفتیم شما بعد از مرحله مصاحبه و دعوت به گزینش , حتی می توانید گزینش را در استان خود انجام دهید ( هرچند شهری که انتخاب کردید استان خودتون نباشد)

هر استان یک هیات گزینش خودش را داردو تمام کشور هیات مرکزی گزینش را دارا می باشند. در هر سازمانیکه قبول شوید پرونده شما برای انجام گزینش به هیات گزینش استان محل سکونتون ارجاع می شود تا بعد از گزینش شدن به سازمان مربوطه خبر تایید یا تایید نشدن گزینش شما را بدهند. پس فرقی نمی کند برای سازمان قوه قضاییه یا تامین اجتماعی یا دستگاه های فراگیر و یا …. استخدامی شرکت کردید ! گزینش همه را یک سازمان انجام داده و سوالات آن ها تا حد زیادی مشابه هم است.

سوالات گزینش استخدامی به چند دسته تقسیم می شوند ؟

در گزینش استخدامی سوالات به 3 دسته تقسیم می شوند: سوالات احکام و واجبات احکام – سوالات و اصطلاحات مباحث روز و صحبت های رهبری در زمینه های گوناگون – اخبار و مسایل روز کشور و سازمان مود نظر شما . سوالات احکام یکسری از سوالات واجبات دین می باشند که باید هم ان ها را بلد باشید و هم انجام دهید . مثلا خوندن نماز … برای شخص مسلمان خواندن نماز و بلد بودن معنی یا تفسیر ان بسیار مهم است .

سوالات مباحث روز و اصطلاحات رهبری : در جلسه گزینش برای اینکه متوجه شوند شما مورد 1(احکام) رو به درستی می دانید سوالات چالشی از شما پرسیده می شود مثلا نماز ایات را بخوان ؟

برای اینکه خط فکری شما مشخص باشد و  خدای نکرده مخالف موازین اسلامی نباشد , از اصطلاحاتی مثل حجاب چیست ؟ چرا نیاز به ولایت فقیه داریم ؟ نظر شما در مورد وضعیت فعلی کشور چیست و ………….

دسته سوم اخبار هستند که باید از سازمان مورد نظر یکسری اطلاعات و تغییراتی که در سازمان می افتد را بلد باشید .

در پکیج جامع گزینش تمامی موارد را برایتان اماده کردیه ایم تا بعد از تهیه ان از این صفحه وارد کانال تلگرامی شده و هم به اپدیت جزوه های احکام واصطلاحات دسترسی داشته باشید و هم اخبار متناسب با سازمان ها .

نمونه سوالات احکام گزینش

امام خمینی نزد مردم محبوبتربود یا آیت ا… خامنه ای وچرا؟

علت گرانیهای اخیررا چه می دانید؟

آیا دولت درگرانیهای اخیرنقش مهمی دارد یا عواملی دیگرنقش دارند؟

آشنایی قبل ازازدواج تا چه حد ازنظراسلام وقرآن صحیح است؟‌

واقعه هفت تیردرچه سالی وموضوع آن چیست؟

دعای توسل چه شبی درهفته خوانده می شود؟ سه شنبه شب برای ۱۲ امام

دعای ندبه چه روزی خوانده می شود؟ صبح جمعه

دعای جوشن کبیرچه روزی خوانده می شود؟‌ احیای ماه رمضان شبهای نوزدهم، بیست ویکم، بیست وسوم

مادرحضرت ابوالفضل که بود؟‌ ام البنی

سوره کوثرمنصوب به کیست؟ حضرت فاطمه

دعای کمیل درچه روزی خوانده می شود؟ شبهای جمعه

دعای سمات چه روزی خوانده می شود؟‌ عصرجمعه

اسراف ازچه نوع گناه است؟ گناه کبیره

واجبات نمازچند تا است؟ قیام، تکبیرالاحرام، رکوع، سجده، قرائت، ذکر، تشهد، سلام، ترتیب، موالات

ترتیب؟ تکبیره الاحرام، قرائت، رکوع، سجده، دررکت دوم بعد ازسجده، تشهدوسلام

موالات؟ پشت سرهم بودن اجزای نمازوفاصله نینداختن بین آنها

قرائت؟‌ خواندن حمد وسوره یا تسبیحات اربعه دررکعت سوم وچهارم را قرائت گویند وهمچنین حمد وسوره دررکعت اول ودوم نمازرا گویند

ذکر؟‌ سه مرتبه سبحان الله

قیام ؟‌ ایستاده بودن است

ارکان نماز؟ نیت، تکبیره الاحرام، قیام (( گفتن تکبیره الاحرام، وقیام متصل به رکوع )) رکوع، دوسجده، تسبیحات اربعه

تکبیره الاحرام؟‌ گفتن الله اکبراست وباید بدن آرام باشد ودستها را تا مقابل گوش بالا برد

تسبیحات حضرت فاطمه زهرا؟ ۳۴ بارالله اکبر، ۳۳ بارالحمدالله، ۳۳ بارسبحان الله

نمازاحتیاط را برای چه مواردی می خوانند؟ درموقع شک کردن درنماز

چیزهایی که می توان برآن سجده کرد؟‌ برروی زمین، سنگ مرمر، سنگ سیاه، سنگ گچ وآهک، آجر، کاغذ، چیزهایی که غیرخوراکی که اززمین می روید ( چوب،برگ درخت،سنگهای معدنی)، سجده برفرش وموکت وچیزهای خوراکی صحیح نیست

صنعت ملی شدن نفت ایران توسط چه کسی صورت گرفت؟ دکتر مصدق

اولین انتخابات ریاست جمهوری بعد از انقلاب در چه سالی بود ؟ پنجم بهمن ۱۳۵۸

روز هفتم تیر به چه مناسبتی است ؟ شهادت دکتر بهشتی و ۷۲ تن

روز قوه قضایه را به چه مناسبتی نام گذاری کردند؟ شهادت آیت الله بهشتی و ۷۲ تن

روز زن و پرستار به چه روزی نام گذاری شده است ؟ حضرت زهرا – حضرت زینب

ولادت حضرت قائم عجل الله چه روزی نام گذاری شده است؟ روز جهانی مستضعفان

مدت ریاست قوه مقننه چند سال است ؟ یک سال

نماز احتیاط به چه صورتی خوانده می شود؟

  • نیت نماز را نباید به زبان آورد
  • سوره و قنوت ندارد
  • احتیاط واجب آن است که حمد را آهسته بخوانند.

مواردی که در نماز خواندن مستحب است را نام ببرید؟

  • نماز در مسجد خوانده شود
  • اذان و اقامه
  • اذان گو عادل و وقت شناس باشد و صدای بلندی داشته باشد

شکیات نماز کدامند؟

  • شک‌هایی که نباید به آنها اعتناء کرد. که عبارتند از: الف) شک در نماز مستحبی، ب) شک در نماز جماعت، ج) شک در چیزهایی که محل به جا آوردنش گذشته است.
  • شک‌های که نماز را باطل می‌کند که عبارتند از: الف) شک در نماز دو رکعتی و سه رکعتی، ب) در نماز های چهار رکعتی (در رکعت‌های نماز شک کند اصلا نداند چند رکعت خوانده است- یک رکعت خوانده یا بیشتر- پیش ازسجده دوم شک کند)
  • شکهای صحیح: الف) اگردر تعداد نماز ۴ رکعتی شک کند باید بلافاصله فکر کند اگر به یکی یقین پیدا کرد همان را می‌خواند و نماز را تمام می‌کند، ب) اگر در نماز چهار رکعتی به یک از دو یقین پیدا نکرد بنا را به رکعت بیشتر گذارده و نماز را تمام می‌کند. ممکن است کمتر درست باشد به تعداد رکعت‌های که نماز نخوانده نماز احتیاط بخواند تا یقین کند نماز را درست انجام داده اگر بعد از سجده دوم شک کند که ۲ رکعت خوانده یا ۳ رکعت بنا را بر ۳ می‌گذارد و یک رکعت دیگر می‌خواند و نماز را تمام می‌کند وبعد از نماز یک رکعت نماز احتیاط ایستاده یا دو رکعت نماز احتیاط نشسته می‌خواند، درشک بین ۲ و ۳ و ۴ بنا را بر ۴ گذاشته و بعد دو رکعت نماز احتیاط ایستاده و بعد دو رکعت نماز احتیاط نشسته می‌خواند، درشک بین ۳ و ۴ می‌گذارد و بعد از نماز یک رکعت نماز احتیاط ایستاده می‌خواند.
دکمه بازگشت به بالا