عمومیمعرفی کسب و کار

سبک‌های همیشه ترند: پرده‌هایی که هرگز از مد نمی‌افتند

نصب پرده پشت پنجره‌ها از حریم خصوصی شما محافظت می‌کند و امکان تنظیم میزان نور ورودی به محیط را برای شما فراهم می‌آورد. صرف‌نظر از کاربردهای پرشمار این محصول، نصب پرده‌ای متناسب با دکوراسیون داخلی نقش چشم‌گیری در افزایش زیبایی ظاهری منزل ایفا می‌کند. به‌منظور تزئین خانه خود منطبق با مد روز نیاز دارید که سبک پرده‌ها را نیز مطابق با سبک‌های دکوراسیون داخلی ترند سال عوض کنید. برای تعویض پرده‌ها در کوتاه‌مدت ناچار به صرف هزینه‌های گزافی خواهید بود. با خرید سبک‌های همیشه ترند پرده می‌توانید تا حد زیادی در هزینه‌های تغییر دکوراسیون منزل صرفه‌جویی کنید.

در این مطلب سبک‌هایی از پرده را به شما معرفی کرده‌ایم، که هرگز از مد نمی‌افتند. اگر می‌خواهید، بدون نیاز به صرف هزینه‌های گزاف با ترند سال همراه باشید، تا انتهای مقاله با ما بمانید.

معرفی پرده‌هایی با سبک‌های همیشه ترند

خرید پرده‌هایی که از امکان هماهنگی با بسیاری از سبک‌های دکوراسیون داخلی برخوردارند، شما را قادر می‌سازد تا نیاز به خرید هرساله پرده را به حداقل برسانید. در هنگام خرید این نوع از محصولات مرغوبیت جنس پرده را نیز از یاد نبرید. پرده‌های تولیدشده با استفاده از مواد اولیه بی‌کیفیت پس از گذشت زمانی کوتاه آسیب می‌بینند یا نما و جلوه خود را از دست می‌دهند.

از جمله انواع پرده که به‌سادگی با بیشتر سبک‌های دکوراسیون داخلی هماهنگ می‌شوند، باید از مواردی مانند پرده‌های کلاسیک، پرده‌های کرکره‌ای، پرده‌های طرح داماسک و پرده‌های دو رنگ نام ببریم. پرده‌های والان‌دار، پرده‌های لوکس و پرده‌های ساده با رنگ‌های خنثی نیز از دیگر محصولاتی‌اند که می‌توانیم برای استفاده در طولانی‌مدت به شما معرفی کنیم.

پرده‌های کلاسیک

پرده‌های کلاسیک را با نام‌های دیگری مانند پرده سلطنتی و پرده سنتی نیز می‌شناسند. این محصولات به‌دلیل برخورداری از ویژگی‌هایی مانند ظاهر لوکس و زیبا توجه بسیاری از افراد را به خود جلب می‌کنند. ممکن است که با گذشت زمان بعضی تغییرات جزئی در نحوه دوخت پرده‌های سلطنتی اعمال شود. با وجود این تغییرات اعمال‌شده به‌اندازه‌ای نیست که ناچار شوید انواع جدید پرده کلاسیک را با پرده فعلی جایگزین کنید.

معمولا برای تولید این محصولات از متریال مخمل، حریر، تور و ابریشم بهره گرفته می‌شود. نصب این مدل از پرده به‌عنوان پرده اتاق نشیمن و پرده پذیرایی رایج است.

پرده‌های دو رنگ

پرده‌های دو رنگ طیف وسیعی از انواع پرده را شامل می‌شوند. پرده‌های حریر یکی از مدل‌های پرده دو رنگ به حساب می‌آیند. معمولا این نوع از پرده‌ها در فضاهای غیر رسمی منزل کاربرد بیشتری دارند. شما می‌توانید از پرده‌های حریر دو رنگ به‌عنوان پرده اتاق خواب یا پرده اتاق نشیمن استفاده کنید. می‌توانیم بعضی از انواع پرده‌های پانچی و پرده‌های دومکانیزم را نیز در دسته‌بندی پرده‌های دو رنگ جای دهیم. پرده‌های دو مکانیزم و پرده‌های پانچی به‌عنوان پردهایی مدرن شناخته می‌شوند.

پرده‌های طرح داماسک

پارچه داماسک به پارچه‌هایی نخی گفته می‌شود که در طرح‌ها و رنگ‌های متنوع در بازار موجودند. پرده‌های تولیدشده به‌وسیله پارچه داماسک در دسته پرده‌های لوکس طبقه‌بندی می‌شوند. با وجود این قیمت خرید این محصولات در مقایسه با دیگر انواع پرده لوکس به‌مراتب ارزان‌تر است. بسیاری از انواع پرده برقی دو مکانیزم با استفاده از این نوع پارچه تولید می‌شوند. نصب پرده‌های طرح داماسک در مکان‌های مختلف منزل حس لطافت و ظرافت را به شما القا می‌کند.

پرده‌های والان‌دار

والان یکی از اجزاء تزئینی پرده است که در قسمت بالایی پرده نصب می‌شود. والان پرده با استفاده از متریال مختلف و در طرح‌های متنوع تولید شده است. این پارچه تزئینی به‌منظور دوخت بسیاری از انواع پرده کاربرد دارد. از جمله پرده‌های والان‌دار می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • پرده‌های سلطنتی؛
  • پرده‌های پانچ؛
  • پرده‌های رولی؛
  • پرده‌های کتیبه؛
  • پرده‌های مجلسی؛
  • پرده‌های چین‌دار؛
  • پرده‌های ترکیبی.

پرده‌های لوکس

پرده‌های لوکس محصولاتی متفاوتی مانند پرده‌های کلاسیک و پرده‌های مدرن را دربرمی‌گیرند. پرده‌های پانچ و پرده‌های شید به‌عنوان بعضی از انواع پرده‌های لوکس و مدرن شناخته می‌شوند. بهترین محل نصب پرده‌های لوکس با توجه به سبک، جنس، طرح، رنگ و الگو دوخت این محصولات متفاوت است. برای مثال نصب پرده‌های لوکس شید بیشتر به‌عنوان پرده پذیرایی رواج دارد. نصب پرده‌های لوکس پانچ نیز برای فضاهایی مانند اتاق خواب، اتاق مطالعه، اتاق نشیمن و آشپزخانه مناسب است.

پرده‌های ساده با رنگ‌های خنثی

در صورت خرید پرده‌های طرح‌دار یا پرده‌هایی با رنگ‌های خاص نیاز دارید تا همزمان با تغییر رنگ سال و تعویض دکوراسیون داخلی منزل پرده‌های جدیدی را جایگزین پرده‌های فعلی کنید. خرید پرده‌های ساده با رنگ‌های خنثی این نیاز را به‌طور کامل از بین می‌برد. این محصولات با استفاده از مواد اولیه متفاوتی تولید می‌شوند. همین موضوع امکان نصب آن‌ها در فضاهای مختلف منزل را برای شما فراهم می‌آورد. در نتیجه می‌توانید برای خرید پرده سالن پذیرایی، پرده اتاق نشیمن، پرده آشپزخانه یا پرده اتاق خواب نسبت به خرید این محصولات اقدام کنید.

پرده‌های کرکره‌ای

پرده‌های کرکره چوبی و پرده‌های کرکره فلزی از انواع پرده‌هایی به‌حساب می‌آیند که استفاده از آن‌ها از سال‌های دور تا به امروز رواج داشته اشت. برای مثال پرده‌های کرکره چوبی یکی از قدیمی‌ترین مدل‌های پرده محسوب می‌شوند. با وجود این اعمال تغییرات جزئی در نحوه تولید و کارکرد باعث شده است که در حال حاضر از این محصولات به‌عنوان پرده‌هایی مدرن یاد شود. نصب پرده‌های کرکره چوبی و پرده‌های کرکره فلزی در فضاهای غیر رسمی منزل مانند اتاق خواب و اتاق مطالعه علاوه‌بر امکان تنظیم میزان نور، زیبایی محیط را نیز افزایش می‌دهد. شما می‌توانید از طریق انتخاب رنگ مناسب پرده کرکره‌ای این محصول را با بسیاری از سبک‌های دکوراسیون داخلی اتاق خواب و دیگر فضاهای داخلی منزل هماهنگ کنید.

سخن نهایی

به‌روز بودن و همگام شدن با ترند روز برای بسیاری از افراد از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است. با وجود این برای تغییر دکوراسیون داخلی منزل منطبق با مد به صرف هزینه‌های گزافی نیاز خواهید داشت. انواع پرده سلطنتی، پرده والان‌دار پرده‌های ساده به‌عنوان بعضی از این انواع پرده شناخته می‌شوند که امکان هماهنگ شدن آن‌ها با بسیاری از سبک‌های دکوراسیون داخلی منزل وجود دارد.

در این مقاله به معرفی انواع پرده‌هایی پرداختیم که با مرور زمان قدیمی نمی‌شوند و استفاده از آن‌ها برای سال‌های سال امکان‌پذیر است. خرید پرده‌هایی با سبک‌های همیشه ترند به شما امکان می‌دهد تا به‌میزان زیادی در هزینه‌های تغییر چیدمان خانه خود صرفه‌جویی کنید.

دکمه بازگشت به بالا