حوادثمعرفی کسب و کار

ارزانترین بیمه شخص ثالث ۱۴۰۰

صاحبان ماشین و راننده‌ها همیشه دغدغه خرید بیمه ماشین را دارند. تصمیم گیری برای انتخاب و و این که اصلا بیمه بدنه و بیمه حوادث بخریم یا نه کار سختی است. از طرفی هم انتخاب‌های متعددی از میان شرکت‌های مختلف بیمه و پوشش‌های بیمه‌ای وجود دارد. آیا باید خرید ارزان ترین بیمه خودرو را انجام دهیم یا به دنبال انتخاب‌های بهتری باشیم؟ برای انتخاب بهترین بیمه ماشین در ادامه با ما همراه شوید.

انواع بیمه خودرو کدامند؟

بیمه‌های ماشین برای جبران خسارت‌های شما در انواع تصادف و حادثه ضروری هستند. خرید بیمه شخص ثالث برای همه اجباری است و خسارت‌های جانی و خسارت‌های مالی که راننده مقصر برای دیگران ایجاد می‌کند را جبران می‌کند. بیمه بدنه در مقابل برای جبران خسارت راننده مقصر، دزدی و … استفاده می‌شود.

بیمه شخص ثالث چیست؟

در بیمه شخص ثالث، مالک وسبله نقلیه (بیمه‌گزار) شخص اول است و شرکت بیمه (بیمه‌گر) که متعهد به جبران هزینه‌ها طبق بیمه‌نامه است، شخص ثانی محسوب می‌شود. شخص ثالث فرد زیان‌دیده در حادثه رانندگی است.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث

تمام افرادی که در حادثه تصادف، زیان مالی و جانی می‌بینند، تحت پوشش بیمه شخص ثالث هستند. این بیمه هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارات به اموال را جبران می‌کند.

سقف پرداخت خسارت جانی به اشخاص ثالث برابر در ماه‌های حرام است.

سقف پرداخت خسارت مالی به پوشش‌های انتخاب شده زمان خرید بستگی دارد.

راننده مقصر حادثه هم می‌تواند خسارت جانی خود را تا سقف دیه در ماه‌های عادی دریافت کند.

خرید ارزان‌ترین بیمه شخص ثالث

برای خرید ارزان‌ترین بیمه خودرو باید موارد مختلفی را در نظر بگیرید. مهم‌ترین عامل تاثیر گذار در قیمت بیمه شخص ثالث نرخ پایه آن است،‌ بعد از مقدار پوشش خسارت مالی، مقدار تخفیف‌های بیمه شخص ثالث و جریمه بیمه شخص ثالث هم تاثیر زیادی بر قیمت بیمه ماشین شما دارند.

بیمه بدنه چیست؟

بیمه بدنه یکی از انواع بیمه خودرو است که آسیب‌های مالی وارد شده به خودرو را جبران می‌کند. این بیمه برخلاف بیمه شخص ثالث اجباری نیست ولی در شرایطی که قیمت خودرو افزایش زیادی داشته، بهتر است به‌عنوان مکمل این بیمه را هم خریداری کنید. قیمت بیمه بدنه با توجه به عوامل مختلفی مثل مدل خودرو، سال ساخت، کارکرد، پوشش‌ها و … مشخص می‌شود و به‌همین خاطر قیمت مصوبی ندارد؛ با توجه به همین موضوع اگر بیمه خودرو خود را به‌دقت انتخاب کنید می‌توانید بهترین بیمه ماشین را با ارزان‌ترین قیمت خریداری کنید. در ادامه نکاتی را برای خرید ارزان‌ترین بیمه خودرو در رشته بدنه به شما می‌گوییم که مطمئنا به شما در انتخاب بیمه خوب کمک می‌کنند.

نحوه خرید ارزان ترین بیمه بدنه خودرو

همانطور که گفتیم قیمت بیمه بدنه بستگی به چندین عامل مختلف دارد که بعضی از آن‌ها مانند پوشش‌ها، تخفیف و شرکت بیمه قابل تغییرند. پس با دانستن این جزییات می‌توان یک بیمه خودرو ارزان ولی خوب خریداری کرد.

از تخفیف‌های بیمه بدنه خودرو استفاده کنید.

تخفیف‌های بیمه بدنه ماشین تاثیر زیادی در قیمت آن دارند و می‌توانند تا ۷۰٪ از قیمت را کاهش دهند. البته درصد تخفیف‌ها و مقدار آن به شرکت بیمه‌ای که انتخاب می‌کنید، بستگی دارد. تخفیف‌های اصلی بیمه بدنه را در ادامه مشاهده می‌کنید.

–         تخفیف عدم خسارت

–         تخفیف خودروی صفر کیلومتر

–         تخفیف داشتن بیمه شخص ثالث از همان شرکت

–         تخفیف اساتید، کادر درمان و … (بستگی به شرکت بیمه دارد)

–         تخفیف خرید نقدی

خرید ارزان‌ترین بیمه بدنه

باید بگوییم که همیشه ارزان‌ترین بیمه خودرو، بهترین بیمه ماشین نیست. باید در زمان خرید پارامتر‌های مختلفی از جمله توانگری مالی شرکت بیمه، میزان رضایت مشتری‌ها،‌ سقف تعهدات و پوشش‌ها، نرخ شکایت مشتریان و تعداد شعبه‌های پرداخت خسارت را در نظر داشته باشید. با در نظر گرفتن همه شرایط اگر خدای نکرده مشکلی برای شما یا ماشینتان پیش بیاید، خیالتان آسوده است که حداکثر خسارت را در کوتاه‌ترین زمان و بدون دردسر دریافت می‌کنید.

از طرفی گاهی برای کاهش هزینه‌ها ممکن است برخی از پوشش‌های بیمه بدنه را انتخاب نکنیم اما باید این انتخاب را با توجه به نیازمان انجام دهیم. پوشش‌های اضافی سرقت جزئی قطعات ماشین و نوسانات قیمت از مهم‌ترین پوشش‌ها هستند. اگر در حالت پارک و بدون جابه‌جا شدن ماشین قطعات آن سرقت شوند، شرکت بیمه خسارت را پرداخت نمی‌کند. از طرفی داشتن پوشش نوسانات قیمت هم ضروری است. متاسفانه هر روز قیمت ماشین تغییر می‌کند و اگر این پوشش را نداشته باشید خسارت شما متناسب با قیمت خودرو در زمان خرید بیمه بدنه پرداخت می‌شود. برای اطلاعات بیشتر درباره پوشش‌های بیمه بدنه،‌ مطلب «» را بخوانید.

خرید بهترین بیمه خودرو

همان‌طور که تا اینجا گفتیم، ارزان‌ترین بیمه خودرو همیشه بهترین نیست. بهترین بیمه ماشین را از شرکت‌های بیمه با توانگری سطح یک انتخاب کنید تا خیالتان آسوده باشد. آخرين وضعيت نسبت توانگری هر‌کدام از شركت‌های بيمه در سال‌های 1399 و ١٤٠٠ را می‌توانید در جدول زیر ببینید:

نام شرکت نسبت توانگری سال 1399 نسبت توانگری سال 1400 سطح توانگری
ایران 93 109 یک
آسیا 120 133 یک
دانا 122 120 یک
البرز 138 222 یک
معلم 78 117 یک
پارسیان 129 155 یک
ملت 279 386 یک
رازی 102 238 یک
سامان 101 269 یک
پاسارگاد 219 334 یک
کارآفرین 177 262 یک
سینا 115 123 یک

در این مقاله قصد داریم به مواردی که به مشتریان کمک می‌کند تا هنگام  و بهترین انتخاب را داشته باشند بپردازیم. مواردی هم‌چون میزان نرخ حق بیمه بدنه و ثالث شرکت‌های بیمه، مقایسه توانگری شرکت‌های مختلف بیمه، میزان رتبه رضایت مشتریان و میزان شکایت مشتریان که در ادامه می‌خوانید:

ارزانترین بیمه ثالث را با توجه به نرخ چه شرکتی ارائه می‌دهد؟

شرکت‌های مختلف بیمه، قیمت‌های متفاوتی به عنوان حق بیمه از مشتریان اخذ می‌کنند. اگر پوشش مالی حداقل را انتخاب کنید نرخ همه‌ی شرکت‌های بیمه‌ای باهم برابرند فقط بیمه ایران بین ۱۰ تا ۲۰ هزارتومان بیشتر است. دلیلش این است که ۲/۵ درصد تخفیف هنوز روی نرخ بیمه ایران اعمال نشده است.

و گرانترین آن به این ترتیب است:

در صورت دریافت پوشش مالی بالاتر شرکت‌های بیمه‌ای از پایین‌ترین به بالاترین قیمت عبارتند از:

پاسارگاد – نوین – پارسیان – کارآفرین – دانا – البرز – آسیا – ما – دی – رازی – ایران

پاسارگاد ارزان‌ترین و گران‌ترین بیمه را دارند.

قیمت بیمه بدنه شرکت‌ها از پایین‌ترین قیمت تا بالاترین عبارتند از:

رازی- آسیا- پارسیان- البرز- دی- ایران- نوین- پاسارگاد- ما- دانا

بیمه رازی و بیمه دانا بالاترین را دارند. با انتخاب هر 4 پوشش اصلی بیمه بدنه،  قیمت بیمه بدنه دانا ارزانتر خواهد شد.

 با انتخاب تمامی پوشش‌های بیمه بدنه به غیر از پوشش ترانزیت قیمت بیمه بدنه پارسیان ارزان تر خواهد شد.

بیمه‌گرها از نظر سطح توانگری

یکی از شاخص‌های مهم در تصمیم‌گیری خرید بیمه‌نامه از شرکت‌های مختلف بیمه، شاخص توانگری‌مالی است. این شاخص به ما می‌گوید که شرکت بیمه‌ای که انتخاب می‌کنیم توانایی ایفای تعهدات خود را دارد؟ سطوح توانگری به ۵ دسته تقسیم می‌شود. که سطح ۱ بالاترین توانایی و سطح ۵ پایین ترین توانایی مالی را نشان می‌دهد.

شرکت‌های بیمه‌ای که از بالاترین به پایین‌ترین سطح توانگری‌مالی عبارتند از:

کارآفرین – پارسیان – البرز – آسیا – رازی –  ما – پاسارگاد – دانا – دی – نوین – ایران

شرکت کارآفرین بالاترین و ایران پایین‌ترین سطح توانگری‌مالی را در بیمه ثالث دارند.

بیمه بدنه خودرو

شرکت‌های بیمه‌ای از بالاترین به پایین‌ترین سطح توانگری عبارتند از:

آسیا – رازی – پارسیان – ما – البرز – پاسارگاد – دانا – نوین – ایران

شرکت آسیا بالاترین و ایران پایین‌ترین سطح توانگری را در بیمه‌های بدنه را دارا هستند.

کدام شرکت‌ها بیشترین میزان رضایت مشتری را در بیمه‌های ثالث و بدنه را دارند؟

شرکت‌های بیمه‌ای از بالاترین به پایین‌ترین رتبه رضایت مشتریان عبارتند از:

آسیا – دانا – ایران – رازی – کارآفرین – پارسیان – دی – نوین – البرز – پاسارگاد – ما

آسیا بالاترین و بیمه ما پایین‌ترین سطح رضایت مشتریان را دارند.

بیمه بدنه ماشین

شرکت‌های بیمه‌ای از بالاترین به پایین‌ترین رتبه رضایت مشتریان عبارتند از:

آسیا – پاسارگاد – ما – دانا – ایران – رازی – پارسیان – نوین – البرز

کدام شرکت‌ها بیشترین نرخ شکایت مشتریان را دارند؟

شرکت‌های بیمه‌ای از بالاترین به پایین‌ترین نرخ شکایت مشتریان عبارتند از:

ما – البرز – آسیا – ایران – پاسارگاد – نوین – دانا – پارسیان – دی – کارآفرین – رازی

شرکت بالاترین نرخ شکایت و بیمه رازی پایین‌ترین نرخ شکایت را دارند.

بیمه بدنه

شرکت‌های بیمه ای از بالاترین به پایین‌ترین نرخ شکایت مشتریان عبارتند از:

ما – البرز – آسیا – ایران – پاسارگاد – نوین – دانا – پارسیان – رازی

شرکت بیمه ما بیشترین نرخ شکایت و شرکت بیمه رازی کمترین نرخ شکایت را دارند.

شرکت‌های بیمه ازنظر تعداد شعبات پرداخت خسارت

بیشترین شعبات پرداخت خسارت را داراست و شرکت‌هایی که دارای پرداخت خسارت سیار هستند عبارتند از :

ایران – البرز – نوین – پارسیان – پاسارگاد

استعلام و خرید بیمه شخص ثالث که زیرشاخه بیمه خودرو محسوب می‌شود، نیازمند اطلاعات خاصی است. اطلاعاتی نظیر: تعریف بیمه شخص ثالث، پوشش‌ها، نحوه محاسبه قیمت و… به شما کمک می‌کند تا انتخاب بهتری داشته باشید.

بیمه شخص ثالث چیست؟

بیمه شخص ثالث، برای تمام دارندگان وسایل نقلیه زمینی اجباری است. طبق قانون بیمه مرکزی، خسارات جانی و مالی مالک وسیله نقلیه‌ای که تحت پوشش بیمه شخص ثالث باشد، بر عهده‌ی شرکت بیمه‌گر او خواهد بود. به عبارت دیگر، تمامی اشخاصی كه در یك حادثه تصادف، زیان مالی و جانی می‌بینند، تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار می‌گیرند. این بیمه هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارات وارد شده به اموال را جبران می‌كند.

در بیمه شخص ثالث، مالك وسیله نقلیه شخص اول به شمار می‌آید كه در اكثر بیمه‌نامه‌ها تحت عنوان بیمه‌گزار شناخته می‌شود. شخص ثانی شركت بیمه است كه متعهد به جبران هزینه‌ها طبق قرارداد است كه در بیمه‌نامه با عنوان بیمه‌گر درج می‌شود. و در نهایت شخص ثالث، فرد زیان‌دیده در حوادث رانندگی است.  به عبارت دیگر، منظور از اشخاص ثالث کلیه سرنشینان مجاز وسیله نقلیه بیمه‌شده است. در قانون جدید بیمه شخص ثالث، راننده مقصر حادثه‌دیده هم تحت پوشش‌های بیمه اجباری وسایل نقلیه یعنی پوشش‌های بیمه ثالث قرار می‌گیرد.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث دو نوع خسارات مالی و جانی یا خسارات بدنی شخص ثالث را پوشش می‌دهد. بیمه‌گر متعهد به پرداخت حداکثر پوشش بیمه شخص ثالث اتومبیل برای جبران خسارت های‌جانی و مالی مطابق حداکثر تعهدات توافقی در بیمه‌نامه شخص ثالث است. خسارت مالی: خسارت‌هایی كه به اموال اشخاص ثالث وارد می‌شود مانند تصادف و خسارت به خودروی ثالث. چنین خسارت‌هایی، زیان مادی شخص ثالث دارنده وسیله نقلیه موضوع بیمه را شامل می‌گردد.

خسارت بدنی: خسارت‌های جانی به اشخاص ثالث مانند: فوت، نقص عضو و هزینه‌های درمان پزشکی ناشی از حادثه باشد. خسارت بدنی پرداختی یا ارش به نوعی از دیه گفته می‌شود که مقدار آن در شرع مقدس تعیین نشده است. این خسارت‌ها صدماتی مانند: شکستگی، نقص عضو، ازکارافتادگی جزئی یا کلی، دیه فوت و هزینه معالجه اشخاص ثالث در اثر حوادث را در برمی‌گیرد. پوشش حوادث راننده: خسارت جانی راننده مقصر آسیب‌دیده به‌شرط داشتن گواهینامه معتبر و مرتبط با خودرو، تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار می‌گیرد.

دکمه بازگشت به بالا