سلامت و تندرستیمعرفی کسب و کار

خواص عسل برای زخم معده چیست ؟ [ شرح کامل ]

زخم معده  نوعی جراحتی درناک  است . هرگاه تعادل بین اسید معده و سد دفاعی مخاط معده بر هم می خورد، زخم معده ایجاد می شود یکی از باکتری های ایجاد زخم معده باکتری هلیکوباکترپیلوری می باشداین باکتری می تواند توسط غذا و آب در بدن منتشر شود. راهکارهای مختلفی برای درمان این بیماری وجود دارد  از داروهای شیمیایی گرفته تا انواع درمان با خوراکی ها ودرمان های گیاهی خوراکی های طبیعی مثل ترکیب عسل با برخی مواد .شاید از خودتان بپرسید خواص عسل برای زخم معده چیه؟ تا انتها با ماباشید تا جواب سوالتان را بدست آورید.

کافیه برای آشنایی بیشتر با بهترین عسل طبیعی به این لینک مراجعه کنید.

علائم  زخم معده

معده نیز مانند هر بیماری دیگری با علائمی همراه است. شدت این علائم به شدت زخم بستگی دارد. شایع ترین علامت آن

·         کاهش وزن

·         اجتناب از غذا خوردن به علت درد

·         حالت تهوع واستفراق -نفخ شکم

·         اروغ زدن همراه با ریفلاکس اسید

·         سوزش سر دل

·         دردی که ممکن است پس از خوردن ونوشیدن  یا مصرف انتی اکسیدان ها بهبود یاب

·         مدفوع تیره وقیر مانند

·         استفراغ خونی

لابد می خواهید بدانید خواص عسل برای زخم معده واز بین بردن این علائم به چه صورت است؟ ابتدا با انواع زخم معده به صورت کلی آشنا شوید تا خواص عسل برای زخم معده را هم بیان کنیم.

انواع زخم معده

-زخم اثنی عشر

-زخم مری

-زخم معده

راهکارهای درمان زخم معده

برای این بیماری دو نوع درمان در نظر گرفته شده است:

-درمان طبیعی

-درمان دارویی

درمان طبیعی مثل

·         پرهیز از مصرف غذاهای تند

·         قرار دادن محصولات پروبیوتیک در برنامه ی غذایی

·         پرهیز از مصرف نوشیدنی هایی مثل قهوه

·         کنترل استرس واظطراب

·         عدم استعمال دخانیات

درمان زخم معده با عسل

درمان دارویی همیشه قرص نیست بعضی وقت ها از ترکیب دو ماده ی خوراکی یک دارو برای درمان ساخته می شود. مثلا یکی از خواص عسل برای زخم معده این است که با ترکیب برخی مواد به یک داروی کنترل کننده ودرمان کننده ی زخم معده تبدیل می شود عسل به عنوان یک ماده ملین کمک زیادی به هضم غذا و البته تاثیر دائمی بر بهبود طبیعی دستگاه گوارش دارد. عسل به دلیل داشتن اهن و منگنز به هضم غذا کمک می کند. و از ترشح اسیدی معده که موجب سوزش و دردناک شدن معده می شود جلوگیری می کند. همچنین اثر التیام بخشی و ایجاد آرامش عصبی در فرد دارد. ترکیب عسل با برخی مواد طبیعی وگیاهی دیگر می تواند زخم معده را بهبود وحتی در بعضی موارد از بین ببرد و اما خواص عسل برای زخم معده:

بهبود زخم معده با عسل و دارچین

همانگونه که بیان شد یکی از خواص عسل برای  زخم معده ترکیب آن با دارچین می باشد. برای این کار کافی است 3 قاشق عسل را به همراه یک چهارم چای خوری دارچین را با هم مخلوط نموده وهر روز از ان میل نمایید.

بهبود زخم معده با عسل و زردچوبه

زردچوبه در برابر زخم معده و زخم های ملتهب موثر است پس اگر ازاین بیماری  رنج می برید از خواص عسل برای زخم معده وترکیب آن با زردچوبه غافل نشویدبرای این کار کافیست 3 قاشق غذاخوری عسل خالص، ۵۰ گرم زردچوبه را با هم مخلوط کرده وبه صورت روزانه میل نمایید.

بهبود زخم معده با عسل و آویشن

از خواص عسل برای زخم معده این است که ازترکیب شدنش با برخی مواد یک دارویی فوق العاده به وجود می آید برای تسکین درد معده ۵ گرم آویشن را در ۴۰۰ سی سی آب جوش دم کرده بعد از هر وعده غذایی یک فنجان با عسل شیرین نموده و بنوشید.

بهبود زخم معده با عسل و تمشک

برای درمان سوزش معده ۳۰ تا ۵۰ گرم برگ تمشک را در یک لیتر آب جوش ۱۰ تا ۲۰ دقیقه دم کرده پس از سرد شدن با عسل شیرین نموده، نیم ساعت بعد از هر غذا یک فنجان بنوشید. وبه همين  راحتی از خواص عسل برای زخم معده بهره مند شوید.

بهبود زخم معده باعسل و سیاه دانه

از خواص عسل برای زخم معده این است که با خیلی از مواد اطرافش سازگاری داردمثلا باسیاه دانه. یکی از روش های درمانی از زمان های قدیم مصرف عسل ونیم کوب سیاه دانه بوده است. این معجون پر خاصیت به دو سین هم معروف است وخاصیت ضد التهابی وضد میکروبی دارد.در این روش کافی است یک قاشق سیاه دانه را نیم کوب کرده وبه سه قاشق عسل اضافه نماید وهر صبح ناشتا از ان میل نمایید.

بهبود زخم معده با عسل وانجیر

خواص عسل برای زخم معده به کمک انجیر این ویژگی را دارد،که انواع درد معده،سوزش،ترشح اسید معده، نفخ وترش کردن، تا تقویت معده، از بین بردن مسمومیت معده را دارا باشد. در این روش مقداری عسل و انجیر را مخلوط کرده و قبل از خواب و صبح به صورت ناشتا میل نمایید.

بهبودزخم معده با عسل موم دار

خواص عسل برای زخم معده وبهبود آن فقط منحصر به خود عسل نیست بلکه موم آن هم خواص زیادی برای از بین بردن زخم معده دارد.مصرف عسل موم دار برای مدت یک الی دو ماه به تدریج زخم معده را برطرف می نمایید.

 عوارض مصرف عسل تقلبی بر معده

ابتدا خوب است بدانید بیماری‌ها‌ی مرتبط با معده شامل نفخ، سوزش، یبوست، ترش‌کردن یا ریفلاکس، زخم، ورم و درد‌ معده میشن.عواملی زیاد در ایجاد یا حتی گسترش این نوع بیماری وجود دارد یکی از این عوامل عدم اگاهی نسبت به خرید محصول نامناسب می باشد تا اینجای این مقاله خواص مختلف درمانی عسل با برخی خوراکی ها در بهبود یا حتی برطرف کردن کامل بیماری زخم معده بیان شد ولی ایا می دانستید همین عسل پر خاصیت در صورتی که یک محصول اصل نباشد وشما از عسل تقلبی استفاده نماید نه تنها از خواص عسل برای زخم معده بهره ایی نخواهید برد بلکه موجب تشدیداین بیماری می شوید?

چرا که اگر عسل ترکیبی، با موارد ذکر شده تقلبی باشد در این صورت شما فقط در طول روز حجم زیادی از شکر موجود در عسل تقلبی را به بدن وارد می کنید و این در حالی است که مصرف شکر می تواند این بیماری را تشدید نماید شماباید این نکته را در نظر داشته باشید برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب حتما از عسل طبیعی وارگانیک استفاده نمایید.

بهترین زمان مصرف عسل

یکی دیگر از عواملی که می توانید در درمان انواع بیماری ها موثر واقع شود مصرف ان در زمان مناسب است.فرقی نمی کند که شما درگیر چه نوع بیماری هستید یاحتی از چه روشی برای درمان استفاده می کنید چه روشی طبیعی باشد یا استفاده از انواع داروهای شیمیایی یا حتی داروهای گیاهی.نکته ایی که ایجا مهم است این است که باید دارو در موقع مناسب مصرف شود مثلا اگر شما قصد دارید از خواص عسل برای زخم معده نتیجه بگیریدغالبا بهترین زمان استفاده صبح زود ودر برخی موارد هم هنگام خواب شبانه می باشد.مصرف عسل در وعده ی صبحانه یا حتی به صورت ناشتا موجب پاکسازی رود ومعده واز عفونت باکتریایی و ویروسی در معده جلوگیری می نماید

بهترین نوع عسل دربهبود و درمان زخم معده

ممکن است بعد از مطالعه ی این گفتار قصد داشته باشید از عسل برای زخم معده استفاده نمایید قطعا اولین سوالی که در ذهن شما تداعی می شود این است که با توجه به گوناگونی عسل طبیعی در بازار کدام نوع عسل برای درمان زخم معده مفید است در پاسخ به این سوال باید گفت که اغلب گونه های عسل در درمان زخم معده مفید هستند اما در اینجا ملاک باید کیفیت واصالت عسل در نظر گرفته شود نه نوع ان .چرا که همانگونه که بیان شد اگر عسل مورد استفاده تقلبی باشد شما حجم بالایی از شکر وارد معده وبدن خود می نمایید ونتها بیماری بهبود پیدا نمی کند بلکه تشدید هم خواهد شد.

اما کلام اخر

در این گفتار تلاش شد که شما را با خواص عسل برای زخم معده آشنا کنیم . دیگر وقت آن رسیده است که برای مدتی هم که شده درمان از طریق داروهای شیمیایی را کنار گذاشته و از خواص عسل برای زخم معده وسایر بیماری ها بهره مند شوید.

عناوین این مقاله مخفی کردن عناوین
دکمه بازگشت به بالا