عمومیمعرفی کسب و کار

قفل کله گاوی چیست و ایا برای قفل پارکینگ درب حیاط مناسب است؟

از با کیفیت ترین و ایمن ترین قفل های درب موجود در بازار می توان قفل کله گاوی را نام برد. که قابلیت نصب روی انواع درب و حتی درب پارکینگ را دارد. نام دیگر قفل کله گاوی، قفل لاک پشتی است. این نوع قفل همچنین به عنوان قفل برقی توکار نیز شناخته می شود. قفل کله گاوی یکی از قفل های پر تقاضا در گروه قفل های برقی است.

از این قفل می توان برای درب ساختمان و حیاط استفاده کرد. همچنین این قفل می تواند به قسمت مدار فرمان جک پارکینگ نیز متصل شود. قفل کله گاوی به عنوان جایگزین مناسبی برای قفل های زنجیری آیفون شناخته می شود. این قفل طول عمر بیشتری نسبت به قفل های زنجیری آیفون داشته و معایب آن قفل ها را ندارد. ضمن اینکه نسبت به قفل های زنجیری بسیار شیک تر است. به دلیل محبوبیت این نوع قفل فروش عمده قفل برقی می تواند گزینه مناسب و پر سود برای شغل های مربوط به این حوزه باشد.

قفل کله گاوی چگونه نصب می شود؟

برای نصب این قفل ابتدا باید قفل مکانیکی درب را باز نمود. بعد قفل کله گاوی را به قسمت قرارگیری قفل مکانیکی وصل کرد. قفل کله گاوی را می توان به یک شصتی و یا ریموت وصل کرد. و با این شستی یا ریموت در را از داخل باز نمود. علاوه بر اینکه این قفل قابل اتصال به انواع آیفون تصویری نیز هست.

برای نصب قفل کله گاوی ابتدا قاب فلزی آن را جدا کرده و با پیچ گوشتی قفل را به شکل کتاب باز می کنیم. سپس مکان سیلندر را تنظیم می نمائیم. فاصله آن از کنار درب باید چیزی حدود 50 تا 80 میلی متر باشد. بعد از تنظیم این فاصله مجددا قفل را به شکل کتاب می بندیم.

بعد از این کار بر اساس راهنمای نصب موجود در بروشور قفل را روی درب پیچ کرده یا جوش می دهیم ( چون قفل کله گاوی سنگین است با جوش دادن امنیت و دوام آن را افزایش می دهیم). سیم های شاسی یا آیفون را در جای مناسب روی قفل می بندیم. در انتها قاب فلزی را بسته و مقابل قفل مناسب را پیچ می کنیم. قفل ما نصب شده و آماده است.

نکات مهم در مورد قفل کله گاوی

  • قفل کله گاوی برای درب هایی که دارای جک آرام بند هستند بسیار مناسب است.
  • از دلایل مهم پرفروش بودن این محصول نصب آسان، امنیت بالای این نوع قفل نسبت به قفل مکانیکی ست.
  • همه انواع قفل کله گاوی دارای بوبین برقی هستند که کار آن باز یا بسته کردن درب است. اگر بویین مشکی داشته باشد یا حتی بسوزد، قفل کار نمی کند تنها راه حل این مشکل تعویض بوبین است.

چرا قفل کله گاوی از قفل زنجیری محبوب تر است؟

از مهم ترین تفاوت های قفل کله گاوی که باعث محبوب شدن آن نسبت به قفل زنجیری شده است. مزایا و امنیت بیشتر آن است. می توان قفل کله گاوی را به آیفون تصویری و یا صوتی وصل کرد. یا حتی به شکل تنها و با کمک یک ریموت کنترل به درب ورودی متصل شده و با ریموت در باز شود. این قفل قابلیت نصب روی در ماشین رو پارکینگ را داشته و به واسطه آن بعد از بسته شدن درب از پشت قفل شده و حتی در اثر فشار زیاد نیز از بیرون باز نخواهد شد. قفل کله گاوی قابلیت نصب بر روی درب های راست گرد و چپ گرد را نیز دارد. ولتاژ مورد استفاده برای قفل برقی کله گاوی 12 ولت است.

انواع قفل کله گاوی

قفل کله گاوی در دو نوع شستی دار و بدون شستی تولید می شود.

قفل کله گاوی بدون شستی: این مدل شستی روی درب برای باز کردن درب را ندارد. بنابراین برای نصب روی درب پارکینگ بسیار مناسب است. همچنین در مکان هایی که نیاز به استفاده از کلید مخفی می باشد نیز کاربرد دارد. قفل کله گاوی بدون شستی از داخل قفل شده و از بیرون قابل باز شدن نیست.

قفل کله گاوی شستی دار: این نوع قفل برای درب ورودی نفر رو مناسب بوده و به راحتی با شستی که روی قفل وجود دارد باز می شود.

قسمت های مهم تشکیل دهنده قفل کله گاوی چیست؟

قفل کله گاوی دارای روکشی از جنس فولاد است. همین جنس موجب ایجاد ویژگی نفوذ ناپذیری قفل در برابر رطوبت یا آب می شود و بدنه ای محکم را برای قفل ایجاد خواهد کرد. به دلیل پوشش فولادی کامل قفل کله گاوی و حتی مشخص نبودن زبانه سارقان به راحتی نمی توانند به اجزای داخلی قفل دست پیدا کنند. و همین امر موجب افزایش امنیت قفل کله گاوی می شود. جنس زبانه قفل معمولا از آهن، برنج یا سرب است. کلید های قفل کله گاوی در دو نوع کلیدهای کامپیوتری و کلیدهای ساده تولید می شوند. کلیدهای کامپیوتری قابلیت کپی برداری را ندارند. و این موضوع موجب افزایش امنیت قفل کله گاوی می شود.

 قفل کله گاوی با قیمت مناسب را از کجا بخریم؟

گروه تولیدی اکسیناژ تولید کننده انواع قفل های درب حیاط و پارکینگ با بهترین کیفیت و بالاترین درجه امنیت است. وب سایت اکسیناژ یک عمده فروشی قفل و کلید است. با مراجعه به این وب سایت به راحتی می توانید قفل مورد نظر خود را انتخاب نمائید. این وب سایت برای فروشندگان وسایل مرتبط با قفل و کلید بسیار کاربردی بوده و با خرید عمده قفل و خرده فروشی آن سود خوبی را می توانند انتظار داشته باشند. کیفیت قفل های درب حیاط اکسیناژ قابل رقابت با تولیدکنندگان خارجی قفل و کلید، من جمله قفل سیزا ایتالیا است. ولی قیمت این نوع از قفل های ایرانی بسیار مقرون به صرفه تر است.

دکمه بازگشت به بالا