عمومیمعرفی کسب و کار

بهترین مارک کنتاکتور در ایران چیست؟

کنتاکتور یک کلید الکترومکانیکی است که وظیفه آن ایجاد یا قطع اتصال بین منبع تغذیه و بار است. کنتاکتور به‌صورت الکتریکی کنترل می‌شود و معمولاً در سطح بسیار پایین‌تری نسبت به مدار سوئیچ تغذیه می‌شود. به‌عنوان‌مثال، شما یک آهنربای الکتریکی 24 ولتی دارید که کلید موتور 230 ولتی را کنترل می‌کند.

قیمت کنتاکتور هیوندای در بازار ایران باعث شده است که توجه بخش عظیمی از مشتریان به سمت این لیبل جلب شود و عموماً این سوال مطرح خواهد شد که آیا کنتاکتورهای شرکت هیوندای هم مثل دیگر محصولات شرقی کیفیت ساخت خوبی دارند و می‌توان به آن‌ها اعتماد کرد؟ در پاسخ به این سوال چند موضوع مهم مطرح است. اول این که Contactor حتماً باید در مدارها استفاده شود و قطعاً تعداد بالای آن موردنیاز پیمانکاران برقی و متخصصین ساختمانی است. ازاین‌رو اگر قصد خرید این محصول را دارید حتماً باید دقت عمل ویژه‌ای داشته باشید.

از طرفی بهترین مارک کنتاکتور در بازار ایران، صرفاً نامی است که فروش زیادی داشته باشد، گارانتی و خدمات پس از فروش برای محصولات خود در نظر بگیرد و همین‌طور قطعه الکترونیکی از نظر مشخصات فنی، بتواند نیاز طیف وسیعی از دامنه‌های کاربرد را برآورده کند.

کاربردهای این قطعه

از این کنتاکتورها عموماً در کاربردهای توان بالا بر خلاف رله‌ها استفاده می‌شود. می‌توان آن‌ها را برای سوئیچ‌کردن، کنترل چرخه‌های برق و همین‌طور مدار ولتاژ مورداستفاده قرار داد. در نهایت مهم‌ترین مسئله در مورد کنتاکتورها این است که جلوی قطع و وصل‌های مکرر در جریان شبکه برق را می‌گیرند.

قیمت کنتاکتور هیوندای نسبت به‌تمامی نسل‌های عرضه شده در بازار از نظر نگرش اقتصادی و کیفیت ساخت بسیار بهتر است. ازاین‌رو می‌توان انتظار داشت که شما بتوانید از نمایندگی‌های رسمی عرضه شده و مدل‌های مخصوص جریان برق خانگی و صنعتی و متداول آن را که کیفیت ساخت بالایی دارند را نیز تهیه کنید.

انواع کنتاکتور

این دستگاه در مدل‌های مختلف طراحی و تولید شده است که هرکدام از آن‌ها یک دامنه کاربرد خاص را در برمی‌گیرند. برند هیوندای در تمامی این سری‌ها مدل‌های مختلف را تولید کرده است.

Knife Blade

این مدل یکی از قدیمی‌ترین و پیشرفته‌ترین مدل‌هایی است که در بازار عرضه می‌شود. سوئیچ تیغه‌ای همین‌طور دارای یک نوار و اهرم است. این اهرم برای بالا و پایین بردن نوار فلزی موجود مورداستفاده قرار می‌گیرد که در مواقع نیاز می‌تواند جریان را از مدار خارج کند. در این دستگاه همین‌طور از چند کاستی استفاده شده است که می‌تواند موجب قطع استفاده گردد. از طرفی مشکلاتی نظیر:

  • رفع مشکل وقوع جریان کوتاه
  • خطرات ایمنی
  • مقاومت در مقابل خاک و رطوبت
  • دوبریک

را رفع می‌کند.

کنتاکتور دستی

کنتاکتور دستی یک دستگاه کنترلی است که با استفاده از دکمه‌های فشاری بار متصل به آن را روشن یا خاموش می‌کند.

کنتاکتور مغناطیسی

مدل‌های مغناطیسی نیز یکی دیگر از پرکاربردترین و مهم‌ترین سری‌های عرضه شده هستند. به طور خودکار می‌توانند قطع و وصل شوند. در حال حاضر از کم‌ترین جریان کنترلی برای باز و بسته کردن مدار هم استفاده می‌کنند.

تفاوت ایمنی بین کنتاکتور و رله

کنتاکتورها برای حمل جریان بالا طراحی شده‌اند و ازاین‌رو دارای ویژگی‌های ایمنی اضافی مانند کنتاکت‌های فنری هستند تا اطمینان حاصل شود که مدار در هنگام قطع برق قطع می‌شود – از روشن شدن مدار در زمانی که قرار است خاموش باشد، جلوگیری می‌کند، کنتاکت‌های فنری نیز از قطع‌شدن مدار جلوگیری می‌کنند. پرش تماس که منجر به عمر طولانی تماس‌ها می‌شود. ازآنجایی‌که رله‌های کنترل برای توان کمتر طراحی شده‌اند، کنتاکت‌های فنری چندان رایج نیستند.

سرکوب قوس:

به دلیل بارهای بالایی که معمولاً کنتاکتورها حمل می‌کنند، از مهار قوس برای خاموش‌کردن سریع‌تر قوس تشکیل شده‌اند. ازآنجایی‌که رله‌های کنترل برای بارهای زیاد طراحی نشده‌اند، مهار قوس در رله‌های کنترل رایج نیست.

انتخاب بین کنتاکتور و رله کنترل برای کاربرد

هنگام انتخاب بین کنتاکتور و رله کنترل؛ همیشه برخی از نکات مهم را در نظر بگیرید. در تولیدات و محصولات عرضه شده توسط برند هیوندای، ما طیف قوی و همه‌کاره از کنتاکتورها و رله‌های کنترل را مشاهد می‌کنیم که با استفاده از فناوری‌های مدرن برای ارائه حفاظت و ایمنی کامل با عمر مکانیکی و الکتریکی طولانی طراحی شده‌اند.

ما طیفی از کنتاکتورها و رله‌های کنترلی با قابلیت اطمینان بالا از جمله کنتاکتورها، کنتاکتور مینی، کنتاکتورهای برد D، کنتاکتورهای 2 قطبی و 4 قطبی، کنتاکتورهای exceeD، کنتاکتورهای Robusta2، کنتاکتورهای خازنی را مشاهده خواهیم کرد که می‌توانند بر اساس نیاز انتخاب شوند. البته مسئله مهم در مورد خرید بهترین مارک کنتاکتور در بازار ایران، توجه به گارانتی و ضمانت‌نامه است که نشان می‌دهد یک قطعه در آینده قرار است به‌درستی کار کند چون به‌هرحال بر اساس گارانتی، دامنه مسئولیت برای شرکت‌ها تعیین می‌گردد.

منبع : آرک هیوندای

دکمه بازگشت به بالا