اقتصادیمعرفی کسب و کار

کدام موکت تایل برای اتاق کودک مناسب است؟

موکت تایل اتاق کودک؛ راهنمای انتخاب

اتاق کودک یکی از نواحی بسیار مهم در هر خانه‌ای محسوب می شود. فراهم کردن یک محیط امن و ایده آل برای کودکان یکی از دغدغه‌های اصلی والدین می باشد. به همین دلیل آن ها می خواهند اتاقی را بازسازی کنند که علاوه بر طرح و رنگ زیبای خود باعث ایجاد آرامش در فرزندشان شود. با توجه به اهمیت بالایی که این کفپوش ها دارند. در این مقاله میخواهیم منحصراً در ارتباط با موکت اتاق کودک یکسری اطلاعات کاربردی را ارائه دهیم. آنچه که برای ما اهمیت دارد این است که بتوانیم نمونه هایی از موکت ها را انتخاب کنیم که از هر لحاظ بهترین کارایی را داشته باشند. المان های مختلفی برای انتخاب این نوع محصول وجود دارد که در ادامه به شرح هر یک می پردازیم.

نرمی و لطافت بالای موکت تایل اتاق کودک

نرمی و لطافت بالای موکت تایل اتاق کودک جزو اولویت های فوق العاده حیاتی می باشد. در واقع شما نمی توانید از موکت های زبر با ضخامت اندک و همچنین الیاف خشن در اتاق کودک خود استفاده کنید. موکت هایی که دارای الیاف و بافت پرز بلند هستند نسبت به دیگر موکت های موجود از لطافت بیشتری برخوردار می باشند. این موکت ها به بهترین شکل می توانند از بسیاری از آسیب ها جلوگیری کنند. زمانی که کودک شما مشغول بازی یا فعالیت شدید می باشد در صورت افتادن بر روی این موکت ها آسیب و صدمه جدی نمی بیند.

چرا که نرمی موکت مانع بروز اتفاقات ناخوشایند می شود. این ویژگی ارزشمند موکت تایل اتاق کودک یک مزیت مهم دیگر نیز دارد که باعث می شود تا شما از یک لایه کفپوش استفاده کنید. معمولا موکت های قدیمی به قدری زبر بودند که شما مجبور به استفاده از انواع فرش و دیگر کفپوش ها روی آن ها بودید. اما این موکت ها هیچ نیازی به کفپوش دیگری که روی موکت ها قرار داده شود ندارند.

طرح و رنگ زیبای موکت تایل اتاق کودک

همه والدین به دنبال ایجاد فضایی زیبا در اتاق کودک خود می باشند. به همین دلیل در کنار جنس و متریال ساخت با کیفیت حتماً لازم است طرح هایی را انتخاب کنیم که دارای رنگبندی شاد و مناسب کودکان باشد. اصولاً کودکان نسبت به رنگ در پیرامون خود واکنش نشان میدهند. هر چقدر که شما بتوانید طرح و رنگ های زیبا و چشم نواز را انتخاب کنید قطعاً روی روحیه کودک شما تاثیر مستقیم می گذارد.

خوشبختانه در مراحل تولید موکت تایل اتاق کودک موضوع رنگ بندی جزو اصلی‌ترین المان ها در فرایند ساخت و پیکربندی موکت می باشد. به همین دلیل معمولاً از رنگ های روشن استفاده می شود تا از این طریق تاثیر خوبی بر ارتقاء دکوراسیون محیط داشته باشند. از طرفی باید موکت هایی را انتخاب کنید که ثبات رنگ بالایی داشته باشند تا در بلند مدت دچار کهنگی، از فرم افتادگی و یا رنگ پریدگی نشوند.

بهداشت بسیار بالای موکت

اتاق کودک از لحاظ بهداشتی باید در یک سطح بسیار بالایی قرار داشته باشد. به همین دلیل موکت تایل اتاق کودک نیز از لحاظ نوع بافت و ساختار داخلی باید به گونه ای باشد که مرکز تجمع باکتری ها و عوامل میکروبی در بافت خود نباشد. علاوه بر این نوع نخ هایی که در بافت آنها استفاده می شود نباید هیچ گونه حساسیت پوستی را ایجاد کند. همانطور که میدانید کودکان در اتاق خود دائما در حال فعالیت هستند و با سطوح کف تماس مستقیم دارند. بهداشت بالای موکت از جهاتی می تواند سلامت بدنی کودکان را تضمین کند.

این قاعده منحصر به موکت های تایل نمی‌شود چرا که در ارتباط با انواع موکت رولی نیز صدق می‌کند. معمولاً موکت های رولی نیز کاربرد بالایی برای پوشش دهی اتاق کودک و دیگر نقاط منزل دارند. تنها تفاوت آنها با نمونه‌های تایل در این است که به صورت رول شده و در عرض های بلندتر می باشند. به عنوان مثال نمونه ای از این کفپوش‌ها موکت رولی پالاز میباشد که هم بافت نرمی دارند و هم می توانند یک پوشش زیبا برای نقاط مختلف خانه باشند.

مقاومت بالا در برابر رطوبت و عناصر آلوده کننده محیط

به طور کلی کفپوش ها پوشش های هستند که در تماس مستقیم با تنش های محیطی قرار دارند. ممکن است یک ماده چسبنده یا مواد غذایی مختلف در سطح کف بریزد یا اینکه سیالات آب با کف تماس پیدا کنند. در واقع اینها عواملی هستند که می توانند هر نوع کفپوشی را در بلند مدت دچار آسیب کنند. این موضوع در اتاق کودک شدت بسیار بالایی دارد. ممکن است شما مشغول غذا دادن به کودک خود باشید یا یکسری عناصر را به منظور بازی و سرگرمی در اختیار کودک قرار دهید. احتمال تماس آن ها با سطح کف وجود دارد.

به همین دلیل نوع بافت موکت تایل اتاق کودک باید به گونه ای باشد تا دچار تغییر رنگ، پوسیدگی و دیگر آسیب های مشابه نشود. به همین دلیل جنس نخ مورد استفاده در طراحی و ساخت موکت تایل اتاق کودک باید مورد ارزیابی قرار بگیرد تا میزان مقاومت آن و همچنین دوام و پایداری آن سنجیده شود.

امکان نظافت موکت تایل

در زمان نظافت کفپوش شما ممکن است از یکسری دستگاه ها و تجهیزات نظافتی خاص استفاده کنید. برای نظافت موکت تایل اتاق کودک نیز این موضوع وجود دارد. موکت های تایل نباید در اثر نیروهای سایشی وسایل نظافتی از هم گسیخته شوند. بسیاری از موکت ها به قدری ضعیف هستند که پرز آنها پس از مدتی از سطح موکت جدا می شود و دیگر قابلیت استفاده ندارند. در نتیجه شما باید در زمان خرید موکت تایل اتاق کودک این ویژگی را مد نظر قرار دهید. موضوع نظافت در سطح کفپوش از رایج ترین مواردی است که به طور روزمره انجام می شود. پس نباید این موضوع باعث کهنگی یا کاهش زیبایی موکت شود.

موکت‌های تایل اتاق کودکان؛ آیتم‌هایی با ویژگی‌های منحصربه‌فرد

موکت‌های تایل نوعی از انواع کفپوش‌های اتاق کودک هستند که بر خلاف موکت‌های رولی در ابعادی کوچک‌تر و به‌صورت تایل‌های مربعی شکل تولید می‌شوند. این محصولات بر اساس نیازهای اتاق کودکان ساخته شده‌اند و دارای الیاف نرم و باکیفیت هستند. موکت‌های تایل کودک در طول زمان کیفیت خود را حفظ می‌کنند و با تنوع بالا در رنگ‌بندی در انواع سبک‌های مختلف دکوراسیون به کار می‌روند.

موکت رول یا موکت تایل؛ کدام آیتم برای اتاق کودکان بهتر است؟

برای کفپوش اتاق کودکان دو راهکار اصلی پیش روی والدین وجود دارند. استفاده از موکت رول یا موکت تایل رایج‌ترین گزینه‌هایی است که آن‌ها می‌توانند برای اتاق کودکان خود استفاده کنند. بین این دو نوع محصول، موکت‌های تایل مزایای بیشتری نسبت به موکت تایل دارند.

بر همین اساس مهم‌ترین مزایای استفاده از موکت تایل کودک عبارت‌اند از:

  • مقرون‌به‌صرفه بودن: نصب آسان‌تر و جایگزینی بهتر
  • طول عمر بالا: برخورداری از طراحی خاص تولید و استفاده از لایه‌های مقاوم برای ماندگاری بالای موکت
  • سازگاری با ابعاد مختلف اتاق‌ها: در دسترس بودن ابعاد مختلف تایل‌ها برای اتاق‌های مختلف
  • نگهداری آسان: مقاومت بالا در برابر باکتری‌ها، قارچ‌ها، گردوغبار و امکان جابه‌جایی آسان تایل‌های آسیب‌دیده
  • تنوع بالا: در دسترس بودن انواعی از مدل‌ها و رنگ‌بندی‌های متفاوت برای طراحی اتاق کودک

سوالات متداول موکت تایل اتاق کودک

چه نوع موکتی برای اتاق کودکان مناسب است؟

موکت‌های اتاق کودکان باید مقاومت بالا در برابر لکه، پایداری در برابر رفت‌وآمد زیاد، قابلیت تمیز کردن آسان و عدم آسیب‌رسانی به سلامت کودکان داشته باشند.

بهترین رنگ‌ها برای موکت‌های تایل کودکان چه رنگ‌هایی هستند؟

با توجه به ویژگی‌های شخصیتی و رفتاری کودکان و با توجه به نظافت آسان‌تر، رنگ‌های خنثی و با تونالیته رنگی متوسط تیره و روشن بهترین گزینه در این زمینه به‌شمار می‌آیند.

کدام نوع پرز موکت تایل کودک را انتخاب کنیم؟

موکت‌های دارای پرز کوتاه به دلیل نظافت سخت‌تر و عدم احتمال کنده شدن ریشه‌ها و پرزها بهترین کفپوش اتاق کودک هستند.

دکمه بازگشت به بالا