عمومیمعرفی کسب و کار

پرده زبرا دکوپیک یا پرده شید دکوپیک؟

پرده زبرا

پرده زبرا یکی از مدل های جدید پرده است که در سالیان اخیر به واسطه تنوع در طرح مانند پرده زبرا سه بعدی و ابعاد متنوع، و همچنین سهولت در استفاده و ویژگی های ذاتی آن بسیار مورد اقبال عموم قرار گرفته است. به پرده زبرا پرده دبل رول یا پرده شب و روز نیز گفته می شود. پرده زبرا از جنس تور و پارچه بوده و ساختار آن به گونه ای است که پارچه و تور بصورت موازی و راه راه کنار هم قرار گرفته اند که همین موضوع باعث مهم ترین ویژگی این پرده شده است. در واقع این ویژگی باعث گردیده است تا کنترل مقدار نور وارد شده به محیط برای افراد مهیا شود. در پـرده زبـرا یک دسته‌ برای کنترل وجود دارد که پرده را می‌توانید در حالتی تنظیم کنید که نور به صورت دلخواه وارد محیط شود. در ادامه با توضیحات بیشتر و معرفی انواع  پرده زبرا ۲۰۲۱ همراه شما خواهیم بود…

مقدمه ای بر پرده زبرا، پرده محبوب و دوست داشتنی

در مورد پرده زبرا بیشتر بدانیم دنیای امروزی با همه محاسن و معایبش یک ویژگی خاص دارد. و آن هم سرعت بالای انتقال داده ها و اطلاعات است و بر همین اساس بسیاری از کارها و امور روزمره تعریف می گردد. به عنوان مثال پرده ها که تا پیش از این صرفا به عنوان یک ابزار و وسیله برای حفظ حریم منازل و فضاها به کار می رفته است. امروزه کاربردی وسیع تر و چند بعدی پیدا کرده است.

امروزه از پرده ها نه فقط به عنوان یک وسیله برای حفظ حریم و جداسازی فضاها و کنترل برودت و حرارت استفاده می شود بلکه به عنوان یکی از ارکان مهم در چیدمان و دکوراسیون منازل و همچنین در بسیاری از مواقع به عنوان یک وسیله تبلیغاتی در فضاهای عمومی نیز استفاده می شود.

به عبارت بهتر امروزه پرده صرفا در منازل و فضاهای خصوصی به کار گرفته نمی شوند. بلکه در فضاهای عمومی نیز کاربرد گسترده ایی دارند. به همین علت نیز انواع مدل های پرده ها با جنس ها و کیفیت های مختلف در حال تولید است تا پاسخگوی سیل عظیم نیاز های مختلف باشند. یکی از انواع مهم این نوع پرده ها با دامنه کاربرد متنوع پرده زبرا است. که در این مقاله به طور مفصل به آن پرداخته خواهد شد.

چرا پرده زبرا، انتخاب درستی برای من مناسب می باشد؟

شما می توانید تصمیم بگیرید که میزان نور ورودی به محیط بر حسب مقدار نیازتان به صورت کامل یا راه راه و نیمه وارد شود. پـرده های زبر‌ا از یک پارچه که بصورت افقی از تور و پارچه بافته شده است تشکیل شده اند که این پارچه به صورت دو لایه بر روی هم قرار می گیرد.

هنگامی که پارچه ها و توری های این دو لایه بر روی هم قرار می گیرند نور وارد می شود. برای تاریک کردن محیط و جلوگیری از عبور نور با کشیدن طناب زبرا قسمت پارچه ای پر‌ده بر روی توری قرار می گیرد و سبب جلوگیری از ورود نورد می شود. در واقع مکانیزم جمع شوندگی در این نوع پرده به گونه ایی است که این دو لایه پارچه به وسیله یک رول جمع می شوند. و می توان انتخاب کرد که راه های تور و پارچه بر هم منطبق شوند که در این صورت از ورود نور به محیط جلوگیری می شود.

یا اینکه به صورت موازی و سری در کنار یکدیگر قرار گیرند که در این حالت ماکزیمم نور به محیط وارد می شود. به همین علت به آن دبل رول هم گفته می شود.

دلایل محبوبیت و مزایای این پرده

دوام بالا، نصب آسان، وزن سبک، نگهداری و نظافت راحت، وجود تنوع رنگ و طرح از جمله مزایای پرده آشپزخانه مدل زبرا نسبت به سایر پرده ها و مدل پوستر دیواری است که باعث محبوبیت این مدل پرده در بین همه افراد شده است.

 • دوام و طول عمر بالا در مقایسه با دیگر پرده ها
 • قابلیت شستشو و نگهداری آسان
 • نصب سریع و راحت
 • دارای وزن سبک
 • دارای تنوع در طرح و رنگ
 • تولید در ابعاد و اندازه های مختلف
 • تنظیم و کنترل مقدار نور ورودی به محیط
 • ایجاد حریم خصوصی و محدود کردن دید از بیرون
 • قابلیت تنظیم میزان دسترسی به نور
 • جلوه زیبا و منحصر بفرد به دکوراسیون
 • مناسب برای هر نوع آب و هوا
 • قابلیت چاپ انواع طرح ها با رنگ بندی مختلف
 • قابلیت جمع شوندگی به صورت دستی و با ریموت کنترل
 • کاربرد فراوان در فضاهای مختلف مانند ادارات، مدارس و منزل
 • قیمت ارزان و مقرون به صرفه در قیاس با انواع پرده ها به ویژه پرده های سنتی

معایب این نوع پرده

    تمیز کاری : از معایب پرده زبرا این است که در زمان تمیز کردن آن باید قطعات از هم باز شود و این فرآیند کمی سخت و زمان بر است و اگر فرد وارد نباشد می تواند به قطعات آن آسيب بزند.

تفاوت پرده زبرا و پرده شید

ممکن است برای بسیاری از افراد این سوال مطرح گردد که چه تفاوتی میان پرده زبرا چاپی و یا پرده شید وجود دارد؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت که علت این تفاوت به همان ویژگی ذاتی پرده زبرا برمی گردد، زبرا از دو لایه‌ی پارچه و تور تشکیل‌شده است. این در حالی است که پرده شید از یک لایه پارچه ساده یا طرح دار تشکیل شده است. و به همین علت است که پرده زبرا تصویری قابلیت تنظیم نور دارد.

این مکانیزم به گونه ای میباشد که شما می‌توانید به مقدار دلخواه نور ورودی را تنظیم کنید یا حتی کاملاً جلوی ورود نور را بگیرید، اما پرده‌ی شید به دلیل یکپارچه بودن آن، این قابلیت را در خود ندارد. در واقع برای فهم بهتر موضوع می توان گفت اگر از پرده زبرا و پرده شيد، يك مقطع رسم كنيم، هر دو از مكانيزم يكسانی برخوردار است. تنها تفاوت اصلی آنها اين است كه پرده زبرا از دو لايه پارچه تشكيل شده كه لايه های راه راه آن، روبروی يكديگر ايجاد سايه روشن می كند.

انواع پرده زبرا

پرده زبرا انواع مختلفی دارد و برای هر سلیقه و دکوراسیونی قابل استفاده است. از جمله انواع مدل های پرده زبرا می توان به طرح های ساده، ترکیبی، طرح دار، پلیسه، سیلوئت، سه بعدی و کودک اشاره کرد.

ساده

پرده طرح ساده بیشتر برای فضای با سبک مدرن و مینیمال مورد استفاده است. پرده زبرا ساده برای نصب در آشپزخانه، اتاق خواب و پذیرایی کاربرد دارد.

پلیسه دار

مدل پلیسه در دکوراسیون کلاسیک بیشتر استفاده می شود. مدل پـرده زبـرا پلیسه دار در مدل های گلدار و ساده در سایت دکوپیک موجود است. این مدل پر‌ده با متریال پارچه پیشنهاد خوبی برای منازل می باشد.

طرح دار

از جمله طرح های پر‌ده زبر‌ا می توان مدل طرح دار را نام برد که به صورت طرح های آماده و حاضری و هم به صورت سفارشی موجود است. در انواع پرده زبرا چاپی سفارشی، افراد می توانند طرح دلخواه خود را برای ساخت پر‌ده زبر‌ا به مجموعه تولیدی ارائه دهند. پرده زبرا مدل طرحدار به جز برای منازل، برای استفاده در فضاهای اداری، تجاری، مغازه ها و رستوران ها و … نیز کاربرد دارد.

ترکیبی

در مدل پرده زبرا ترکیبی به طور همزمان از چند نوع متفاوت پر‌ده زبـرا استفاده می شود؛ مانند مدل ساده و پلیسه، ساده و طرح دار. این مدل پر‌ده ز‌برا بیشتر در فضاهایی مانند هتل، سالن های پذیرایی و جاهایی که از پرد‌ه برای دکور محیط داخلی استفاده می شود، بکار می رود.

سیلوئت

معنای لغت سیلوئت معادل کلمه ضد نور می باشد. پرده زبرا مدل سیلوئت شامل دو لایه موازی حریر و یک لایه پارچه می شود که لایه پارچه مابین لایه‌های توری قرار می‌گیرد. شکل ظاهری زبر‌ا مدل سیلوئت بسیار مشابه کرکره های افقی است.

سه بعدی

جدید ترین مدل های پرده زبرا که بسیار پر طرفدار و محبوب نیز می باشد، پرده زبرا سه بعدی است. این مدل جزو پرده های تزئینی است که به صورت دو لایه موازی بر روی هم قرار می گیرد. پرده زبرا سه بعدی دارای طرح و ظاهری با اشکال هندسی، و طرح های کلاسیک و مدرن می باشد. تنوع طرح و رنگ، کارایی و نمای فوق العاده و منحصر بفرد این مدل پرده نقش زیادی در زیبایی دکوراسیون داخلی پذیرایی و اتاق خواب ایفا می کند.

انواع Zebra برای خانه

همان طور که پیش تر نیز اشاره شد مهم ترین ویژگی و حسن پرده شیدرول دکوپیک قابلیت کنترل کنتراست نور و میزان تابش و ورود نور به درون فضا ها می باشد. که آن را برای استفاده در فضاهای مختلف خانگی و تبلیغاتی و صنعتی تبدیل به گزینه ایی ایده آل کرده است. قابلیت تولید در ابعاد و اندازه های گوناگون و نصب آسان پرده زبرا تصویری سبب گردیده است که استفاده از آن در محیط های مختلف به شدت رایج گردد. ویژگی های زیاد این پرده آن را به یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین پرده های سال تبدیل نموده است.

اتاق پذیرایی

امروزه یکی از جدیدترین مدل پرده های مورد استفاده برای پذیرایی، پـرده زبـرا است. با توجه به وجود طیف وسیع طرح و رنگ در این مدل پرده، می توان از آن برای دکوراسیون پذیرایی هایی با سبک مدرن استفاده کرد. با توجه به سبک و چیدمان اتاق پذیرایی خود می توانید از بین مدل های طرح دار، ساده و گلدار بهترین را انتخاب نمایید. اگر در اتاق پذیرایی از لوازم طرح دار استفاده نموده اید، بهتر است از پرد‌ه زبر‌ا برای پوشاندن پنجره ها استفاده نمایید. پرده زبرا طرح دار و گلدار نیز برای دکوراسیون های ساده و مینیمال گزینه خوبی می باشند.

اتاق خواب

جهت خرید پرده اتاق خواب می‌توانید به دنبال پرده زبرا طرح دار و رنگی باشید. پرده با رنگ تیره گزینه خوبی برای اتاق خواب می باشد چون فضای اتاق خواب را تاریک کرده و برای خوابیدن و استراحت مناسب تراست. پر‌ده زبر‌ا نمایی مدرن، زیبا و شیک به فضای اتاق شما می‌بخشد.

اتاق کودک

این نوع پرده زبرا از زیر مجموعه های پرده طرحدار و چاپی می باشد. و می توان انواع تصاویر کودکانه، کارتونی و مورد دلخواه کودکان و نوجوانان را به صورت چاپ روی پارچه زبرا انجام داد. اتاق بچه ها از نظر رنگ، چیدمان، میزان نور، نوه پرده های استفاده شده بسیار محیط حساسی می باشد که می بایست با دقت هرچه تمام تر انتخاب و پیاده سازی شود، از گزینه های مناسب جهت تنظیم میزان نور اتاق کودک پر‌ده ز‌برا می باشد. این پرده با توری که دارد، به صورت دو لایه به غلتکی که در بالای پنجره قرار دارد، نصب می شود.

آشپزخانه

اگر قصد خرید پرده برای آشپزخانه‌ خود را دارید، پر‌ده ز‌برا یکی از بهترین گزینه‌ها می‌باشد. با کمک پرده زبرا می‌توان به راحتی نور خورشید را کنترل نمود و جلوه بیشتری به آشپزخانه داد. پرده زبرا طرح گل پیشنهاد خوبی برای فضای آشپزخانه می‌باشد.

جهت مطالعه بیشتر به صفحه پرده زبرا آشپزخانه مراجعه نمایید.

استفاده ازاین پرده با هدف تبلیغات محیطی

اما ویژگی مهم دیگر پر‌ده زبر‌ا قابلیت چاپ انواع و اقسام طراحی ها با رنگ ها و کیفیت های مختلف می باشد. شما می توانید بر حسب نیازتان و چیدمان و دکوراسیون کلی فضای موجود طرح دلخواه خود را سفارش دهید.

زبرای سه بعدی در تبلیغات

از جمله مهم ترین و پر فروش ترین انواع این پرده چاپی می توان به پرده زبرا سه بعدی اشاره نمود. بسیاری از مراکز عمومی با توجه به نوع دکوراسیون داخلی و نوع تبلیغات مد نظر از پرده زبرا سه بعدی می توانند استفاده کنند. چون کیفیت رنگ به کار رفته با آمیزه ایی از پرتو های نور ورودی می تواند هر بیننده ای را مجذوب خود نماید.

همچنین قابلیت چاپ انواع نوشته ها و پیام های تبلیغاتی به همراه امکان چاپ و طراحی لوگو ها و نشان های تجاری بر روی رول های پارچه در پـرده زبـرا تصـویری امکان استفاده حداکثری از فضاهای تبیلغاتی را به شیوه ایی کار آمد برای صاحبان صنایع و کسبه فراهم آورده است.

چاپ تصویر دلخواه شما روی پرده

البته همان طور که توضیح داده شد امکان چاپ انواع تصاویر و طرح ها بر روی پرده زبرا چاپی میسر می باشد که به سلیقه مشتریان قابل تولید می باشد. در بسیاری از موارد بر حسب چیدمان و دکوراسیون داخلی می توان طرح های خلاقانه‌ایی نیز تولید نمود. به عنوان مثال در بسیاری از رستوران ها و یا کافه هایی که فضای داخلی و معماری آن ها به سبک هایی مانند باروک و یا سنتی غربی نیز می باشند می توان از طرح هایی نظیر چوب بهره برد.

انواع پرده زبرا از نظر مکانیزم

پرده زبرا تصویری انواع متفاوتی دارد که بر اساس مکانیزم اجرا و جمع شوندگی به دو نوع دسته بندی می شود :

 1. تک مکانیزم
 2. دو مکانیزم یا پرده زبرا شب و روز

تک مکانیزم

پرده زبرا تک مکانیزم به این صورت است که فقط با یک زنجیر به حرکت در می آید و تنظیم می شود. سیستم حرکتی پـرده زبـرا بدین شکل است که با کشیدن زنجیر آویز کنار پرده، که به صورت قرقره به گیربکس ریل متصل است، پرده رول می شود و به سمت بالا و پایین حرکت می کند. زمانی که پـرده زبـرا در قاب خود جمع یا باز می شود، لایه های پارچه ای و توری پرده رو هم قرار می گیرند و حالت سایه و روشن ایجاد می کنند. پرده زبرا مدل تک مکانیز را می توان به ۲ صورت، دستی و الکترونیکی استفاده نمود. با قرار دادن یک موتور الکتریکی کوچک در انتهای افقی رول و با استفاده از ریموت کنترل، می توان پـرده زبـرا را با فشردن تنها یک دکمه نیز تنظیم نمود.

دو مکانیزم یا روز و شب

در پرده زبرا مدل دو مکانیزم از دو لایه پرده استفاده می شود. در پرده دابل شید، دو پرده به صورت کاملا مجزا با طرح و رنگ متفاوت بر روی یک پنجره نصب می شود، لایه جلویی معمولا از جنس تورهای کلاسیک، فانتزی، مدرن، گلدار و… است و معمولا در روز، برای نورگیری داخل خانه، استفاده می شود و لایه پشتی آستر بوده و از جنس پلی استر می باشد و در طول شب برای ممانعت از دید فضای داخلی منزل مورد استفاده قرار می گیرد.

قرار گرفتن این دو لایه در کنار هم زیبایی و جذابیت خاصی به دکوراسیون آشپزخانه می دهد. از دیگر دلایل نام گذاری پـرده زبـرا دو مکانیزم، وجود دو مکانیزم برای حرکت بالا و پایین پرده است، هر کدام از پرده ها مکانیزم مخصوص به خود دارند. نام دیگر پرده دو مکانیزم پرده روز و شب است، چون می توان آن را مطابق با زمان و ساعت خاصی از شبانه روز تنظیم نمود تا به حالت های مورد نظر در آید. پـرده زبـرا دو مکانیزه نیز مانند پرده زبرا تک مکانیزم در طرح ها و رنگ های بسیار شیک و متنوع طراحی و تولید می شود.

اندازه گیری پرده زبرا

برای اندازه گیری پنجره ها جهت سفارش دادن پـرده زبـرا می توانید از روش زیر استفاده کنید.

 • ابتدا یک برگه کاغذ، خودکار و متر برای اندازه گیری را در دسترس قرار دهید.
 • سپس عرض پرده را اندازه گیری نمایید. تا از عبور نور از بالا و پایین پرده جلوگیری نمایید، عدد عرض پنجره را بعلاوه ۱۰ سانتی متر کنید.
 • بعد ارتفاع پنجره را اندازه گیری کنید و به این عدد هم ۱۵ سانتی متر اضافه کنید. برای اینکه پرده کاملا پنجره را بپوشاند.
 • توجه کنید که در قسمت بالای پرده فضایی، برای نصب پایه پرده وجود داشته باشد.
 • به جهت باز شدن پنجره و جهت قرار گرفتن زنجیر پرده دقت نمایید.

نکات نصب این نوع پرده

پرده آشپزخانه زبرا به دو صورت دیواری و سقفی بر روی دیوار نصب می شود.

نصب دیواری

برای نصب پرده زبرا بر روی دیوار، ابتدا ۱۰ تا ۱۵ سانتی متر از محل اندازه گیری پایه پرده به سمت داخل رفته و علامت زده و سوراخ کنید. سپس پایه پرده را با پیچ بر روی دیوار نصب نمایید. بعد، پایه سقفی را به صورت افقی و هم راستا با آن، زیر پایه دیواری با پیچ و مهره نصب کنید. در آخر پرده را از قسمت شیار پشتی داخل پایه بالا قرار دهید. و قسمت جلویی پرده را به سمت بالا بفشارید تا در داخل پایه چفت شود.

نصب پایه سقفی

نصب پرده زبرا به روش سقفی نیز مانند روش دیواری است، در ابتدا ۱۰ تا ۱۵ سانتی متر به سمت داخل محل اندازه گیری را علامت زده و سوراخ نمایید و بعد پایه سقفی را به سقف پیچ کنید. پرده را از شیار پشت در داخل پایه سقفی بگذارید و قسمت جلو را به سمت بالا بفشارید تا در داخل پایه محکم شود.

شستشوی پرده زبرا

این پرده ها به واسطه جنس و متریالی که در ساخت آن ها به کار رفته است قابلیت شست و شوی مداوم را فراهم نموده است. این ویژگی باعث گردیده است تا بسیاری از بانوان به ویژه خانم های خانه دار ایرانی که اهمیت فوق العاده به تمیزی و پاکیزگی محیط اطراف زندگی خود می دهند، علاقه فراوانی به این نوع پرده داشته باشند.

پـرده زبرا نیاز به شرایط خاصی برای نگهداری ندارد. این پرده از پارچه های لطیف تولید می شود و قابلیت شستشو دارندو آن را می توان هر هفته تمیز نمود، این کار باعث می شود گرد و خاک و آلودگی در پارچه پـرده نفوذ نکند و عوارضی مانند حساسیت و آلرژی در اعضای خانواده ایجاد نشود. برای این کار می توان با کمک بخار شور یا شامپو فرش و یک پارچه مرطوب آن را در حالت ایستاده و نصب شده تمیز کنید. همچنین می توانید هر فصل یا هر ۶ ماه یکبار نیز پـرده زبـرا را بشویید. برای شستشوی پرده زبرا به صورت فصلی، باید پـرده را از پایه نگه دارنده قاب جدا نمایید و بر روی سطحی صاف قرار دهید.

سپس مقداری مواد شوینده بدون آنزیم و غیر اسیدی را در کاسه آب حل نمایید. بعد مواد شوینده را به اسفنج نرم آغشته و بر روی پرده بکشید تا کاملا تمیز شود. سپس پرده را کامل آبکشی نموده و در مکانی صاف آویزان کنید تا خشک شود. در آخر پرده را در جای خود نصب کنید.

قیمت پرده زبرا

قبل از خرید پرده، سوالی که در ذهن خیلی ها ایجاد می شود این است، پرده زبرا متری چند است؟ البته خوب است بدایند که قیمت پرده زبرا به صورت مترمربع محاسبه می شود. سپس عوامل زیادی در قیمت این مدل پرده تاثیر می گذارند. مهم ترین عامل جنس پارچه پرده می باشد و بعد مدل، طرح و بافت پـرده زبـرا قابل اشاره است. مدل های پرده زبـرا ساده، طرح دار، گلدوزی، چاپی و … هر کدام قیمت متفاوتی از هم دارند.

برای محاسبه هزینه می توانید با فرمول زیر قیمت این نوع پر‌ده را بدست آورید:

قیمت نهایی = قیمت پرده × عرض (متر) × ارتفاع (متر)

توجه داشته باشید که حداقل متراژ برای خرید انواع پرده زبـرا ۱/۵ مترمربع می باشد.

خرید این پرده محبوب و دوست داشتنی

در زمان خرید پرده زبرا به اندازه، رنگ، طرح و کیفیت آن توجه ویژه نمایید. سعی کنید رنگ و طرحی انتخاب نمایید تا با رنگ دیوار، کف پوش و دیگر لوازم خانه هماهنگ باشد. برای خرید این مدل پرده راه های زیادی وجود دارد. برای خرید حضوری پرده زبرا می توانید به فروشگاه های معتبر مانند فروشگاه دکو پیک مراجعه نمایید. خرید تلفنی پرده زبرا هم برای مشتریان عزیز فراهم شده، تا افراد بتوانند به راحتی از خانه هم سفارش دهند. خرید اینترنتی پرده زبرا نیز از این مجموعه ممکن می باشد. برای این کار می توانید به سایت دکوپیک مراجعه و از انواع مدل ها دیدن کرده و طرح مورد سلیقه خود را به صورت آنلاین خریداری نمایید.

نتیجه گیری

پرده ها به عنوان یک ابزار کاربردی در سایر فضاها اعم از منازل مسکونی و یا محیط های تجاری و صنعتی از اهمیت ویژه ایی برخوردارند. اگر از پرده در محیط های خصوصی مانند منازل و یا ادارات و شرکت های خصوصی استفاده شود، باید با نگاه دکوراتیو به آن ها نگریست و اگر در فضاهای عمومی مانند مراکز خرید و یا سالن های تئاتر و کنسرت قرار است به کار روند.

علاوه بر نگاه دکوراتیو محور باید به آن ها به عنوان یک فرصت برای تبلیغات موثر محیطی نگریسته شود. تصور کنید در یک سالن بزرگ کنسرت یا یک مرکز خرید بزرگ در کنار تمامی پنجره ها و یا پشت ویترین ها یک پرده زبرا سه بعدی حاوی یک پیام تبلیعاتی با رعایت اسلوب دقیق روانی تعبیه شود.

حال خواهید دید که توجه بسیاری از رهگذران به این تبلیغات محیطی جلب خواهد شد. و تاثیر به سزایی در ضمیر ناخود آگاه افراد خواهد گذاشت. مجموعه دکوپیک با توجه به سالها حضور در عرصه تولید انواع پرده ها و محصولات تبلیغاتی قادر به ارائه انواع خدمات در این حوزه می باشد. لذا به منظور خرید حضوری می توانید ضمن تماس با دفتر فروش، از نزدیک از طرح های ما دیدن نمایید.

منزل خود را با پرده زبرا، پرده شید و پوسترهای سه بعدی دکوپیک زیباتر کنید

امروزه تمام ساختمان ­های برای زیبا نشان دادن دکوراسیون خود به استفاده از انواع پرده و پوستر دیواری روی آورده‌اند. این محصولات باعث جذابیت بیشتر فضا شده و نظر هرکسی را به خود جلب می‌کنند. با توجه به اینکه افراد در محل کار و منزل خود ترجیح می ­دهند، تمام اجزای دکوراسیون‌شان باهم از هماهنگی و هارمونی خاصی برخوردار باشد. بسیاری از شرکت­ها به تولید محصولاتی هم­رنگ و ست پرداخته اند، تا علاوه بر فروش بیشتر، رضایت­مندی مشتریان را ایجاد نمایند.

برای انتخاب پرده و پوستر مناسب و هماهنگ با وسایل دیگر منزل یا محل کار در ابتدا باید اطلاعاتی مفید را بدست آورید، تا بتوان خریدی شایسته را رقم بزنید. پس اگر شما عزیزان به دنبال خرید این موارد هستید و می­ خواهید با هزینه ای اندک فضای منزل را دگرگون و منحصربه‌فرد کنید؛ بهتر است با ما همراه باشید.

خرید پرده زبرا باکیفیت و شیک

امروزه افراد در محل کار و زندگی خود به دنبال پرده­‌هایی شیک و باکیفیت می­ گردند، تا علاوه بر زیبایی، باعث شود جلوی نور آفتاب گرفته شود تا وسایل دچار رنگ پریدگی نشوند و از بیرون به داخل دید نداشته باشد. به هر صورت پرده برای هر دلیلی که انتخاب شود، بهتر است با دیگر لوازم منزل یا محل کار همخوانی داشته باشد، تا چشم‌نواز و زیبا باشد.

چند سالی است که استفاده از پرده زبرا مرسوم شده و جزو پرده‌های جدید محسوب شده که سهم زیادی از بازار را به خود اختصاص داده است. این پرده با ترکیبی از تور و پارچه به صورت دو لایه موازی ساخته‌شده و با تغییر زاویه بین لایه­‌های آن می­ توان نور عبوری از پرده را متناسب با میل افراد تغییر داد. این پرده از کارایی فوق‌العاده­ای برخوردار بوده و توانسته نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کند. این پرده به دو صورت دستی (با استفاده از زنجیر) و یا ریموت دار (یک موتور الکتریکی ضعیف و کوچک) قابل‌استفاده است.

ویژگی‌های پرده زبرا

از ویژگی­های ممتاز پرده زبرا دکوپیک، می ­توان به دوام و ماندگاری بالا، نصب آسان، تنوع بالا در طرح و رنگ متناسب با محل کار و منزل، امکان جمع‌کردن آن در بالا، نگهداری و نظافت راحت و قابلیت هماهنگی با دیگر اجزای دکوراسیون و تنظیم نور عبوری از مهم­ترین خصوصیات این پرده بوده، اشاره نمود. پرده ­های زبرا به صورت ساده، ترکیبی، طرح دار و پلیسه عرضه می­ شود و قابل‌استفاده در اتاق‌خواب، پذیرایی، آشپزخانه و محل کار خواهد بود.

انواع پرده زبرا با طرح‌های شیک و جذاب مد سال

پرده‌های زبرا ساده همچنان جزو شیک‌ترین مدل این نوع پرده می‌باشد و در عین سادگی، زیبایی خاص و مدرنی را به فضای خانه شما می‌بخشد. پرده زبرا ساده برای استفاده در اتاق‌خواب و آشپزخانه گزینه بسیار خوبی است. یکی از شیک‌ترین انواع پرده زبرا طرح دار است که دارای طرح و رنگ‌های متنوعی هستند و فضا را بسیار جذاب جلوه می‌دهد. پرده زبرا طرح گل، پروانه، طبیعت، اسلیمی و… از طرح‌های زیبا و مد سال هستند. که می‌توانید بهترین آن را با توجه فضای خانه خود انتخاب کنید و دکوراسیونی بسیار خاص و زیبا داشته باشید.

انتخاب پرده شید با طرح و رنگ مختلف

برای خرید پرده باید به این نکته توجه داشت تا پنجره شما از چه نوعی بوده، مثلاً برای پنجره معمولی از پرده رومن، برای پنجره کم‌عرض از پرده پیله دار، برای پنجره کلاسیک پرده اتریشی و پنجره داخل بازشو از پرده غلتکی استفاده می­شود. از دیگر نکاتی که در زمان خرید پرده باید بدان توجه کرد، اینکه به دنبال پرده سنگین و یا معمولی هستید، از سبک اتصال به میل پرده، طول موردنیاز پرده، و نصب پرده در بالای چارچوب و عریض‌تر انتخاب کردن پرده نسبت به چارچوب پنجره اطلاعاتی کامل در دست داشته باشید.

و اما کلمه شید از لغت انگلیسی به معنای سایه گرفته‌شده، که یکی از زیباترین پرده‌هایی است که شما عزیزان می توانید برای منزل و یا محل کار خود انتخاب کنید. این پرده شیک از یک تکه پارچه تشکیل‌شده که در یک محور می­چرخد. پرده شید دکوپیک در طرح و رنگ­های بسیار زیبایی تهیه و عرضه می­شود که می­تواند زینت‌بخش محیط شما باشد و بر زیبایی آن بیفزاید. پرده شید و زبرا در ساختار و جنس و کنترل مقدار نور باهم تفاوت دارند.

انواع پرده شید

پرده شید در انواع مختلفی تولید می­ شوند. مثل پرده شید رول برای فضاهایی با پنجره بزرگ انتخاب بسیار مناسبی بوده و پرده شید تکی برای منزل و ادارات مناسب بوده و نسبت به شیدرول قیمت کمتری دارد. پرده شید دبل (روز و شب) که این نوع پرده بسیار خلاقانه بوده و از آستر و تور تشکیل‌شده است. این نوع پرده برای مکان­هایی که آب‌وهوای خشک دارند، مناسب تر است. پرده شید رومی که از جذاب‌ترین نوع پرده شید بوده که عایق نور و صدا بوده و دید از بیرون را کم می­کند.

پرده شید بالونی که برای فضاهای رسمی و غیررسمی قابلیت استفاده داشته، اما بهتر است ازنظر هماهنگی با دیگر اجزای منزل و یا محل کار همگون باشد. و دیگری شید بامبو بوده و مناسب برای دکوراسیون­های چوبی است. همه نوع پرده از جنس مرغوب بوده و به‌راحتی قابلیت نصب و شستشو دارند و از زیبایی منحصربه‌فردی برخوردارند. این‌گونه پرده به دو صورت دستی و ریموت دار قابلیت استفاده داشته، که می­توانید طرح دلخواه خود را سفارش دهید و آن را در منزل و یا محل کار به‌سرعت و آسانی نصب کنید و از دیدنش لذت ببرید. منزل خود را با پرده زبرا، پرده شید و پوسترهای سه بعدی دکوپیک زیباتر کنید

مزایای پرده شید

پرده‌های شید با متریال مختلف مانند: کتان، پنبه، پلی‌استر، بامبو، سولیت تولید می‌شود. که این جنس‌ها با توجه به ضخامت شان می‌توانند از اتلاف انرژی ممانعت کنند. از مزایای خاص این نوع پرده، قابلیت چاپ تصاویر دلخواه بر روی آن می‌باشد که می‌توان در کنار استفاده به‌عنوان پرده، قاب عکسی نیز در فضای خانه وجود داشته باشد. بهتر است اضافه کنیم که تصاویر چاپی می‌تواند در دو طرف پرده چاپ شود و برای اُپن آشپزخانه یا ویترین مغازه قابل کاربرد است.

خرید پوستر سه‌بعدی

محصولاتی زیادی برای پوشاندن سطح دیوار و زیباسازی آن وجود دارد، که دراین‌بین پوستر حیرت‌انگیزی قابل‌توجهی را به همراه دارد. پوستر یکی از محصولاتی است که امروزه جایگاه ویژه‌ای در میان افراد پیداکرده و بسیاری برای زیباتر کردن محل کار و منزل خود از این کالا بهره می‌برند. چراکه در طرح و رنگ­های مختلفی عرضه‌شده و جذابیت خاصی را به فضا القا خواهد کرد.

پوستر دیواری پشت تلویزیون نیز از انواع محصولات پرطرفدار است، که در زیبایی دکوراسیون پذیرایی منزل شما بسیار تأثیرگذار خواهد بود. در زمان خرید پوستر دیواری تلویزیون بهتر است طرحی متفاوت از دیگر بخش‌های خانه را انتخاب کنید.

انواع پوستر سه‌بعدی

پوستر سه‌بعدی دکوپیک انواعی نظیر پوستر سه بعدی پشت تلویزیون، پوستر سه بعدی مدرن، طرح طبیعت، لاکچری و… دارد که هرکدام طرفداران خاص خود را خواهد داشت. پوستر سه‌بعدی، در شکل و رنگ مختلف عرضه‌شده و به دو صورت پوستر دیواری آماده و چاپی به فروش می‌رسند. که شما می­توانید طرح متناسب با میل و سلیقه خود و نیز متناسب با دکوراسیون فضای منزل و محل کار خود دست به خرید بزنید.

پوستر دیواری سه‌بعدی طرح گل از تصاویر گل‌های گرافیکی و فانتزی تشکیل‌ شده است، گل رز و گل ارکیده ازجمله طرح‌های این نوع پوستر می‌باشد که در قسمت‌های مختلف خانه قابل ‌نصب می‌باشند. پوستر مدل طبیعت نیز شامل طرح‌های جنگل، درخت، کوه و مناظر طبیعی است که جذابیت خاصی دارند و جلوه خاصی به فضا می‌بخشند. پوستر دیواری طرح چهره نیز برای افرادی که به سلبریتی‌ها علاقه‌مندند، جذاب است. این نوع پوسترها برای مکان‌هایی مانند اتاق‌خواب، آرایشگاه و… انتخابی ایده آل می‌باشد. منزل خود را با پرده زبرا، پرده شید و پوسترهای سه بعدی دکوپیک زیباتر کنید

تفاوت پوستر دیواری و کاغذدیواری در چیست؟

پوستر و کاغذدیواری در مواردی باهم تفاوت دارند، مثل این مورد که در پوستر از یک طرح واحد استفاده می‌شود. برای نصب پوستر باید ابتدا اندازه دیوار را مشخص کرد و پوستر سایز آن را سفارش داد، چرا که باید نظر هرکسی را به خود جلب کند. نصب پوستر نسبت به کاغذ دیواری مشکل‌تر بوده و به نصاب حرفه ای نیاز است. و ازنظر قیمت نیز، پوستر نسبت به کاغذ دیواری قیمت بالاتری دارد.

پوستر دارای ویژگی­های مطلوبی مثل طرح­های متنوع، رنگ­بندی بسیار زیاد و دوام و ماندگاری بالا دارد، که راحت می­توان آن را با توجه به سلیقه و رنگ و طرح اجزای دکوراسیون تهیه نمود. برای خرید پوستر باید به قیمت آن، نوع، طرح، جنس و اندازه دقت لازم را مبذول داشت و دیگر اینکه بهتر است از فروشگاه‌های معتبر خریداری شود، تا مشکلی رخ ندهد.

نتیجه گیری

دکوپیک ارائه‌دهنده محصولات باکیفیت و نوین در حوزه دکوراسیون نظیر انواع پرده با رنگ و طرح مختلف، پوستر و کاغذدیواری، کفپوش آپوکسی، آسمان مجازی و رادیاتور شیشه­‌ای می­باشد. که توانسته به دلیل محصولات خوب، نامی نیک را در این حوزه به دست آورد و طرفداران زیادی پیدا کند. این مجموعه با استفاده از کارشناسان خبره و مجرب می­توانند شما را در این امر یاری رسانند، تا شما بتوانید فضای منزل و حتی کار خود را زیباتر جلوه دهید. آدرس و تلفن دکوپیک در زیر ارائه‌شده تا راحت‌تر به مقصود خود برسید و خرید عالی را تجربه کنید.

عناوین این مقاله مخفی کردن عناوین
دکمه بازگشت به بالا