اقتصادیعمومیمعرفی کسب و کار

آیا واکس داشبورد خودرو باید برای هر بار استفاده از خودرو به کار برده شود؟

نحوه تمیز کردن داشبورد ماشین:

قیمت واکس داشبورد نانوسان: شاید فکر کنید که برای تمیز کردن داشبورد ماشین حتما باید هزینه کنید و در بازار به دنبال روغن ها و واکس های گران قیمت بگردید. اما بگذارید خیالتان را راحت کنم شما می توانید با مواد و روغن هایی که در خانه دارید و صرف کمی وقت شاید در یک روز تعطیل یا یک بعدازظهر که وقت دارید اقدام به تمیز کردن داشبورد خودرو خود نمایید. قبل از تمیز کردن داشبورد ابتدا باید سطح آن را جرم گیری کنید. حتما لکه های زیادی روی داشبورد وجود دارند از لکه های انگشت گرفته تا لکه های چربی و غیره. برای این کار می توان از وازلین استفاده کرد.

وازلین در همه خانه ها وجود دارد پس به راحتی مقداری از آن را روی دستمالی نرم ریخته و روی داشبورد بکشید. خیلی زود اثر بسیاری از لکه ها کمرنگ شده یا از بین می روند. تمیز کردن داشبورد باعث عمر طولانی و مانع از ترک خوردگی آن می شود. استفاده از مواد خانگی برای برق انداختن داشبورد مانع از ایجاد بوی بد مواد شیمیایی در خودرو می شود و همچنین مواد شیمیایی ممکن است در برخی اوقات ایجاد حساسیت کنند و بوی آنها تا چند روز در فضای داخلی خودرو بماند.

چند روش جادویی برای تمیز کردن داشبورد ماشین:

قیمت محصولات نانو شرکت بیز: داشبورد ماشین یکی از مهمترین قسمت های کابین داخلی خودرو به شمار می آید که چشم هر بیننده ای را خیلی زود به سمت خود جلب می کند پس بهتر است به شکلی این کار را انجام دهید که دهانشان از تمیز بودن داشبورد ماشین شما باز بماند. روشهای خانگی زیادی برای و جلا بخشیدن و تمیز کردن داشبورد ماشین وجود دارد تنها کمی حوصله لازم است و انتخاب اینکه کدام روش را برای برق انداختن داشبورد ماشین انتخاب می کنید.

از آنجا که داشبورد خودرو هر روزه در معرض نور شدید خورشید قرار دارد امکان ترک خوردگی یا رنگ پریدگی آن بسیار زیاد است از این جهت برق انداختن داشبورد ماشین هر چند وقت یکبار باعث حفظ تمیزی و طول عمر آن خواهد شد.

با خواندن مطالب این مقاله با روشهای جالب، شگفت انگیز، راحت و خانگی برای تمیز کردن داشبورد ماشین آشنا خواهید شد. توجه کنید که قبل از استفاده از هر یک از این روش ها ابتدا باید با یک دستمال تمیز و نرم گرد و غبار و لکه های روی داشبورد را تمیز نمایید و سپس یکی از روش ها را انجام دهید.

با طرز تهیه واکس داشبورد ماشین خانگی  در زیر آشنا شوید.

ساخت واکس خانگی برای تمیز کردن داشبودر

 شیشه شوی خودرو نانوسان:  استفاده از سرکه برای درخشندگی داشبورد شما است. البته که اگر کمی روغن بچه، مایع ظرفشویی و سرکه را با هم ترکیب کنید به یک محلول بی نظیر خواهید رسید. سرکه خاصیت ضدعفونی کننده نیز دارد از اینرو  بسیار کاربردی و موثر خواهد بود. پیشنهاد می شود که این محلول جادویی را درون یک اسپری ریخته و روی یک دستمال خشک و تمیز اسپری کرده و دستمال را روی داشبورد بکشید. از این محلول می توانید برای تمیز کردن فرمان، کنسول مرکزی و قسمتهای دیگری از خودرو که از پلاستیک سخت هستند هم استفاده کنید و شاهد اعجاز آن باشید. بدون شک خود شما هم از اینهمه درخشندگی به وجد خواهید آمد.

روش دوم: برای تمیز کردن داشبورد ماشین استفاده از جوش شیرین است. جوش شیرین یک ماده فوق العاده است که کاربردهای زیادی در خانه دارد و اینک تبدیل به یک محلول شستشو برای داشبورد ماشین شده است. جوش شیرین را با چند قطره روغن ترکیب کنید ( ترجیحا روغن زیتون )  و این محلول را روی داشبورد اسپری نمایید و فرصت دهید تا یک ساعت روی داشبورد بماند. سپس با یک پارچه تمیز و بدون پرز داشبورد را تمیز و براق کنید.

در روش سوم می خواهیم سراغ ترکیب آبلیمو و روغن زیتون برویم. اشتباه نکنید این یک دستور آشپزی نیست یک محلول پرکاربرد و تمیز کننده فوق العاده است. آن را امتحان کنید تا بدانید آنچه می گویم واقعیت دارد. نصف فنجان آبلیمو را با یک فنجان روغن زیتون ترکیب کرده و محلول را روی پارچه میکروفیبر اسپری کرده و روی داشبورد بمالید. از دیدن آنچه بعد از انجام این کار اتفاق می افتد شگفت زده خواهید شد و از درخشندگی داشبورد لذت می برید.

وقت آن است که در روش چهارم به سراغ تمیز کننده دندان خانگی خود بروید و کمی از خمیردندان استفاده کنیم. خمیر دندان به راحتی لک های روی داشبورد را از بین می برد. این بار برای مالیدن خمیر دندان روی داشبورد باید از یک مسواک کمک بگیرید و تمام سطح داشبورد را بکشید و سپس با یک پارچه تمیز و نرم اثرات خمیردندان های مانده را زا روی داشبورد تمیز کنید. از مسواک نرم استفاده کنید چرا که مسواک زیر باعث ایجاد خط و خش روی داشبورد خواهد شد.

استفاده از ترکیب الکل و آب گرم هم یکی از واکس های خانگی برای جلا دادن به داشبورد خودرو می باشد

در روش پنجم برای تمیز کردن داشبورد ماشین باید سراغ الکل رفت. یک ضدعفونی کننده بی همتا. البته هیچگاه از الکل خالص استفاده نکنید چرا که باعث رنگ پریدگی داشبورد خواهد شد. خوب است که الکل را با مقداری آب گرم رقیق کنید. ابتدا روی بخش کوچکی از داشبورد امتحان کنید و بعد از اطمینان از مناسب بودن  محلول را روی پارچه ای تمیز اسپری کرده و روی تمام قسمتهای داشبورد بکشید. این محلول مناسب برای شستن شیشه ها نیز می باشد. و علاوه بر پاکیزگی، داشبورد خودرو شما ضد عفونی می‌شود. و پیشنهاد ما در ایام کرونایی?.

روش ششم بهره بردن از پارافین است. پارافین برای برق انداختن داشبورد ماشین بسیار موثر است.  برای کشیدن پارافین به داشبورد از مقداری پنبه بهره ببرید. لازم نیست تا از مقدار زیادی پارافین استفاده کنید تنها یک لایه نازک از آن را روی داشبورد بمالید و بعد به کمک دستمال تنظیف اسطح داشبورد را پاک کنید. استفاده از پارافین کمی وقت خواهد برد چرا که مانند روغن ها روان نیست.

روش های تمیز کردن داشبورد ماشین گفته شده در بالا همگی طرز تهیه واکس خانگی است که به راحتی در دسترس همه می باشد و می توانید به دلخواه از آنها استفاده کنید. توجه کنید که قبل از استفاده از هر یک از موارد ابتدا در قسمت کوچکی از داشبورد تست کنید و در صورت اطمینان از آن استفاده نمایید. به تاریخ انقضا موادی که برای استفاده می کنید حتما توجه کنید. چرا که مواد فاسد و تاریخ گذشته ممکن است روی رنگ داشبورد ماشین تاثیر منفی داشته باشند. برای استفاده از واکس های خانگی به جنس داشبورد هم دقت نمایید. از ترکیب این مواد با مواد شوینده شیمیایی جدا خودداری کنید.

مالیدن روغن زیتون برای تمیز کردن داشبورد ماشین

انواع واکس داشبورد:

یکی دیگر از راههای موثر و مفید برای برق انداختن و تمیز کردن داشبورد ماشین استفاده از واکس داشبورد است. واکس ها با ایجاد یک لایه نازک روی داشبورد مانع از آسیب و خط و خش روی آن می شود. یکی از ویژگی های یک واکس خوب میزان ماندگاری آن است و بعد ایجاد درخشندگی مطلوب در داشبورد خودرو. واکس های مخصوص تمیز کردن داشبورد در همه فروشگاه های لوازم تجهیزات ماشین فروخته می شود. تنها باید انتخاب کنید که از نوع مایع، ژله ای یا سلولزی آن می خواهید استفاده کنید. در ادامه به کاربرد هر سه نوع واکس می پردازیم.

واکس داشبورد مایع:

واکس ها با کاربرد برق انداختن و درخشندگی استفاده می شوند. واکس مایع خاصیت درخشندگی فوق العاده ای دارد. یک اسفنج یا یک دستمال نرم و تمیز را به واکس آغشته کرده و روی داشبورد بکشید خیلی زود شاهد تفاوت داشبورد قبل و بعد از واکس زدن خواهید شد. به گونه ای که گویی داشبورد را تعویض کرده اید یا خودروی جدیدی خریداری کرده اید.

استفاده از واکس های خودرو برای تمیز کردن داشبورد ماشین

واکس داشبورد ژله ای:

واکس های ژله ای هم خاصیت براق کننده دارند و هم خاصیت محافظت از داشبورد در مقابل نور خورشید و گرد و غبار. پس شما بعد از استفاده از واکس ژله ای برای مدت زیادی یک داشبورد تمیز و براق خواهید داشت. واکس ژله ای را با کمک یک اسفنج یا دستمال تمیز روی تمامی سطح داشبورد بمالید و کاملا  آن را برق بیندازید.

واکس داشبورد سلولزی:

واکس هاس سلولزی تنها مناسب داشبوردهای چوبی است. از این واکس برای تمیز کردن دیگر ادوات چوبی خودرو مانند کنسول، فرمان و پنل های درب نیز می توان استفاده کرد.

بهترین روغن برای داشبورد ماشین:

بدون اغراق یکی از دیگر از راههای موثر برای جلا دادن و تمیز کردن داشبورد ماشین استفاده از روغن هایی مانند روغن مایع،روغن نارگیل و روغن زیتون است. این روش بسیار مقرون به صرفه و راحت است. روغنها علاوه بر درخشندگی داشبورد باعث می شوند تا بوی نامطبوعی که از مواد شیمیایی در خودرو مانده است از بین برود. همچنین از آنجا که در تمام خانه ها حداقل یک یا دو نوع روغن موجود می باشد بسیار مقرون به صرفه است. همچنین روغن باعث می شود که رنگ داشبورد خودرو بر اثر تابش نور خورشید آسیب نبیند

دکمه بازگشت به بالا