اقتصادی

برداشت ۱.۴ میلیون تن چغندرقند بهاره تاکنون

مجری طرح گیاهان قندی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: از زمان برداشت تاکنون از حدود ۷۹ هزارهکتار سطح زیر کشت چغندرقند بهاره، بیش از ۱.۴ میلیون تن محصول تولید و تحویل کارخانه های قند شده است.

به گزارش امروزنگار، پیمان حصادی با بیان این که برداشت چغندرقند بهاره از اواسط شهریور سال جاری آغاز شده است، گفت: این میزان تولید در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۴۸ درصد افزایش نشان می دهد.

وی پیش بینی کرد: در سال جاری نزدیک به ۴.۴ میلیون تن چغندرقند بهاره برداشت و نزدیک به ۶۰۰ هزارتن شکر نیز از آن استحصال و تولید شود.

حصادی درباره کشت چغندر پاییزه نیز اظهار کرد: از اواخر شهریور ماه امسال کشت چغندرقند پاییزه در کشور آغاز و تاکنون نزدیک به ۲۰ هزار هکتار زیر کشت رفته که به لحاظ سطح قرارداد، نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۵۰ درصد و از نظر میزان کشت، نزدیک به ۹۵ درصد افزایش نشان می دهد.

بنا بر اعلام وزارت جهاد کشاورزی، وی در مورد قیمت خرید تضمینی چقندرقند گفت: جای هیچ نگرانی درباره افزایش و اعلام قیمت چغندرقند نیست و شورای قیمت گذاری محصولات کشاورزی متناسب با قیمت سایر محصولات، افزایش هزینه‌های تولید و نوسانات نرخ تورم، قیمت چغندرقند را تعیین و ابلاغ خواهد کرد و متعاقب آن نیز قیمت شکر تعیین و اعلام عمومی می شود.

مجری طرح گیاهان قندی وزارت جهاد کشاورزی در مورد برداشت نیشکر نیز گفت: از اواخر مهرماه تاکنون بیش از ۵۰۰ هزار تن نی در استان خوزستان برداشت و برای استحصال شکر از آن تحویل کارخانه شده است.

وی پیش بینی کرد: حدود ۶.۵ میلیون تن نی از سطح تقریبی حدود ۸۹ هزار هکتار در استان خوزستان برداشت شود.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با استفاده از روش‌های پیشرفته تحلیل، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در مورد مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری کنید.
دکمه بازگشت به بالا