عمومیمعرفی کسب و کار

تغییر زبان تلویزیون ال جی از عربی به فارسی

اکثر شرکت های تولید تلویزیون، به صورتی عمل می کنند که تلویزیون را برای کشور که قصد ارسال آن را دارند، برنامه ریزی گردند. این برنامه ریزی شامل موارد زیادی می شوند که می توان از نظر تعیین ساعت، زبان مورد نظر و ویژگی های دیگر برنامه ریزی گردند. با توجه به شرایط خاص کشور ما که با تحریم بودن کالا هایی زیادی را دریافت نمی کنیم اکثر تلویزیون ها دارای زبان فارسی نیستند. یعنی این تلویزیون ها برای کشور ما ساخته نشده اند و وارد کشور ما شده اند که به همین علت دیگر برنامه ریزی های لازم برای استفاده در ایران در آن ها صورت نگرفته است.

این تلویزیون ها اکثرا از مرز ها به صورت غیر رسمی وارد شده اند و وارد بازار گردیده اند. حال ما در این مطلب قصد داریم در مورد فارسی سازی تلویزیون های وارداتی و به صورت تخصصی تلویزیون های ال جی را بررسی نماییم.

نصب زبان فارسی برای تلویزیون های شرکت ال جی

در ابتدا باید به شما عرض نماییم که تا به این لحظه هیچ راه حلی که کامل باشد ارائه نشده و روشی که از آن برای نصب زبان فارسی بر روی تلویزیون استفاده کرد که به صورت صدرصدی عمل کند کند، وجود ندارد.

در همه ی تلویزیون ها که زبان غیر از فارسی دارند، نیاز نیست که این زبان را برای آن ها نصب کرد. در برخی تلویزیون ها می توان با پیدا کردن محل تنظیم زبان و یافتن زبان فارسی، زبان تلویزیون را به فارسی تغییر داد. در صورتی که در منوی خود تلویزیون زبان فارسی وجود نداشته باشد، یعنی زبان فارسی برای آن تعریف نشده و نمی توانید به سادگی این کار را انجام دهید.

دو روش برای اضافه کردن زبان فارسی

در صورتی که شما در منوی اصلی تلویزیون و در قسمت تغییر زبان، زبان فارسی را پیدا نکردید می توانید یکی از راه هایی که در ادامه عنوان می کنیم را انتخاب کنید.

به روز رسانی

شما برای انجام این کار در هر دو روش نیاز به تغییر ورژن تلویزیون دارید و باید تلویزیون را آپدیت کنید. در روش اول شما می توانید تلویزیون ال جی خود را در قسمت آپدیت، به روز رسانی کنید. با به روز رسانی کردن ممکن است در نسخه جدید به تلویزیون شما اضافه شده باشد. در صورتی که با آپدیت کردن نیز زبان فارسی به تلویزیون اضافه نشده بود می توانید صبر کنید که نسخه بعدی آپدیت در اختیار شما قرار گیرد و آن را نصب کنید یا از روش دوم استفاده کنید.

تغییر ورژن به سری مشابه

در این روش باید در اینترنت به دنبال ورژنی از تلویزیون های ال جی بگرید که با تلویزیون شما هم خوانی داشته باشد و هم از زبان فارسی پشتیبانی کند.هر سری از تلویزیون های شرکت ال جی دارای ورژن خاص خود هستند که شما برای انجام این روش باید این فایل را پیدا و دانلود نمایید. پس از دانلود این نسخه باید این فایل را از حالت زیپ یا فشرده خارج نمایید. پس از آماده سازی فایل، به یک فلش نیاز دارید تا به انتقال فایل نصبی به آن، فایل را در اختیار تلویزیون قرار دهید.

پس از اتصال فلش به تلویزیون با پیغامی مواجه می شوید که از شما برای نصب ورژن جدید اجازه می گیرد. با دادن اجازه به تلویزیون برای نصب فایل، نصب ورژن جدید آغاز می گردد. پس از تمام شدن نصب می توانید با انتخاب زبان فارسی در قسمت تغییر زبان، از داشتن زبان فارسی در تلویزیون خود، لذت ببرید.

در این مقاله ما در مورد روش فارسی سازی تلویزیون های شرکت ال جی صحبت کردیم. آیا برای شما سوالی یا ابهامی ایجاد شد؟ آیا نظر، انتقاد یا پیشنهادی برای در میان گذاشتن دارید؟ آن را با ما در قسمت ” ارسال نظر ” به اشتراک بگذارید.

زمان مطالعه : 10 دقیقه

شرکت هایی که در زمینه تولید تلویزیون فعالیت می کنند، در صورتی که بخواهند تلویزیون را برای هر کشوری ارسال کنند. پیش از آن برنامه ریزی لازم را جهت تعیین کردن زبان و ساعت و دیگر ویژگی‌های ان انجام می دهند. از آنجایی که کشور ما دارای تحریم های کالایی می‌باشد. بنابراین اکثر تلویزیون ها دارای زبان فارسی نیستند و فارسي كردن تلويزيون ال جي با روشهای دیگری انجام می شود. این نشان می دهد که برای کشور ما طراحی نشده اند و اکنون وارد کشور شده اند. بنابراین ما در این مقاله قصد داریم در مورد فارسی سازی تلویزیون ال جی و تلویزیون های الجی که به صورت غیر رسمی وارد کشور شده اند، همچنین تنظیمات و نصب زبان فارسی برای تلویزیون ال جی و فارسی سازی تلویزیون ال جی رسیور دار اطلاعات لازم را ارائه دهیم.

فارسي كردن تلويزيون ال جي و نصب زبان فارسی برای تلویزیون ال جی

در صورتی که تلویزیون الجی که خریداری کرده اید و نمی‌توانید زبان ان را به فارسی تبدیل نمایید. فارسي كردن تلويزيون ال جي کار بسیار سختی نمی باشد. و با انجام چندین مراحل ساده می توانید، تلویزیون ال جی خود را به زبان فارسی تبدیل کنید و از آن راحت تر استفاده ببرید. در این صورت به تنظیمات مربوط به تلویزیون الجی دسترسی راحت تری خواهید داشت و تمام قسمت های ان را می‌توانید به راحتی مشاهده نمایید. حتی میتوانید برنامه های فارسی تلویزیون ال جی را در اختیار بگیرید و لذت ببرید.

تاکنون هیچ راه حل کاملی برای نصب زبان فارسی برای تلویزیون ال جی و فارسی سازی تلویزیون ال جی رسیور دار ارائه داده نشده است که بتواند به صورت 100% عمل کند و زبان فارسی را بر روی تلویزیون ایجاد نماید. ولی راه حل هایی که برای فارسی ساز تلویزیون ال جی ارائه می دهیم ممکن است تا حد زیادی جوابگو باشند.

در تمامی تلویزیون هایی که زبان فارسی ندارند، حتما لازم نیست که زبان فارسی را بر روی آن نصب نمایید، یعنی تنها کافی است محل تنظیم زبان را بیابید و زبان فارسی را پیدا کنید و بعد زبان تلویزیون را به فارسی تغییر دهید. ولی در صورتی که در منوی تلویزیون زبان فارسی وجود نداشته باشد، بحث فرق می کند.

روش تغییر زبان تلویزیون و اضافه کردن زبان فارسی 

اکنون در صورتی که زبان فارسی داخل منوی تلویزیون تان وجود ندارد و آن را پیدا نمی کنید، می توانید این دو راه حلی که به شما ارائه میدهیم فارسی سازی تلویزیون ال جی رسیور دار را امتحان نمایید.‌ که برای هر دو روش باید ورژن تلویزیون را تغییر دهید و تلویزیون خود را آپدیت نمایید.

اول: در این روش تلویزیون ال جی را در بخش آپدیت به روز رسانی نمایید و بعد از آن که تلویزیون را به روز رسانی کردید، ممکن است داخل نسخه جدید تلویزیون تان زبان فارسی اضافه شود. ولی در صورتی که باز زبان فارسی را داخل تلویزیون ال‌جی مشاهده نکردید، باید منتظر بمانید تا نسخه بعدی آپدیت در اختیارتان قرار بگیرد.

دوم: در روش دوم باید داخل اینترنت به دنبال ورژنی از تلویزیون های ال جی بگردید که با تلویزیون تان همخوانی دارد و از زبان فارسی بهره‌برداری می‌کند. سری های تلویزیون ال جی شرکت ال جی از ورژن های خاص مخصوص خود بهره‌مند هستند که شما باید فایل مربوطه را پیدا کنید و آن را دانلود نمایید. بعد از آنکه مراحل دانلود را تکمیل کردید بایستی فایل را از حالت زیپ خارج کرده و بعد از آماده سازی کردن فایل توسط فلش، فایل نصب شده را داخل فلش انتقال دهید و آن را در تلویزیون بگذارید.

در صورتی که فلش را به تلویزیون متصل کردید، پیامی برای شما ارسال می‌شود که برای نصب ورژن جدید از شما اجازه خواهد گرفت. با قبول کردن اجازه نصب ورژن جدید داخل تلویزیون شروع میشود. در صورتی که نصب تمام شد، زبان فارسی را در بخش تغییر زبان انتخاب نمایید و از این حالت نهایت لذت و استفاده را ببرید.

در این جدول شما می توانید تعدادی از تلویزیون های ال جی که از زبان فارسی پشتیبانی می کنند را مشاهده نمایید .

انواع تلویزیون هایی که زبان فارسی دارند نوع پنل
1 ال جی A2 OLED
2 ال جی B2 OLED
3 ال جی NANO95 Mini-LED
4 ال جی NANO80 NanoCell
5 ال جی UP8150 LED
6 ال جی UP7750 LED

چرا تلویزیون من از زبان فارسی برخوردار نیست؟

برای انجام اینکار کافی است:

 1.  ابتدا بر روی ریموت کنترل دکمه Setting را فشار دهید. سپس گزینه all settings را انتخاب نمایید و وارد گزینه support شوید.
 2. بعد از آن گزینه Software Update را فشار دهید و در آخر وارد قسمت check for update شوید.

با بروزرسانی شدن سیستم عامل تلویزیون ال جی گزینه زبان فارسی به تلویزیون شما اضافه خواهد شد.

تلویزیون هایی که زبان فارسی را پشتیبانی می کنند 

تلویزیون های ال جی با پشتیبانی از زبان فارسی تلویزیون های ال جی 2021 تلویزیون های ال جی 2021
1 A1 OLED A2 OLED
2 B1 OLED B2 OLED
3 C1 OLED C2 OLED Evo
4 Z1 OLED QNED99 Mini-LED
5 NANO99 NanoCell NANO99 NanoCell
6 NANO95 NanoCell NANO95 NanoCell
7 UP8150 LED NANO80 NanoCell

تنظیمات تلویزیون ال جی به زبان فارسی 

پیمایش کردن در تلویزیون های هوشمند ال جی با وجود سیستم عامل WEBOS تا حدی پیچیده می باشد و از آنجایی که دارای ویژگی ها و امکانات جدیدی (سرویس های استریم، تعامل صوتی، نحوه انجام اصول اولیه، کنترل خانه هوشمند ) میباشند. نحوه انجام اصول اولیه، راه اندازی کردن تلویزیون و تنظیم تصاویر و تنظیمات و نصب زبان فارسی برای تلویزیون ال جی ممکن است، نسبتا پیچیده تر باشد.

ولی با وجود همه ی برنامه ها و نرم افزارها اتصال وای فای، اتصال سیمی، کنترل از راه دور و تشخیص صدای هوشمند تلویزیون با راهنمای گام به گام بسیار اسان میباشد، که از دستور العمل هایی برخوردار است تا شما را در حل رایج ترین مشکلات تلویزیون الجی راهنمایی کند. بنابراین ما تنظیمات تلویزیون الجی به زبان فارسی را به صورت کامل ارائه میدهیم. همچنین اگر خواستید بیشتر از انواع تلویزیون LED ال جی دیدن کنید با سرچ در گوگل این جمله روبرو را تایپ کرده و روی اولین نتیجه کلیک کنید : خرید ال ای دی ال جی بانه دات کام. برای راهنمای بیشتر می توانید به cashfloat.co.uk مراجعه کنید.

نحوه پیدا کردن مدل تلویزیون

پیش از همه چیز فهمیدن اینکه چه نوع مدل تلویزیونی خریداری کرده‌اید، ممکن است برای شما کمی دشوار می باشد. دو راه جهت اطلاع از آن وجود دارد. بعد از پیدا کردن مدل تلویزیون و می توانید از سال ساخت آن و راهنمای چگونگی انجام آن مطلع شوید.

 • به دنبال بر چسب سازنده ی مدل تلویزیون خود باشید که معمولا در پشت و یا کنار دستگاه قرار می‌گیرد.
 • روی برچسب هم شماره مدل و هم شماره سریال واحد قرار میگیرد.
 • سپس اطلاعات مدل تلویزیون را پیدا کنید و وارد منوی “تنظیمات” تلویزیون شوید.
 • بعد از آن وارد قسمت “همه تنظیمات” شوید و با فهرستی کامل از تنظیمات مربوط به تلویزیون روبه رو خواهید شد.
 • در مرحله بعد وارد قسمت “درباره این تلویزیون” شوید، که اطلاعات زیر این برگه شماره مدل تلویزیون را نمایش می‌دهد.

شروع به کار در تلویزیون هوشمند LG

نحوه راه اندازی تلویزیون ال جی

در ادامه تنظیمات تلویزیون ال جی به زبان فارسی لازم است در مورد نحوه نصب کردن و راه اندازی تلویزیون ال جی نیز بدانید و اولین نکته است که داخل راهنمای تلویزیون به ان اشاره شده است. بعد از خرید تلویزیون محل قرار دادن ان را تعیین کنید و بیشتر سعی کنید کنار پریز باشد، بعد از ان جهت اتصال سیم برق به پریز از یک محافظ استاندار استفاده کنید، در این صورت نوسانات برق به دستگاه شما اسیب وارد نمی کند. لازم است بدانید که برای تمیز کردن دستگاه از دستمال نرم استفاده ببرید. دستگاه را در مقابل تابش مستقیم نور نیز قرار ندهید.
تلویزیون الجی دارای قسمت های متفاوتی است که می‌توانیم بگوییم شامل پنل تلویزیون، درگاه اچ دی ام ای، درگاه یو اس بی، کنترل، اتصالات برق، قاب پنل، دکمه ها که محل قرار گرفتن تمام انها داخل دفترچه راهنمای فارسی تلویزیون ال جی 49 اینچ و سایر سایزها وجود دارد. حتی با مراجعه به وبسایت نیز می توانید کمک بگیرید .

ریموت کنترل تلویزیون الجی

به صورت کلی ریموت کنترل تلویزیون الجی دارای اعداد 1 تا 9 است که جهت انتخاب شبکه تلویزیون طراحی شده اند. قسمت بالایی ان دکمه off/on برای خاموش و روشن کردن تلویزیون قرار گرفته‌ است. از دکمه ایی که در قسمت پایینی به نام Vol طراحی شده است، جهت کم و زیاد شدن صدا قابل استفاده می‌باشد. اگر میخواهید وارد قسمت تنظیمات تلویزیون ال‌جی شوید، دکمه ی home به این منظور ساخته شده است. توسط دکمه ی mute برای بی صدا کردن دستگاه کمک بگیرید. برای تهیه تلویزیون های ال جی که به کنترل جادویی مجهزند باید از مدل های جدید 2022 دیدن کنید و این لینک به شما در مشاهده سریع تر کمک خواهد کرد .

اضافه و حذف کردن برنامه ها

اگر تمایل دارید که فیلمها و نمایشهای خود را به صورت پخش جریانی مشاهده کنید و همیشه آخرین اخبار دنیا را دریافت نمایید. و یا تمایل دارید که ابزارهای هوشمندی که در خانه از آن استفاده می کنید .به راحتی بدون تکان خوردن سر جای خود، آنها را مدیریت کنید. الجی تمامی این خواسته های شما را برآورده می کند. تا نصب هر برنامه ای برای شما ممکن باشد.

چگونه نرم افزار تلویزیون ال جی را به روز رسانی کنیم؟

جهت به روز رسانی کردن تلویزیون ال جی چند روش متفاوت وجود دارد که می‌توانید، انجام دهید. یکی از این روش ها این است که به صورت خودکار می توانید تلویزیون را توسط کابل اترنت به مودم متصل نمایید. سپس آخرین به روز رسانی را در قسمت تنظیمات جستجو کنید و آن را دانلود بفرمایید. یکی دیگر از روش هایی که می توانید تلویزیون ال جی را به روز رسانی کنید، بر اساس سیستم عامل است.

شبکه ها و کانال های داخلی به اسانی تحت پوشش تلویزیون های الجی که مجهز به گیرنده دیجیتال می باشند، قرار می گیرند. امکاناتی که در سیستم داخلی تلویزیون های الجی قرار دارد، به راحتی امکان تنظیم کانال ها وجود دارد. با روش های متفاوت میتوانید کانال یابی را انجام دهید که با روش های دستی و خودکار قابل انجام هستند.

تنظیمات مربوط به کانال یابی تلویزیون الجی

کانال یابی خودکار جهت تنظیم کانال ها

در صورتی که کانال یابی به صورت خودکار انجام شود‌. شبکه ها براساس ارائه شدن صدا و سیما به نمایش گذاشته می‌شوند.

 1. جهت شروع کانال یابی خودکار وارد تنظیمات شوید.
 2. سپس گزینه ای که می توانید توسط ان وارد قسمت کانال ها شوید، در بعضی از مدل ها setup و در بعضی دیگر programs است.
 3. در این صورت با انتخاب ان وارد قسمت کانال ها میشوید.
 4. سپس کانال یابی خودکار را انتخاب کنید و با این وجود تلویزیون در حالت کانال یابی قرار خواهد گرفت.
 5. بعد از آن منتظر بمانید و صبر کنید تا ۱۰۰ درصد کانال ها و شبکه ها یافت شوند. و سپس همه ی انها برای شما نمایش داده میشوند.

کانال یابی دستی جهت تنظیم کانال ها

از ان جایی که کانال یابی دستی نسبت به کانال یابی خودکار منظم تر میباشد، بیشتر این روش پیشنهاد میشود. جهت استفاده از این روش به فرکانس و شماره دسترسی نیازمند خواهید بود.

 1. ابتدا وارد منوی کانال یابی دستی شوید.
 2. سپس عدد مربوط به هر کانال را در قسمت VHF/UHF CH وارد کنید.
 3. بعد از ان add یا Update را کلیک کنید. در این صورت کانال یابی دستی تمام شد. ولی پیش از انجام این کانال یابی ها باید انتن تلویزیون تان نصب شده باشد و ارتباط بین ان دو برقرار شده باشد.

سخن پایانی و جمع بندی فارسی سازی تلویزیون ال جی

اگر هنوز سوالی مانده در مورد فارسي كردن تلويزيون ال جي که پاسخ ان را نیافتید لطفا در بخش سوالات ان را از ما و دیگران بپرسید و در صورتی که موضوعی در متن درج نشده بود ان را برای ما بنویسید تا دیگران هم از ان بهره ببرند. اگر نیاز به مشاوره و یا هرگونه سوالی داشتید می توانید در بخش نظرات سایت اول تعمیر مطرح کنید تا کارشناسان سایت تا خرید ، شما را راهنمایی کنند .

منبع: youtube.com

دکمه بازگشت به بالا