سلامت و تندرستی

درخواست کمک ستادمبارزه با مواد مخدر از خیران برای ساماندهی معتادان متجاهر

به گزارش شفاف، دکتر. اسکندر مومنی صبح امروز در بازدید از مرکز مراقبت، درمان و کاهش آسیب اعتیاد ماده 16 (اخوان) واقع در شهرستان ملارد در غرب استان تهران گفت: معتادان ساماندهی شده یکی از اولویت های اول در حوزه درمان هستند. ضد کالا جمهوری نیز بر آن تأکید ویژه ای دارد و قصد دارد در این امر به یک سازمان کاملاً سازمان یافته تبدیل شود.

وی با اشاره به اهمیت دوره های آموزشی گفت: پس از طی مراحل درمانی دوره های آموزشی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و این دوره ها توسط کانون اخوان اداره می شود.

دبیرکل سازمان ملل گفت: افراد حاضر در این مراکز پس از سم زدایی و مراحل اولیه و اقدامات روانی، مهارت های آموخته شده از این مجموعه مهارت ها، محصولات سفارش شده خارج از مرکز و حتی بخشی از عواید را کسب می کنند. این افراد بازگردانده خواهند شد.

مؤمنی گفت: یعنی اگر معتاد معالجه شود و مهارت نداشته باشد، درمان به تنهایی کافی نیست; بنابراین توانمندسازی این افراد بخش مهمی از درمان است و مهمترین چیز آموزش و بازگشت به جامعه است.

وی گفت: این مجموعه برای ایجاد اشتغال کافی نیست و خیرین می توانند نقش مهمی در این امر ایفا کنند، چرا که دولت به تنهایی در جایگاه ساماندهی این موضوع نیست و رویکرد اجتماعی در این حوزه بسیار است لذا از همه ذی نفعان تقاضا داریم و دست اندرکاران کارهای خیر در این موضوع دخیل باشند.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ دبیرکل در پایان گفت: یکی از مهمترین وظایف رسیدگی به معتادان پس از درمان است که خانواده های زیادی را درگیر خود می کند و از همه می خواهیم برای بازگرداندن معتادان به جامعه تلاش کنند و در این راستا قوه قضائیه مجلس، ستاد «مبارزه با مواد مخدر، وزارت بهداشت و بهزیستی تلاش می کند معتادان را به جامعه بازگرداند.

دکمه بازگشت به بالا