اقتصادیعمومیمعرفی کسب و کار

راهنمای تبدیل شماره کارت به شبا بانک با وبسایت

امروز فرآیند انتقال وجه به حساب های مختلف در مقایسه با گذشته دیگر یک پروسه چالش برانگیز نیست و در کمتر از چند دقیقه امکان پذیر است. زیرا شما می توانید به راحتی و بی دردسر با استفاده از شماره شبای حساب خود، مبالغ دلخواهتان را با چند کلیک، بین بانک های مختلف جابه جا کنید. اگر نمی دانید شبا چیست و چگونه می توان شماره شبا دریافت کرد، در جای درستی هستید. ما در این مطلب از پی پینگ، راهنمای کاملی درباره ماهیت شماره شبا، تفاوت شبا با شماره کارت و نحوه دریافت شماره شبا با داشتن شماره کارت را به همراه توضیحات تصویری به شما ارائه می دهیم.

شماره شبا چیست؟

با توجه به اینکه هنوز بسیاری از کاربران بانک به طور دقیق نمی دانند شماره شبا چیست، شاید بهتر باشد قبل از معرفی راه های مختلف دریافت شماره شبا، ابتدا به تعریف این اصطلاح بپردازیم. کلمه (شبا) مخفف “شناسه حساب بانکی ایران” است که همواره در قالب یک شماره 24 رقمی و مطابق با استاندارد ISO 13616 توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ارائه می شود.

شبا، حساب بانکی فرد را به شکل منحصر به فرد در کل نظام بانکی ایران تعیین می کند. این شماره بانکی 24 رقمی، امکان انتقال وجه با سامانه ساتنا و پایا را فراهم کرده و هر فرد می تواند با داشتن شماره شبا بدون در نظر گرفتن اطلاعاتی مثل نام و کد شعبه بانک، نوع حساب و… به صورت الکترونیکی وجه موردنظر را انتقال دهد. جالب است بدانید که بدون شماره شبا، امکان حواله بین بانکی وجود ندارد.

پیشنهاد مطالعه بیشتر:

معرفی اجزای شماره شبا

پیشتر در مقاله ای مفصل، توضیحات کاملی در مورد شماره شبا ارائه داده ایم. اما مروری بر برخی از ویژگی های شماره شبا در اینجا نیز خالی از لطف نیست. شماره شبا شامل 24 رقم است که پس از آن از عنوان IR استفاده می شود. در واقع ساختار این شماره از IBAN پیروی می کند. این شماره شامل اطلاعاتی از جمله حساب بانکی فرد، نام بانک، شماره حساب، نوع حساب و در نهایت کشور صادرکننده آن است. در تصویر زیر اجزای تشکیل دهنده شماره شبا همراه با معنی و کاربرد دقیق هر یک را مشاهده می کنید:

تفاوت شماره شبا با شماره کارت

همان طور که پیش از این به شما گفتیم، شماره شبا با شماره کارت تفاوت دارد. شماره شبا، یک شماره 24 رقمی است که برای انتقال وجه بین بانکی مورد استفاده قرار می گیرد. اما در طرف مقابل شماره کارت، یک شماره 16 رقمی است که فقط برای سپرده های کوتاه مدت صادر شده و برای انتقال وجه بین بانکی قابل استفاده است. یکی از تفاوت های مهم این دو شماره این است که شماره کارت تاریخ انقضا دارد اما شماره شبا هرگز منقضی نمی شود و همواره برای یک حساب بانکی ثابت است.

معرفی روش های مختلف نحوه دریافت شماره شبا

در این بخش به معرفی روش های مختلف دریافت شماره شبا از بانک های مختلف می پردازیم:

  1. مراجعه به بانک جهت دریافت شبا

اولین روش برای دریافت شماره شبا، مراجعه به بانک است. شما می توانید با مراجعه به نزدیک ترین شعبه بانک به محل سکونت خود، شماره حساب و شماره شبای خود را از متصدی بانک دریافت کنید. لازم به ذکر است این روش در شرایط امروزی خیلی پرکاربرد نیست و کمی زمان بر است، به همین خاطر بیشتر مناسب افرادی است که به اینترنت یا کارت بانکی خود دسترسی ندارند.

  1. استفاده از عابر بانک جهت دریافت شبا

اگر جزو افرادی هستید که به اینترنت دسترسی ندارید، می توانید برای دریافت شماره شبا به عابر بانک مراجعه کنید. برای دریافت شماره شبا با استفاده از عابر بانک حتما باید کارت بانکی خود را همراه داشته باشید. در این روش کافی است به نزدیک ترین عابر بانک بروید  با وارد کردن اطلاعات کارتتان، شماره شبا و شماره حسابتان را روی کاغذ به صورت چاپ شده دریافت کنید.

  1. دریافت شماره شبا از وب سایت بانک

ساده ترین و سریع ترین روش برای دریافت شماره شبا، استفاده از وب سایت بانک است. توجه داشته باشید که در این روش دریافت شبا عموما با شماره حساب بانکی مقدور است و صرفا با وارد کردن شماره کارت بانکی نمی توانید شماره شبا را دریافت کنید. با این وجود، در وب سایت برخی از بانک ها چنین امکانی برای شما وجود دارد. فرآیند دریافت شبا از سایت بانک ها کار بسیار آسانی است و عموما شامل ثبت شماره حساب یا شماره کارت و یک کد امنیتی می شود. در ادامه به عنوان مثال نحوه دریافت شماره شبا در چند بانک را به شما ارائه می دهیم.

پیشنهاد مطالعه بیشتر:

نحوه تبدیل شماره کارت به شماره شبا در بانک ملی

جهت دریافت شماره شبا از بانک ملی وارد و مطابق تصویر عمل کنید:

نحوه تبدیل شماره کارت به شماره شبا در بانک سامان

بانک سامان امکان دریافت شماره شبا با شماره کارت را فراهم کرده است، شما می توانید جهت دریافت شماره شبا از بانک سامان وارد ا شده و مطابق تصویر عمل کنید:

نحوه تبدیل شماره کارت به شماره شبا در بانک پاسارگاد

بانک پاسارگاد امکان دریافت شماره شبا با شماره کارت را فراهم کرده است. برای این کار، به مراجعه کرده و مطابق تصویر زیر عمل کنید:

نحوه تبدیل شماره کارت به شماره شبا در بانک پارسیان

بانک پارسیان امکان دریافت شماره شبا با شماره کارت را فراهم کرده است.. برای این کار، به مراجعه کرده و مطابق تصویر زیر عمل کنید:

نحوه تبدیل شماره کارت به شماره شبا در بانک مسکن

در سایت بانک مسکن امکان تبدیل شماره کارت بانکی به شماره شبا برای شما فراهم شده است. برای این کار، به مراجعه کرده و مطابق تصویر زیر عمل کنید:

نحوه تبدیل شماره کارت به شماره شبا در پست بانک ایران

پست بانک ایران امکان دریافت شماره شبا با شماره کارت را فراهم کرده است.. برای این کار، به مراجعه کرده و مطابق تصویر زیر عمل کنید:

نحوه تبدیل شماره کارت به شماره شبا در بانک ایران زمین

در سایت بانک توسعه تعاون امکان تبدیل شماره کارت بانکی به شماره شبا فراهم شده است. برای این کار، به مراجعه کرده و مطابق تصویر زیر عمل کنید:

نحوه تبدیل شماره کارت به شماره شبا در بانک قرض الحسنه مهر ایران

در سایت بانک قرض الحسنه مهر ایران امکان تبدیل شماره کارت بانکی به شماره شبا فراهم شده است. برای این کار، به مراجعه کرده و مطابق تصویر زیر عمل کنید:

نحوه تبدیل شماره کارت به شماره شبا در بانک خاورمیانه

در سایت بانک خاورمیانه امکان تبدیل شماره کارت بانکی به شماره شبا فراهم شده است. برای این کار، به مراجعه کرده و مطابق تصویر زیر عمل کنید:

جمع بندی

شما با در اختیار داشتن شماره کارت خود می توانید از طریق وبسایت برخی از بانک ها اقدام به دریافت شماره شبا حساب خود یا سایر افرادی که قصد واریز پول به حساب شان دارید، کنید. البته برای بیشتر بانک ها شما نیاز دارید که این کار را از طریق شماره حساب انجام دهید. ضمن اینکه اخیرا شماره شبا بر روی اکثر کارت های صادر شده از بانک های مختلف درج شده و شاید دیگر نیاز چندانی به استفاده از این وب سایت ها نیز نباشد.

با عضویت در رده، هنگام دریافت و تبدیل شماره شبا، از نام صاحب حساب مطمئن شوید.

[توضیح درباره شبا و چگونگی محاسبه آن را در ادامه همین صفحه بخوانید]

روش های دریافت شماره شبا بانک های مختلف

حتما می دانید با عضویت  در اپلیکیشن رده تبدیل شماره کارت به شماره شبا، کارت به شماره حساب، استعلام شبا برای اولین بار رایگان و همین طور تبدیل شماره حساب به شماره شبا هم برای یکبار رایگان است. در «رده» از مزایای دریافت شماره شبا زیاد گفته ایم؛ این که شماره شبا انتقال وجه را برای مشتریان بانکی آسان تر می کند، کارمزد کمتری از انتقال کارت به کارت دارد و خیلی مزیت های دیگر که اگر آنها را بدانید، بدون تردید برای جا به جایی پول از شبا استفاده می کنید. برای دریافت شماره شبا بانک های مختلف، راه های مختلفی وجود دارد. تبدیل شماره کارت به شبا و تبدیل شماره حساب به شبا، راحت ترین روش های گرفتن شماره شبا محسوب می شوند.

البته در روش تبدیل شماره کارت به شبا نیاز به اینترنت دارید، اما اگر در شرایطی هستید که به اینترنت دسترسی ندارید، می توانید از طریق تلفن گویا و سامانه پیامکی هم شماره شبا حساب بانکی تان را بگیرید؛ هرچند گرفتن شماره شبا از طریق تلفن گویا و پیامک، معطلی زیادی دارد و گاهی ممکن است مدت ها در صف انتظار تلفن گویا بایستید و برای همین بهترین روش ورود به «رده» و تبدیل شماره کارت به شبا است. تا یادمان نرفته بگوییم تبدیل شماره کارت به شبا و همین طور شماره حساب به شبا فرقی نمی کند متعلق به کدام بانک باشد- برای شما برای اولین بار هیچ هزینه ای ندارد و کاملا رایگان امکان تبدیل شبایی را خواهید داشت.

دریافت شماره شبا با شماره کارت

روی تمام کارت های بانکی، شماره ای 16رقمی وجود دارد که همان شماره کارت شما به حساب می آید. ساده ترین روش برای دریافت شماره شبا هم تبدیل یا دریافت شماره کارت به شماره شبا است. در رده این امکان وجود دارد که شماره کارت خودتان را وارد کنید و شماره شبا را از ما بگیرید. اولین درخواست برای گرفتن شماره شبا هم رایگان است و نیازی به پرداخت هزینه نیست. اما اگر نیاز به دانستن همه شماره های شبا بانکی دارید، بهتر است بعد از عضویت در حساب کاربری خود در سایت یا اپلیکیشن «رده» این کار را برای خودتان تسریع کنید.

با شماره کارت هر کدام از بانک های زیر امکان گرفتن شماره شبا را در «رده» خواهید داشت: بانک ملی، بانک پاسارگاد، بانک اقتصاد نوین، بانک کشاورزی، بانک سامان، بانک سرمایه، بانک صادرات، بانک مسکن، بانک سپه، بانک آینده، بانک مهر ایران، بانک رسالت، بانک دی، بانک انصار، بانک ملت، بانک شهر، بانک ایران زمین، بانک سینا، بانک تجارت، بانک توسعه تعاون، بانک خاورمیانه، بانک گردشگری، پست بانک، بانک رفاه کارگران و موسسه نور.

مراحل تبدیل شماره کارت به شبا

برای دریافت شماره شبا با شماره کارت در پنل کاربری «رده» این مراحل را انجام دهید:

  • وارد حساب کاربری خودتان در رده شوید. اگر قبلا عضو نشده اید، طی چند ثانیه با نوشتن نام و نام خانوادگی، شماره همراه و انتخاب رمز عبور ثبت نام شما تکمیل می شود.
  • بعد از ورود به حساب کاربری، سه پنجره تبدیل های شبا، استعلام چک برگشتی و استعلام تسهیلات را می بینید. وارد قسمت «تبدیل های شبا» شوید.
  • در «رده» این امکان وجود دارد که براساس شماره کارت یا حساب، شماره شبا خودتان را بگیرید. برای تبدیل شماره کارت به شبا، روی بخش «کارت به شبا» بزنید و در کادر مشخص شده، شماره کارت 16رقمی را تایپ و دکمه تبدیل کارت به شبا را «لمس» کنید.

به همین راحتی، تبدیل شماره کارت به شبا انجام شده و کار دیگری باقی نمانده است.

دریافت شماره شبا با شماره حساب

اگر قبلا شماره حساب کسی را گرفته و برایش پول واریز کرده اید، دیگر نیازی نیست شماره شبا را هم از او بگیرید و قابلیت تبدیل شماره حساب به شبا در «رده» وجود دارد. مزیت واریز پول با شماره شبا نسبت به شماره حساب در انتقالات بین بانکی است چون برای انتقال پایا، ساتنا و پل شما نیازمند داشتن شماره شبا هستید و با شماره حساب نمی توانید انتقال وجه بین بانکی انجام دهید. علاوه بر آن انتقال پول با شبا با استفاده از سرویس ساتنا و پل به صورت لحظه ای و آنی انجام می شود.برای تبدیل شماره حساب به شبا هم کافی است «مراحل تبدیل شماره کارت به شبا» را طی کنید که همین بالاتر گفتیم. فقط به جای بخش «کارت به شبا»، پنجره «حساب به شبا» را لمس کنید.

تبدیل شماره کارت به شماره حساب

گاهی مواقع هم ممکن است به شماره حساب بانکی خودتان نیاز پیدا کنید برای مثال ممکن است دوستتان که هر دو در یک بانک حساب دارید بخواهد پولی به حساب شما واریز کند، برای همین خیلی ها مجبور می شوند تا عابر بانک بروند و موجودی حساب بگیرند تا شماره حساب را از روی پرینت عابربانک به دست بیاورند. اما راه ساده تری هم وجود دارد تا اگر دنبال دانستن شماره حساب خودتان یا هر کس دیگری هستید، آن را بفهمید. در سایت یا اپلیکیشن «رده»، امکان گرفتن شماره حساب از روی شماره کارت وجود دارد. یعنی کافی است شماره کارت 16رقمی خودتان را وارد کنید و شماره حساب بگیرید. به همین سادگی و بدون نیاز به رفتن تا عابربانک یا جستجو در اینترنت، شماره حساب خودتان را از «رده» خواهید گرفت.

تبدیل شماره کارت به شبا رایگان

دریافت شماره شبا با شماره کارت تا یکبار در رده رایگان است و هیچ هزینه ای برای شما ندارد. اما اگر نیاز به تبدیل شماره کارت به شبا به دفعات زیاد دارید هم مشکلی نیست و کافی است بعد از عضویت در رده، یکی از بسته های اقتصادی را بخرید تا با سریع ترین روش ممکن گرفتن شماره شبا را انجام بدهید. فراموش نکنید برای هر کدام از حساب های بانکی خودتان تنها یکبار  لازم است مراحل تبدیل شماره کارت به شبا را انجام دهید و شماره شبا هیچ وقت تغییر نمی کند و در اختیار شما باقی خواهد ماند.

مزایای دریافت شماره شبا با استفاده از سامانه رده

گرفتن شماره شبا، تبدیل شماره کارت به شبا یا تبدیل شماره کارت به حساب، همه جزو خدماتی است که بعد از عضویت در رده می توانید از آنها استفاده کنید. اولین مزیت گرفتن شماره شبا از رده این است که استعلام اولین شماره شبا در سایت یا اپلیکیشن کاملا رایگان است. دومین مزیت مهم رده هم امکان دریافت شماره شبا یا تبدیل شماره کارت به حساب تمام بانک هاست. تبدیل شماره کارت به شبا در هر کدام از بانک های شبکه بانکی، در رده امکانپذیر است.

زمانی که قصد انتقال پول با بیشترین سقف ممکن را دارید. حتی بدون داشتن شماره حساب، نام بانک، کد شعبه و اطلاعات دیگر حساب بانکی مقصد، می توانید با وارد کردن شماره شبا، جابه جایی پول را انجام بدهید.

با استفاده از شماره شبا، محدودیت های انتقال پول در روش کارت به کارت (حداکثر 3 میلیون تومان) را نخواهید داشت و تا سقف بالایی امکان جابه جایی وجه دارید.

بله. امکان گرفتن شماره شبا از طریق شماره 16 رقمی روی کارت های بانکی و همین طور شماره حساب وجود دارد. با همراه داشتن شماره کارت می توانید شماره شبا تمام بانک ها را از سایت رده بگیرید.

بله. تغییر شماره شبا برای سهام عدالت و سجام امکانپذیر است. برای تغییر شماره شبا کافی است «مراحل تغییر شماره شبا در سامانه سجام» را در سایت رده ببینید.

شماره شبا استفاده از سامانه های حواله پول ساتنا و پایا را که هم کارمزد کمتری بابت انتقال پول می گیرند، هم امنیت خیلی بالایی دارند، ممکن می کند.

شماره شبا بانک ملت، یک کد 24 کاراکتری است که برای نقل و انتقال وجه میان بانک های داخلی و حتی نقل و انتقال های برون مرزی به کار می رود. این شناسه یکتا به مشتریان کمک می کند تا به سادگی، تنها با به کارگیری یک شماره بتوانند درخواست انتقال وجه خود را در هر یک از سامانه های خدمات پرداخت الکترونیک ساتنا و یا پایا و غیره بانک مرکزی جمهوری اسلامی ثبت کنند. از آنجایی برای هر شماره حساب تعریف شده در سیستم بانک مرکزی، تنها یک شماره شبا وجود دارد، بکارگیری شماره شبا در نقل و انتقالات میان بانکی موجب کاهش بروز هرگونه خطا در حساب مقصد می شود. برای دریافت شماره شبا بانک ملت، روش های مختلفی از جمله مراجعه حضوری به بانک و یا خودپرداز وجود دارد ولی یکی از ساده ترین روش ها، دریافت اینترنتی شماره شبا بانک ملت است. زرین پال علاوه بر ارائه سریع و امن، سرویس ها و خدمات متنوعی را نیز ارائه می دهد که یکی از آنها دریاقت شماره شبا است.برای اینکار ابتدا وارد صفحه زیر شده :

سپس بانک ملت را انتخاب کنید:

در صفحه نشان داده شده، روی گزینه دریافت شماره شبا کلیک کنید:

برای دریافت شماره شبا مربوط به یکی از شماره حساب های متعلق به بانک ملت، بعد از انتخاب گزینه «شماره حساب های متمرکز»، شماره حساب مورد نظر خود را به همراه کد امنیتی وارد کنید و بر روی دکمه ادامه کلیک کنید.

در مرحله تایید اطلاعات، بعد از چک کردن مشخصات نشان داده شده و در صورت تایید آنها، بر روی دکمه تایید و ادامه کلیک کنید.

شماره شبا در این مرحله به شما نشان داده می شود.

توجه داشته باشید در صورتی که تمایل به دریافت شماره شبا متعلق به قراردادهای تسهیلات را دارید، در ابتدا گزینه «قراردادهای تسهیلات» را انتخاب کنید و سپس طبق مراحل گفته شده، شماره شبا مورد نظر خود را دریافت کنید.

شماره شبا بانک ملت چیست؟

منظور از شماره شبا بانک ملت، شماره شبای متعلق به کلیه حساب های قرض الحسنه، جاری و غیره این بانک می باشد. لازم به ذکر است علاوه بر حساب های بانکی، برای کلیه قراردادهای تسهیلاتی این بانک نیز شماره شبا مستقل صادر می شود تا عملیات واریز و انتقال وجه با سهولت بیشتری انجام شود.

استفاده از شماره شبا بانک ملت، همچنین امکان انجام کلیه عملیات های انتقال وجه در بستر و و غیره و هم چنین تراکنش های بین المللی را نیز برای مشتریان این بانک فراهم می سازد

در نظر داشته باشید برای امور تراکنشی و نقل و انتقالات بانکی می توانید شماره شبا خود را با اطمینان در اختیار دیگران قرار دهید و از نگرانی از بابت مسائل امنیتی در این باره وجود ندارد.

شماره شبا بانک ملت چند رقمی است؟

شماره شبا بانک ملت، یک شماره 24 رقمی یکتاست که به هر کدام از حساب های بانکی و یا قراردادهای تسهیلاتی بانک ملت، اختصاص داده می شود. این شماره از سال 1388 طبق  استاندارد ISO 13616 طراحی و اجرا شده است و همان طور که از اسم آن مشخص است (شناسه حساب بانکی ایران) هدف آن یکپارچه سازی کلیه شماره حساب ها و قراردادهای کشور است.

شاید تعداد رقم های بالای شماره شبا بانک ملت در ابتدا کمی زیاد و گیج کننده به نظر برسد ولی نگاهی به ساختار شماره شبا آن می تواند به درک بهتر آن کمک کند:

کد کشور: IR  که نشان دهنده کد کشور صادر کننده شماره شبا است.

ارقام کنترلی: ارقام کنترلی کد شبا با توجه به الگوریتم های اعتبار سنجی در ساختار قرار می گیرند و به نحوی صادر می شوند که جمع اعداد و ارقام  و کد درج شده در شماره شبا (بعد از تبدیل شدن به اعداد قراردادی) بر عدد خاصی بخش پذیر باشد.

کد مربوط به هر بانک: در این قسمت کد قراردادی مربوط به هر بانک در شماره شبا قرار می گیرد. کد مربوط به شماره شبا بانک ملت، عدد 012 است.

کد مربوط به شماره حساب: ارقام مربوط به شماره حساب به صورت 18 کاراکتری در این قسمت قرار داده می شود.

بنابراین می توان گفت شماره شبا بانک ملت، همیشه به صورت IRXX012 شروع شده و با درج اطلاعات شماره حساب تمام می شوند.

شماره شبا بانک ملت از طریق پیامک و کد بانک

یکی دیگر از روش های دریافت شماره شبا بانک ملت، استفاده از پیامک است. برای این کار  کافیست شماره حساب خود را به شماره 30003305 ارسال کنید تا شماره شبا برای شما ارسال شود.

شماره شبا بانک ملت از طریق کد بانک (USSD)

استفاده از کد بانک ملت (#712*) نیز یکی دیگر از روش های دریافت شماره شبا بانک ملت می باشد. برای این  منظور شما نیاز به داشتن کارت بانکی 16 رقمی بانک ملت و رمز اینترنتی آن دارید.

مراحل دریافت شماره شبا بانک ملت از طریق کد بانک  (#712*)

مرحله اول: فعالسازی

  1. کد اختصاصی #712* را شماره گیری کنید
  2.  گزینه شماره 4(تنظیمات) را انتخاب کنید
  3. گزینه 3 (ثبت کارت) را انتخاب کنید
  4. شماره کارت را وارد کنید

مرحله دوم:

1. از منوی اصلی گزینه 1 (کد بانک ملت) را انتخاب کنید

2. گزینه شماره 5 (دریافت کد شبا) را انتخاب کنید

3. شماره حساب خود را وارد نمایید.

شماره شبا بانک ملت با شماره حساب

با استفاده از شماره حساب بانکی بانک ملت، به راحتی می توانید شماره شبا متعلق به آن را دریافت کنید. برای این کار دو راه ساده وجود دارد:

1دریافت شماره شبا بانک ملت از طریق وب سایت بانک ملت:

برای این کار باید ابتدا وارد این صفحه شده، و گزینه بانک ملت را انتخاب کنید. سپس روی دکمه «دریافت شماره شبا» کلیک کنید. در صفحه ای که به شما نشان داده می شود، گزینه «شماره حساب های متمرکز» را انتخاب کنید و اطلاعات خواسته شده را وارد کنید. در مرحله بعد، اطلاعات نشان داده شده را تایید کرده و شماره شبا خود را دریافت کنید.

2دریافت شماره شبا بانک ملت از طریق کد بانک:

با وارد نمودن شماره حساب بانکی خود از طریق کد USSD بانک ملت #712*، می توانید شماره شبا خود را به سادگی دریافت کنید. مراحل فعالسازی و شماره گزینه های که باید انتخاب نمایید در قسمت قبل به طور مفصل توضیح داده شده است.

سقف انتقال وجه با شماره شبا بانک ملت

سقف انتقال وجه با شماره شبا بانک ملت با توجه به سرویس انتخاب شده برای انتقال حواله بانکی یا وجه (ساتنا یا پایا) متفاوت است.

سقف انتقال وجه با شماره شبا بانک ملت با استفاده از ساتنا

مراجعه حضوری به کلیه شعب بانک ملت، بدون محدودیت

سقف 50 میلیون تومان برای انتقال وجه با اینترنت بانک بانک ملت و همراه بانک و کد بانک

سقف انتقال وجه با شماره شبا بانک ملت با استفاده از پایا

مراجعه حضوری به کلیه شعب بانک ملت، بدون محدودیت

سقف 60 میلیون تومان برای انتقال وجه با اینترنت بانک  (در چهار تراکنش 15 میلیون تومانی)

آموزش شناسایی درگاه پرداخت زرین پال و اتصال آن به پرونده مالیاتی

راهنمای تصویری تهیه و فعال سازی بسته «شروع زرین»

مرور گزارش نشریه عصر تراکنش در بررسی آینده زرین کارت: زرین کارت به دنبال خلق ارزش جدید برای کاربران

چرا عدم بازگشت خودکار وجه تراکنش های اعتبارسنجی نشده به نفع پذیرنده ها است؟

سامانه ساتنا چیست؟ و سقف انتقال ساتنا چقدر است؟

سامانه پایا چیست؟کارمزد و سقف انتقال وجه پایا چقدر است؟

چک صیادی چیست؟ چگونه می توان آن را دریافت کرد؟

عناوین این مقاله مخفی کردن عناوین
دکمه بازگشت به بالا