سلامت و تندرستیعمومی

راه های تشخیص کیفیت روکش صندلی خودرو

روکش صندلی یکی از تزئینات داخلی ماشین می باشد که با توجه به رنگ ماشین می توان خریداری کرد و سبب راحتی سرنشینان خودرو و زیبایی و سلامتی بیشتر خودرو می شود و بر دمای داخل خودرو نیز تاثیر می گذارد .. روکش صندلی خودرو تنوع گسترده ای دارد و انتخاب آن نیز سلیقه ای می باشد . یکی از مواردی که باعث زیبایی خودرو می شود روکش صندلی خودروها است که نه تنها باعث زیبایی می شود بلکه از روکش اصلی صندلی نیز محافظت می کند .

انواع روکش صندلی خودرو

انواع روکش صندلی خودرو، برای هر ماشینی تعداد زیادی روکش صندلی با رنگ ها و جنس های مختلف وجود دارد . روکش صندلی اصولا از جنس چرم و یا پارچه ای تولید می شود و یا ترکیبی از جنس پارچه و چرم .اولین قدم برای انتخاب روکش صندلی باید جنس مدنظر خود را انتخاب کنید اینکه می خواهید روکش صندلی ها چرم یا پارچه  ای و جنس ترکیبی باشد . نکته مهم تر از جنس روکش ها کیفیت نوع پارچه و چرم می باشد . روکش صندلی باید دارای الگوی دوخت مناسب باشد .

1-روکش های چرمی صندلی خودرو :

مزایای روکش چرمی

یکی از نکته های حائز اهمیت روکش های چرمی این است که به راحتی قابل شستشو می باشند و لکه های موجود و ایجاد شده روی آن را می توانید پاک کنید . علاوه بر شستشوی اسان روکش های چرمی ، از نظر ظاهری نیز این روکش های چرمی ] ماشین را زیباتر و اسپرت تر می کند و اکثر جوانان این روکش ها را می پسندند

Ways to recognize the quality of car seat covers

نکته:برای کسب اطلاعات جامع ترین راهنمای انتخاب روکش صندلی میتوانید به سایت ما مراجعه کنید.

معایب روکش چرمی

یکی از معایب روکش های چرمی این است که اگر طولانی مدت روی صندلی بشینید باعث عرق کردن می شود . این مدل روکش ها گرما را در خود  نگه می دارند به علت مناذ بسته ای که دارند هوا در آن جریان پیدا نمی کند و باعث عرق کردن بیشتر می شود .استفاده از روکش های چرمی در تابستان توصیه نمی شود .یکی دیگر از مسائل مربوط به روکش های چرمی این است که به مرور زمان ترک می خورند و حالت پوسته پوسته می شود . در ضمن اگر جنس چرم طبیعی ، باکیفیت و اصلی باشد این مععایب و مشکلات اتفاق نمی افتد و دوام و کیفیت بیشتری نسبت به روکش های مصنوعی دارند .

یک روکش صندلی عالی انتخاب کنید

انواع چرم :

مشتقات نایلون : این نوع چرم که از جنس نایلون می باشند بدترین نوع روکش صندلی به شمار می روند . که این روکش های چرمی از نوع نایلون را به اسم روکش چرم معرفی می کنند بهتر است بدانید که این نوع چرم ها دوام و طول عمر پایینی دارند . راه تشخیص روکش چرم نایلونی یا فومی که ضخامت نازکی دارند . راه دیگر چروک شدن قسمت نخ ها و دوخت ها می باشد .

چرم های طبیعی : این نوع چرم که طبیعی هستند نیز برخاف تصور طول عمر زیادی ندارند  بسیار گران می باشند .

چرم های صنعتی : این نوع چرم صنعتی برای روکش صندلی ها بسیار مناسب می باشد و از نظر کیفیت . دوام و ماندگاری بسیار خوب می باشند . این نوع چرم همه قیمت به صرفه تری دارد و هم از نظر دوام بهتر و ماندگارتر است .

2-روکش های پارچه ای صندلی خودرو :

مزایای روکش پارچه ای

روکش های پارچه ای تنوع گسترده ای در طرح و رنگ دارند و خریدار می تواند به سلیقه ی خود روکش صندلی خودروی خود را انتخاب و خریداری کند . نشستن بر روی این روکش ها بسیار راحت تر و به دلیل جریان هوا در این روکش ها عرق ایجاد نمی شود . روکش های پارچه ای قیمت مقرون دو بصرفه تری نیز د ارند .

معایب روکش پارچه ای

یکی از مشکلاتی که در روکش های پارچه رخ می دهد پریدگی رنگ بر اثر تابش نور خورشید است . اصولا ماشین در معرض آفتاب قرار می گیرد و روکش ها نیز به مرور زمان کمرنگ می شوند .یکی دیگر از مشکلات روکش صندلی پارچه ای شستشوی سخت ان است . لکه های ایجاد شده روی این روکش به سختی پاک می شود و اصولا ماندگار هستند .این مورد سبب می شود لکه ای طولانی روی روکش بماند و ظاهر داخل ماشین زشت شود .

3-روکش های ترکیبی پارچه و چرم :

تولیدکنندگان برای اینکه خریداران راحت تر انتخاب و خرید کنند و همچنین جنس بهتری را تولید کنند از ترکیب چرم و پارچه برای تولید روکش استفاده می کنند . این روکش هایی که از جنس ترکیبی پارچه و چرم دوخته شده اند معایب روکش های چرمی و پارچه ای را ندارند . مثلا در این نوع روکش ها در جای تکیه گاه در وسط از پارچه استفاده کرده اند که ایده آل ترین روکش می باشد .

اهمیت خرید روکش صندلی ماشین

خرید روکش صندلی ماشین مزایای متعددی دارد که می‌توان آن‌ها را به دو دسته کلی محافظتی و زیبایی تقسیم کرد:

مزایای محافظتی:

  • محافظت از صندلی‌ها در برابر کثیفی و سایش: صندلی‌های ماشین در معرض کثیفی، سایش و پارگی هستند. روکش صندلی می‌تواند از صندلی‌ها در برابر این آسیب‌ها محافظت کند و عمر آن‌ها را افزایش دهد.
  • محافظت از صندلی‌ها در برابر لکه: روکش صندلی می‌تواند از صندلی‌ها در برابر لکه‌های غذا، نوشیدنی و سایر مواد محافظت کند. این امر به‌خصوص برای خانواده‌هایی که دارای فرزند کوچک هستند یا حیوان خانگی دارند، بسیار مهم است.
  • تسهیل تمیز کردن: روکش صندلی را می‌توان به راحتی تمیز کرد، در حالی که تمیز کردن صندلی‌های بدون روکش دشوارتر است.

مزایای زیبایی:

  • تغییر دکوراسیون داخلی: روکش صندلی می‌تواند راهی آسان برای تغییر دکوراسیون داخلی ماشین باشد.
  • افزایش زیبایی: روکش صندلی می‌تواند به زیبایی داخلی ماشین اضافه کند و آن را جذاب‌تر کند.
  • پنهان کردن عیوب: روکش صندلی می‌تواند عیوب صندلی‌ها، مانند پارگی یا رنگ‌رفتگی، را پنهان کند.

نکاتی برای انتخاب روکش صندلی:

  • جنس: روکش صندلی در جنس‌های مختلفی مانند پارچه، چرم و مصنوعی موجود است. هر جنس مزایا و معایب خود را دارد.
  • رنگ و طرح: روکش صندلی در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف موجود است. روکشی را انتخاب کنید که با سلیقه شما و دکوراسیون داخلی ماشینتان همخوانی داشته باشد.
  • بودجه: قیمت روکش صندلی با توجه به جنس، برند و سایر ویژگی‌ها متفاوت است. روکشی را انتخاب کنید که با بودجه شما همخوانی داشته باشد.

یک روکش صندلی عالی انتخاب کنید

4-روکش های لاکچری صندلی خودرو :

روکش های صندلی خودرو دارای طیف گسترده ای از تنوع می باشد که با توجه به کیفیت و کارایی قیمت های متفاوتی نیز دارند . افرادی که ساعت های بیشتری را مشغول رانندگی می باشند می توانند  از این روکش ها که ماساژور هم دارند استفاده کنند .در روکش های لاکچری صندلی خودرو ماساژور در قسمت کمر و نشیمن ویبره طراحی شده است که با لرزش آن بدن ماساژ داده می شود .این روکش ها به برق ماشین وصل می شوند و قابل برنامه ریزی در روش و نحوه ی ماساژ دادن دارند .

راه های تشخیص کیفیت روکش صندلی خودرو

برای اینکه از کیفیت روکش مطمئن شوید به نکات زیر دقت کنید .به دوخت روکش ها توجه کنید که هرچه دوخت ها دقیق تر و تمیزتر دوخته شده باشند و درزها به خوبی و محکم کاری در دوخت ها رعایت شده باشند بهتر است .در انتخاب روکش ها دقت داشته باشید که تکه های روکش بیشتر و کوچکتر باشد . روکش ها کیفیت بهتر و بیشتری خواهد داشت .اصولا روکش ها دارای 60 تا 70 تکه می باشد و روکش ها ی حرفه ای تر و لاکچری حدودا 170 تا 180 تکه دارند .بهتر است قبل از خرید روکش ها را بر روی صندلی به صورت امتحانی قرار دهید تا از الگو و درس بودن دوخت روکش ها مطمئن شوید .

5-روکش های مخمل صندلی خودرو :

یکی از جدیدترین و بهترین و خلاقانه ترین روکش صندلی می باشد که به صورت خود چسب است و برای چسباندن ان به خودرو نیاز به چسب ندارید . این روکش ها فقط برای سطح خارجی خودرو نمی باشد و می توانید برای داخل کابین از آن استفاده کنید

یک روکش صندلی عالی انتخاب کنید

خصوصیات بهترین روکش صندلی

1-استقامت روکش در برابر ساییدگی

2-رنگ روکش ها را باید طوری انتخاب کنید که چشم را خسته نکند .

3-تغییر رنگ ندادن و یا کمرنگ نشدن رنگ روکش ها در مقابل تابش نور خورشید

4-عرق کردن کمتر

5-قابل شستشوی آسان و راحت

نحوه انتخاب رنگ روکش صندلی :

شما برای خرید روکش باید اول به رنگ کمربند ایمنی توجه کنید و متناسب با آن خرید کنید به دلیل اینکه هسته اصلی رنگ کلی اتاق خودرو در کمنربند ایمنی می باشد . اگر به اتاق داخلی خودرو توجه کنید متوجه این موضوع می شوید که رنگ ها بر اساس رنگ کمربند ایمنی انتخاب می شود .

نوع انتخاب رنگ روکش صندلی متناسب با رنگ کمربند ایمنی

رنگ همسان : رنگ روکش را باید بر اساس رنگ کمربند و یا همان رنگ داخلی خودرو انتخاب کنید . به طور مثال اگر رنگ کمربند ایمنی طوسی است باید رنگ روکش ها نیز در همین طیف رنگی طوسی انتخاب شود .

رنگ تضاد : اگر رنگ متضاد را به درستی انتخاب کنید زیبایی ذاخلی خودرو چند برابر می شود . رنگ قرمز و زرد و یا مشکی و قرمز رنگ های تضاد معروف می باشند که افراد زیادی طرفدار آن هستند .

نحوه نصب روکش ها چگونه است ؟

روکش های صندلی به روش های متفاوتی روی صندلی خودروها نصب می شود . بعضی از روکش ها از طریق چسب ، کش و یابه صورت زیپی روی صندلی ها نصب می شود . روکش هایی که دارای زیپ هستند بهترین نوع روکش می باشند چرا که باز و بسته کردن آن ها بسیار راحت و آسان است . برای خرید روکش برای خودروهای لوکس جدید دقت بیشتری لازم است برای اینکه انتخاب روکش صندلی غیرفابریک ممکن است خطرات و مشکلاتری را به وجود آورند .

نحوه تعویض و باز کردن روکش ها

باز کردن روکش ها که بسیار آسان و نیاز به یاد داشتن نیز ندارد . برای باز کردن روکش ها می توانید صندلی ها را جابه جا و روکش ها را باز کنید و اگر نشد می توانید کش ها را ببرید . ابتدا باید بالشتک ها صندلی را بردارید که با فشار دادن بالشت به سمت داخل می توانید بالشتک را در بیاورید .صندلی عقب نیز کشویی و می توانید با فشار از یک سر آن را بیرون بکشید و همه ی روکش ها در بیاورید .

نصب روکش صندلی

در ابتدا باید گیره یا نخ روکش ها را باز کنید و از فنر جدا کنید . حالا گیره را ببرید تبه شکاف های بین عقب و پایین پشتی صندلی دسترسی داشته باشید . بند روکش ها را از میان شکاف ها رد کنید و بند های روکش را بکشید تا روکش صندلی سفت و محکم شئد و بند ها را طوری ببندید که مانع از چروک و جمع شدن روکش ها بشود . جالا روکش پشتی را بیندازید و تا پایین بکشید و بالشتک ها را نیز بر روی صندلی و یا همان پشتی ففرارو- تمام افرادی که به طور مرتب از خودرو استفاده می‌کنند و یا اینکه خودروی شخصی دارند، احتمالاً با مقوله‌ای به نام روکش خودرو آشنا هستند.

زیبایی و راحتی صندلی خودرو تا حدود زیادی به روکشی وابسته است که بر روی صندلی‌ها نصب شده است. زیبایی داخل خودرو، بیش از هر چیزی با روکش‌های صندلی به چشم می‌آید و شاید هم این مهمترین عامل در جذابیت داخلی خودرو باشد. همین دلایل اندک به سادگی اهمیت روکش صندلی خودرو را آشکار می‌کند و این نکته را گوشزد می‌کند که در انتخاب روکش خودرو باید نهایت دقت را به خرج داد. حال اگر شما نیز قصد دارید تا یک روکش جدید برای صندلی خودروی خود انتخاب کنید، این نوشته می‌تواند به شما اطلاعات مفیدی ارائه دهد.

دکمه بازگشت به بالا