اقتصادیعمومیمعرفی کسب و کار

عملکرد تابلو روان های پیشرفته

قطعات اصلی تابلو LED روان

فروش ماژول اوت دور: تابلو روان که به عنوان تابلو LED روان نیز شناخته می شود می تواند متن تبلیغاتی مورد نظر را در قالب های مختلف نشان دهد. نمایش به صورت اشکال هندسی و زوایه دار می تواند تبلیغات شما را جذاب تر کند و پیام آن را بهتر به مخاطب انتقال دهد. این نوع از تابلوها می توانند تا چندین میلیون رنگ را در معرض نمایش قرار دهند. از این رو به آن ها تابلوی فول کالر نیز گفته می شوند زیرا محدودیتی در نمایش رنگ ندارند. قطعه ای به نام ماژول وظیفه نمایش متون و تصاویر را در تابلو به عهده دارند.

ماژول

 ماژول را می توان جزو حیاتی ترین و اصلی ترین قطعات تابلو روان به حساب آورد. زیرا وظیفه ای مهم بر عهده دارد و آن هم نمایش تصاویر , متون و افکت مورد نظر است. اما ماژول دقیقا چیست ؟ ماژول به بلوک های LED گفته می شود که در با قرار گرفتن در کنار یکدیگر می توانند تابلوی روان را تشکیل دهند. ماژول ها امکان جداسازی و پیوند مجدد را دارند و با استفاده از کابل ” فلت ” به صورت سری در کنار همدیگر قرار می گیرند.

 برد کنترل

 برد کنترل بعد از ماژول از مهم ترین قطعات تابلو روان است که دارای پورت ورودی است که می توان تصویر و متن دلخواه را به آن متصل کرد و بعد از کپی کردن آن بر روی تابلو آن را جدا کرد. تصاویر و انیمیشن مورد نظر به وسیله نرم افزارهای مصوص طراحی می شود و توسط به تابلو منتقل می شود. برد کنترل وظیفه پخش تصاویر را بر عهده دارد.

 مشخصات تابلو روان چیست ؟

عدم محدودیت در نمایش رنگ

تابلوی روان هیچ محدودیتی در نمایش رنگ ندارد و می تواند تا 16 میلیون رنگ مختلف را به طور همزمان نمایش دهد. در طراحی انیمیشین مورد نظر باید از رنگ های متضاد و مکمل به میزان مناسب استفاده کرد تا علاوه بر جذب مشتری جلوه ای زیبا را خلق کند.

قابلیت برنامه ریزی

تابلو روان جزو آن دسته از تابلوهای تبلیغاتی است که قابل برنامه ریزی است و می توان انیمیشن و متن را به راحتی تغییر داد. همچنین تغییر رنگ و افکت نیز در کسری از ثانیه انجام می شود و نیاز به طراحی مجدد ندارد. در صورتی که در سایر تابلوهای تبلیغاتی این امکان وجود ندارد.

اجرا به شیوه های مختلف

از تابلوی روان فقط برای سردرب فروشگاه ها و مغازه ها استفاده نمی شود بلکه قابلیت اجرا به انواع مختلف را دارد. شما می توانید در سالن و محیط دلخواه خود نیز این تابلوی جذاب استفاده کنید و تصاویر مورد نظر را در معرض نمایش قرار دهید.

عدم محدودیت در ابعاد

تابلوی روان قابل طراحی و تولید در سایز ها و ابعاد مختلف است. اما قبل از طراحی باید به خوبی مساحت محل مورد نظر را اندازه بگیرید زیرا نصب تابلوی بزرگ در محیط های کوچک و بالعکس نه تنها باعث جذب مشتری نخواهد شد بلکه ممکن است در ذوق مشتری بزند.

مزایای تابلوی روان

عدم نیاز به ولتاژ بالا

استفاده از ماژول ها در ساخت تابلوهای روان موجب می شود که شما نیازی به ولتاژ بالا نداشته باشید و این مساله می تواند موجب صرفه جویی در مصرف برق و انرژی شود. زیرا ماژول ها برق شهری را در ولتاژ پایین دریافت می کنند.

عمر زیاد

عمر زیاد تابلوهای روان از مهم ترین ویژگی های مثبت آن تلقی می شود. از این تابلو می توانید در زمان طولانی استفاده کنید. اما فراموش نکنید که هر وسیله برقی نیاز به نگهداری و سرویس دارد تا بتواند مدت طولانی سالم بماند.

شدت نور و کیفیت

تابلوهای روان به این دلیل که فول کالر هستند کیفیت بسیار بالایی دارند و همین مساله موجب می شود که تابش نور آن ها نیز به میزان قابل ملاحظه ای افزایش پیدا کند و برای مشتری ایجاد جذابیت کند.

تاثیر گذاری بر ذهن مشتری

حافظه دیداری افراد بسیار قوی است و هر تبلیغی که جنبه بصری داشته باشد تاثیر و ماندگاری بالایی در ذهن او ایجاد می کند. شما می توانید با نمایش برند و محصولات خود در تابلوی روان در ذهن مشتری تثبیت شوید.

قابل نصب در محیط های باز

این تابلوها به این دلیل که ضد آب هستند و بر اثر بارش باران و برف آب به درون آن ها نفوذ نمی کند گزینه مناسبی برای نصب در فضای آزاد هستند.

 نکات مهم در طراحی و ساخت تابلوی روان

امروزه که در بازار وجود دارند از نوع چینی , ارزان و بی کیفیت هستند. اگر می خواهید تابلویی با کیفیت و مرغوب داشته باشید بهتر از نوع اصلی ماژول ها استفاده کنید تا در طولانی مدت نور آن ها کم نشود. زیرا ماژول های اصلی دارای گارانتی هستند و در صورت بروز هر گونه آسیب و مشکل می توان آن ها را تعویض یا به طور رایگان تعمیر کرد.

 بهترین رنگ ها برای استفاده در تابلوی روان

هر کدام از رنگ ها حاوی پیامی هستند که مشتری به خوبی این پیام ها را دریافت می کند و در ذهن خود ثبت خواهد کرد. اغلب استادکاران و تابلوسازان حرفه ای توصیه می کنند از رنگ های قرمز , سبز , سفید و آبی در استفاده شود تا تبلیغ موثرتر واقع شود.

نحوه ساخت تابلو روان 

پس از اینکه به بررسی جوانب مختلف تابلو روان پرداختیم نوبت به این می رسد که گریزی به نحوه ساخت آن نیز بزنیم. در ادامه مطلب نحوه ساخت تابلو روان را در 5 مرحله توضیح خواهیم داد.

مرحله اول : نمایشگر 

نمایشگرها یا صفحات دیجیتال به صورت آماده در بازار موجود هستند و شما می توانید این نوع از نمایشگرها را تهیه کنید. اگر نمی دانید که باید چه نوع نمایشگری را بخرید باید بگوییم که نمایشگر تابلو روان از قطعات مختلف و کوچک تری به نام ماژول ساخته می شوند که با کنار هم گذاشتن آن ها نمایشگر تشکیل می شود. به طور مثال در این مطلب سایز ماژول16 در 32 سانتی متر را در نظر می گیریم. به این معنی که برای ساخت یک تابلو روان که دارای ارتفاع 30 سانت و طول یک متر است باید از 6 عدد تا ماژول استفاده کنیم .به عبارتی ساده تر باید 2 عدد ماژول در ارتفاع و 3 عدد در طول بکار ببریم.

مرحله دوم : برد کنترل 

در تمام قطعات برقی و الکترونیکی قطعه ای به نام برد وجود دارد که عملکردی مانند مغز دستگاه را خواهد داشت. تمام متون و تصاویری که قرار است بر روی نمایشگر نشان داده شود در برد ذخیره می شود. این نوع از برد ها در دو نوع ساده و طیف دار تولید می شوند که انتخاب آن بر اساس نیاز شما خواهد بود. قطعا نوع طیف دار آن دارای کمترین محدودیت است. یعنی شما می توانید برای نمایش انیمیشن ها از آن استفاده کنید.

مرحله سوم : پاور         

تابلوهای تبلیغاتی مانند تابلو روان نمی تواند به طور مستقیم از برق شهری استفاده کند. زیرا قدرت برق شهری از میزان توان و تحمل تابلو بیشتر است و اگر این برق به طور مستقیم وارد تابلو شود سبب سوختن تمام قطعات آن خواهد شد. پاور وظیفه مهمی بر عهده دارد و آن هم تبدیل برق 220 ولت شهری به 5 ولت است. هر پاور قادر است 10 ماژول را پاسخگو باشد. بعد از نصب پاور باید از آن به سمت ماژول سیم کشی کنید.

دکمه بازگشت به بالا