سلامت و تندرستیمعرفی کسب و کار

ماندگاری کانتورینگ صورت

 

کانتورینگ یکی از روش هایی است که در سالیان اخیر برای زیبا سازی و فرم دهی به صورت استفاده می شود، چرا که با بالا رفتن سن و همچنین عوامل گوناگون دیگری، شکل ظاهری صورت ما دچار تغییر شده و از زیبایی آن کاسته می شود. در کانتوریگ با تزریق نوعی ژل به صورت نسبت به اصلاح زاوایا و شکل صورت اقدام می شود، این روش کاملا غیر تهاجمی بوده، احتیاجی به عمل جراحی نداشته و دوره نقاهت کوتاه مدتی دارد؛ به همین دلیل هزینه مناسبی داشته و مورد توجه افراد قرار گرفته است. همه این موارد ذکر شده سبب شده است تا این روش در مدت زمان کوتاهی مورد مقبولیت عموم قرار بگیرد و بسیاری از‌مردم جهت برطرف کردن نواقص فک خود دست به این کار بزنند.

کانتورینگ صورت در چه مواردی استفاده می شود؟

این روش درمانی کاربرد های بسیاری داشته و در مواردی چون بر طرف کردن مشکل لاغری صورت، اصلاح شکل چانه، زاویه سازی صورت گرد و کشیده، تصحیح تقارن و اندازه فک و اصلاح کردن مشکل فک های پهن، قابل استفاده می باشد. از آن جایی که کاربرد های وسیعی دارد مراجعه کنندگان خاص خود را نیز دارا می باشد.

نتایج کانتورینگ صورت تا چه مدت پایدار است؟

در تمامی ویدئوهایی که از فیلم کانتورینگ صورت در فضای مجازی موجود است، دیده اید که تمام فیلر های مخصوص تزریق صورت به گونه ای ساخته می شوند که پس از مدتی جذب شده و باعث از بین رفتن تاثیر کانتورینگ خواهند شد. ماندگاری نتایج قابل مشاهده کانتورینگ به نوع فیلر استفاده شده وابسته است که برخی بیش از یک سال و بعضی ماندگاری کم تری دارند، همچنین هیچ فیلری تحت عنوان فیلر دائمی وجود ندارد. روش تزریق و پزشک متخصصی که فرایند تزریق را انجام می دهد نیز بر ماندگاری اثر کانتورینگ تاثیر گذار خواهند بود. حفظ نتایج زاویه سازی صورت با فیلر تا یک سال، مدت زمان قابل قبولی بوده، اما به شما توصیه می کنیم تا به صورت دوره ای به کلینیک تخصصی مراجعه کنید تا توسط پزشک معاینه شوید.

کانتورینگ صورت چه عوارضی دارد؟

نوع عوارض ایجاد شده از زاویه سازی فک و صورت؛ در روش‌ های متفاوت، مختلف می باشد. اما به طور کلی تورم و درد بعد از عمل در همه آن ها مشترک می باشد که بعد از زمان کوتاهی برطرف خواهد شد. عوارض دیگری هم امکان دارد به وجود بیاید مانند عفونت، خون‌ مردگی و عدم رعایت تقارن در روش تزریق. امکان دارد کبودی و تورم ناحیه ای که ایجاد می شود بعد از مدتی نیز از بین برود. عدم وجود تقارن خط های فک که در طی جلسات ترمیمی بعدی این مشکل حل می‌شود، امکان دارد عفونت با درصد خیلی کم به وجود بیاید. برخی مواقع نیاز است تا حجم بیش تری ژل تزریق بشود که این کار، هزینه بیش تری در پی خواهد داشت. تزریق ژل نسبت به چربی از هزینه بالا تری برخوردار است.

پیش از انجام کانتورینگ به چه نکاتی توجه کنیم؟

در ابتدا توجه کنید که خانم های باردار و خانم هایی که در دوره شیر دهی قرار دارند از انجام این شیوه درمانی منع شده اند. تا 10روز پیش از آغاز فرایند درمانی از مصرف مکمل ها و دارو های رقیق کننده خون دست بکشید، همچنین برای داشتن دوره نقاهت کوتاه مدت، از استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی های الکلی پرهیز کنید.

چه مقدار امکان دارد تا در زوایه سازی صورت موفقیت حاصل نشود؟

عدم ایجاد تاثیر مناسب برای این روش درمانی خیلی کم می باشد ولی باید به این نکته توجه کنیم که همیشه امکان لک و کبودی هست‌. ممکن است این اثر ها همان لحظه حس نشوند، اما امکان دارد چند روزی طول بکشد تا نتیجه کار نشان داده بشود، چون ژل نرم شده و در نواحی تزریق شده قرار می گیرد، پس نتیجه نهایی کار بعد گذشت چند روزی احساس می شود.

زاویه سازی صورت چه قدر ماندگاری دارد؟

نتایج نهایی زاویه سازی صورت به طور کلی یک سال به طول می انجامد اما گاهی ممکن است طولانی تر باشد، اما بهتر است که هر ۶ ماه یک بار مشتریان برای بررسی به مطب مراجعه کنند. توجه داشته باشید که ماندگاری زاويه سازی با فيلر لزوما دائمی نمی باشد اما به صورت کلی می توان گفت که مدت زمان ماندگاری فیلر زاویه سازی صورت نسبتا بالا می باشد. برخی از فیلر های زاویه سازی صورت عمر کم تر از یک سال دارند. ولی می توانیم بگوییم که مدت ماندگاری زاویه سازی به عوامل متفاوتی بستگی دارد مانند جنس فیلر استفاده شده، نوع تزریق و پزشک متخصصی که زاویه سازی را انجام می دهد.

انجام کانتورینگ صورت با تزریق ژل چگونه صورت می گیرد؟

در طی جلسات درمانی مقدار های متفاوتی از ژل‌ هایی که سبب پر شدن می شود، به ناحیه های متفاوتی از فک تزریق خواهد شد. در این فرایند، برخی از ناحیه های فک مانند فرم زاویه ها، برجستگی ها، فرو رفتگی های فک و چانه را تغییر داده و سبب می شود تا فک برجسته‌ تر و خوش‌ فرم تری داشته باشید. برای اینکه افتاده شدن پوست بر روی فک پایین صورت را برطرف کنید، توصیه می شود تا موادی که سبب پر شدن پوست شما می شود را به قسمت هایی از زير فک که حالتی آویزان دارد تزریق کنید زیرا این عمل سبب می‌ شود تا فک مراجعه کننده باز سازی شده و جوان‌ تر به نظر برسد.

انواع راهکار های کانتورینگ صورت بدون عمل جراحی چگونه است؟

روش های کانتورینگ و ساخت زاویه صورت بدون انجام پروسه جراحی با این روش ها صورت خواهد گرفت.

 • استفاده از ژل به صورت تزریقی در کانتورینگ صورت
 • انجام کانتورینگ صورت از طریق لیفت نخ
 • انجام کانتورینگ صورت به واسطه تزریق بوتاکس
 • کاربرد روش هایفوتراپی در کانتورینگ صورت

کانتورینگ صورت با تزریق ژل

روش های مختلفی برای وجود دارد از جمله استفاده از ایملنت های صورت، تزریق چربی، لیپوساکشن صورت و غیره. یکی از جدید ترین روش های زاویه سازی صورت، کانتورینگ صورت با تزریق ژل است. این روشی ساده و غیرتهاجمی برای اصلاح فرم صورت است. معمولا در این روش از ژل های حاوی اسید هیالورونیک، که به‌طور طبیعی نیز در بدن یافت می‌شود، استفاده می کنند. قبل از هرکاری چهره فرد باید توسط پزشک متخصص بررسی شود. می توان چانه را با تزریق ژل برجسته تر کرد همین طور خطوط فکی منظم تر شوند. تمام این موارد باید توسط پزشک ارزیابی شوند تا روش مناسب، برند ژل مورد استفاده و میزان سی سی مورد نیاز هر فرد تعیین شود.

عوامل زیادی در ماندگاری کانتورینگ صورت تاثیرگذار هستند، برند ژل یکی از مهم ترین موارد است. فیلر هایی که بر پایه اسید هیالورونیک هستند؛ معمولا بین 6 ماه تا یک سال ماندگاری دارند. طول عمر خاص هر محصول به ترکیبات آن بستگی دارد. ماندگاری ژل های موجود در بازار بین نه ماه تا دو سال  است، گرچه گاهی در بعضی افراد ماندگاری بیشتری نیز دارد. ماندگاری بعضی از بهترین برندهای ژل برای کانتوریگ صورت در جدول زیر آورده شده است.

ماندگاری کانتورینگ صورت با ژل الانسه

بین ژل های موجود در بازار، الانسه بیشترین ماندگاری را دارد. از این مدل ژل می توان برای زاویه سازی فک، برجسته تر کردن گونه ها و صاف کردن قوز بینی استفاده کرد. ویژگی بارز الانسه این است که  علاوه بر حجم دهی کلاژن سازی هم می کند و فراتر از فیلر است و جوانسازی هم می کند.

ماندگاری کانتورینگ صورت با ژل پرفکتا

این ژل فرانسوی که بر پایه اسید هیالورونیک است؛ حدود یک سال ماندگاری دارد و از آن می‌توان برای اصلاح کانتورینگ صورت مانند پر کردن حجم از دست رفته در ناحیه گونه و چانه، افزایش حجم صورت، کانتورینگ لب و از بین بردن چین و چروک استفاده کرد.

ماندگاری کانتورینگ صورت با ژل نورامیس

ژل نورامیس برای کانتورینگ صورت در قسمت چانه، گونه، فک و خط خنده، لیفت ابرو، شقیقه و بینی و فرم دهی لب استفاده می‌شود. این ژل نیز بر پایه اسید هیالورونیک است و حدود 12 ماه ماندگاری دارد.

ماندگاری کانتورینگ صورت با ژل فیورج

برای کانتورینگ چانه، بینی و فک می توان از این ژل ایرانی استفاده کرد. ماده اصلی تشکیل دهنده ی آن اسید هیالورونیک است و حدود یک سال برای فرد ماندگاری دارد.

عوامل تاثیرگذار بر ماندگاری کانتورینگ صورت

عامل تاثیر گذار دیگر روی ماندگاری کانتورینگ صورت، مقدار ژل تزریق شده است؛ هر چه مقدار ژل تزریق شده به ناحیه خاص از صورت بیشتر باشد؛ ماندگاری کانتورینگ صورت هم طولانی‌تر خواهد بود. مقدار ژل مورد نیاز توسط پزشک مشخص می‌شود و نمی‌شود بیش از اندازه تزریق کرد. ولی اگر کمتر از حد مجاز تزریق شود؛ ماندگاری کمی خواهد داشت. ناحیه تزریق می‌تواند بر ماندگاری نتایج اثر داشته باشد، نواحی از صورت که حرکت و انقباض کمتری دارند؛ ماندگاری بیشتری دارند. تجزیه فیلر زیر چشم بین 6 تا 9 ماه یا حتی یک سال کامل طول می‌کشد.

ژل در ناحیه گونه عمر طولانی تری دارد بین 12 ماه تا 24 ماه ممکن است ژل ماندگاری داشته باشد. اصلاح قوز بینی با ژل تا یک سال دوام می آورد. ماندگاری تزریق ژل لب با توجه به فعالیت زیاد لب ها از سایر نواحی صورت کمتر است و حدود 6 ماه است. ژل چانه نیز ماندگاری خوبی دارد و بین 18 تا 24 ماه ماندگاری دارد. از طرفی مهارت پزشک هم بسیار مهم است که بداند در کدام نواحی چه مقدار فیلر تزریق کند که نتایج بهتری به دست آید. در ناحیه چانه و خط فکی ماندگاری ژل خوب است.

مراقبت های قبل و بعد از کانتورینگ صورت

یک جلسه معاینه و ارزیابی کامل با پزشک را انجام دهید، از اینکه کاندید مناسبی برای کانتورینگ صورت هستید؛ اطمینان حاصل کنید. این موارد را قبل از انجام کانتورینگ صورت رعایت کنید:

 • هیدراته بودن بدن به جذب بهتر ژل کمک می کند؛ پس از چند هفته قبل از عمل، هرروز آب کافی بنوشید تا بدنتان هیدراته بماند.
 • باید مصرف دخانیات و سیگار را برای به دست آوردن نتایج بهتر قطع کنید.
 • اگر داروی خاصی مصرف می کنید؛ حتما قبل از عمل پزشک خود را مطلع سازید.
 • چند هفته قبل از عمل از مصرف داروهای رقیق‌کننده خون، مکمل‌های ویتامین و داروهای گیاهی خودداری کنید.

تزریق ژل دوران نقاهت کوتاهی دارد و محدودیت کمی برای فرد ایجاد می کند؛ اما رعایت نکاتی در به دست آوردن نتایج دلخواه و افزایش ماندگاری کانتورینگ صورت مهم هستند از جمله:

 • اگر پزشک داروی خاصی برایتان تجویز کرد، به طور منظم مصرف کنید.
 • از لوازم وکرم های آرایشی تا تا بهبودی کامل پوست استفاده نکنید.
 • تا چند روز بعد در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید و حتما از کرم ضدآفتاب استفاده کنید.
 • هیدراتع بمانید و آب کافی بنوشید.
 • به طور کلی یک رژیم غذایی سالم و کامل در سلامت پوست بسیار تاثیرگذار است؛ پس یک رژیم غذایی سالم داشته باشید.
 • از تعرق زیاد و هر فعالیتی که موجب افزایش جریان خون می شود خوددرای کنید.
 • بعد از تزریق ژل، ورزش سنگین انجام ندهید.
دکمه بازگشت به بالا