اقتصادی

مجلس به دنبال کمک است نه ایجاد محدودیت در فضای مجازی

معاون حقوقی و پارلمانی مرکز ملی فضای مجازی بر توسعه سیستم عامل های داخلی و سازماندهی سیستم عامل های خارجی در قانون حمایت از حقوق کاربران در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد.

به گزارش امروزنگار ، امیر خوراکیان با اشاره به جلسات خود در ماه ها و هفته های اخیر با نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، به ویژه اعضای کمیسیون فرهنگی ، دست اندرکاران و فعالان فضای مجازی ، اظهار داشت: مجلس مشورتی اسلامی i را در راستای سیاست های شورای عالی فضای مجازی این کشور در صدد تصویب قانونی برای حمایت از حقوق کاربران و برنامه های فضای مجازی است و هدف اصلی این لایحه تنظیم خدمات است ، نه محدود کردن و ممانعت از خدمات. این دیدگاه به وضوح در مسیر اصلاح و تکامل این طرح منعکس شده است.

وی با اشاره به همکاری خوب نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با شورای عالی فضای مجازی در راستای ارائه برنامه ای جامع برای رفع انواع نیازهای خدماتی کشور با بهترین کیفیت در فضای مجازی ، تأکید کرد: : رسانه ها اطلاع رسانی نشدند و فقط برنامه اولیه منتشر شد و بسیاری از اصلاحات و تغییرات در طی جلسات زیادی در این طرح ایجاد شد.

معاون امور حقوقی و امور مجلس مرکز ملی فضای مجازی تأکید کرد: جلسات و بررسی های کارشناسی در این زمینه همچنان ادامه دارد و کلیه انتقادات و نظرات کارشناسان به دقت مورد بررسی قرار می گیرد.

به گفته مرکز ملی فضای مجازی ، خوراکیان با بیان اینکه بسیاری از کشورها سعی در وضع و تنظیم فضای مجازی دارند ، افزود: “بیشتر کشورها به دلیل گستردگی فضای مجازی در زندگی مردم و تأثیرات آن در زمینه های اقتصادی ، فرهنگی ، اجتماعی” و حتی سیاستمداران می خواهیم قوانینی در این فضا ایجاد کنیم و می خواهیم قوانین و مقرراتی را برای توسعه خدمات داخلی و تسهیل فعالیت های کاربران در این فضا ایجاد کنیم تا از عدم اطمینان خلاص شویم و این خلا را با مجلس شورای اسلامی پر کنیم.

وی گفت: “با توجه به موضوعات و موضوعات مطرح شده در جلسات اعضای مجلس شورای اسلامی با اعضای شورای عالی و مرکز ملی فضای مجازی ، هیچ محدودیتی و جلوگیری از خدمات در این طرح وجود ندارد. در این راستا ، مجمع مشورتی در مورد کلیه اسناد و سیاست های مقدماتی مصوب شورای عالی فضای مجازی و تأکید بر قوانین مربوط به تدوین و تصویب این سیاست ها.

معاون حقوقی و پارلمانی مرکز ملی فضای مجازی گفت: توسعه اقتصاد دیجیتال ، خدمات داخلی و پشتیبانی از خدمات داخلی ، شرکت ها و مشاغل از مهمترین موضوعات این طرح است و مورد توجه جدی مجلس شورای اسلامی قرار دارد. “از سیستم عامل ها و خدمات داخلی گرفته تا ارائه خدمات با بالاترین کیفیت به مردم جهان و همچنین خدمات ارائه شده در سیستم عامل های خارجی.

خوراکیان گفت: از فعالان فضای مجازی و رسانه ها دعوت می شود تا پس از اطلاع از نسخه ، انتقادات ، نظرات و توصیه های خود را بر اساس مباحث فنی و تخصصی درباره تخصص و دانش این فضا مطرح كنند. آخرین مصوبات با اصلاحات نهایی و نه پیش نویس های اولیه. و مرکز ملی فضای مجازی واقعاً از نظرات نخبگان ، کارشناسان ، بازیگران فضای مجازی و رسانه های تخصصی در این زمینه استقبال می کند و همیشه معتقد بوده است که اندازه دیدگاه ها می تواند منجر به یک طرح جامع شود. مقامات

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا