سلامت و تندرستیمعرفی کسب و کار

نحوه کار با دستگاه بخور صورت

امروزه با توجه به تغییرات آب و هوایی، بسیاری از خشکی پوست بدن و صورت خود شکایت دارند. یکی از وسایل پیشنهادی متخصصین پوست، استفاده از عنوان می‌شود. اگر مایل به آشنایی با کاربرد، نحوه استفاده، مزایا و قیمت دستگاه بخور صورت هستید، مطالعه این مقاله به شما پیشنهاد می‌گردد.

مزایای استفاده از دستگاه بخور

از دیرباز استفاده از بخار آب گرم در چشمه‌ها و یا حمام‌های عمومی برای طراوت بخشی و تامین رطوبت پوست مورد استفاده قرار می‌گرفته است. امروزه نیز در بسیاری از مراکز زیبایی استفاده از آن کاربرد فراوانی دارد. پیش از ، بهتر است با مزایای متعدد آن که در ادامه عنوان می‌گردد، آشنا شوید: باز کردن منافذ پوست از این طریق به راحتی می‌توان از شر انواع آکنه و جوش‌های سرسیاه آزاردهنده رهایی یافت. تقویت گردش خون ترکیب بخار گرم و افزایش تعرق می‌تواند رگ‌های خونی را گشادتر نماید. این امر به افزایش گردش خون و در نتیجه تغذیه بهتر پوست منجر می‌شود و درخششی زیبا و طبیعی به آن می‌بخشد. آزادسازی سبوم این روغن به صورت طبیعی توسط غدد چربی تولید می‌شود و در حالت پذیری بیشتر مو و پوست کاربرد دارد.

نحوه استفاده از دستگاه بخور صورت

فارغ از انواع دستگاه بخور موجود در بازار، شیوه استفاده و دستورالعمل تقریباً مشابهی برای مدل‌های گوناگون آن مطرح می‌شود که پیش از استفاده با اطلاع کامل به اصول و قواعد آن می‌توان علاوه بر داشتن پوستی زیبا به افزایش کارایی محصول نیز کمک نمود. از این رو بهتر است نسبت به چگونگی و تعداد دفعات استفاده از این محصول آشنایی یابید. مرحله اول: پس از خرید دستگاه بخور کلین ، مطالعه دفترچه راهنمای آن ضروری است. مهم نیست که قبلاً از انواع مشابه استفاده نموده‌اید؛ هر دستگاه قابلیت‌ها و نکات کلیدی استفاده و نگهداری مخصوص به خود را داراست. بدین ترتیب از اهمیت مطالعه این دفترچه که وقت اندکی را می‌طلبد، به هیچ عنوان غافل نشوید. مرحله دوم: توجه به این نکته بدیهی، ضروری است که این دستگاه در محلی درست روبروی صورت شما قرار گیرد بدون اینکه لغزشی را احساس کنید.

مرحله سوم: بهتر است پیش از شروع استفاده از دستگاه بخور، تمام منافذ پوست خود را از هر گونه آلودگی پاک نمایید. لازم به توضیح نیست که پوست آغشته به انواع روغن یا چربی طبیعی و از همه مهم‌تر وجود مواد آرایشی پاک نشده می‌تواند طی این روند آسیب زننده باشد. از این رو پیش از اقدام بهتر است از پاک کننده‌های آرایشی صورت مناسب پوست خود استفاده نمایید. صرف شستن صورت با آب گزینه چندان رضایت بخشی به نظر نمی‌رسد. مرحله چهارم: برای اثربخشی بیشتر دستگاه بخور صورت، بهتر است لایه برداری نمایید. با این عمل سلول‌های مرده پوست را حذف می‌کنید. اسکراب‌های ملایم مناسب پوست صورت خود را تهیه نمایید. استفاده از محصولات بهداشتی گران قیمت، الزامی ‌بر افزایش کارایی نیست. بهتر است محصولاتی را انتخاب نمایید که با پوست شما سازگاری بیشتری دارند. این محصولات در رایحه‌ها و انواع متنوعی به بازار عرضه می‌گردند.

مرحله پنجم: راه اندازی انواع دستگاه بخور با پر نمودن مخزن آب آن شروع می‌شود. در بسیاری از مناطق، آب شامل مقادیری ناخالصی است که می‌تواند برای منافذ دستگاه آسیب زننده باشد. از این رو از آب تازه و تصفیه شده استفاده نمایید. این امر به افزایش اثربخشی دستگاه و عمر آن کمک فراوانی می‌کند. پس از قرار دادن مخزن آب درون دستگاه بخور، نسبت به روشن نمودن آن اقدام نمایید و منتظر بمانید تا دستگاه گرم شود. بسیاری از دستگاه‌ها در دو دو حالت سرد یا گرم قابل استفاده هستند.

مرحله ششم: حال نوبت قرار گیری صورت شما در مسیر بخار آب ‌است. دمای مناسب را تنظیم کنید. هدف سوزاندن پوست شما با دمای بالای بخار آب نیست! برخی برای اثربخشی بیشتر و پوشش دهی مناسب تمام مناطق پوست، از یک حوله برای کنترل مسیر بخار تا سر خود استفاده می‌نمایند. بسته به نوع پوست و عملیات پاکسازی بهتر است از 2 تا 10 دقیقه، صورت خود را در مسیر بخار قرار دهید. مرحله هفتم: در این مرحله برای افزایش اثربخشی بیشتر بخور صورت، بهتر است از ماسک‌های تسکین دهنده و التیام بخش صورت استفاده نمایید. ماسک‌های صورت حاوی جلبک دریایی و یا خاک رس خالص می‌توانند گزینه‌های مناسبی پس از استفاده از دستگاه بخور باشند.

مرحله هشتم: پس از شستشوی صورت و پاکسازی ماسک از روی آن می‌توانید به آرامی پوست خود را ماساژ دهید. این امر به گردش خون بهتر در ناحیه صورت کمک فراوانی می‌کند. استفاده از سرم‌های مناسب پوست شما نیز می‌تواند پس از این مرحله مورد استفاده قرار گیرد. بهتر است با نوع پوست خود آشنایی داشته باشید. مرحله نهم: آخرین مرحله نیز مانند سایر مراحل از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در هر روتین مراقبتی پوست، بهتر است در انتهای کار از مرطوب کننده‌های مناسب استفاده نمایید. برخی از انواع آن برای شب و برخی دیگر برای روز طراحی شده‌اند؛ از این رو با توجه به زمان استفاده از دستگاه بخور، نوع مرطوب کننده خود را تعیین نمایید.

تعداد دفعات استفاده از انواع دستگاه بخور

بسته به میزان حساسیت و نوع مراقبت پوست خود، بهتر است یک بار در هفته از دستگاه بخور استفاده نمایید. استفاده زیاد بدون در نظر گرفتن ویژگی‌های پوست ممکن است آسیب زننده باشد. بهتر است با نوع پوست خود آشنایی یابید و به اثرات استفاده از این دستگاه دقت نمایید. میزان اثر آن بر روی افراد مختلف، متفاوت است. طولانی بودن زمان استفاده از آن به معنای اثربخشی و داشتن پوست شفاف‌تر تلقی نمی‌شود. بلکه استفاده طولانی مدت و مکرر،  می‌تواند به سوختگی و خشکی بیش از حد پوست بیانجامد.

تفاوت بخور سرد و گرم

خرید دستگاه بخور سرد یا گرم بسته به کاربرد آن ‌است. استفاده از هر کدام مزایای خود را دارد و به افزایش رطوبت کمک فراوانی می نماید به طور کلی در فضای خانه در مجاورت کودکان و یا گیاهان استفاده از انواع بخور سرد توصیه می‌شود. این در حالی است که در انجام مراحل مربوط به مراقبت‌های پوستی استفاده از بخور گرم ضرورت دارد. برای انتخاب بهترین گزینه و اطلاع از می‌توانید به «» مراجعه نمایید و با انواع موجود آن آشنایی یابید.

یکی از اصلی ترین مواردی که در شادابی و زیبایی چهره نقش بسیاری مهمی دارد˓ پوست است. افرادی که پوست شاداب و درخشانی دارند در مقایسه با سایر افراد، چهره ی زیباتری را از خود به نمایش می گذارند. سلامت و درخشندگی پوست صورت تنها محدود به استفاده از محصولات مراقبت از پوست نیست˓ بلکه یکی از ساده ترین راه ها برای زیباسازی بخور صورت با دستگاه است. این روش در کنار مقرون به صرفه بودن از نظر اقتصادی˓ دوره ی جواب دهی بسیار کوتاه مدتی را نیز دارد. استفاده از محصولات مراقبت از پوست در مدت زمان بسیار طولانی جواب دهی مناسبی را برای افراد ایجاد می کنند˓ در حالی که بخور صورت با دستگاه جوابدهی بسیار سریعی را دارد.

در این مقاله قصد داریم ضمن اشاره به آموزش پاکسازی صورت با دستگاه بخور و آموزش کار با دستگاه بخور صورت، فواید این کار و به طور کلی و باید و نباید های انجام این پاکسازی را به استحضار شما همراهان گرامی برسانیم. شایان به ذکر است که پاک سازی صورت می تواند از راه ها مختلف مثل لایه برداری پوست˓ استفاده از انواع اسکراب های پوستی و … صورت گیرد. با این حال بخور صورت با دستگاه یکی از بهترین روش ها برای ایجاد پوستی شاداب و جوان در آقایان و بانوان است.  در این بخش آموزش پاکسازی صورت با دستگاه بخور مرحله به مرحله بیان شده که به شرح زیر است: باز شدن منافذ موجود در سطح پوست سبب میشود تا باکتری ها و عوامل ایجاد کننده ی جوش و آکنه از آن خارج شوند.

بخور صورت با دستگاه مقرون به صرفه ترین راه برای پاک سازی صورت بوده و تقریبا برای تمامی انواع پوست ها قابل اجرا است. بنابراین پس از یادگیری آموزش پاکسازی صورت با دستگاه بخور با انجام این عمل در کوتاه ترین زمان ممکن شاهد زیبایی و درخشان تر شدن پوست صورت خود خواهید شد. اگر در منزل از دستگاه بخور برای پاکسازی پوست استفاده میکنید و متوجه شدید که پوستتان ملتهب و حساس شده برای تشخیص نوع جنس پوستتان و درجه ی مناسب دستگاه بخور برای پوستتان با پزشک مشورت کنید و یا به یک معتبر مراجعه کنید. به عنوان نکته ی پایانی توصیه می شود اگر چنانچه به بیماری و حساسیت های پوستی مبتلا هستید قبل از انجام بخور صورت با پزشک متخصص مشورت حاصل نمایید.

دکمه بازگشت به بالا