اقتصادی

نماینده سردشت: تیم اقتصادی دولت دست از گفتار درمانی بردارد

نماینده شورای اسلامی با تاکید بر این مطلب گفت: تیم اقتصادی دولت باید برای شرایط نابسامان فعلی چاره اندیشی کند و از گفتار درمانی خودداری کند.

به گزارش امروزنگار، کمال حسین پور نماینده سردشت و پیرانشهر و عضو کمیسیون عمران مجلس در یادداشتی در جلسه روز چهارشنبه 27 آبان 1401 گفت: چند ماه پیش نسبت به بی نتیجه بودن هشدار دادم. . و غیرحرفه ای بودن طرح دروری این طرح نه تنها مشکل کمبود و افزایش قیمت دارو را حل نکرد، بلکه مشکلی را به مشکلاتی که قبلا در بازار دارو وجود داشت اضافه کرد.

وی گفت: شرکت های داروسازی با وعده برخی محصولات دارویی به ویژه در حوزه کودکان و امتناع از تولید آن در تلاش هستند تا در کشور بحران ایجاد کرده و قیمت ها را افزایش دهند. در یک ماه گذشته، وضعیت بازار داروهای کودکان بسیار آشفته بوده است. آیا می توان به مادر بچه تب دار گفت که تب بر نداریم؟ چرا باید بازار دارویی کشور اینقدر آسیب پذیر باشد؟ پس سازمان غذا و دارو با این همه ادعا کجاست؟

این نماینده مجلس همچنین با تاکید بر اینکه دولت باید از تلاطم در بازار ارز جلوگیری کند، گفت: افزایش نرخ ارز بر سایر بازارها نیز تاثیر می گذارد; جداول کوچک شده دیگر نمی توانند در برابر افزایش مداوم قیمت ها مقاومت کنند و قیمت های سرسام آور زندگی را برای مردم بسیار دشوار می کند.

حسین پور با بیان اینکه «قیمت مسکن و اجاره بها سر به فلک کشیده و ناکارآمدی در این حوزه بیداد می کند» گفت: تیم اقتصادی دولت باید برای شرایط نابسامان کنونی چاره اندیشی کند و از گفتار درمانی صرف نظر کند.

وی همچنین در یادداشتی بر لزوم پرداخت هر چه سریعتر حقوق پایان کار فرهنگیان تاکید کرد و گفت: چرا فرهنگیان و معلمان فرهیخته و زحمتکش کشور مظلوم هستند و همیشه بحث پرداخت حقوق فرهنگیان مطرح است؟ درست؟

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا