سلامت و تندرستی

هند فعلا برنامه ای برای تزریق واکسن یادآور کرونا ندارد

به گزارش شفاف، با افزایش منابع واکسن، برخی پزشکان و کارشناسان بهداشت عمومی در هند از دولت خواسته اند مانند بسیاری از کشورهای غربی، طرحی را برای تزریق دوز واکسن کوید 19 به افراد آسیب پذیر و پرخطر در نظر بگیرد. مقامات این کشور تا حد زیادی بر تکمیل دو دوز این واکسن برای 944 میلیون بزرگسال تا ژانویه سال آینده (2022) متمرکز شده اند.

طبق آمار رسمی، 81 درصد از بزرگسالان در هند تا به امروز حداقل یک دوز واکسن کووید را دریافت کرده اند، در حالی که 43 درصد هر دو دوز را دریافت کرده اند. اما هنوز واکسیناسیون برای افراد زیر 18 سال در این کشور آغاز نشده است.

اکنون سیاست هند این است که با تکمیل برنامه تزریق دو دوز، معافیت کووید 19 را برای بزرگسالان در این کشور فراهم کند.

به گفته مقامات هندی، دو دوز واکسن کرونا برای تزریق کافی است، زیرا اکثر مردم این کشور به طور طبیعی به کووید 19 مبتلا هستند و از این بیماری مصون هستند.

با این حال، گزارش ها حاکی از آن است که هنوز تصمیمات نهایی نشده است و مذاکرات بین مسئولان برای تصمیم نهایی در حال انجام است.

هند بالاترین میزان بروز و مرگ و میر کووید-19 را در ماه های آوریل و می در جهان گزارش کرده است و طبق آمار رسمی، حدود 70 درصد از جمعیت هند از جولای 2021 به این بیماری مبتلا شده اند.

به گزارش رویترز، تا امروز این کشور بیش از 34.5 میلیون مورد ابتلا به کووید 19 و بیش از 465000 مورد مرگ و میر ناشی از عوارض ناشی از این بیماری را ثبت کرده است.

دکمه بازگشت به بالا