عمومیمعرفی کسب و کار

چرا جاروبرقی صدا می دهد

با اینکه کسی انتظار ندارد جاروبرقی بی‌صدا باشد، اما در بعضی مواقع صدای آزاردهنده جاروبرقی بیش از حد معمول است. حال سوال پیش می‌آید که چگونه صدای جاروبرقی را کم کنیم؟ در این مواقع باید اجزای مختلف جاروبرقی را بررسی کنیم تا به مشکل اصلی جاروبرقی برسیم. در این مقاله نکات و راهکارهای چک کردن صدای جاروبرقی را با هم بررسی می‌کنیم. بعد از خواندن این مقاله به‌خوبی با راهکارهای برطرف کردن مشکل صدای جاروبرقی آشنا خواهید شد.

کاهش صدای جاروبرقی با تعویض کیسه 

در پاسخ به سوال چگونه صدای جارو برقی را کم کنیم، اولین اقدام بررسی کیسه جاروبرقی است. تعویض کیسه جاروبرقی به عملکرد بهتر دستگاه کمک می‌کند و از آسیب‌های احتمالی به موتور جاروبرقی جلوگیری می‌کند. برای تعویض کیسه جاروبرقی در ابتدا لوله خرطومی جاروبرقی را جدا کرده و در اصلی دستگاه را باز می‌کنیم تا کیسه قدیمی را از محفظه مخصوص خارج کنیم.
برای تهیه کیسه انواع جاروبرقی در مدل‌های مختلف از تعمیر آنلاین، از بهترین فروشگاه خدماتی کمک بگیرید. در تعویض کیسه جاروبرقی توجه داشته باشید که درپوش کیسه به‌صورت کامل بسته باشد. بعد از درآوردن کیسه، داخل محفظه را تمیز می‌کنیم و سپس کیسه جاروبرقی جدید را جایگزین می‌کنیم.

رفع انسداد لوله خرطومی؛ بهترین راهکار کاهش صدا جاروبرقی

صدای نامتعارف جاروبرقی گاهی اوقات ممکن است به‌دلیل  گرفتگی لوله جاروبرقی باشد. برخی مواقع گیر کردن اجسامی همچون توده مو یا اشیا فلزی در لوله خرطومی باعث ایجاد صدای آزاردهنده جاروبرقی می‌شود. ابتدا لوله جاروبرقی را از بدنه جدا کنید، سپس داخل آن را به‌صورت کامل بررسی کنید. برای بررسی داخل لوله جاروبرقی می‌توان از آویز لباس استفاده کرد.
کافی است لوله را به‌طور ایستاده نگه دارید و به‌ آرامی آویز لباس را درون لوله قرار دهید تا انسداد آن برطرف شود. گاهی اوقات توده مو یا پرز فرش باعث این گرفتگی می‌شود یا حتی ممکن است تکه کاغذی درون لوله جارو گیر کرده باشد. با بررسی کامل لوله جاروبرقی این مشکل را می‌توانید به‌راحتی حل کنید، اما در مواقعی که مشکل ادامه داشت، از خدمات باید استفاده کنید.

چک کردن بلبرینگ؛ رفع زوزه کشیدن جاروبرقی 

شاید برایتان سوال پیش آمده است در مواقعی که جاروبرقی صدای ناهنجار و زوزه مانندی دارد، باید چگونه صدای جاروبرقی را کم کنیم؟ در این حالت مهم‌ترین علت صدای غیر طبیعی جاروبرقی مربوط به بلبرینگ دستگاه است. بلبرینگ قطعه‌ای است که نقش ضروری در موتور دارد و خرابی آن باعث آسیب جدی به موتور می‌شود.
بلبرینگ زمانی که بیش از حد کثیف شود، چرخ دنده‌هایش دچار لرزش و آلودگی خواهد شد. در این مواقع باید با باز کردن محفظه به بلبرینگ برسید و به‌صورت دستی بلبرینگ را به‌ حرکت در آورید. اگر چرخش بلبرینگ سخت انجام می‌شود، این قطعه باید تعویض شود.
برای تعمیر برخی از لوازم خانگی همچون ماکروفر، چای ساز یا جاروبرقی امکان تماس و ارسال پیک توسط تعمیر آنلاین وجود دارد، اما قسمت ویژه تعمیر آنلاین، خدمات تعمیر در محل است. برای تعمیر یخچال یا نیز می‌توانید از کارشناسان تعمیر آنلاین استفاده کنید.

کاهش صدا در جاروبرقی؛ با رفع پارگی مکش هوا

یکی از دلایل صدای غیر طبیعی در جاروبرقی، پارگی در برخی از بخش‌های لوله خرطومی یا تلسکوپی جاروبرقی است. اتصالات جاروبرقی که باعث مکش می‌شوند، از بدنه تا لوله خرطومی ادامه دارد. در هنگامی که صدای سوت غیرمعمولی از لوله تلسکوپی به گوش برسد، باید آن را بررسی کنیم.
در این حالت باید لوله را جدا کرده و به‌صورت کامل چک کنید یا اینکه دستگاه را در حالت روشن قرار دهید و با استفاده از دست‌هایتان محل پارگی لوله را بررسی کنید. رفع این مشکل یا تعویض لوله جاروبرقی هزینه بالایی ندارد و از این بابت نگران نباشید.

بررسی وضعیت فن موتور جاروبرقی را فراموش نکنید

اینکه چگونه صدای جاروبرقی را کم کنیم به دقت عملتان در بررسی مشکل مرتبط می‌شود. فن موتور جاروبرقی یکی از قطعاتی است که باعث صدای ناهنجار در جاروبرقی می‌شود. گاهی اوقات گیر کردن قطعات پلاستیکی یا توده مو و پرز فرش باعث خرابی فن جاروبرقی خواهد شد. قطعات مزاحم بین پره‌های فن گرفتار شده و موجب صدای غیر معمول جاروبرقی می‌شود.
چک کردن فن جاروبرقی کار خیلی پیچیده‌ای نیست، اما برای انجام این کار نیاز به‌مقداری تخصص دارد و باز کردن قطعات باید به دقت انجام شود تا آسیبی به قسمت‌های دیگر دستگاه نرسد. از طریق محفظه موتور به فن و پره جاروبرقی دسترسی پیدا خواهید کرد.

راه حل نهایی برای کاهش صدا؛ تعمیر موتور جاروبرقی

در مواقعی که صدای آزاردهنده از جاروبرقی به گوشمان می‌رسد، همه قسمت‌های جاروبرقی را به‌ترتیب بررسی می‌کنیم. برخی از صداها مشخص است که از کدام قسمت جاروبرقی شنیده می‌شود، سایر صداها را می‌توانیم با بررسی دقیق‌تر متوجه شویم و مشکل جاروبرقی را حل کنیم.
گاهی اوقات بررسی‌های مختلفی انجام می‌دهیم، ولی به نتیجه‌ای نمی‌رسیم و همچنان جاروبرقی با صداهای ناهنجار آزارمان می‌دهد و باید به تعمیرکار حرفه‌ای مراجعه کنیم. زمانی که کاری از ما ساخته نیست، تعمیرکاران حرفه‌ای می‌دانند که باید چگونه صدای جاروبرقی را کم کنیم!

سخت‌ترین تعمیرات جاروبرقی را به تعمیر آنلاین بسپارید

برای نصب و تعمیر لوازم خانگی بوش باید به نماینده خدمات لوازم خانگی بوش در ایران مراجعه کنید. در اینجا فهرست و اطلاعات تماس نمایندگی های بوش در تهران ارایه شده است.

دکمه بازگشت به بالا