سلامت و تندرستیمعرفی کسب و کار

چطور موهام صاف باشه

بعضی افراد موی صاف را دوست دارند و برخی دیگر موی فر. هرچند که این موضوع بستگی زیادی به سلیقۀ افراد دارد اما درهرصورت، مدل مو یکی از عوامل مهم جذابیت شما است. در هر برهه از زمان، نوع خاصی از مدل مو مورد توجه قرار می‌گیرد. همان‌طور که در دوران قدیم به هزاران ترفند مختلف، حالت موی صاف را تغییر می‌دادند تا فرم و حالت بگیرد، امروزه بسیاری از خانم‌ها و آقایان به روش‌های مختلف می‌کوشند تا موهای خود را صاف و لخت کنند. به دلیل اهمیت و نیازی که به اطلاعات کافی در این زمینه وجود دارد، در این مقاله از بانی مگ، تلاش کرده‌ایم تا راهکارهایی را برای داشتن موهای صاف به شما ارائه دهیم.

برای داشتن موی صاف مواد شیمیایی را فاکتور بگیرید!

واقعیت این است که رسیدن به نتیجه صحیح در هرکاری نیاز به صبر و مداومت دارد. استفاده از مواد شیمیایی مخصوص برای صاف کردن مو، روشی نادرست است. چرا؟ به این دلیل که با وجود آن‌که شما با استفاده از مواد شیمیایی خیلی زود به موهای صافی دست پیدا می‌کنید، اما این روش برای سلامت مو شما بسیار گران تمام خواهد شد. این مواد با تأثیری که بر بافت و ریشه مو می‌گذارند، به‌مرور زمان موهای شما را خشک و شکننده می‌سازند. به‌این‌ترتیب، بعد از مدت کوتاهی متوجه می‌شوید که دیگر موهای صاف و جذابی ندارید و برای ترمیم موهای آسیب‌دیده باید هزینه اضافی هم پرداخت کنید.

برای داشتن موهای صاف، آن‌ها را با آب سرد بشویید!

برای داشتن موهایی نرم، صاف و جذاب، دقت کنید که حتما هنگام شستشو از آب سرد استفاده کنید. شستن موها با آب گرم باعث وز شدن آن‌ها می‌شود و هرچقدر که دمای آب را بالاتر ببرید، موهای شما آسیب بیشتری می‌بینند. اگر می‌خواید از موج‌دار شدن و آسیب دیدن مو جلوگیری کنید، استفاده از آب گرم را در هنگام شستشو مو، کنار بگذارید.

رطوبت مو را بگیرید تا صاف بماند!

مهمترین نکته برای داشتن موی صاف و مراقبت از آن‌ این است که رطوبت آن را پس از شست‌وشو کاملاً بگیرید. اگر می‌خواهید موی صافی داشته باشید، پس از هر بار استحمام، آن‌ را به سرعت خشک کنید. چراکه، وجود رطوبت روی موها باعث می‌شود تا بافت آن موج‌دار شود و این خبر خوبی برای کسانی که به دنبال داشتن موهای صاف هستند، نیست.

موهای مرطوب را با شانه زدن خشک‌ کنید!

زمانی که موهای شما خیس است، سعی کنید با شانه زدن اقدام به خشک‌کردن موهای خود کنید. این روش شاید کمی زمان‌بر باشد اما برای سلامت موی شما ارزشمند است. پس از شستن موهای خود و استفاده از سرم دو فاز مو ارگان بیز  ، هر پنج دقیقه مو را شانه بزنید تا کاملاً خشک شوند. برای شانه زدن باید قسمتی از موها را جدا کنید، نگه‌دارید و آرام شانه بکشید تا خشک شود. برای اینکه این فرآیند کمی سرعت بیشتری پیدا کند، می‌توانید سشوار را روی درجه خنک تنظیم کنید، از فاصله کمی دور به موها نگه‌دارید و هم‌زمان مو را شانه بزنید تا صاف شود. تکرار این روش در دفعات مکرر بعد از هربار استحمام به شما برای داشتن موی صاف کمک می‌کند.

با روسری ابریشمی یا نخی از موج‌دار شدن مو جلوگیری کنید!

زمانی‌که موهای شما خیس است و به سشوار هم دسترسی ندارید (یا به هر دلیلی امکان استفاده از سشوار نیست) می‌توانید از یک راه حل جایگزین استفاده نمایید. مو را شانه کرده و آن را از فرق وسط به دو قسمت تقسیم کنید. سپس، موهای سمت راست یا چپ را تا انتها به سمت مخالف شانه نمایید و آن‌ها را پشت سر خود با کمک سنجاق‌های مخصوص نگه‌دارید؛ در مرحله بعد این کار را برای قسمت دیگر مو نیز امتحان کنید تا تمام مو در پشت سر شما، بدون هیچ فشاری جمع شده باشد. برای جلوگیری از وز شدن مو می‌توانید روسری ابریشمی یا نخی به دور موها بپیچید و به همان شکل بگذارید بماند تا پس از خشک شدن، موج‌دار نشود. این روش در هنگامی که آخر شب‌ها اقدام به شستن مو می‌کنید و امکان استفاده از سشوار هم ندارید، بسیار کاربردی است.

هنگام خوابیدن، موهای خود را ببندید!

قبل از خواب، موی خود را شانه کنید و پشت سر خود ببندید. اگر موی شما چندان بلند نیست و کاملاً در پشت سرتان جمع نمی‌شود، می‌توانید به‌صورت دوتکه موها را ببندید. این مدل بستن مو که اصطلاحاً به آن روش دم‌اسبی نیز می‌گویند، کمک می‌کند تا درهنگام خواب بافت موی شما گره نخورند و در نتیجه از آسیب رسیدن به موها جلوگیری شود؛ دقت کنید که حتماً از کش موی نرم و ساده استفاده کنید و آن را سفت نبندید تا از آسیب‌رساندن به موها جلوگیری نمایید.

اتوی مو، روش پرطرفدار اما مضر برای صاف کردن مو!

استفاده از اتوی مو برای صاف کردن موها روشی پرطرفدار به حساب می‌آید؛ اما این روش، مضراتی هم دارد. گرمای زیاد برای مو بسیار مضر است. زمانی که مو در برابر حرارت بالا قرار می‌گیرد، به‌شدت آسیب می‌بیند. ترمیم موی آسیب‌دیده شما، به زمان زیادی نیاز دارد. استفاده مداوم از اتوی مو باعث می‌شود، پس از مدتی موی شما شکننده شود و حتی بسوزد. اگر از اتوی مو استفاده می‌کنید، حتماً بعد از اتو کردن مو، از شامپوها و روغن‌های تقویتی استفاده کنید تا از سوختن و شکنندگی مو خود جلوگیری به عمل آورید. توجه داشته باشید که هنگام استفاده از اتوی مو، درجه حرارت آن را بیش از حد بالا نبرید. لازم است که فاصله هر بار استفاده از اتوی مو را بیش از دو هفته، در نظر بگیرید.

از ماسک موی طبیعی برای صاف کردن موها استفاده کنید!

استفاده از ماسک‌ موی طبیعی که اکثر آن‌ها را می‌توانید خودتان در خانه بسازید، یکی از بهترین روش‌ها برای داشتن مدل موی صاف است. این روش، نه‌تنها جایگزین مناسبی برای استفاده از سرم دوفاز گانودرما بیز به‌حساب می‌آید، بلکه در مقام مقایسه، موهای شما را نیز به مدت طولانی‌تری صاف و لخت نگه ‌می‌دارد. در ادامه به معرفی دو ماسک موی طبیعی می‌پردازیم که می‌توانید به راحتی آن‌ها در منزل تهیه کنید.

نحوۀ ساخت ماسک موی طبیعی شیر و تخم مرغ

استفاده از ماسک موی طبیعی شیر و تخم مرغ به صاف شدن موهای شما کمک می‌کند و با تغذیۀ ریشه مو، آن را خوش‌فرم و درخشان نگه می‌دارد. برای تهیۀ این ماسک موی سادۀ خانگی، کافی است تا دو فنجان شیر و یک عدد تخم‌مرغ را باهم ترکیب کنید و پس از آن ترکیب این مواد را روی موی خود قرار دهید؛ سپس، آن را با استفاده از یک کیسۀ پلاستیکی بپوشانید. تنها ۳۰ ثانیه کافی است تا این ماسک را روی موهای خود نگه دارید. بعد از آن، به آبکشی مو و شستن آن با یک نرم‌کنندۀ مناسب، اقدام کنید.

نحوه ساخت ماسک موی طبیعی با آب کرفس

اگر می‌خواهید به موهای خود حس شادابی را بازگردانید، هیچ‌چیز بهتر از ماسک موی کرفس نیست. برای تهیه این ماسک موی خانگی، فقط به چند شاخه کرفس و یک مخلوط ‌کن نیاز دارید. یک لیوان آب کرفس را به مدت ۱۰ ساعت، درون ظرفی در جای خنک نگهداری کنید. پس‌ از آن، موهای خود را از ریشه تا نوک مو به سرم دو فاز مو مورینگا آغشته کنید؛ سپس به‌آرامی آن‌ها را شانه کنید و بعد با حولۀ گرم به مدت ۳۰ دقیقه بپوشانید. درنهایت، مو را آبکشی کنید و بشویید.

در این مطلب، از همۀ آن چیزی گفتیم که باید در مورد صاف کردن موهای خود بدانید. علاوه‌‌بر این‌‎ها، شرایط آب و هوایی و ژنتیکی هم تأثیر زیادی در داشتن موی صاف، فر یا موج‌دار دارد. برای اینکه موی صافی داشته باشید، نیاز است که مراقبت از موهای خود را جدی بگیرید و از روش‌های طبیعی و بدون ضرر برای صاف کردن موها کمک بگیرید. به نظر شما، چه روش‌های طبیعی دیگری برای داشتن موی صاف وجود دارد؟ برای ما بنویسید.

دکمه بازگشت به بالا