اقتصادیعمومیمعرفی کسب و کار

چگونه در بیت کوین سرمایه گذاری کنیم

مزایا و معایب سرمایه گذاری در بیت کوین

در مورد سرمایه گذاری در بیت کوین و ، ابتدا لازم است تا نکاتی را پیرامون مزایا و معایب آن بیان کنیم. اول از همه به سراغ ویژگی‌های مثبت آن می‌رویم:

نقد شوندگی بالا

شاخص بورس چیست: یکی از جذاب‌ترین مزیت‌های موجود در بیت کوین را باید همین نقد شوندگی بالا عنوان کرد. این خاصیت استقبال بسیاری از سرمایه‌گذاران در سر تا سر جهان را در پی داشته است. نقدشوندگی بدان معنا است که شما هر زمان که تمایل و نیاز داشته باشید، می‌توانید بیت کوین را با پول رایج در کشور خود تعویض کنید.

این در حالی است که این قابلیت هنوز آن طور که باید و شاید برای دیگر ارزها دیده نمی‌شود. همچنین قابلیت‌های دیگری مانند نظرها را به‌سوی این ارز جلب می‌کنید و نباید از آن به سادگی عبور کرد. در واقع باید گفت که بیت کوین در نقد شوندگی پیشگام ارزهای دیجیتال است. دلیل آن را هم باید استقبال بالا از این ارز به شمار آورد. در مجموع می‌توان گفت که امکان درخواست برای بیت کوین و تبدیل ارز فیات به آن و یا برعکس در هر زمانی وجود دارد و این اولین ویژگی چشمگیری است که از سرمایه‌گذاری روی بیت کوین نصیبتان خواهد شد.

 انجام تراکنشدر سطح جهان

جدا از این که می‌توانید از بیت کوین در کشور خودتان برای خرید و موارد دیگر استفاده کنید، می‌توانید به سراغ آن برای انجام تراکنش‌ها به صورت بین‌المللی نیز باشید. اگر شما در یک کشور دیگر باشید، مثلا امکان تغییر این ارز به دلار نیز برایتان وجود خواهد داشت و از این نکته نیز نباید به سادگی عبور کرد.

سود زیاد در معاملات

از نکات دیگری که سرمایه‌گذاران فراوانی به آن توجه دارند، سوددهی بالا است. البته همان‌طور که در ابتدای مقاله نیز گفته شد، نوسانات در این ارز زیاد است و این گاهی می‌تواند به ضرر شما باشد. اگر کار شما تحلیل تکنیکال بر روی چارت است، نیاز دارید تا عملکرد بیت کوین را به خوبی بررسی کرده و در نهایت بهترین تصمیم را برای ورود به معاملات آن بگیرید. برای رسیدن به سود در این معاملات می‌توانید از قابلیت‌های دیگر مانند نیز بهره ببرید.

در غیر این صورت، باید نگاهی به گذشته و تاریخچه آن داشته باشید. علاوه بر این، برخی اتفاقات مانند خبرهای ریز و درشت نیز (حوادث فاندامنتال) بر روی بسیاری از ارزها مانند بیت کوین اثرگذار هستند و اگر معاملات شما به صورت بلند مدت است، باید به آن‌ها نیز دقت کافی را داشته باشید.

عدم نیاز به واسطه

مزیت مهم ارزهای دیجیتال و به صورت کلی بازار مربوط به آن، این است که شما برای انجام معاملات و خرید و فروش ارزها به هیچ واسطه‌ای نیاز نخواهید داشت. در دنیای واقعی، بانک‌ها و صرافی‌هایی هستند که به عنوان واسطه عمل می‌کنند. این شاید در نگاه اول بد نباشد، اما وقت‌گیر خواهد است؛ بنابراین با ورود به دنیای ارزهای دیجیتال می‌توانید بدون هیچ مرز و واسطه‌ای به فعالیت‌هایی مانند مشغول شوید. افراد در سرمایه گذاری در بیت کوین به این نکته نیز توجه دارند.

انجام معاملات در محیطی امن

در پاسخ به این سوال که چگونه در بیت کوین سرمایه گذاری کنیم، یکی از ویژگی‌های جذاب در مورد این بازار و به ویژه بیت کوین، وجود امنیت بالا در معاملات خواهد بود. این امنیت از روزهای اول پیدایش این بازار وجود داشته است و اکنون نیز در سطح بسیار خوبی قرار دارد؛ به گونه‌ای که شما برای رد و بدل کردن و یا نگه داشتن هرگز نباید نگران موضوعاتی مانند هک کردن افراد سوءاستفاده‌گر باشید. البته کاری که باید بکنید، تعریف رمز عبور قوی برای کیف پول و حساب صرافی‌تان است تا امنیت کار خود را بالاتر ببرید.

 کارمزد تراکنشهای نسبتا معقول

شاید میزان کارمزدهای نسبتا معقول در سرمایه گذاری در بیت کوین آن چنان هم به چشم نیاید، اما به صورت کلی یک مزیت محسوب می‌شود. در واقع در راستای خرید و فروش این ارز دیجیتال، کارمزد زیادی در صرافی‌ها از شما کسر نمی‌شود که البته این برای بسیاری از ارزهای دیگر نیز به همین صورت است.

ویژگی‌های مثبت و جذاب بیت کوین به همین جا ختم نمی‌شود و موارد دیگری را هم در بر می‌گیرد. با این حال، تلاش ما بر این بود که مهم‌ترین آن‌ها را با شما مرور کنیم. پس از آن، نوبت به معایب موجود در این ارز می‌رسد. شما با سبک و سنگین کردن این ویژگی‌ها، در نهایت می‌توانید بهترین تصمیم را برای ورود به معاملات این ارز بگیرید.

ناشناس بودن خالقان بیت کوین

اگر نگاهی به تاریخچه این ارز داشته باشید، متوجه می‌شوید که پیدایش و سازنده آن در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. با این حال گفته می‌شود که فردی به نام ساتوشی این کار را انجام داده است و در همین راستا، واحد این ارز نیز به نام همین فرد نام‌گذاری شده است. با همه این تفاسیر، تا این لحظه سرمایه‌گذاران مشکلی بابت استفاده از این ارز و معامله بر روی آن نداشته‌اند.

سرعت پایین تراکنشها

با وجود این که گفته می‌شود سرعت انجام تراکنش‎های بیت کوین زیاد است، اما واقعیت را باید چیز دیگری دانست. این ارز در مقایسه با بازارهای معاملاتی دیگر سرعت معقولی در تراکنش‌ها و خرید و فروش دارد، اما اگر مقایسه‌ای با درصد زیادی از ارزهای کنونی این بازار داشته باشیم، متوجه می‌شویم که سرعت آن نوعی چالش به شمار می‌رود. مردم معمولا برای خرید و فروش بیت کوین تا حدودی معطل می‌شوند که البته باز هم عده زیادی بر این چالش چشم‌پوشی می‌کنند.

نوسانات بالا در سرمایه گذاری در بیت کوین

بالاتر نیز این موضوع اشاره شد که سرمایه گذاری در بیت کوین خطراتی از جمله نوسانات بالا را هم دارد. شما به عنوان یک معامله‌گر باید به این خطرات واقف باشید و بتوانید در هر زمان بهترین تصمیم را در خصوص این ارز بگیرید. بسیاری از مسائل روز جهان روی بیت کوین نیز تاثیر خود را می‌گذارد.

کاهش احتمالی قیمت در آینده

هر چند بعید به نظر می‌رسد که قیمت بیت کوین در آینده به یک باره سقوط داشته باشد، اما شما به عنوان یک سرمایه‌گذار و کسی که باید با منطق خود در این بازار پیش برود، باید احتمال هر اتفاقی را بدهید. نظر اکثر کارشناسان بر این است که ارزهای زیادی در این بازار و به خصوص بیت کوین در آینده با صعود و افزایش قیمت همراه می‌شود. با این حال، ممکن است چنین اتفاقی هم رخ ندهد و با سقوط ناگهانی ارزش آن مواجه شویم.

 دلایل سرمایه گذاری روی بیت کوین

با شناخت مزایای موجود در ارز بیت کوین، بی‌شک می‌توانیم به دلایل سرمایه‌گذاری روی آن نیز پی ببریم و بفهمیم چرا بسیاری از معامله‌گران دائما در مورد آن صحبت می‌کنند. چندین و چند ارز دیجیتال بعد از مدت‌ها در بازار ارزهای دیجیتال به وجود آمده است. هدف بسیاری از آن‌ها نیز رسیدن به ارزش بیت کوین و استقبال عمومی بوده است. با این حال، هنوز بیت کوین است که با اختلافی بسیار زیاد به لحاظ ارزش و استقبال مردم در حال یکه‌تازی است.

یکی دیگر از دلایل سرمایه گذاری در بیت کوین، پشتیبانی آن از سوی صرافی‌های فراوان است. اگر نگاهی به این صرافی‌ها داشته باشیم، متوجه می‌شویم که تقریبا همه آن‌ها از این ارز حمایت دارند و در آن‌ها می‌توانید مشغول به خرید و فروش بیت کوین شوید. جدا از آن، درصد بالایی از کیف پول‌ها نیز از این ارز پشتیبانی می‌کنند. شما در انواع این کیف‌ها شامل کیف پول‌های نرم‌افزاری، سخت‌افزاری و تحت وب می‌توانید برای نگهداری بیت کوین اقدام کنید. در مورد نیز پیشنهاد می‌کنیم مطالب سایتمان را از دست ندهید.

در واقع بیت کوین با نام پول دیجیتال شناخته می‌شود و از آن برای خرید نیز می‌توانید استفاده کنید. همین استقبال از آن توسط مردم و سازمان‌های بزرگ را هم می‌توان عاملی برای نوسانات شدید آن عنوان کرد. این افزایش و کاهش قیمت‌ها برای بیت کوین، آن را به یک دارایی مهم برای انسان‌ها تبدیل کرده است؛ تا جایی که برخی از کشورها آن را واحد پول رسمی خود معرفی کرده‌اند و این احتمال وجود دارد که در آینده کشورهای دیگری نیز این کار را انجام دهند.

سرمایه گذاری بیت کوین به چه عواملی بستگی دارد؟

عده زیادی این سوال را دارند که سرمایه‌گذاری در بیت کوین به چه عواملی بستگی دارد؟ در واقع آن‌ها می‌خواهند بدانند که به چه اندازه و چه زمانی باید نسبت به انجام معاملات بر روی این ارز اقدام نمایند. در این قسمت از مقاله قصد داریم تا در خصوص این عوامل به بحث بنشینیم. البته به جز این‌ها، شاید عوامل دیگری نیز در انتخاب شما دخیل باشند که خودتان از آن‌ها اطلاع داشته باشید؛ بنابراین با در نظر گرفتن همه چیز، در مرحله پایانی باید تصمیم خود را در این باره بگیرید

دکمه بازگشت به بالا