عمومیمعرفی کسب و کار

4 سوال رایج در مورد لاله ها

لاله‌ها نشانی از بهار تلقی می‌شوند. این گل ها تقریباً در هر رنگی یافت می‌شوند و در هر فضایی، چه در باغچه و چه در گلدان عالی به نظر می‌رسند.

وقتی صحبت از چیدن گل‌ها می‌شود، حفظ طراوت و زیبایی آنها بسیار ساده‌تر از آنچه فکر می‌کنید است. بطور کلی مراحلی وجود دارد که می‌توانید انجام دهید تا لاله‌های شما ماندگاری بیشتری داشته باشند و همچنان چشمگیر به نظر برسند. همچنین گل لاله جزو ساده‌ترین گل‌ها برای پرورش به مشار می روند. گل لاله بسیار در میان مردم محبوب است و خواهان بسیاری دارد. با توجه به دنیای پر مشغله امروز دیگر کمتر کسی وقت آن را دارد که به صورت حضوری به گلفروشی مراجعه کند تا گلی بخرد.

شما میتوانید با پرورش انواع گل، فروش گل به صورت آنلاین را راه اندازی کنید. امروزه که همه افراد وقت خود را در اینترنت می‌گذرانند، بسیاری از کسب و کارهای سنتی در حال جمع شدن و تبدیل به کسب و کار آنلاین هستند. زیرا با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی، دنیای امروزه ما سمت و سوی دیگری پیدا کرده است و همه چی به شکل آنلاین در آمده است. برای آشنایی با فواید و مزایای فروش گل به سبک جدید و مدرن برو روی لینک کلیک کنید.

در ادامه چند سوال رایج در مورد لاله ها را پاسخ می دهیم.

1) چگونه از افتادگی و خم شدن لاله‌ها در گلدان جلوگیری کنیم؟

لاله‌های خود را هرس کنید

کوتاه کردن ساقه به اندازه 3-5 سانتی متر به آب اجازه می‌دهد تا گل را مرطوب کند. همیشه گل را با زاویه برش دهید تا سطح بیشتری برای آبیاری لاله‌ها فراهم شود.

مناسب‌ترین مکان را پیدا کنید

لاله‌های خود را از نور مستقیم خورشید و رادیاتورها دور نگه دارید (گرمای شدید ساقه‌ها را از بین می‌برند و میوه‌ها گازهایی آزاد می‌کنند که باعث می‌شود سریع‌تر پژمرده شوند).

آب تمیز به گلدان بدهید

 لاله‌ها دوست ندارند آب کثیف به آنها برسد، بنابراین آب گلدان خود را روزانه عوض کنید.

2) چرا لاله‌های من آویزان هستند؟

نگران نباشید، این نشانه پژمردگی آنها نیست. لاله‌ها از آب برای حفظ ساقه‌های خود استفاده می‌کنند، بنابراین این پوشش بلافاصله پس از وارد شدن به خانه نشانه تشنگی آنهاست. با کوتاه کردن آنها، غوطه ور کردن آنها در آب و رها کردن آنها در طول شب به بهبودی آنها کمک کنید. تا صبح، گل‌ها بی حال به نظر نمی‌رسند، بلکه با ساقه‌های خود را صاف می‌کنند.

3) چرا رشد لاله‌ها در آب ادامه دارد؟

لاله‌ها نیز مانند گل آفتابگردان تحت تأثیر نور خورشید قرار می‌گیرند و به سمت آن حرکت می‌کنند. آن‌ها به امید اینکه توسط حشرات گرده افشانی شناسایی شوند، به منابع نور اطراف خود روی می‌آورند. یک پدیده جالب ذاتی لاله‌ها باز شدن گل‌ها در روزهای آفتابی و بسته شدن آنها در شب است.

4) چرا لاله‌ها صاف نمی‌ایستند؟

با ادامه رشد لاله ها حتی در گلدان ساقه لاله‌ها در انتهای ظرف نمی‌ایستند، بلکه در آب حرکت می‌کنند. این بخشی از جذابیت آنهاست و نشانه خاصی نیست.

اگر هنوز هم می‌خواهید لاله‌هایتان به‌طور عمودی بایستند تا دکوری زیبا برای یک مراسم خاص یا شام باشند توصیه می‌کنیم آن‌ها را از گلدان بیرون بیاورید، آن‌ها را با یک روزنامه محکم بپیچید تا مخروطی شکل بگیرد. آن‌ها را دوباره در آب قرار دهید و یک شب در تاریکی بگذارید. وقتی صبح آنها را باز کنید، دوباره کاملاً صاف خواهند شد. به خاطر داشته باشید که گلدان خود را به طور مرتب بچرخانید تا از پیچ خوردن گل‌ها در جهت نور جلوگیری کنید.

دکمه بازگشت به بالا