عمومیمعرفی کسب و کار

مروری بر خدمات کلیدسازی سیار

انواع خدمات کلیدسازی سیار

انواع خدمات کلید سازی سیار و کلیدسازی در غرب تهران شامل باز کردن درب ضد سرقت ، ساخت کلید یدک ، باز کردن قفل خودرو و … می باشد که هر کدام از آن ها مهارت خاص خود را می طلبد. در سال های گذشته شغل کلید سازی جزو مشاغلی محسوب می شد که خیلی پیچیده نبود و کلید ساز با استفاده از چند ابزار ساده می توانست اقدام به حل مشکل مشتریان کند. اما در حال حاضر قفل و کلیدها پیچیده شده اند و به تبع آن انواع خدمات کلید سازی سیار نیز دچار تغییر و تحول گشته اند. به همین دلیل نمی توان به هر کلید ساز اعتماد کرد و باید حتما مهارت او را قبول داشته باشید.

باز کردن برخی از درب ها مانند درب های ضد سرقت که از جنس چوب می باشد و معمولا قیمت بالایی دارند بسیار حساس است. زیرا اگر کلید ساز مهارت کافی نداشته باشد قطعا باعث شکسته شدن چوب آن خواهد شد. یکی دیگر از درب هایی که باز کردن آن از حساسیت بالایی برخوردار است و نیاز به ابزارهای تخصصی و مهارت کلید ساز دارد گاو صندوق می باشد. گاو صندوق از قدیم الایام برای نگهداری اسناد و مدارک ، پول ، اشیایی ارزشمند و …. کاربرد داشته است. قطعا فردی که به عنوان کلید ساز به محل مراجعه می کند باید از همه نظر مورد اعتماد و امین باشد و بتوانند کار خود را به نحو احسن انجام دهند.

همانطور که بارها در  مقاله‌های قبلی اشاره کردیم، کلیدسازی جزو مشاغل ضروری و پرکاربرد است. افرادی که در این حوزه فعالیت می‌کنند، با آموزش و کسب تجربه به تخصص خود رسیده‌اند، تخصصی که همه‌ی به ما به آن نیازمندیم. یکی از خدماتی که کلیدسازها ارائه می‌کنند، خدمات سیار است. در این مقاله با انواع خدمات کلیدسازی سیار خصوصا کلید سازی سیار ماشین؛ آشنا خواهیم شد.

 

کلیدسازی در طول زمان

شاید چندین سال پیش کلیدسازی شغل پیچیده‌ای به حساب نمی‌آمد و نیاز به تخصص زیادی در این زمینه نبود. اما هر چه تکنولوژی بیشتر پیشرفت کرد، این صنعت را هم بیشتر تحت تأثیر خود قرار داد و این روزها دیگر کلیدسازی شغلی ساده نیست و نیازمند مهارت، تخصص و تجربه است. در  گذشته برای ساخت و تعمیر قفل و کلید داشتن چند ابزار ساده و کمی تجربه کافی بود اما در سال‌های اخیر تغییرات زیادی را در این زمینه شاهد بوده‌ایم.

با توجه به اینکه خدمات کلیدسازی تنها به ساخت یک کلید ساده ختم نمی‌شود و این شغل خدمات زیادی ارائه می‌کند، کلیدسازها باید مهارت‌ها و ابزارهای مختلفی داشته باشند. خدمات کلیدسازی شامل باز کردن درهای معمولی، درهای ضد سرقت، درهای چوبی، آهنی، ساخت کلید، باز کردن قفل‌های مختلف، باز کردن در خودرو، در گاو صندوق و …. است. حال ببینیم کلیدسازی سیار به چه معنی است.

کلیدسازی سیار چیست و چه خدماتی ارائه می‌کند؟

همانطور که از نامش پیدا است کلیدسازی سیار به معنی خدمات سیار است، خدماتی که در هر مکانی قابل ارائه است. برای دریافت خدمات کلیدسازی ثابت باید شما به کلیدسازها مراجعه کنید ولی خدمات کلیدسازی سیار در محل شما انجام می‌شود. تصور کنید پشت در مانده‌اید، نمی‌توانید در را با خود به کلیدسازی ببرید و لازم است که کلیدساز بیاید. منظور از کلیدسازی سیار هم همین است. خدماتی که در محل مورد نیاز شما ارائه می‌شود. خدمات اين کلیدسازها معمولاً به صورت شبانه روزی است. که این خدمات شبانه روزی شامل موارد زیر می‌شود:

گشودن قفل فرمان

اکثر ما برای امنیت بیشتر خودروهایمان از قفل فرمان استفاده می‌کنیم. اما گاهی این امنیت بیشتر برایمان دردسرساز می‌شود، می‌پرسید چطور؟ خب آنجا که کلید را گم می‌کنید یا قفل  خراب می‌شود، دیگر حتی نمی‌توانید خودرو را روشن کنید و به کلیدسازی مراجعه کنید. در این زمان چاره‌ای جز این ندارید که از کلیدسازی سیار خدمات دريافت کنید. باز کردن قفل فرمان کار تخصصی است پس سعی کنید خودتان با تلاش‌های بیهوده مشکل را پیچیده‌تر نکنید و منتظر کلیدسازتان بمانید.

گشودن در ضد سرقت

این روزها استفاده از درهای ضد سرقت برای ساختمان‌های در حال ساخت به شدت رایج شده است و حتی افراد ترجیح می‌دهند برای افزایش امنیت و راحتی خیال در خانه یا آپارتمان قدیمی‌تر خود را تعویض کرده و در ضد سرقت به جای آن جایگزین کنند. باز کردن این درها مثل درهای قدیمی نیست و نیاز به مهارت خاص خود دارد. یکی دیگر از خدمات کلیدسازی باز کردن همین قفل‌ها بدون آسیب به در و قفل است.

عوض کردن مغزی قفل

مغزی قفل یکی از قسمت‌های اصلی قفل است که ممکن است به مرور زمان بر اثر استهلاک یا عوامل دیگر خراب شود. اگر مغزی قفل به مشکل بخورد، دیگر نمی‌توان کلید را در قفل چرخاند و در را باز کرد. در این صورت باید مغزی قفل عوض شود و این کار جزو خدمات کلیدسازی سیار است.

ساختن و کپی کردن ریموت پارکینگ

پیشترها درهای پارکینگ معمولی بود و باید برای باز کردن و بستن آن هر بار از ماشین پیاده می‍شدیم اما به مرور زمان درهای معمولی جای خود را به درهای اتوماتیک داده و امروزه شاهد هستیم که در بیشتر پارکینگ‌ها از نوع برقی است و توسط یک ریموت کنترل باز و بسته می‌شود. برقی کردن در، ساخت این نوع ریموت‌ها و همچنین تعمیر آن‌ها از مهارت‌های یک کلیدساز است.

باز کردن قفل گاو صندوق

باز کردن این نوع قفل‌ها نیازمند مهارت‌های زیاد و ابزارهای خاصی است و هر کلیدسازی قادر به انجام این کار نیست. این قفل‌ها پیچیدگی زیادی دارند و ابزارهایی که برای باز کردن آن‌ها مورد نیاز است، در اختیار هر کلیدسازی نیست ولی به هر حال این کار هم جزو خدمات يك کلیدسازی سیار محسوب می‌شود.

گشودن درب خودرو

ممکن است در سوئیچ خودرو را در مکان دیگری جا گذاشته باشید یا آن را گم کرده باشید. در این شرایط نیز می توانید با کمک گرفتن از اپلیکیشن ها ، تماس با شرکت های مربوطه و …. اقدام به پیدا کردن کلید ساز سیار کنید. آن ها به روش های مختلفی که در مطالب پیشین به آن ها اشاره شد قادر به باز کردن درب خودرو خواهند بود.

تعمیر قفل های دیجیتالی

در سال های گذشته از قفل های دیجیتالی و کارتی در مکان هایی مانند هتل های 5 ستاره استفاده می شد. اما از زمانی که امنیت این نوع از قفل ها اثبات شد افراد تصمیم گرفتند تا از آن در مکان هایی مانند شرکت ها و منازل نیز استفاده کنند. قفل های دیجیتالی دارای امکانات بسیار جذابی مانند ورود با اثرانگشت ، کدهای عددی و … هستند. همچنین زیبایی آن ها باعث ترغیب افراد به بکارگیری از آن ها شده است. زیرا جلوه ای مدرن و شیک دارند.

تفاوت کلید سازی سیار با کلید سازی ثابت

کلید سازی هایی که به صورت سیار فعالیت می کنند در هر زمان و مکانی که شما بخواهید یعنی کلیدسازی شبانه روزی  در محل حاضر می شوند و اقدام به رفع مشکل می کنند. اما کلید سازی های ثابت به روش دیگری کار می کنند. به این معنی که اگر شما به آن ها نیاز پیدا کردید باید خودتان به طور حضوری به آن ها مراجعه کنید و از آن ها درخواست کنید تا به محل بیایند.

قطعا هنگامی که در پشت در خانه یا ماشین مانده اید و کلید خود را گم کرده اید و در شرایط بحرانی به سر می برید نمی توانید چند ساعت از زمان خود را تلف کنید و به دنبال کلید سازی های ثابت بگردید. زیرا آن ها در هر ساعتی که شما بخواهید حضور ندارند و تایم کار آن ها معمولا در طول روز می باشد. اما کلید سازی های سیار این محدودیت را ندارند و غالبا به طور شبانه روزی در حال فعالیت هستند.

اگر بخواهید از انواع خدمات کلید سازی سیار استفاده کنید دو راه پیش روی شماست. اولین راه استفاده از اپلیکیشن های مخصوص به این کار است که با نصب در دستگاه های هوشمند مانند تبلت و گوشی های تلفن همراه قابل دسترسی می باشد و دومین راه برقراری ارتباط با شرکت های مربوطه می باشد. این شرکت ها دارای نیروهایی ماهر و با تجربه هستند که هر زمان شما نیاز داشتید آن ها را به محل اعزام می کنند.

دکمه بازگشت به بالا