فرهنگ و هنرمعرفی کسب و کار

خرید فرش محرابی و فرش مسجد با بهترین قیمت از سجاده کارپت

خرید فرش محرابی و فرش مسجد با بهترین قیمت از سجاده کارپت: فرش سجاده ای، فرشی است که به عنوان زیرانداز برای نماز استفاده می شود. در قدیم سجاده های نماز به صورت تک بافته می شدند. معمولا دستبافت بودند و با ذوق و هنر زنان ایرانی رج به رج ، گره روی گره زده و تولید می شدند. اما رفته رفته این سجاده ها به صورت ماشینی تولید شدند و مورد توجه و اقبال عموم قرار گرفتند.

خرید سجاده فرش محرابی، محصولی محبوب برای مسجدی ها

سجاده فرش یا فرش محرابی چیست؟ فرش سجاده ای محرابی به دلیل مزایای بسیار و نوع طراحی خاص و منحصر به فردی که دارد، به مرور جایگاه ویژه ای بین مسجدی ها پیدا کرد. شرکت های تولید فرش و کارخانه های مختلف، به دلیل تولید فرش ماشینی در ابعاد استاندارد، امکان راه اندازی خط ویژه برای سجاده فرش را نداشتند، اما با توجه به نیاز بازار، تعدادی از تولیدکنندگان بر آن شدند تا خط تولیدی ویژه سجاده فرش نماز راه بیندازند.

در حال حاضر، تعداد محدودی کارخانه به طور تخصصی به تولید فرش سجاده ای مشغولند که یکی از این تولیدکننده ها، شرکت محراب نقش کاشان است. خرید فرش محرابی از درب کارخانه، بهترین راه برای تجربه ای خوب از خرید است.

انواع طرح فرش سجاده ای و نماز خانه ای

سجاده فرش های نماز معمولا به شکل محراب هستند. نقش محراب و دو ستون کناری به همراه گل، بوته و یا گنبد و گلدسته از نقش هایی بوده که همواره طراحان هنرمند و با سلیقه از آن استفاده می کرده اند. سجاده فرش های ایرانی، بر خلاف سایر مناطق، هرگز نقشی از حیوانات یا موجودات زنده نداشته اند. چرا که مسلمانان بر این باورند که سجده بر موجود زنده و یا رویت حیوانات هنگام نماز مکروه است.

فرش محرابی به 3 دسته اصلی تقسیم می شوند:

  • فرش سجاده ای محرابی
  • فرش تشریفات
  • فرش یکپارچه

نکات مهم برای خرید فرش محرابی از سجاده کارپت کاشان

– جنس نخ  فرش محرابی: قبل از خرید دقت کنید که چه جنس نخی می خواهید. ماندگار یا موقت! ارزان و درجه 2 و 3 یا خوش قیمت و درجه یک؟ طبیعتا نخ ها و الیافی که کیفیت پایینی دارند قیمت کمتر هم خواهند داشت و در مقابل الیافی مانند نخ صد در صد اکرولیک، قیمت بالاتری دارند چرا که دوام، استحکام و ماندگاری آن بیشتر است.

– شانه و تراکم فرش سجاده ای: هر چقدر شانه و تراکم بالاتر باشد، فرش نازک تر شده و ارتفاع نخ خاب آن کمتر می شود، اما ظرافت و زیبایی آن بیشتر می شود. فرش سجاده ای هایی که شانه و تراکم کمتری دارند، نرم تر و گوشتی تر هستند و ارتفاع نخ خاب بیشتری هم دارند.

– رنگ فرش مسجد: معمولا برای مسجد، حسینیه و مکان های مقدس، به دلیل پاخور بالایی که دارند از رنگ های چرکتاب استفاده می شود. رنگ هایی مثل سبز، آبی فیروزه ای، فیلی، لاکی و در بعضی مناطق هم گردویی از محبوبیت خوبی برخوردار هستند. شما می توانید پرده ها و سایر المان های فضا را نیز با رنگ فرش هماهنگ کنید.

– طرح فرش نماز: اگر برای مفروش کردن مسجد می خواهید اقدام کنید، بهتر است طرح های محرابی را انتخاب کنید که با حال و هوای معنوی و فضای مسجد سنخیت بیشتری دارد.

اما اگر برای سالن های اجلاس، حسینیه ها، محل های سمینار، راهروهای هتلی قصد تهیه فرش ماشینی دارید، فرش تشریفات یا فرش قرمز برایتان مناسب تر است. همچنین لازم به ذکر است، اغلب مناطق سنی نشین از فرش تشریفات در مساجد استفاده می کنند، چرا که نیازی به جای گذاری محل مهر ندارند.

– متراژ دقیق فرش مسجد: هنگامی که می خواهید فرش سجاده سفارش دهید، لازم است با دقت بسیار فضا را اندازه گیری کنید و جاهای پرت و تمامی طول و عرض مکان مقدس را اندازه بگیرید. چرا که بعد از تولید، امکان تغییر نبوده و یا اگر باشد بسیار سخت و زمان بر خواهد بود و ممکن است بودجه ای اضافی را بر شما تحمیل کند.

خرید اینترنتی فرش محرابی با بهترین قیمت و کیفیت

اگر امکان مراجعه حضوری به کارخانه های تولید سجاده فرش نماز در کاشان را ندارید، می توانید به صورت اینترنتی ثبت سفارش کنید. شرکت محراب نقش کاشان با نام سجاده کارپت، مراحل خرید اینترنتی سجاده فرش را برای شما هموار کرده است.

کافیست اندازه محل مورد نظرتان را دقیق بگیرید و به کارشناسان ما اعلام کنید. بعد از انتخاب طرح و رنگ مدنظر و انعقاد قرارداد به صورت آنلاین، روند تولید فرش نماز برای شما آغاز خواهد شد و در تاریخ مقرر می توانید آن را درب مسجد یا حسینیه تحویل بگیرید.

محراب نقش همدم سجده های عاشقانه شما : 09133617256 آقای مهندس سلمانی پاسخگوی سوالات شما به صورت تلفنی در مرکز تولید فرش محرابی کاشان می باشد.

منبع: خرید فرش محرابی (https://sajadecarpet.com/)

دکمه بازگشت به بالا