بین المللیمعرفی کسب و کار

تحویل نقدی دلار در کانادا و آمریکا

تحویل دستی ارز درخارج از ایران

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد یکی از اقوام یا دوستانتان و یا فرزندتان در خارج از ایران باشند و شما قصد ارسال پول به آنها را از طریق صرافی در تورنتو داشته باشید، اما آنها دارای حساب بانکی نیستند و یا فرصت زیادی برای انتظار عملیات بانکی را ندارید. صرافی متا با داشتن سابقه ی چندین ساله در امر تحویل دستی ارز درخارج از ایران وحوالجات ارزی بصورت کاملا حرفه ای و در اسرع وقت تا کنون مفتخر به ارائه خدمات به بیش از 1500 دانشجو در اقصا نقاط جهان و بیش از 2500 هم وطن ایرانی بوده است.

اگر قصد تحویل دستی ارز درخارج از ایران و یا دریافت سریع ارز از خارج از کشور را دارید، اما از نحوه انتقال پول برای شخصی که حساب ارزی ندارد مطلع نیستید یا از رسیدن وجه نقد به گیرنده خود واهمه دارید و یا زمان کافی برای طی مراحل و قوانین دست و پاگیرعملیات بانکی بصورت حواله ندارید میتوانید با پر کردن فرم ثبت سفارش از طریق لینک زیر اقدام به ثبت سفارش تحویل ارز برای عزیزانتان را داشته باشد.

خرید و فروش دلار نقدی کانادا با دستگاه کارتخوان

کانادا یکی از پرطرفدار ترین کشور ها جهت مهاجرت می باشد . این کشور با فراهم کردن امکانات زیاد برای مهاجرین جزء بهترین گزینه های انتخاب کشور دوم می باشد. از اولین ملزومات مهاجرت امکان خرید و فروش دلار نقدی کانادا می باشد و یکی از دغدغه های افرادی که قصد سفر به این کشور را دارند، خرید و فروش راحت و امن دلار است.

این خرید و فروش ارز و دلار کانادا بخشی از فرایند انتقال پول به کانادا و بالعکس می باشد. بعضی از صرافی ها با استفاده از کارتخوان های عضو شبکه شتاب بستری مطمین را جهت خرید و فروش دلار نقدی فراهم می کنند. این صرافی ها با در اختیار داشتن کارمندان با تجربه، حواله دلار کانادا را با بالاترین دقت انجام می دهند. خرید و فروش دلار نقدی کانادا یکی از خدمات ارزی هست که در این صرافی ها انجام می شود.

انتقال دلار کانادا

بسیاری از ایرانیان که به کشور کانادا مهاجرت کرده اند، از طریق کسب و کاری که در ایران دارند دارای درآمد می باشند و می بایست درآمد خود را به کشور کانادا انتقال دهند. انتقال ارز به تورنتو و مونترال و ونکوور نیاز خیلی از هموطنان می باشد .اهمیت کار با صرافی های معتبر که با روش های نوین می توانند نقل و انتقال ارز به کانادا را انجام دهند بسیار زیاد است.

صرافی متا در ریچموندهیل کانادا واقع در استان انتاریو امکان ارایه کلیه خدمات ارزی شما پرداخت ارز در تورنتو ، پرداخت نقدی در ونکوور و پرداخت نقدی در مونترال را دارا می باشد

نقل و انتقال دلار

صرافی هایی در کانادا و تورنتو که دستگاه کارتخوان دارند، خرید و فروش دلار نقدی کانادا را آسان کرده اند. زیرا در این صرافی ها می توان به راحتی از طریق کارت هایی که عضو شتاب هستند ریال ایران را به دلار تبدیل کرد و در کانادا دلارتحویل گرفت. تحویل دلار کانادا آنی و فوری می باشد و صرافی متا با کارتخوان این خدمات را در تورنتو ارایه می نماید.

در موراد دیگر، ایرانیان مقیم کانادا می خواهند مبلغی از درآمد سالانه خود را برای عزیزان خود به ایران بفرستند. با توجه به تحریم های بانکی این کار با روش های خاصی صورت می گیرد. صرافی های فعال در کانادا می توانند خدمات متنوعی در زمینه خرید و فروش دلار نقدی کانادا به متقاضیان بدهند.

روش انتقال دلار به این صورت است که هموطنان می توانند به صرافی مراجعه کنند و مبلغ مورد نظر را به حساب معرفی شده در کانادا واریز کنند. این پرداخت در تورنتو بصورت نقدی نیز میتواند باشد. [صرافی] معادل آن مبلغ را به شماره حساب معرفی شده از طرف متقاضی واریز می نماید.این روش پرداخت “نقدی” می باشد.

ارسال ارز با صرافی تورنتو به همه کشورها نیز امکان پذیر است. خرید دلار نقدی کانادا در تورنتو از روشهای دریافت ارز صرافی می باشد. دلار آمریکا در تورنتو نیز توسط اکثر صرافی ها قابل پذیرش است.

آیا بدون دریافت افک نیز میتوان پول جابجا کرد؟

بعد از دریافت مجوز اوفک، معمولا باید به بانک خود اعلام کنید که قصد دارید از ایران پول بیاورید. پیرو آن نیز به صرافی مراجعه کرده و بطور مثال درخواست جابجایی 200 هزار دلار آمریکا می کنید. صرافی صد در صد داخل همان حواله شما یا وقتی که پول را بخواهد از یک کشوری به حساب شما واریز کند شماره اوفک را نمی تواند ذکر کند.

در واقع شما لایسنس آن را دارید اما طبق آن دستورالعملی که به شما داده شده، شماره اوفک داخل حواله شما نمی‌تواند قید شود. مگر این که نیاز نباشد داخل حواله اسمی از اوفک آورده شود. نکته دیگر این است که حواله های با منشا خارج از آمریکا همیشه از مسیری خارج از ایران مانند ترکیه،‌ دوبی، مالزی یا کشورهای دیگر انجام می شود و در واقع منشا پول ایران نمی باشد.

البته قوانین دایم در حال تغییر هستند و بهتر است جدیدترین آپدیت را از وکیل و صرافی در تورنتو کانادا جویا شوید.

    در نهایت نکته مهم این است که هیچ ارتباط مستقیمی بین مبدا ارسال پول و کشور ایران ممکن است درواقع وجود نداشته باشد.*

بطور مثال فرض کنید فردی منزلش را در ترکیه فروخته است و پول خود را به صراف می‌دهد، صراف آن پول را برای شما حواله می کند. در این مثال، اصلا منشأ این پول ایران نیست، منشأ آن خود ترکیه است و ربطی به ایران ندارد و در واقع مانند این است که آن فرد خانه اش را فروخته و پولش را واریز به حساب خود کرده است. طبیعتا اینجا بحث ریال وجود دارد و در عمل به ازای این پول، وجه ریالی در ایران پرداخت می شود ولی از دید بانک های مبدا و مقصد هیچ ارتباط مستقیمی بین این پول و ایران وجود ندارد.

روش های واریز پول از طریق صرافی به آمریکا:

معمولا پول ها از طریق صرافی به دو روش به آمریکا واریز می شود : یا از داخل آمریکا یا از بیرون آمریکا.

روش اول: واریز پول به حساب از بیرون از آمریکا پول هایی که از بیرون آمریکا واریز می شود هزینه ش (نرخ واحد و کارمزد آن) بیشتر از حواله از داخل آمریکا است.در این روش از بانکی خارج از آمریکا به حساب شما مبلغ از طریق شبکه سوویفت واریز می شود.

روش دوم : واریز پول به حساب از داخل آمریکا واریز پول به حساب از داخل آمریکا از لحاظ قیمت به مراتب کمتر از حواله وایر است و اگر سورس پول مشکل دار نباشد( آن هم بستگی به آن صرافی ای که این کار را انجام می دهد ،دارد )، این وجه خیلی راحت و به تدریج به صورت چک یا money order یا حتی وایر از داخل آمریکا وارد حساب شما می شود و شما می توانید از آن استفاده کنید بدون آن که مشکلی پیش بیاید. در واقع پول از داخل آمریکا به حساب شما واریز می شود که آن هم یک سری نکاتی دارد که بهتر است با صرافی در مورد آن مشورت کنید.

امکان واریز داخلی به همه بانک ها امکان پذیر نیست. در این موارد از نوع دیگر حواله داخلی،بنام وایر استفاده می شود. بدین معنی که مبلغ دلاری در یک حسابی موجود می باشد و این امکان وجود دارد تا در یک transaction به حساب شما واریز گردد. حواله وایر داخلی بین ۳۰ تا ۴۰ دلار هزینه دارد.

نکته در مورد حواله داخلی: این کار در آمریکا بصورت رسمی و با رسید صرافی انجام نمی شود و شما در واقع هیچ مدرکی از سمت صرافی دریافت نمی کنید ولی به هرصورت یک روش خیلی جهت انجام حواله آمریکا می باشد. امکان واریز به بانک های اصلی آمریکا مانند بنک آف آمریکا، مورگان چیس و ولزفارگو بدون محدودیت سقف یا کف مبلغ امکان پذیر است. تعدادی از صرافی ها رقم های پایین انجام نمی دهند مثلا اُردر های زیر ۵۰۰۰ دلار ولی بیشینه آن شاید 100هزار یا 200 هزار دلار می تواند باشد . این مورد هم باز بستگی به وضعیت بازار و موجودی ها دارد که باید از صراف پرس وجو بفرمایید.

دکمه بازگشت به بالا