جامعهمعرفی کسب و کار

تعمیر گیربکس اتوماتیک چینی

صنعت خودرو ساری چین از سال 2008 فعالیت خود را آغاز کرد که بزرگترین صنعت تولید خودرو بر پایه تعداد می باشد. از سال 2009 تعداد سالانه خودرو های تولید شده چینی حتی از تعداد خودروهای تولید شده اتحادیه اروپا و یا ایالت متحده آمریکا بیشتر می باشد. چهار شرکت اصلی تولید کننده خودروهای چینی چانگان ، فاو ، دانگ فنگ و سایک موتور می باشند.

بیشتر خودروهای تولید شده این کشور در بازار داخلی خود به فروش میرسد اما تعداد خودروهای صادر شده نیز چشم گیر می باشد. ایران یکی از همین کشور های وارد کننده ست که با توجه به قیمت های اخیر خودرو های اروپایی ،خودرو های چینی بازار گرمی در میان مردم پیدا کردند. تعمیرات گیربکس اتوماتیک این خودرو ها خصوصا تعمیر گیربکس اتوماتیک جک نیاز به مهارت خاص تر و بیشتری نسبت به سایر خودروهای دیگر دارد که  مجموعه گیربکس آپ مفتخر است این اطمینان را به شما بدهد در این زمینه متخصص می باشد. تعمیرات گیربکس اتوماتیک خودروهای چینی با یکسال گارانتی در این مجموعه صورت می گیرد.

مزایا و معایب خودروهای چینی

فروش خودروهای چینی در سال 2004 در بازار داخلی آغاز شد. تولید کنندگان چینی تجربه چندانی در مهندسی مکانیک ندارند ، اولین خودروی تولید شده توسط این کشور در سال 1956 وکامیون Jiefang-SA بود. امروزه چین به سرعت در حال توسعه است، طی یک سال گذشته، این کشور حدود 18 میلیون خودرو تولید کرده است. طبیعتاً اکثر این خودروها به بازار محلی تحویل داده شده. حدود ده یا پانزده سال پیش رانندگان حتی تصور هم نمیکردند که خودروهای چینی با گیربکس اتومات سوار شوند. از این گذشته ، طراحی آنها به اندازه کافی جذاب نبود و کیفیت مونتاژ از مواد درجه یک ساخته نمیشد. اما در حال حاضر صنعت خودروسازی چین خودروهایی تولید می کند که از نظر کیفیت و خدمات از نمایندگان و تولیدکنندگان اروپایی پایین تر نیستند.

معایب خودروهای چینی

  • طراحی قدیمی که از مدلهای تولیدکنندگان ژاپنی و غربی در دهه گذشته گرفته شده است باعث شده که ماشینهای ساده و کمی مدرنیزه با برخی کاستی ها را به ارمغان آورده شود.
  • کیفیت ساخت پایین ، سایش سریع قطعات
  • امنیت پایین ، به همین دلیل واردات خودروهای تولید شده در چین به اتحادیه اروپا ممنوع شد. مدت کوتاهی قبل از نقطه فعلی این خودروها بدون ایربگ بودند.
  • خودروهایی با ظاهر زیبا که در کابین بوی ناراحت کننده پلاستیک بی کیفیت می دهند. عایق کم که با گذشت زمان ، صدای جیر جیر و جغجغه ای به وجود می آید.
  • نبود قطعات و هزینه زیاد تعمیرات

مزایا خودروهای چینی

    قیمت مناسب: قظعا مهم ترین مزیت این خودروها همین اصل است .قیمت این خودروها مقرون به صرفه است پرا که در چین کارخانه های زیادی وجود دارد و نیروی کار ارزان است. قیمت مناسب به علاقه مندان به خودرو این امکان را می دهد تا یک خودروی جدید بخرند که از نظر کیفیت در مقایسه با خودروهای اروپایی با هزینه اندک نزدیک است.

    امنیت بالا: خودروهای مدرن مطابق مقررات بین المللی با استفاده از فناوری های بالا تولید می شوند ، بنابراین نیازی نیست نگران ایمنی راننده و سرنشینان خودرو باشید.

    طراحی مدرن: طراحان و توسعه دهندگان چینی برای ارائه یک مدل جدید ، بهترین قطعات را از خودروهای شناخته شده گرفته ، آنها را با هم ترکیب کرده و به بهترین نتیجه می رسند.

    تجهیزات اولیه خوب: حتی در ساده ترین مدل خودرو می توانید روی گزینه های اضافی مانند تهویه مطبوع ، صندلی های گرم شونده ، شیشه های برقی ، کیسه هوا حساب کنید. این باعث می شود خودرو بسیار راحت تر و کاربردی تر باشد.

رتبه بندی خودروهای چینی

·         لیفان

محبوب ترین امروز .  این مدل عملاً از سودآوری و محبوبیت هوندا کم ندارد. بیش از دو سال است که رانندگان روسی بیش از 15000 ماشین لیفان خریداری کرده اند.

·         چری

یکی دیگر از تولید کنندگان مشهور در بازار خودرو که جایگاه خود را پیدا کرد چری است. به دلیل قیمت پایین ، محبوبیت این شرکت به شدت افزایش یافته است.

·         Great Wall

اتومبیل های Great Wall از موفقیت های زیادی برخوردار شدند. پرفروش ترین خودرو این مارک چینی وانت Deer ، Hover ، SUV G5 شد. البته این خودروها هنوز به بازار ایران راه پیدا نکردند .

·         فاو

بالغ ترین شرکت خودروسازی چینی تولید کننده ماشین های کوچک Vita (2007) – FAW است. اگرچه کارخانه های آنها در حال حاضر تقریباً در همه انواع وسایل نقلیه تولیدات دارند:

کامیون و اتوبوس ؛ ماشین ها ، SUV ها

·         جیلی

این خودرو عملکرد قابل اعتماد و راحت و عالی را ارائه می دهد. در امروزه در بازار ایران محبوبیت خاصی دارد.

تعمیر گیربکس اتوماتیک خودروهای چینی تخصص ماست.

با استفاده از متخصصان ما می توانید بعد از تعمیر گیربکس اتوماتیک خودرو خود به راحتی به مسیرتان ادامه دهید.

آیا روغن گیربکس هم مثل روغن موتور نیاز به تعویض دارد ؟

بلی. روغن گیربکس نیز همانند روغن موتور و سایر روغن های مورد استفاده در خودرو برای کیلومتر خاصی تولید و مورد استفاده قرار می گیرد، لذا نیازمند تعویض کامل می باشد.

سرویس های دوره ای گیربکس در چه زمانی انجام می پذیرد ؟

سرویس های دوره ای بنا به توصیه کمپانی سازنده وابسته به کارکرد کیلومتر یا زمان باید صورت گیرد. تعویض روغن، فیلتر و سرویس های دوره ای گیربکس به موقع، رانندگی اصولی و آگاهی نسبی از عملکرد گیربکس، نقش مهمی در افزایش طول عمر قطعات گیربکس دارد.

لازم به توضیح است زمان توصیه شده برای تعویض روغن و سرویس های دوره ای گیربکس اتوماتیک بین 20000 کیلومتر تا 45000 کیلومتر میباشد. لازم به ذکر است یکی از عوامل تعیین زمان تعویض روغن و سرویس های دوره ای ، شرایط رانندگی می باشد. برای مثال رانندگی در ترافیک باعث افزایش دمای روغن و کاهش عمر آن می شود. لذا توصیه ما به هموطنان تهرانی تعویض روغن گیربکس بین 30000کیلومتر تا 20000کیلومتر می باشد.

علت تقه زدن گیربکس اتوماتیک چیست ؟

علت اصلی تقه زدن گیربکس اتوماتیک می تواند ناشی از ایراد برقی باشد. همچنین میزان نبودن فشار روغن گیربکس که ناشی از ایراد در ساعت می باشد، از موارد مهم دیگر است. در بعضی موارد تقه زدن گیربکس اتوماتیک می تواند ناشی از خرابی و یا پارگی در دسته موتورهای گیربکس باشد.

گیربکس اتوماتیک چرا زوزه می کشد ؟

صدای زوزه گیربکس اتوماتیک معمولا ناشی از صدای فشار روغن و یا خرابی دنده ها، مجموعه دنده سیاره ای و دنده های دیفرانسیل می باشد.

علت گاز هرز خوردن گیربکس اتوماتیک چیست ؟

گاز هرز خوردن گیربکس اتوماتیک به علت کمبود روغن، نرسیدن روغن کافی پشت کاسه کلاچ ها، فرسودگی و مستهلک شدن صفحه کلاچ ها به وجود می آید.

خلاص شدن گیربکس اتوماتیک به چه معناست ؟

در خلاص شدن گیربکس موارد زیر دخیل هستند. بریدن دنده اویل پمپ – خراب شدن توربین – هرز شدن پلوس – خالی بودن گیربکس از روغن و یا معیوب شدن چرخ دنده های داخل گیربکس

حالت اضطراری گیربکس اتوماتیک در دنده 3 به چه معنایی می باشد ؟

در زمان خرابی گیربکس اتوماتیک خودرو در یک دنده خاص مثل دنده 3 ( البته در بعضی خودرو ها تعداد دنده های خودرو بیشتر است نظیر هفت دنده و هشت دنده این عدد متفاوت است) یا حالت اضطراری قرار می گیرد تا خودرو به اولین تعمیرگاه گیربکس مراجعه کند.

علت گیر کردن دنده در حالت پارک چیست ؟

گیر کردن دنده در حالت پارک موارد زیر را شامل می شود. نبود برق در سیستم پارک یا خالی بود باطری خودرو – خرابی استاپ زیر پدال ترمز – شکستن اهرم تعویض دنده از داخل گیربکس و یا خرابی در سلکتور

لرزش خودرو هنگام حرکت ناشی از چیست ؟

لرزش خودرو علت های زیر را شامل می شود: خرابی در دسته موتور – بکسواد کردن (هرز چرخیدن) صفحه کلاچ ها – خرابی پلوس

آیا گیربکس های هیبرید (هایبرید) هم نیاز به تعویض روغن دارند ؟

بلی. در خودرو های نظیر تویوتا پریوس، 75 هزار کیلومتر و در خودروهای نظیر هیوندای سوناتا، 45 هزار کیلومتر تعویض روغن انجام می گردد.

دکمه بازگشت به بالا