جامعهمعرفی کسب و کار

سیر تا پیاز وکیل طلاق

در اغلب موارد، طلاق زمان بر و از نظر عاطفی خسته کننده است، و مراحل طلاق می تواند بیش از یک سال طول بکشد، که بهتر است برای روند سریع کارها و دفاع کامل از حق و حقوق خود یک وکیل طلاق را کنار خود داشته باشید . اگرچه برای طلاق نیازی به داشتن وکیل ندارید، اما این روند از نظر قانونی پیچیده است و بدون داشتن وکیل می تواند منجر به مشکلاتی شود، به خصوص اگر همسر دیگر وکیل داشته باشد. در این راستا می توانید به مطلب بهترین وکیل طلاق در اراک مراجعه کنید.

اگر تصمیم به طلاق دارید استخدام یک وکیل منطقی است، البته هر کدام از همسران مسائل و نیازهای خود را خواهند داشت و هر کدام از زوجین به وکیل خود نیاز دارند. انواع وکلای طلاق و حق الزحمه آنها می تواند بسیار متفاوت باشد. اما درک عناصر کلیدی در مورد آنچه که وکلای طلاق انجام می دهند، کجا می توان یک وکیل خوب را پیدا کرد و هزینه وکیل طلاق چقدر است مهم است. حتی اگر زوجین بتوانند بدون مراجعه به دادگاه طلاق خود را حل و فصل کنند، مشاوره حقوقی خوب می تواند کمک کننده باشد.

ویژگی های یک وکیل خوب خانواده برای طلاق

یک وکیل خوب برای دعاوی خانوادگی ضرورتاً باید تجربه دانش و اطلاعات کافی در این خصوص را داشته باشد و پرونده های متعدد و موفق در مورد دعاوی خانواده داشته است.

یک وکیل خوب خانواده کسی است که در مورد مشکلتان به شما یک ذهنیت واقعی می دهد و گاهی صلاح را در این میبیند که شما را از تصمیمی که گرفته اید بر حذر دارد هر چند برایتان خوشایند نباشد.

مثلاً گاهی زوج (مرد) به یک وکیل خانواده برای انجام کارهای طلاق خود مراجعه می نماید و ممکن است از طرف آن یک وکیل متخصص دعاوی خانواده چیزهایی بشنود که برایش خوشایند نباشد مثل اینکه برای طلاق عجله نکند و دست نگه دارد چون ممکن است با مسئولیت اعمال شرط نصف اموال مواجه شود و یا ضرورت پرداخت مهریه و حقوق مالی زوجه پیش آید در این فرض ممکن است شرایط خوبی برای وی ایجاد ننماید که البته همه اینها تحت مدیریت یک وکیل خانواده قابلیت سر و سامان دادن و نزدیک کردن زوج به خواسته خود را دارد و لازم است قبل از اقدام مقدماتی انجام شود.

 یک وکیل دعاوی خانواده برای شما معجزه نمی کند!

کار وکیل صرفاً انتخاب راه درست و پیش بینی دعاوی احتمالی آینده و بطور کلی مدیریت حقوقی یک دعوا است. این درست ترین و منطقی ترین روشی است که می توان یک دعوای حقوقی را مدیریت نمود و اصولاً نتیجه رعایت این روش و چنین اقدامی موفقیت در دعوا است. فردی که به موقع به یک وکیل خانواده مراجعه می کند و در زمان خود اقدامات و دعاوی لازم و پیش بینی های ضروری یا به عبارت دیگر پیش دستی را در مکان و زمان مناسب انجام می دهد، خیلی بعید است نتیجه کلی این دعاوی، در نهایت برای وی شکست باشد.

 بر خلاف آنچه که بعضی فکر می کنند ویژگی یک وکیل خانواده خوب، پنهان کاری و دروغگویی و قلب واقعیت یا به تعبیر عامیانه قالتاق بودن نیست. چرا که حکما گفته اند “راه نجات در صداقت است”. به تجربه دریافته ام و با یقین می گویم که صداقت و حرکت در مسیر درست هم شما را به آرامش می رساند و هم به خواسته و مقصود نزدیک می کند.

دکمه بازگشت به بالا