سلامت و تندرستیمعرفی کسب و کار

واگسن گارداسیل 9 در اصفهان

زگیل تناسلی چیست؟

زگیل تناسلی به بافتی برجسته و نرم می گویند که روی ناحیه تناسلی به وجود می آید. این بیماری نوع خاص از ویروس HPV  و از بیماری های عفونی است و با درد و خارش همراه می باشد. افرادی که رابطه جنسی زیادی دارند بیشتر در معرض خطر ابتلا به این بیماری هستند. امکان ابتلا به این بیماری در مردان و زنان حتی در کودکان نیز وجود دارد. این بیماری بشدت مسری است.

علائم و نشانه های زگیل تناسلی

این بیماری از راه رابطه جنسی، واژن، مقعد یا دهانی قابل انتقال است. وجود آن باعث ایجاد سرطان در زنان می شود. مدت زمان انتقال تا ابتلا به این ویروس چند هفته تا چند ماه طول می کشد. این بیماری معمولا با چشم قابل مشاهده نیست. زگیل ها ممکن است به رنگ پوست یا تیره تر و بسیار کوچک باشند. بافت آن امکان دارد صاف یا زبر و حساس به لمس باشند. امکان دارد به تنهایی یا به صورت یک خوشه زگیل پدیدار شوند.

علائم و نشانه این بیماری شامل موارد زیر است اما در صورت بزرگ تر شدن باعث ایجاد شرایط دردناک و ناخوشایند می شود.

راه های انتقال زگیل تناسلی

 • داشتن رابطه جنسی با فرد مبتلا به زگیل تناسلی
 • انجام اپیلاسون در مکان های غیر بهداشتی
 • در زایمان طبیعی احتمال انتقال به جنین بسیار کم است
 • در موارد بسیار نادر از طریق لباس زیر
 • انتشار به دیگر نقاط از طریق استفاده از تیغ های اصلاح

واکسن گارداسیل چیست؟

از شایع‌ترین بیماری‌های جنسی، زگیل تناسلی و زگیل مقعدی است که پزشکان برای جلوگیری، این واکسن را اختراع کردند. گارداسیل از نوع خاصی از ویروس HPV پیشگیری می‌کند. این تیپ‌ها چهار نوع هستند که شامل نوع 6، 11، 16 و 18 می‌باشد. این نوع ویروس‌ها از شایع‌ترین آنها می‌باشند. نکته قابل توجه این است که این واکسن، ویروس کشته شده یا ضعیف شده‌ی بیماری HPV نمی‌باشد؛ بلکه شامل ذراتی همانند ویروس پاپیلومای انسانی است.

واکسن گارداسیل در اصفهان یکی از واکسن‌های کمیاب است که افراد زیادی به دنبال آن هستند. این واکسن یکی از رایج‌ترین نوع واکسن‌ها می‌باشد که متاسفانه در کشور به تعداد بسیار کمی یافت می‌شود. واکسن گارداسیل در سال‌های اخیر تولید شده است که به دلیل جلوگیری از بیماری‌های مقاربتی و برخی سرطان‌ها، مورد توجه قرار گرفته است. این واکسن برای افرادی که به ویروس HPV مبتلا شدند تاثیری ندارد اما برای پیشگیری آن بسیار مناسب و تاثیرگذار است.

واکسن گارداسیل برای جلوگیری از زگیل تناسلی و زگیل مقعدی و پیشگیری از بیماری‌های مقاربتی اختراع شده است. این واکسن از نوع خاصی از ویروس HPV پیشگیری می‌کند که شامل نوع 6، 11، 16 و 18 می‌باشد. این واکسن در عضله بازو تزریق می‌شود و در سه نوبت به مدت 8 الی 10 سال تاثیرگذار است. افراد می‌تواند از 12 سالگی تا 45 سالگی تزریق کنند

واکسن گارداسیل کجا تزریق می‌شود؟

همانطور که گفته شد، واکسن گارداسیل در اصفهان بسیار قابل توجه پزشکان و مردم قرار گرفته است. این واکسن درمان زگیل در اصفهان را برعهده دارد. بسیاری از افراد از نحوه تزریق آن اطلاعی ندارند. باید بدانید که این واکسن همانند سایر واکسن‌ها در عضله‌ی بازو تزریق می‌شود. همچنین در سه نوبت 0.5 میلی‌لیتر نیز انجام می‌شود.

معمولا نوبت اول این واکسن در ماه صفر، نوبت دوم آن دوماه پس از نوبت اول و نوبت سوم، چهار ماه پس از تزریق دوم می‌باشد. تاثیر واکسن گارداسیل حدود 8 سال پس از تزریق گزارش شده است. اگر این واکسن به صورت سراسری در جهان تزریق شود، میزان سرطان دهانه رحم 90 درصد کاهش می‌یابد.

تعداد مراحل تزریق واکسن گارداسیل چقدره؟

افراد معمولی هم میتوانن این واکسن رو تزریق کنن ، ببینید واکسن رو 12 تا 13 سال میزنند ولی تا این اواخر میگفتن تا 25 سال هم میتونید بزنید ولی الان دوباره عوض شده و تا 45 سال هم میتونید بزنید. ولی به خانم های بالاتر از 45 سال هم میدیم برای اینکه به هیچ وجه ضرر و زیانی نداره.

میدونین چی میشه ؟ مثلا شما ازدواج کردین ، جدا میشید خب؟ بعد الان دوست و پارتنر دارید بعد ممکنه اکسپوز بشه یعنی بیاین اون HPD رو از این رابطه جدیدتون بگیرین، الان سنتون ممکنه 50 باشه ، ممکنه 55 باشه، دلیل نداره یعنی من به کسایی که HPV شون منفی بوده همیشه میگم نزنید دیگه شما ایمنی دارین اگه با پارتنر سابقتون باشین اگرپارتنر رو بخواین عوض کنین اگر HPV تون منفی بوده واکسن رو بزنید هیچ اشکالی نداره به جز اینکه،  اشکالش اینه که 3 تا واکسن باید بزنید

برای بچه های 12 تا 13 ساله اونایی که رابطه ی جنسی نداشتن 2 بار میزنند.  یکی الان و یکی 6 ماه بعد ولی برای کسایی که زگیل داشتن طی سه مرحله 1 بار الان میزنند … 2 ماه بعد …و بعد 4 ماه بعد از اون میزنند. پس از تزریق این واکسن، بهتر است از تماس جنسی حداقل برای ۳ ماه اجتناب شود تا واکسن به خوبی در بدن عمل کند.

واکسن گارداسیل برای مردان

بهترین زمان برای تزریق واکسن، قبل از شروع رابطه‌ی جنسی است. یعنی هنگامی تزریق می‌شود که فرد در معرض ویروس قرار نگرفته باشد. بهترین زمان تزریق این دارو برای مردان بین 9 الی 21 سال است. مردانی که دارای شرکای جنسی متعددی هستند باید هرچه سریع‌تر نسبت به انجام آزمایش و درمان اقدام کنند. راه‌های انتقال زگیل تناسلی بسیار گسترده است که همه‌ی افراد باید از آن اطلاع داشته باشند.

واکسن گارداسیل برای زنان

زنان نیز همانند مردان باید قبل از شروع رابطه‌ی جنسی به تزریق واکسن بپردازند. تزریق واکسن گارداسیل در اصفهان برای زنان از 9 تا 26 سال انجام می‌شود. ممکن است زنانی که از سلامت شریک جنسی خود مطمئن نیستند به زگیل تناسلی مبتلا شوند. درمان زگیل تناسلی زنان در اصفهان با جدیدترین روش‌های ممکن انجام می‌گیرد. اگر این واکسن به صورت سراسری در جهان تزریق شود، میزان سرطان دهانه رحم 90 درصد کاهش می‌یابد.

عوارض واکسن گارداسیل

این واکسن دارای استانداردهای جهانی می‌باشد و هیچ خطری ندارد. اما ممکن است در بدن هر فرد یک نوع واکنش نشان دهد. عوارض نادری که ممکن است به وجود آید، شامل:

 • تب
 • کهیر
 • حالت تهوع
 • خارش و سوزش
 • سرگیجه و سردرد
 • تورم محل تزریق
 • دشواری در تنفس

همچنین تزریق واکسن برای زنان باردار و شیرده، افراد با سیستم ایمنی ضعیف و افرادی که به پلی ساکارید و آلومینیوم هیدروکسی فسفات حساسیت دارند، توصیه نمی‌شود.

واکسن گارداسیل بعد از 26 سالگی

همانطور که گفته شد، معمولا این واکسن برای خانم‌ها تا 26 و آقایان تا 21 سال تاثیر بیشتری دارد. تا یک سال اخیر گفته شده بود که تزریق واکسن برای افراد بالای 26 سال تاثیر بسیار کمی دارد. اما با تحقیقاتی که در سه سال و نیم انجام شد، گزارش شده است تا 45 سالگی امکان استفاده می‌باشد.

قیمت واکسن گارداسیل 1402

قیمت واکسن گارداسیل در اصفهان قابل تغییر است و مبلغ ثابتی ندارد. اما با توجه به آخرین قیمت، این واکسن در هلال احمر اصفهان مبلغی حدود 500 هزار تومان دارد. خرید این واکسن بصورت آزاد و در داروخانه های خاص البته محصول خارجی 700 الی یک میلیون و 200 هزار تومان قیمت دارد.

سوالات متداول قیمت واکسن گارداسیل

آیا واکسن گارداسیل باعث درمان زگیل تناسلی می‌شود؟

خیر، اثر درمانی آن تا قبل از شروع رابطه جنسی است.

تفاوت واکسن گارداسیل ایرانی و خارجی چیست؟

تفاوت واکسن ایرانی و خارجی در نحوه‌ی تولید آن است.

دکمه بازگشت به بالا