اقتصادیمعرفی کسب و کار

آشنایی با انواع توکن‌های شیبا اینو

شیبا اینو یکی از برترین میم کوین‌های بازار است و هم اکنون بسیاری سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال را شروع کرده‌اند.

در حالی که نوسانات قیمتی شیبا فرصت‌های جذابی را برای سرمایه‌گذاری و کسب درآمد فراهم کرده است، اما اکوسیستم شیبا اینو هم اکنون بسیار گسترده‌تر از توکن شیبا است که می‌تواند برای علاقه مندان این میم کوین فرصت‌های بیشتری برای سرمایه‌گذاری داشته باشد. فرصت‌هایی که حتی می‌توانند بازده بهتری نسبت به معاملات شیبا داشته باشند.

با اکوسیستم شیبا آشنا شوید

بازار میم کوین‌ها با افزایش قیمتی دوج کوین محبوب شد و هم اکنون نیز دوج کوین به عنوان برترین میم کوین بازار به فعالیت خود ادامه می‌دهد. افزایش قیمتی دوج کوین در سال 2021 رخ داد، زمانی که با همه‌گیری کرونا سرمایه عظیمی به بازار وارد شد و قیمت بسیاری از ارز‌های دیجیتال افزایش پیدا کرد.

دوج کوین نیز از جمله آلت کوین‌هایی بود که موفق شد تا نوسانات قیمتی را تجربه کند، با این حال رشد اصلی این ارز دیجیتال تحت تأثیر حمایت‌های ایلان ماسک رخ داد و با حمایت‌های این فرد ثروتمند و پرحاشیه جهانی، دوج کوین موفق شد تا در مدت کوتاهی هزاران درصد رشد کند و به جایگاه ده رمزارز برتر بازار برسد.

پس از موفقیت دوج کوین، بسیاری از ارز‌های دیجیتال دیگر تلاش کردند تا با تقلید از آن، موفقیت دوج را تکرار کنند و توجه سرمایه‌گذاران و علاقه مندان به میم کوین‌ها را به خود جلب کنند. شیبا اینو از جمله این ارز‌ها بود که توانست از فرصت ایجاد شده بیشترین استفاده را کند و به عنوان یک رقیب جدی دوج کوین شناخته شود.

با این حال شیبا برخلاف دوج کوین حمایت‌های گسترده افراد مشهور را نداشت و برای جبران این موضوع، توسعه‌دهندگان آن تلاش کردند تا با رشد و گسترش اکوسیستم شیبا موارد استفاده آن را افزایش دهند و فرصت‌های بیشتری را برای کسب سود در اختیار سرمایه‌گذاران قرار دهند.

به همین دلیل طی سالیان گذشته شیبا به طور مداوم بزرگتر شده است و هم اکنون اکوسیستم شیبا خدمات جذاب و کاربردی را برای علاقه مندان و کاربران خود عرضه کرده است. جالب است بدانید که به همین دلیل SHIB تنها توکن شیبا نیست و توکن‌های دیگری در این اکوسیستم عرضه شده است که هرکدام وظایف خود را دارند.

به طور کلی اکوسیستم شیبا دارای 4 توکن است. توکن اصلی آن SHIB نام دارد که در سال 2020 و در شبکه اتریوم عرضه شد و به عنوان یک روش پرداختی و برای پرداخت هزینه‌های مختلف در اکوسیستم شیبا کاربرد دارد. SHIB اولین توکن شیبا اینو است و به همین دلیل محبوب‌ترین توکن اکوسیستم شیبا است و خرید و فروش شیبا در اکثر صرافی‌های جهانی امکان‌پذیر است.

توکن محبوب بعدی شیبا، BONE نام دارد. این توکن ماهیت حاکمیتی دارد و این امکان را در اختیار جامعه شیبا قرار داده است تا با داشتن این توکن در تصمیم‌گیری‌ها حق رأی و مشارکت داشته باشند.

این توکن نقش مهمی نیز در بلاک چین لایه 2 شیباریوم خواهد داشت و به همین دلیل طی چند ماه اخیر و با نزدیک شدن به عرضه شیباریوم، BONE موفق شده است تا توجهات بسیاری را به خود جلب کند و شاهد رشد قیمتی آن بودیم. اخیراً این توکن حتی از SHIB نیز عملکرد قیمتی بهتری ثبت کرده است.

توسعه‌دهندگان شیبا همچنین برای پاداش به کاربران اکوسیستم و تشویق آن‌ها به فعالیت، توکنی به نام LEASH عرضه کرده‌اند که هدف آن ارائه امتیاز وفاداری به حامیان و کاربران شیبا است. کاربران با در اختیار داشتن این توکن‌ها می‌توانند به برخی خدمات انحصاری مانند توکن‌های NFT و دسترسی زودهنگام به برخی از بخش‌های جدید اکوسیستم شیبا دسترسی داشته باشند.

در نهایت توکنی نیز به نام TREAT در پروژه شیبا به چشم می‌خورد که هنوز عرضه نشده است. توسعه‌دهندگان شیبا در نظر دارند تا از این توکن برای پاداش به هولدر‌ها استفاده کنند و در صورت راه‌اندازی موفقیت‌آمیز این توکن، می‌توانیم شاهد رشد هرچه بیشتر اکوسیستم شیبا باشیم.

همانطور که متوجه شدید هر توکن در بخشی از پلتفرم شیبا کاربرد دارد و هرکدام می‌توانند فرصت جذابی برای سرمایه‌گذاری باشند. در حالی که SHIB محبوب‌ترین توکن شیبا اینو است، اما اخیراً BONE از جمله پرسودترین ارز‌های بازار بوده است و بازار نشان داده است که نباید از دیگر توکن‌های اکوسیستم شیبا غافل شد.

همانطور که عرضه شیباریوم منجر به محبوبیت BONE شد، تغییرات و خدمات جدید شیبا در آینده می‌تواند توجهات را به سمت دیگر توکن‌های این اکوسیستم از جمله LEASH جلب کند و دارندگان قدیمی می‌توانند از این فرصت‌های جدید ایجاد شده بیشترین استفاده را کنند.

جمع‌بندی

اگر به خرید و سرمایه‌گذاری در شیبا اینو علاقه‌مند هستید، پیشنهاد می‌کنیم توکن‌ها و پروژه‌های جذاب دیگر شیبا را نیز بررسی کنید. در این روز‌ها که نوسانات قیمتی SHIB کمتر شده است، این فرصت برای توکن‌های دیگر اکوسیستم شیبا فراهم شده است تا رشد قیمتی تجربه کنند و عرضه شیباریوم می‌تواند جهش قیمتی برای آن‌ها رقم بزند.

علاوه بر توکن‌ها، شیبا پروژه‌های دیگری مانند مجموعه NFT و بازی بلاک چینی دارد که با توجه به علایق خود می‌توانید در آن‌ها نیز سرمایه‌گذاری کنید و فرصتی را برای کسب سود در اکوسیستم شیبا از دست ندهید.

خرید و فروش شیبا و توکن‌های اکوسیستم آن هم اکنون در صرافی‌های مختلف داخلی و جهانی امکان‌پذیر است.

علیرضا اصیلی

علیرضا اصیلی فعال حوزه دیجیتال مارکتینگ و علاقمند به حوزه کریپتو کارنسی است. مقالات اون در زمینه کریپتو کارنسی در وبسایت سرمایکس و بسیاری از خبرگزاری‌ها منتشر شده است.
دکمه بازگشت به بالا