جامعهمعرفی کسب و کار

میز عسلی و انواع ان

اکثر افراد زمانی که قصد تغییر دکوراسیون اتاق پذیرایی خود را دارند، تمام وقت خود را صرف انتخاب مبل مناسب از نظر طرح و رنگ می‌کنند. اما بدانید که از منظر زیباشناسی میزی که جلوی مبل قرار می‌گیرد نقش مکمل را برای مبل‌های شما ایفا می‌کند. پس بهتر است بعد از انتخاب مبل مناسب، با دقت ظرافت میز جلوی مبل را نیز انتخاب نمایید. در کنار این میزها، میز عسلی نیز باید با بقیه دکور انتخاب شده ست باشد تا بهترین جلوه را به اتاق پذیرایی یا نشیمن خانه شما بدهد.

یکی از مهمترین ویژگی‌های میزهایی که جلوی مبل یا به عنوان میز عسلی استفاده می‌شود کاربرد آنهاست. میز عسلی باید از نظر ارتفاع و سطح طوری باشد که نهایتا راحتی را برای کسانی که رو مبل می‌نشینند فراهم کند. پس وقتی می‌توانید از نشستن روی مبل با کیفیت خود لذت ببرید که میز کنار آن نیز برای شما آسایش را به همراه بیاورد. در این مطلب ما شما را با نکات انتخاب بهترین و مناسب‌ترین میز آشنا می‌کنیم.طرح های میز عسلی

در ادامه شما را با ۴ نکته مهم برای انتخاب میز عسلی آشنا خواهیم کرد:

ساختار و شکل میز عسلی

در نگاه اول مهمترین چیزی که در انتخاب یک میز عسلی مهم است، شکل و ساختار آن بر اساس شکل مبل‌ها و ساختار اتاق می‌باشد. اگر شما در آپارتمان یا اتاق پذیرایی فضای کمی در اختیار دارید بهتر است از میز عسلی مربع استفاده کنید. زیرا میز عسلی دایره‌ای شکل فضای شما را بسته‌تر نشان داده و چیدمان شما را دچار مشکل می‌کند. نکته دیگری که در انتخاب شکل میز عسلی باید به آن توجه کنید، ساختار مبلمان شماست. اگر از مبلمان کلاسیک استفاده می‌کنید بهترین انتخاب براش شما میز عسلی مربع و گوشه‌دار است اما اگر مبلمان شما راحتی و کاناپه است می‌توانید از میز عسلی دایره و یا بیضی شکل نیز استفاده کنید.سیر تا پیاز میز عسلی

رنگ میز عسلی

بعد از انتخاب طرح مناسب با توجه به دکور اتاق و همچنین نوع مبل‌هایی که در اتاق چیده‌اید، حالا نوبت به انتخاب رنگ مناسب برای میز عسلی است. همانطور که در تفسیر رنگ‌های مختلف در دکوراسیون اتاق می‌دانید، رنگ‌های روشن اتاق را بزرگتر جلوه داده و فضا را شادتر می‌کند از طرف دیگر رنگ‌های تیره برای اتاق‌هایی که فضای خالی زیادی دارند یا طرح کلاسیک دارند مناسب‌تر می‌باشد.

به همین دلیل توصیه ما به شما انتخاب رنگ میز عسلی با توجه به مقدار فضایی که در اتاق پذیرایی دارید و همچنین نوع دکوراسیون انتخابی شماست. یکی از روش‌هایی که این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است، انتخاب رنگ مکمل مبل‌ها به عنوان رنگ میز عسلی است. به این معنی که اگر مبلمان شما رنگ خاکستری دارد، می‌توانید از رنگ زرد به عنوان رنگ مکمل برای میز عسلی استفاده نمایید.

ابعاد میز عسلی

میز عسلی با توجه به نامی که برای آن انتخاب شده است بیشتر اشاره به میزهای کوچک کنار مبل دارد. اما در طراحی‌های جدید ارتفاع و ابعاد آن بسیار متنوع شده است. طبق اصول دکوراسیون و برای حفظ آسایش افرادی که از مبل‌های شما استفاده می‌کنند، همواره بهتر است ارتفاع میز جلو مبلی یا میز عسلی به مقدار کمی (حدود ۵ سانتی‌متر) بلندتر از مبل باشد تا استفاده از آن راحت باشد. پیشنهاد ما به شما انتخاب میز جلو مبلی برای مبل‌های ۲ یا ۳ نفره و انتخاب میز عسلی برای مبل‌های تک نفره است. بهترین حالت برای زیبا کردن اتاق پذیرایی شما، قرار دادن یک میز عسلی بین دو مبل تک نفره است. در این حالت مبل‌ها جلوه بسیار خوبی پیدا کرده و از طرف دیگر دسترسی آنها به میز عسلی نیز راحت می‌باشد.

جنس میز عسلی

در نهایت میرسیم به مهم‌ترین بخش انتخاب میز عسلی یعنی جنس میز. در حال حاضر میزهای عسلی جنس متنوعی دارند. از نوع چوبی یا ام‌دی‌اف گرفته تا شیشه‌ای، استیل و حتی سنگی! درست است که انتخاب جنس کاملا سلیقه‌ای بوده ولی توصیه می‌کنیم در هنگام انتخاب جنس میز عسلی، حتما جنس مبلمان و دکوراسیون کل خانه خود را نیز در نظر داشته باشید.

اگر در اتاق پذیرایی میز ناهارخوری یا میز تلویزیون قرار دارد بهترین انتخاب برای میز عسلی، جنسی مشابه همان میزهایی موجود در اتاق است. البته می‌توانید رنگ‌های مکمل یا خنثی را برای آن در نظر بگیرید تا جلوه متفاوتی به اتاق شما بدهد. اما یک راهکار خوب این است که از میز عسلی شیشه‌ای استفاده کنید. به خاطر شفاف بودن میز شیشه‌ای به راحتی می‌توان آن را با بقیه دکوراسیون اتاق منطبق کرد.

میز چوبی

میز چوبی بهترین انتخاب برای دکوراسیون مدرن و اتاق‌های پذیرایی بزرگ است. در واقع نوع کلاسیک میز عسلی همان طرح چوب است. همچنین می‌توانید میز عسلی با پایه چوبی و رویه‌ی شیشه‌ای انتخاب کنید تا طرحی خاص به اتاق اضافه کنید. البته در این حالت بهتر است پایه میز حتما طرح داشته باشد و از انتخاب پایه ساده خودداری کنید.

میز ام‌دی‌اف

جنس ام‌دی‌اف به خاطر شکل پذیری بالایی که دارد به یک انتخاب مدرن در طراحی‌های امروزی تبدیل شده است. البته علاوه بر طرح‌های فوق‌العاده متنوعی که دارد، از نظر قیمت نیز بسیار مقرون به صرفه‌تر است. یکی دیگر از مزایای میز ام‌دی‌اف، رنگ‌های بسیار متنوع آن است. در واقع هر رنگی که بخواهید را می‌توانید در این نوع از میز استفاده کنید.

میز شیشه‌ای

انتخاب میز شیشه‌ای همواره دو مزیت مهم را به دکوراسیون اتاق شما اضافه می‌کند. اول اینکه به خاطر طرحی که میز‌های شیشه‌ای دارند باعث می‌شود فضای اتاق بسیار لوکس و تجملاتی باشد. دوم اینکه فضا را بسیار بزرگتر نشان داده و اگر اتاق شما ابعاد کوچکی دارد بهترین انتخاب برای شما میز عسلی شیشه‌ای خواهد بود.

میز فلزی یا سنگی

شاید در نگاه اول با خود بگویید که انتخاب میز فلزی یا سنگی خیلی قدیمی بوده و اصلا مناسب فضاهای امروزی نیست. اما اگر نگاهی به طرح‌های موجود برای این میزها بیندازید خواهید دید که به دلیل تنوع بالایی که این طرح‌ها دارند علاوه بر دکوراسیون سنتی و کلاسیک، برای دکوراسیون مدرن و آپارتمان‌های امروزی نیز می‌تواند انتخابی هیجان‌انگیز و خاص باشد. مهم‌ترین ویژگی این نوع از میزهای عسلی دوام بالای آنهاست که تا مدت‌ها شکل و فرم خود را حفظ کرده و همواره شکیل باقی می‌ماند.

در این مطلب سعی کردیم شما را با ویژگی‌های میزهای عسلی آشنا کنیم تا بی‌نقص‌ترین انتخاب را برای دکوراسیون اتاق نشیمن و پذیرایی خود داشته باشید.

دکمه بازگشت به بالا