جامعهمعرفی کسب و کار

بازار کار تعمیرات موبایل چگونه است؟

امروزه یکی از مشاغلی که در ایران بازار کار به شدت جذابی دارد، تعمیرات موبایل می‌باشد.?? این موضوع چندین دلیل می‌تواند داشته باشد، اولین و مهمترین دلیل آن این است که قیمت گوشی موبایل نو به شدت افزایش یافته است.در نتیجه خرید و فروش موبایل دست دوم نیز به مراتب بیشتر شده است. افراد نیز قبل از خرید و فروش موبایل معمولا برای تست آن اقداماتی انجام می‌دهند. یکی از مهمترین اقدامات این افراد را می‌توان بررسی تخصصی سلامت سخت افزاری موبایل نام برد، که افراد بسیار کمی قادر به بررسی آن می‌باشند.

مرکزآموزش تعمیرات موبایل

در حال حاضر بازار تعمیرات موبایل یک بازار به شدت جذاب و پر رونق می‌باشد. اما چالش اصلی آن عدم حضور افراد متخصص در این حوزه است. به همین دلیل است که یک تعمیر کار متخصص معمولا پس از فارق التحصیلی مدت زمان زیادی به دنبال کار نمی‌باشد. چرا که مراکز تعمیرات موبایل بسیار زیادی حاضر به استخدام آن ها با حقوق بسیار عالی می‌باشند. ✔ شاید در این بین برخی فکر کنند که کار کردن به عنوان یک تعمیر کار موبایل نیاز به سرمایه اولیه بالایی دارد، در صورتی که اشتباه فکر می‌کنند.

اگر یک تعمیرکار موبایل بخواهد یک مغازه به صورت شخصی راه اندازی کند، شاید نیاز به سرمایه اولیه مناسب داشته باشد. در غیر این صورت برای او  آگهی‌های  استخدام تعمیر کار موبایل بسیار زیاد است و تعمیرکار موبایل حق انتخاب خواهد داشت. در نتیجه نیازی نیز به هزینه برای تهیه تجهیزات تعمیرات موبایل و … نخواهد داشت. تنها ابزار مورد نیاز او تخصص و تجربه می‌باشد.

درآمد تعمیرات موبایل در سال 1402 چقدر است؟

پاسخ به این سوال بستگی به چند پارامتر دارد که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.  حداقل درآمد یک تعمیرکار موبایل در شهرهای کوچک بین 10 تا 35 میلیون تومان در ماه است. البته درآمد تعمیرکار موبایل در سال 1402 برای شهرهای بزرگ با توجه به تخصص آن ها 15 تا 60 میلیون تومان گزارش شده است.به این نکته توجه داشته باشید که درآمد یک تعمیرکار موبایل به نوع کار او نیز بستگی دارد.

یادگیری تعمیرات تخصصی موبایل

 به عنوان مثال یک تعمیرکار تلفن همراه اپل با یک تعیمر کار تلفن های سامسونگ میزان درآمد متفاوتی را تجربه خواهند کرد. با این حال به یاد داشته باشید که اگر فرد از یک آموزش تعمیرات  موبایل تخصصی استفاده کرده باشد،?? می‌تواند درآمد به مراتب بیشتری را به دست آورد. چرا که افراد متخصص در این حوزه تعداد بسیار کم می‌باشند و همین موضوع موجب رونق عالی بازار کار تعیمرات موبایل گشته است.

سختی های شغل تعمیرات موبایل چیست؟

همانگونه که در این مقاله به بررسی بازار کار تعمیرات موبایل می‌پردازیم، لازم است که به سختی های شغل تعیمرات موبایل نیز اشاره داشته باشیم. البته سختی های این حرفه را کسانی تجربه می‌کنند که آموزش تخصصی و مناسب ندیده باشند. به عنوان مثال زمانی که یک تعیمرکار موبایل نتواند به صورت تخصصی مدار و آسیب یک گوشی را تحلیل کند، تعمیرات آن را نیز به درستی انجام نخواهد داد.

در نتیجه این فرد اولا اعتبار پایینی در کسب و کار خود به دست می‌آورد، دوما در برخی مواقع مجبور به پرداخت خسارت می‌باشد. به همین دلیل است به کسانی که به دنبال آموزش تعیمرات موبایل می‌باشند، همواره توصیه می‌کنیم که از دوره‌ای تخصصی برای کسب مهارت استفاده نمایند که دو ویژگی داشته باشد. اولین ویژگی یک دوره اموزش تعیمرات موبایل مناسب این است به روز رسانی دوره آموزشی به صورت مستمر انجام شود.

آموزش تعمیرات ویژه بازار کار

دومین ویژگی آن پشتیبانی دوره به صورت Live می‌باشد که در زمان نیاز به دانش پذیر راهنمایی برساند. اگر به این دو پارامتر توجه داشته باشید، به شما اطمینان می‌دهیم که سختی های شغل تعمیرات موبایل را به هیچ وجه تجربه نخواهید کرد.

نظر کاربران در مورد شغل تعمیرات موبایل را چگونه ارزیابی کنیم؟

معمولا یک شخص پس از اطیمنان از بازار کار تعمیرات موبایل به دنبال یک آموزشگاه مناسب برای این موضوع می‌باشد.  به طبع افراد در زمان بررسی نظرات و نتایج بسیار متفاوتی را تجربه می‌کنند.  در این زمان تصمیم گیری برای انتخاب یک دوره آموزش موبایل حرفه‌ای اندکی سخت می‌شود. برای بررسی مناسب این نظرات به دو موضوع توجه داشته باشید،  اولین موضوع این است که اعتبار این آموزشگاه به چه میزان است.  به عنوان مثال زمانی که شما نظرات آموزشگاه تعیمرات موبایل پل را بررسی می‌کنید، متوجه سابقه طولانی مدت او در این حوزه می‌شوید.?? به طبع پس از بررسی افتخارات این آموزشگاه شما به نظرات دانش پذیران آن اطمینان بیشتری خواهید داشت.

دوره تعیرات سخت افزار موبایل ویژه بازار

دومین نکته نوع نگارش و ادبیات این نظرات می‌باشد.  در برخی مواقع آموزشگاه های کم تجربه و برای جذب مخاطبین جدید، اقدام به خرید کامنت و نظر برای مورد دوره های آموزش خود می‌نمایند. با توجه به این که نظرات جعلی توسط هوش مصنوعی و یا الگوریتم های ویژه نوشته شده است، لحن و ادبیات این نظرات می‌تواند همه چیز را مشخص کند.  به یاد داشته باشید که یک آموزشگاه تعیمیرات موبایل درجه یک علاوه بر اعبتار بسیار زیاد از اساتید با تجربه استفاده می‌کند و همچنین نظرات آن نیز به صورت مثبت و منفی خواهد بود. چرا که نظرات همه افراد همیشه موافق نیست و ممکن است که توانایی درک دوره آموزشی را نداشته باشند.??

بازار کار تعیمرات موبایل در خارج از کشور به چه صورت است؟

ممکن است که شما قصد مهاجرت داشته باشید و بخواهید به بررسی بازار کار موبایل در خارج از کشور بپردازید.  باید به شما بگوییم که بازار کار تعمیرات موبایل در کشورهای اروپایی و آمریکایی بیش از آنکه به مدارک تحصیلی شما بستگی داشته باشد، به میزان مهارت و تجربه فرد بستگی دارد. چرا که مهارت Self-Learning در حال حاضر در تمامی کشورهای پیشرفته دنیا به رسمیت شناخته می‎‌شود. ✅

نکته بعدی که شما برای یک بازار تعمیرات موبایل پویا در خارج از کشور باید به آن توجه داشته باشید، مهارت به روز رسانی دانش تخصصی شما می‌باشد. چرا که معمولا افراد گوشی‌های موبایل خود را به سرعت به روز می‌کنند، در نتیجه تشخیص ایرادات فنی و یا ایرادات نرم افزاری  آن نیز نیاز به دانش روز دارد. به همین دلیل است که در بخش های قبلی برای خرید یک دوره آموزش تعمیرات موبایل کاربردی به آپدیت دوره آموزشی اشاره کردیم.??

سخن پایانی

در این بخش به صورت کامل و جامع به بررسی بازار کار تعمیرات موبایل پرداختیم. به عنوان جمع بندی به یاد داشته باشید که استفاده از یک دوره آموزش تعمیرات موبایل با کیفیت تنها 30 درصد مسیر می‌باشد. 70 درصد دیگر مسیر تمرین و استمرار شما برای رسیده به اهدافتان می‌باشد.

در تعمیرات موبایل حرفه ای شوید

به عنوان مثال دو فرد با استفاده از یک دوره آموزشی یکسان اختلاف درآمد 20 میلیون تومانی را تجربه می‌کنند. به همین دلیل است که  تنها تفاوت افراد این میزان پشت کار آن ها می‌باشد و نه چیز دیگر. نکته بعدی که باید به آن توجه داشته باشید، استفاده از دوره آموزشی آنلاین به جای دوره آموزشی حضوری است. چرا که در این صورت دسترسی شما به دوره برای مرور اطلاعات بسیار بهتر خواهد بود و به طبع یادگیری شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

دکمه بازگشت به بالا