جامعهمعرفی کسب و کار

حقوق پرستار کودک چقدر است؟

قیمت پرستار کودک در منزل

خدمات پرستاری و مراقبتی همپای سلامت با کادری متخصص و مجرب آماده خدمت رسانی به صورت 24 ساعته در کلیه مناطق تهران و کرج می باشد. ما در تلاش هستیم تا با حفظ کیفیت و قیمت خدمات پرستاری  مناسب بهترین خدمات را به صورت شبانه روزی به شما عزیزان ارائه دهیم.

عوامل تاثیرگذار در قیمت پرستار کودک در منزل:

  • مدت زمان درخواست سرویس
  • خدمات درخواستی
  • محدوده محل سکونت
  • وضعیت روحی و جسمی فرد تحت مراقبت

هدف ما بالا بردن کیفیت زندگی سالمندان، سلامتی آن ها و شادی کودکان می باشد. استفاده از خدمات با کیفیت، پرستاران و مراقبان مجرب و آموزش دیده، این امکان را به شما می دهد تا با آسودگی انتخاب کنید. هزینه مراقبت از کودکان برای بسیاری از والدین موضوع داغی است. همه ما بهترین مراقبت از فرزندان خود را می‌خواهیم، اما بسیاری از والدین توانایی پرداخت هزینه‌های بالای آن را ندارند. قیمت پرستار کودک در منزل سال 1402 بسته به شرایط مختلف بسیار متفاوت است و به عواملی مانند محل زندگی، نوع مراقبت از کودک، سن و تعداد ساعت لازم در هفته برای مراقبت از کودک بستگی دارد.

چه زمانی پرستار کودک در منزل ضروری است؟

ضرورت حضور پرستار در منزل را شرایط شما تعیین می‌کند. برای مثال استخدام پرستار کودک در منزل برای والدین شاغل انتخاب مناسبی است و حضور مراقب کنار کودک به کیفیت روند رشد و تربیت فرزند شما بهبود می‌بخشد. این نکته را هم مدنظر داشته باشید که برخلاف تصور رایج، استخدام نگهدار کودک فقط مخصوص افراد شاغل نیست؛ حضور مراقب کودک در منزل باعث می‌شود شما در کنار نقشتان به عنوان مادر، زمانی را نیز به خود اختصاص دهید. نگهدار کودک همچنین بعد از زایمان نیز به روند بهبود حال جسمانی و روانی مادر کمک زیادی می‌کند.

اگر به دنبال پرستار برای فرزندتان هستید، آگاهی از قیمت پرستار بچه شما را در انتخاب مراقب مناسب برای کودک راهنمایی می‌کند.

چه نوع پرستار کودکی برای شما مناسب است؟

انواع مراقبان کودک بسته به نیاز کودک شامل مادریار، کودک یار، پرستار کودک بیمار، پرستار کودک تحصیل کرده می‌باشد. گزینه‌های زیادی برای والدین وجود دارد که برای انجام کارها به پشتیبانی و زمان نیاز دارند. تصمیم گیری کار ساده ای نیست، به همین دلیل ما این راهنمای مراقبت از کودک را ایجاد کرده‌ایم که مزایا، معایب و هزینه‌های آن را بررسی کرده تا برای انتخاب یک پرستار کودک مناسب همه گزینه‌های موجود را در نظر داشته باشید. برای دانستن قیمت پرستار کودک در منزل کرج و تهران سال 1402 و راهنمایی برای گرفتن بهترین تصمیم مشتاقانه منتظر تماس شما هستیم.

قیمت پرستار کودک در منزل به چه عواملی بستگی دارد؟

اگر میخواهید پرستار کودک و نوزاد انتخاب کنید بهترین انتخاب مطمئنا موسسات پرستاری ارائه دهنده خدمات مراقبتی هستند، علاوه بر این، هنگام انتخاب پرستار باید توجه کنید که همواره از پرستارهایی که رشته تحصیلی آن‌ها کودکیاری یا روانشناسی کودک بوده برای نگهداری و مراقبت از فرزندتان استفاده کنید چرا که تصمیم دارید فرزندتان را در بهترین ساعات روز که بهترین زمان ممکن برای بازی و یادگیری کودک است، به او بسپارید. بنابراین بهتر است به جای انتخاب یک پرستار معمولی از پرستار تحصیل کرده و آشنا به کودکیاری و مراقبت از کودک استفاده کنید.

عواملی که در قیمت‌گذاری حقوق پرستار کودک در منزل توسط موسسات تاثیر‌گذار می‌باشند به قرار زیر است:

    پرستار کودک قرار است از چند کودک مراقبت کند؟

    مهارت مراقب و سابقه مراقب در حیطه کار پرستاری

     دوری یا نزدیکی محل کار

     وظایف مراقب و پرستار در منزل

    تعداد ساعات کاری

     تعداد روزهای کاری پرستار کودک در منزل

      مدرک تحصیلی پرستار

مکانی که قرار است از کودک در آن نگهداری شود از بابت دوری و نزدیکی آن مکان به وسایل نقلیه عمومی می‌تواند یکی از مواردی باشد که در قیمت گذاری حقوق پرستار کودک تاثیر دارد، همچنین نوع کارها و وظایفی که بر دوش پرستار کودک می‌باشد هم نقش بسزایی در تعیین قیمت پرستار بچه دارد.

یکی از مواردی که بر روی قیمت پرستار بچه بسیار تاثیر می‌گذارد تعداد ساعاتی است که پرستار قرار است از کودک مراقبت کند. معمولا کارهای پرستاری بر اساس تعداد ساعت به 4 دسته تقسیم می شود، 3 روز در هفته، 8 ساعت، 12 ساعت و پرستاری از کودک به صورت شبانه روزی که هر کدام از این تقسیم‌بندی‌ها شرایط هزینه‌ایی خود را دارد. اگر زمانی شما نیاز داشته باشید تا پرستار کودک زمان بیشتری را در روز بماند یا اضافه کاری انجام دهد، باید بدانید که برای هر ساعت اضافه ماندن (اضافه‌کاری) بایستی مبلغی توافق شود تا به پرستار پرداخت شود.

تعطیلات یکی از عوامل تاثیر گذار روی حقوق پرستار کودک

در حوزه پرستاری کودک روزهای تعطیل یک معقوله بسیار مهم است. زیرا روزهای تعطیل به خانواده ها این فرصت را میدهد که در کنار یکدیگر باشند به همین منظور در روزهای تعطیل نیاز به خدمات پرستاری بیشتر میشود شما اگر برای تعطیلات نیاز به پرستار برای منزل خود دارید باید بدانید که هزینه بیشتری را باید پرداخت کنید حقوق پرستار افزایش می یابد.

برخی پرستاران در ایام تعطیلی مایل هستند که با شما همکاری داشته باشند اما باید توجه کنید که باید قبل از تعطیلات با آنها صحبت کرده تا برنامه ریزی های لازم را برای خود انجام دهند و اگر میخواهید که پرستار در روزهای تعطیل رسمی و جمعه ها هم به مراقبت از کودک و نوزاد شما بپردازد بهتر است تا درون قراردادی که بسته میشود مبلغ روزهای تعطیل هم درج شود تا در آینده با هم به مشکل نخورید.

در بالا اشاره شد که مدرک تحصیلی هم باعث تغییر قیمت در حقوق پرستار بچه میشود یعنی اگر یک پرستار برای شما اعزام شود که تحصیلات پرستاری دارد، مبلغ بالاتری نسبت به فردی که به صورت عملی کار مراقبت از کودکان را انجام می‌دهد دریافت می‌کند.

پرستار بچه ساعتی استخدام کنید که حقوق کمتری دارد

قیمت پرستار بچه ساعتی نیز یکی از عواملی است که در تعیین قیمت پرستار بچه میتواند تاثیر گذار باشد زیرا پرستار بصورت ساعتی برای شما فرستاده میشود که بر کاهش هزینه های آن تاثیر گذار است ولی کیفیت کارهای پرستاران روزانه و ساعتی یکی است و پرستار بچه ساعتی به تبع وظایف سنگین تری دارند زیرا باید امور خود را در زمان های کمتری انجام دهد. امروزه که بیشتر پدر مادر ها شاغل هستند پرستار بچه ساعتی بسیار خوب و مقرون به صرفه است و قیمت پرستار بچه ساعتی نیز در مقایسه با پرستارهای دیگر کمتر است و شما میتوانید مطمئن باشید که در زمان هایی که نیستید پرستار از کودک شما به صورت ویژه ای نگهداری کند.

چگونه حقوق پرستار کودک در منزل محاسبه می شود؟

به طور معمول برای مراقبت از کودک به صورت ماهیانه حقوقی در نظر گرفته می‌شود که باید این حقوق در انتهای هر ماه پرداخت شود و اگر شما پرستار ساعتی یا هفتگی دریافت می‌کنید، پرستار ساعتی در انتهای زمان کاری و پرستار هفتگی هم در انتهای هفته دستمزد خود را دریافت خواهد کرد.

گزینه دیگر، استخدام پرستار بچه به صورت آزمایشی است. شما ممکن است فقط به طور موقت به یک نگهدار بچه احتیاج داشته باشید، مانند زمانی که به تازگی بچه دار شده‌اید یا خانواده شما با وضعیتی روبرو هستند که برنامه معمول شما را تغییر داده است. داشتن یک پرستار بچه لزوماً یک تعهد طولانی مدت نیست. قیمت پرستار کودک در منزل برای یک بچه 10-7 ساله با توجه به شرایط مختلف متغیر است. بسیاری از پرستاران نیمه وقت کودک دارای نرخ هایی هستند که می‌توانند در بودجه خانواده شما قرار بگیرند و مناسب برنامه‌ریزی هزینه‌های زندگیتان باشد.

از دیگر عوامل تعیین‌ کننده‌ی قیمت نگهدار کودک، وضعیت جسمی کودک شما می‌باشد. اگر کودک شما نیاز به مراقبت‌های ویژه دارد، شما باید آن را با پرستار کودک یا موسسه‌ی نگهداری از کودک در میان بگذارید تا آن ها پرستارانی که تجربه ی نگهداری از کودکی با شرایط جسمی فرزند شما داشته‌اند به منزل شما اعزام نمایند.

اگر شما نیاز به فردی دارید که علاوه بر نگهداری کودک، برخی کارهای منزل را نیز انجام دهد در روز مصاحبه با پرستار بچه آن را در میان بگذارید. برخی والدین بدون عنوان این موارد پس از گذشت چند روز از پرستار کودک درخواست انجام کارهای بیشتری می‌کنند که این موضوع سبب نارضایتی پرستاران کودک شده است. انجام کارهایی مثل نظافت و پخت و پز برای دیگر اعضای خانواده سبب افزایش حقوق مراقب کودک می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا