جامعهمعرفی کسب و کار

چطور شیک پوش و جذاب باشیم؟

شیک پوشی از نظر روانشناسی، باعث افزایش اعتماد به نفس و بهبود عملکرد افراد می شود . فرد شیک پوش، احساس رضایت نسبت به خود را دارد و این احساس را ناخودآگاه به دیگران انتقال می دهد. برخی خانم ها فکر می کنند که لباس های گران‌قیمت رمز شیک پوشی می باشد، اما اینگونه نیست کافیست شما نحوه ست کردن را بدانید و لباسهای مناسب اندامتان را بشناسید. گاهی در یک مصاحبه یا در یک جمع خانوادگی، متوجه می شوید که استعداد و ویژگی های برجسته ای دارید اما توجه دیگران به شما کمتر از سایرین است . حال در همان جمع، با استایل شیک و لباس مناسبی ظاهر شوید .

چه اتفاقی می افتد؟ شک نکنید که بیشترین توجه را به سمت خود جلب خواهید کرد . برای شیک پوش بودن مهم نیست چه سن و سالی دارید و حتی مهم نیست که لباس شما برند است یا خیر، مهم این است که از این رازها باخبر باشید . لئو تولستوی نویسنده مشهور روسی درباره اهمیت لباس می گوید: “زمانی که وارد جایی می شوید، این لباس شماست که معرف شما خواهد بود و زمانی که آن جا را ترک می کنید، معرف شما، اندیشه و حرف های شما خواهد بود. از این جمله لئو تولستوی می توانیم به اهمیت ظاهر به ویژه در برخورد اول با دیگران پی ببریم . ظاهر شما، تاثیر مستقیمی بر روی شنیده شدن حرف هایتان توسط دیگران دارد و تقریبا هر فردی، 5 دقیقه زمان دارد تا خودش را به دیگران از طریق ظاهر اثبات کند . در ادامه 10 راز شیک پوشی را با شما در میان می گذاریم تا شما هم به اصول شیک پوشی، پی ببرید .

10  راز مهم شیک پوشی

1 . از روز قبل برای استایل خود، برنامه ریزی کنید!

هیچ وقت نگذارید که صبح ها شما را غافلگیر کند . با عجله لباس های خود را نپوشید . همیشه از روز قبل برای پوشیدن و ست کردن لباس هایتان، برنامه ریزی کنید . استرس، مانع از انتخاب درست لباس ها می شود . به همین راحتی، شیک پوشی را به دست آورید .

2 . از سلبریتی ها برای شیک پوشی ایده بگیرید!

راز دیگر شیک پوشی، الهام گرفتن از افراد معروف است . این افراد معمولا زیر نظر طراح لباس، استایل خود را انتخاب می‌کنند . با دیدن مدلینگ ها و سلبریتی ها، قطعا، ایده های فوق العاده زیبایی در این زمینه را به دست خواهید آورد .

3 . ساده پوشی را رعایت کنید!

اگر به خانم های شیک پوش دقت کرده باشید، همه آن ها اغلب از ساده پوشی در انتخاب لباس های خود استفاده می‌کنند . ساده پوشی نه تنها جذابیت یک زن را بالا می برد، بلکه لباس این افراد، برای همیشه، روی مد است و هیچ گاه قدیمی و از مد افتاده نمی‌شود .

این افراد هیچ گاه مد را در نظر نمیگیرند و هیچ وقت، درگیر مدهای گذرا نیستند . همه افراد شیک پوش، استایل خاص خود را دارند و الگوی دیگران در ترکیب بندی رنگ ها و لباس ها هستند.

4 . همیشه اکسسوری داشته باشید!

افراد شیک پوش همیشه حداقل از یک اکسسوری استفاده می کنند . خواه این اکسسوری دستمال گردن باشد یا عینک و بدلیجات اما قطعا یک وسیله جانبی در استایل افراد شیک پوش خواهید دید.

5 . انتخاب کفش مناسب توسط افراد شیک پوش

یکی دیگر از مهمترین انتخاب های یک فرد شیک پوش برای خوشتیپ شدن، انتخاب کفشی است که برای موقعیت وی مناسب است . این که چه زمانی کتونی، کفش پاشنه دار، کفش ساده، صندل و  . . . بپوشید، اهمیت ویژه ای دارد .

در روانشناسی ترکیب لباس ها، نوع کفش ها اهمیت بسیار بالایی دارد و می توان گفت شخصیت بسیاری از افراد، با انتخاب کفش هایشان مشخص می شود .

6 . انتخاب عطر مناسب از اصول شیک پوش ها

شاید این مورد در شیک پوشی اهمیت داده نشود اما عطری که شما می زنید، به دیگران شیک پوشی شما را القا می کند . زمانی که بوی خوشایندی از شما به مشام برسد، بی شک دیگران، تحت تاثیر این انتخاب شما قرار خواهند گرفت و با چشم دیگری، به شما نگاه خواهند کرد .

اگر فردی زیباترین استایل را داشته باشد اما بوی عرق بدهد، دیگر شیک پوشی آن ها مورد توجه قرار نخواهد گرفت .

7 . انتخاب روسری مناسب برای خوش تیپ ها

یکی دیگر از اصول خوش تیپ بودن و شیک پوشی برای خانم ها، انتخاب روسری مناسب با رنگ پوست است . اگر رنگ پوست شما روشن است، بهتر است از رنگ های تیره و متضاد استفاده کنید.

از آنجایی که در نگاه اول، همه افراد به چهره شما دقت می کنند، انتخاب روسری اهمیت ویژه ای دارد تا شما را همان اندازه که می خواهید، شیک پوش جلوه دهد . اگر رنگ پوست شما تیره است، از رنگ های روشن استفاده کنید اما در انتخاب رنگ های روشن، زیاده روی نکنید . روشنی بیش از حد هم، باعث رنگ باختگی صورت می شود.

8 . از دو رنگ غالب و مغلوب استفاده کنید!

برای این که تمام لباس های شما جلوه گری کند، باید این لباس ها را در کنار رنگ های متضاد یا مکمل به کار ببرید . مثلا اگر رنگ مانتوی شما روشن است، بهتر است رنگ کیف و کفش و روسری شما تیره تر باشد تا هر یک از لباس هایتان، به چشم بیاید .

9 . آرایش ساده داشته باشید نه غلیظ!

بسیاری از خانم ها، در انجام آرایش های روزانه، زیاده روی می کنند . برای خوش تیپ بودن، ظاهری ساده و در عین حال، جذاب نیاز است و این جذابیت، با آرایشی ساده که مورد پسند همه افراد است، ایجاد می شود .

سعی کنید همیشه آرایشی را انجام دهید که چهره شما را از واقعیت دور نکند اما رنگ و لعاب خوبی به صورتتان ببخشد . اگر آرایش غلیظ داشته باشید، تاثیر منفی بر روی ترکیب بندی لباس های خود خواهید گذاشت . هر چند انتخاب لباس هایتان کامل و بدون نقص باشد .

10 . قوانین ست کردن رنگ لباس ها را بدانید!

برخی از رنگ ها که مکمل یکدیگر هستند و هارمونی زیبایی با هم ایجاد می کنند را بشناسید تا در خرید و انتخاب لباس های خود، دچار مشکل نشوید.

این رنگ ها که شامل: قرمز و مشکی، رنگ زرد و آبی کاربنی، رنگ بنفش و سفید یا زرد، رنگ سبز با زرد و مشکی و طوسی، رنگ آبی و مشکی و گلبهی، از جمله رنگ هایی است که ترکیب زیبایی با یکدیگر ایجاد می کنند .

نکات کلیدی درباره شیک پوشی

برای لاغر تر و بلند قد تر بنظر رسیدن نکات زیر را رعایت کنید:

-لباسهای کاملا اندازه بپوشید لباسهای خیلی کوچـک و خیلی بزرگ تنها شما را چاق تر نشان میدهند .

– لباس های یکدشت یکرنگ بپوشید . تـرجیـحا یـکرنـگ از سر تا نوک پا .

-از پـوشیـده لبـاسـهای با طرح برجسته و پارچـه هـای زمخت خود داری کنید .

– لباس های تیره رنگ با پارچه های نازک و نرم بپوشید .

– شلوار را در ناحیه کمر بالا بیاورید نه پایین تر .

– کراوات با پهنای متوسط پوشیده و حتما طول آن تا کمر برسد .

-از پوشیدن لباسهای با نقش و نگار شلوغ خودداری ورزید .

– لباس با طرح راه راه عمودی بپوشید .

– از داشتن ملزومات بیش از حد خود داری کنید .

-کفش پاشنه بلند به پا کنید .

برای کوتاه تر و چاق تر بنظر رسیدن نکات زیر را رعایت کنید:

– لباس های با رنگ متفاوت بپوشید .

-رنگهای روشن و پر رنگ بپوشید .

– کراوات پهن تر بپوشید .

– لباسهای چند لایه به تن کنید .

-کفش بدون پاشنه و ظریف بپوشید .

– شلوار تمام قد بپوشید .

– از پوشیدن لباسهای سرتاسر یکرنگ بپرهیزید .

– لباس با طرح راه راه عمودی و کراوات باریک نپوشید .

  چگونه ست کنیم

– رنگ جوراب باید همرنگ و یا تیره تر از شلوار باشد .

– رنگ کمربند با رنگ کفش باید یکسان باشد .

– کـت و شلـوار خــاکستـری و سرمه ای با کفش مشکی، و کـت و شـلـوار قـهـوه ای و زیتونی با کفش قهوه ای ست است .

-نکات ست کردن لباس برای زنان

  زنان قد بلند

ـ از کمر بند پهن استفاده کنید .

ـ از دامن خیلی کوتاه و خیلی بلند پرهیز کنید .

ـ بهتر اسـت پـیـراهن خـود را داخـل شـلـوار و دامـن تــو بگزارید تا خط عمودی کمرتان نمایانتر گردد .

ـ لباس نقش دار و طرح خطوط افقی بپوشید .

ـ دامن بلند و یا دمپا گشاد بپوشید .

ـ لباسهای سر تا پا یکرنگ نپوشید .

ـ از گردنبند و گوشواره کوچک استفاده نکنید .

ـ کیف دستی کوچک حمل نکنید .

ـ شلوار راسته بپوشید .

ـ تاپ نپوشید .

ـ کـفش پاشنه بلند نپوشید و از کفـش انـدکـی لـژ دار استفاده کنید .

  زنان قد کوتاه و ریز نقش

ـ لباس با طرح راه راه افقی نپوشید .

ـ از لباس هـای رنگارنـگ، ملزومات بــزرگ و شلوار دمـپا گشاد و یا پاچه های تا شده استفاده کنید .

ـ دامن کوتاه با نقش و نگار بزرگ نپوشید .

ـ لبـاس هـای یـکرنـگ و شـلوار راســته و لباس تــنـگ و ملزومات کوچک استفاده کنید .

ـ خطوط عمودی و لباسهای یقه هفت بدن را کشیده تر میکنند .

ـ کفش کمی نوک تیز بپوشید .

ـ کفش پاشنه بلند بپوشید .

ـ از کمر بند باریک استفاده کنید .

نکات ریز ولی مهم برای آنکه یک خانم شیک پوش و جذابی باشید

بسیاری از خانم ها می پندارند رمز و راز شیک پوشی در پوشیدن لباس های فاخر و گران‌قیمت است اما باید بدانید هر چند این لباس ها تاثیر گذار هستند اما بسیاری از نکات وجود دارد که اگر به آن توجه نکنید هیچگاه شیک و جذاب به نظر نمی‌رسید.

پس باید به لباس های روزانه تان اهمیت بدهید و برای انتخاب آنها وقت بگذارید و نکاتی را که در این مطلب آورده ایم را رعایت کنید تا همیشه خوب و شیک به نظر برسید.

چگونه یک خانم شیک و خوش لباس باشیم؟

لباس پوشیدن متناسب با اندام

یکی از مهم ترین رموز شیک پوشی خانم ها این است که آنها متناسب با اندام خود لباس می پوشند. برخی از لباس ها برای اندام گلابی شکل و برخی دیگر برای اندام های سیبی شکل مناسب اند.

لباس انتخابی خانم های کوتاه قد باید آنها را بلندتر و کشیده‌تر نشان دهد و خانم های چاق و تو پر نباید طوری لباس بپوشند که اندامشان از آنچه که هست، چاق تر دیده شود.

حفظ تناسب اندام

خانم های شیک پوش تناسب اندام خود را حفظ می کنند و به آن اهمیت می دهند زیرا می‌دانند اگر اندام متناسبی نداشته باشند حتی اگر لباس های برند و شیک نیز بپوشند چندان تاثیری در زیبایی آنها نخواهد داشت.

رعایت ساده پوشی

یکی از مهم ترین رموز خانم های شیک پوش در لباس پوشیدن انتخاب لباس های ساده است. این خانم ها سعی می کنند مانند سلبریتی ها لباس های ساده انتخاب کنند و در عین حال شیک به نظر برسند.

توجه نکردن به مد از هر رنگ و شکلی

خانم های شیک پوش بنده مد نیستند و هر لباس عجیبی را که مد می شود را نمی پوشند چون در این صورت، مسخره، وسواسی یا سطحی به نظر خواهید رسید. حتی اگر خریدن لباس هایی مطابق مد برای تان جذاب است از خرید لباسی که مناسب اندام تان نیست یا رنگی که به شما نمی آیند صرف نظر کنید.

توجه خانم های شیک پوش به رنگ لباس

اگر می خواهید خانم شیک پوشی باشید به رنگ لباس توجه نمایید و لباس هایی را بخرید که به رنگ پوست شما بیاید و طبق آن رنگ لباس هایتان را انتخاب کنید.

توجه به سایز لباس برای جذاب بودن

خانم های شیک پوش همیشه لباس هایی را می پوشند که کاملا اندازه آنها است و از پوشیدن لباس های بسیار تنگ و یا خیلی گشاد امتناع می کنند. پوشیدن لباس های آزاد حس خوبی دارد اما با پوشیدن این لباس ها شلخته به نظر می رسید. لباس باید درست سایز بدنتان باشد.

توجه خانم های شیک پوش به موقعیت

خانم های شیک پوش هنگام لباس پوشیدن به مکانی که می خواهند بروند توجه می کنند و مطابق موقعیت هایشان لباس می پوشند مثلا هیچ‌گاه در موقعیت های رسمی لباس های غیر رسمی نمی پوشند و همچنین از ملزومات رسمی مانند کیف اداری و رسمی در استایل خود استفاده می‌کنند. همچنین در موقعیت های غیر رسمی استایل جذاب برای مهمانی را فراموش نمی‌کنند.

رضایت از لباس و بالا بردن اعتماد به نفس

خانم های شیک پوش همیشه لباس هایی می پوشند که از آن راضی هستند زیرا اگر از لباس هایی که پوشیده اند راضی نباشند، حالت دائما احساس ناآرامی و بی قراری می کنندو ضعف ظاهری که فکر آنها را مشغول می کند و اعتماد بنفسشان را پایین می آورد پس حتما باید سعی کنید لباسی بپوشید که از آن لذت ببرید و آن را دوست داشته باشید.

توجه خانم های شیک پوش به نحوه ست کردن رنگ ها

خانم های شیک پوش نحوه ست کردن رنگ ها را بلدند و می‌دانند چه رنگهایی را باهم سِت کنند.

همراه داشتن یک فرد خوش لباس هنگام خرید

خانم های شیک پوش برای اینکه بهترین لباس را انتخاب کنند همراه خود برای خرید فردی خوش لباس و قابل اعتماد (که نظر واقعی اش را به شما می گوید) می برند . آنها با دقت خرید می کنند و چیزی را می خرند که به تن شان زیبا بنشیند زیرا لباسی که در تن دوستشان زیباست، ممکن است در تن آنها زیبا نباشد.

بی توجهی به لباس پوشیدن دیگران

خانم های شیک پوش برای انتخاب لباس به لباس پوشیدن دیگران توجه می کنند و برای محیط کارمشابه با پوشش مدیر و همکاران شان لباس های خود را انتخاب می کنند.

پوشیدن لباسهای متناسب با آب و هوا

خانم های شیک پوش پیش از بیرون رفتن از خانه آب و هوا را چک می کنند و مطابق فصل لباس می پوشند زیرا پوشیدن صندل در هوای برفی و یا پوشیدن شلوارهای دم پا گشاد در گل و لای روز بارانی عاقلانه نیست.

پوشیدن لباس مشکی به نوعی متفاوت

هر خانم شیک پوشی باید در بین لباس هایش یک پیراهن مشکی داشته باشد. پیراهن مشکی لباسی است که می توان آن را در اکثر مجالس و مهمانی ها پوشید. رنگ مشکی زیبایی خاص خودش را برای شما به دنبال دارد و شما را لاغر و قد بلند نشان می دهد.

توجه به رنگ مؤثر در شیک پوشی

خانم های شیک پوش رنگ های زنانه لطیف، کمرنگ و روشن را انتخاب می کنند و با پوشیدن لباس با رنگ های شاد و روشن شیک و زیبا می شوند زیرا پوشیدن دائم لباس هایی با رنگ های تیره مثل قهوه ای، طوسی، خاکستری و سیاه یکنواخت و خسته کننده است.

توجه خانم های شیک پوش به زیور آلات

خانم های شیک پوش همیشه جواهرات زیادی از خود آویزان نمی کنند بلکه سعی می کنند بهترین زیورآلات را متناسب با لباسشان انتخاب کنند زیرا انتخاب یک زیورآلات جذاب شما را زیباتر جلوه می دهد و حداقل ها می توانند به یاد ماندنی باشند.

بهترین اکسسوار مناسب تیپ و استایل

برای شیک پوش بودن باید اکسسوری مناسبی را انتخاب کنید و بدانید با لباس های مختلف شال و یا روسری مناسب ترین گزینه برای لباستان است و یا برای ست کردن جواهرات با لباس، گردنبند بهترین انتخاب است یا دستبند.

کیف دستی شیک و با کیفیت خوب

برای اینکه شیک پوشی خود را تکمیل کنید، بهتر است کیف هایی را انتخاب کنید که از مواد خوبی تهیه شده باشند و ظاهر زیبایی داشته باشند. برای مثال اگر قصد رفتن به مهمانی را دارید بهتر است از کیف مجلسی جذاب و شیک در استایل خود استفاده کنید.

کفش مناسب برای خوشتیپ شدن

یکی از رازهای شیک پوشی خانم های جوان این است که آنها می‌دانند در کدام موقعیت ها چه کفشی انتخاب کنند. کفش های پاشنه بلند ظاهر شما را برازنده تر می کنند و با آنها زیباتر قدم بر می دارید اما اگر در حین عبور از خیابان کفش پاشنه بلند به پا داشته باشید خوش پوش دیده نمی شوید. پس مهم است بنا بر موقعیت خود کفش های پاشنه دار یا بدون پاشنه بپوشید.

لباس سفید برای تکمیل خوش تیپ بودن

داشتن لباس های سفید همیشه ما را باطراوت نشان می دهد. اگر شما یک بلوز سفید زیبا داشته باشید می توانید آن را با تمام لباس هایتان ست کنید مثلا آن را با دامن شیک و خوش دوخت و کفش پاشنه بلند بپوشید یا آن را با شلوار جین بپوشید و تیپی معمولی بزنید.

انتخاب درست لباس زیر

پایه و اساس داشتن تیپی عالی برای زنان شیک پوش، انتخاب لباس زیر است زیرا هیچ چیز به اندازه ی خطوط مشخص لباس زیر، تیپ را از چشم نمی اندازد پس یک لباس زیر مناسب با سایز متناسب انتخاب کنید.

تیشرت ساده برای خانم های شیک پوش

در کمد خانم های شیک پوش همیشه چند تیشرت ساده آستین کوتاه و آستین بلند به رنگ های مختلف وجود دارد.

اهمیت عینک آفتابی

برای شیک به نظر رسیدن زدن عینک آفتابی به چشم بسیار تاثیر گذار است زیرا عینکها مکمل صورت شما هستند و زمانی که آن را به چشم می زنید، شما را اسرار آمیز و مرموز نشان می دهند.

روسری های ابریشمی

خانم های شیک پوش همیشه روسری ابریشمی در کمد لباس های خود دارند تا در موقعیت های مناسب از آن استفاده نمایند زیرا روسری ابریشمی ظاهر شما را بهتر نشان می دهد و هیچ وقت از مد نمی رود.

یک ساعت نه چندان گران ولی جذاب

حتما لازم نیست که ساعت شما مارک خیلی معروف و گرانی باشد اما بهتر است که ساعت نسبتا خوب انتخاب و متناسب با سایز دستتان انتخاب کنید تا تیپتان را کامل نمایید.

عطری خوشبو هرچند با قیمت مناسب

خانم های شیک پوش هیچگاه بوی عرق نمی دهند آنها به نظافت خود اهمیت می دهند و همیشه عطری را انتخاب می‌کنند که بوی فریبنده و برانگیزنده داشته باشد تا به جذابیت آنها افزوده شود.

عناوین این مقاله مخفی کردن عناوین
4 چگونه یک خانم شیک و خوش لباس باشیم؟
دکمه بازگشت به بالا