عمومیمعرفی کسب و کار

نحوه ساخت ویلای پیش ساخته

ویلای پیش ساخته یا خانه های پیش ساخته موضوعی است که امروزه در همه جای دنیا و از جمله ایران رو به گسترش است و هر روز نیز به طرفداران آن اضافه می شود. اگر شما هم به دنبال ویلای پیش ساخته هستید یا تنها اسم آن را شنیده اید و می خواهید بدانید که چه مزایایی دارد؟ هزینه های آن چگونه است؟ ما با شما در این مطلب هستیم تا در مورد این نکات به خوبی توضیح دهیم.

ویلای پیش ساخته چیست؟

اگر نمی دانید ویلای پیش ساخته چیست باید بگوییم که این ویلا، سازه ای است که برای استفاده سکونت طراحی و تولید می شود و حتی امکان جا به جایی آن نیز وجود دارد. این ویلاها بیشتر برای باغ و ویلاهای شخصی کاربرد دارد و برای کسانی که می خواهند سریع یک ویلا داشته باشند مناسب است. این ویلا مقاوم است و بر خلاف سایر خانه و ویلاهای سنتی مقاومت بالایی در برابر زلزله دارد.

نصب ویلای پیش ساخته چگونه است؟

نصب ویلای پیش ساخته برای سازه های دو قلو یا چند تکه است اما در سازه های کوچک نیازی به نصب نیست و فقط کافی است بعد از قراردادن، باید تاسیسات آب و برق را به ورودی های آن متصل کنید.
در سازه های چند قلو و بزرگ به دلیل زیاد بودن حجم آن نمی توان آن را یک جا در جاده ها حمل کرد به همین دلیل آن ها را به صورت چند تکه می سازند. در این حالت سازه ها را به یکدیگر در محل به هم متصل می کنند.

امکانات داخلی ویلای پیش ساخته چگونه است؟

امکانات داخلی هر ویلا با سازه دیگر متفاوت است و بر اساس درخواستی که دارید تعیین می شود. در نظر داشته باشید امکانات هر سازه با سازه های دیگر متفاوت است اما به طور کلی همه آن ها شامل سرویس بهداشتی، حمام، روشویی، کابینت آشپز خانه، سینک، هود، گاز صفحه ای، کمد دیواری، لوستر، درب ضد سرقت، پنجره های دو جداره با حفاظ فلزی است.

سیستم گرمایشی و سرمایشی ویلای پیش ساخته چگونه است؟

در مورد سیستم گرمایشی و سرمایشی باید بگوییم که کاملا شبیه خانه های مسکونی است می توان از سیستم های گرمایشی مانند پکیج و رادیاتور، بخاری گازی یا برقی، کولر آبی و گازی و سایر روش های دیگر استفاده کنید.

البته توجه داشته باشید که سیستم های گرمایشی و سرمایشی جزو خدمات تولید نیستند و بر عهده خودتان هستند.

مزایا و معایب ویلای پیش ساخته چیست؟

اگر تمایل دارید که ویلای پیش ساخته داشته باشید بهتر است با مزایا و معایب آن آشنا شوید ما در ادامه به این موارد می پردازیم:

مزایای ویلای پیش ساخته چیست؟

در ادامه به اصلی ترین مزایای استفاده از ویلای پیش ساخته می پردازیم:

1- سرعت اجرای بالا

2- مقاومت بالا در برابر زلزله

3-دارای قابلیت جا به جایی

4-دارای کمترین میزان اتلاف انرژی نسبت به ساختمان های معمولی

5- دارای زیبایی ظاهری و تنوع در طرح و نما

معایب ویلای پیش ساخته چیست؟

تا اینجا در مورد مزایای ویلای پیش ساخته صحبت کردیم در ادامه به برخی از معایب این ویلا نیز می پردازیم:

  • محدودیت برای حمل البته با روش ساخت در محل
  • دارای محدودیت برای ساخت بیش از دو طبقه
  • کاهش قیمت در هنگام فروش مجدد

ویلای پیش ساخته در کجا ساخته می شود؟

در اکثرا مواقع در کارخانه کانکس را تولید و به محل مورد نظر حمل می کنند ولی اگر در مواقعی محدودیت هایی از جمله: کم بودن عرض خیابان و کم بودن درب ورودی ملک باعث می شود که تریلی و جرثقیل نتوانند سازه را به محل انتقال بدهند که در این شرایط مصالح اولیه را به محل انتقال و در آن جا می سازند.

یک ویلای پیش ساخته چقدر عمر دارد؟

 عمر یک سازه را به طور تقریبی می توانید بین 25 تا 35 سال می توان پیش بینی کرد اما در نظر داشته باشید که اگر به خوبی از آن مراقبت شود بیشتر از این عمر خواهد کرد و با یک بازسازی دوباره کار آمد و زیبا خواهد شد.

آیا ویلای پیش ساخته نیز به مجوز نیاز دارد؟

این سوال برای همه پیش می آید که آیا برای ویلای پیش ساخته هم باید دنبال مجوز شهرداری باشیم؟ در جواب این سوال باید بگوییم که اطلاعات دقیقی وجود ندارد چرا که قانون هر منطقه با هم فرق دارد.

 در کل اگر متراژ برای ویلای پیش ساخته زیر 40 متر مربع باشد و به فونداسیون متصل نباشد مشکلی نیست ولی برای متراژهای بالا بهتر است به دفتر شهرداری یا شورایاری مراجعه کنید و مراتب کار را جویا باشید.

سخن آخر

در این مطلب در مورد ویلای پیش ساخته صحبت کردیم و به مزایا و معایب آن نیز پرداختیم اگر به دنبال کمترین هزینه و سریع ترین زمان برای داشتن یک ویلا هستید حتما با یک کارشناس در مورد ویلای پیش ساخته صحبت کنید تا در برآورد هزینه ها و ساخت آن بهترین مشاوره را به شما بدهد.

منبع: https://studioghaaf.com/%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d9%88%db%8c%d9%84%d8%a7/

دکمه بازگشت به بالا