عمومیمعرفی کسب و کار

نحوه دریافت شناسه کالا و خدمات برای سامانه مودیان

دریافت شناسه کالا و خدمات برای سامانه مودیان، اکنون با استفاده از افزونه شناسه کالا و خدمات شرکت حسابدار اَپ، بسیار آسان شده است. با ورود نام کالا و یا خدمات مورد نظر، می‌توانید به راحتی کد عمومی و اختصاصی کالا و یا خدمات مربوط به صنف خود را دریافت کنید. با استفاده از این شناسه یکتا، می‌توانید به راحتی و با استفاده از نرم افزار واسط سامانه مودیان، صورتحساب های الکترونیکی خود را به سامانه ارسال کنید. این امکان برای مودیان بسیار مفید است و به آن‌ها کمک می‌کند تا بدون مشکلاتی به صدور صورتحساب های الکترونیکی بپردازند.

با پیاده‌سازی قانون پایانه فروشگاهی و سامانه مودیان، یکی از چالش‌هایی که افراد با آن مواجه می‌شوند، دریافت شناسه کالا و خدمات برای سامانه مودیان است. شناسه کالا و خدمات سامانه مودیان یک کد 13 رقمی است که توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت برای هر صنف به طور مناسب تعیین شده است. شناسه کالا و خدمات به دو صورت عمومی و اختصاصی وجود دارد و دریافت آن از طریق چندین سامانه و وب‌سایت مودیان قابل انجام است.

شناسه کالا و خدمات چیست؟

شناسه کالا و خدمات یک کد یکتا است که توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) صادر می‌شود تا به کسب‌وکارها کمک کند در رهگیری صورتحساب‌های الکترونیکی کالاها و خدمات ارائه شده در کشور. این شناسه، به کسب‌وکارها امکان می‌دهد معاملات خود را به صورت الکترونیکی ثبت و پیگیری کنند. همچنین، این سیستم به دولت امکان می‌دهد تا معاملات را بهتر کنترل کرده و مبارزه با قاچاق کالا و ارز را تسهیل کند.

با توجه به الزام صدور صورتحساب الکترونیکی براساس اعلام سازمان مالیاتی، بسیاری از کسب‌وکارها نیازمند دریافت این شناسه هستند. دریافت شناسه کالا و خدمت و صدور صورتحساب الکترونیکی تنها یکی از وظایف مالیاتی مودیان است و آن‌ها باید در مهلت‌های مقرر از سوی سازمان مالیاتی، وظایف دیگر خود را نیز انجام دهند.

دریافت شناسه کالا و خدمات و صدور صورتحساب الکترونیکی، برای کسب‌وکارها الزامی است و به آن‌ها کمک می‌کند تا معاملات خود را به صورت الکترونیکی ثبت و پیگیری کنند.

بسیاری از کسب‌وکارها بر اساس اعلام سازمان مالیاتی موظف به صدور صورتحساب الکترونیکی هستند و دریافت شناسه کالا و خدمت برای آن‌ها ضروری است.

شناسه عمومی و اختصاصی کالا و خدمات

شناسه کالا و خدمات به مجموعه‌ای از ویژگی‌های ماهیتی کالا اشاره دارد که شامل نام کالا، جنس آن، مدل و نام تجاری آن است. با ثبت بخش‌های توصیفی در سامانه شناسه کالا توسط کاربر یا صاحب کالا، این شناسه به کالای مربوطه اختصاص داده می‌شود و با استعلام آن از طریق سامانه شناسه کالا، اطلاعات مربوط به شناسنامه کالا برای شخص استعلام کننده در دسترس قرار می‌گیرد.

دریافت شناسه کالا و خدمات برای همه افرادی که باید صورتحساب الکترونیکی ارسال کنند، الزامی است و برای صدور صورتحساب الکترونیکی، دریافت این شناسه ضروری است. مؤدیان مالیاتی موظفند نسبت به اخذ شناسه کالا و خدمت خود اقدام کرده و از آن در صورتحساب‌های الکترونیکی استفاده نمایند.

شناسه کالا و خدمات کد 13 رقمی است که توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت ارائه می‌شود و از دو بخش عمومی و اختصاصی تشکیل شده است. این شناسه به عنوان کدهای منحصر به فرد برای کالاها و خدمات قابل ارائه در کشور تعریف می‌شود و مجموعه‌ای از ویژگی‌های توصیفی کالا یا خدمات است که برای توصیف مشخصات و ایجاد تفاهم مشترک درباره هر قلم کالا یا خدمت تعیین می‌شود

دریافت شناسه کالا و خدمات سامانه مودیان

حسابدار اپ راه حلی ساده و کارآمد برای دریافت شناسه کالا و خدمات ارائه کرده است. با استفاده از این افزونه، مودیان می‌توانند به راحتی نام کالا یا خدمت مورد نیاز خود را تایپ کرده و با یک کلیک اطلاعات مربوط به شناسه کالا و خدمات را به دست آورند. این راه حل ساده و کارآمد، به مودیان کمک می‌کند تا به راحتی شناسه کالا و خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنند و بدون دغدغه از فرآیند دریافت آن راحت شوند.

شناسه عمومی کالا

سازمان امور مالیاتی با ارائه شناسه‌های عمومی کالا، فرآیند صدور صورتحساب‌های الکترونیکی را برای مودیان ساده‌تر کرده است. در صورتی که مودیان نتوانستند شناسه اختصاصی کالا و خدمات خود را کسب کنند، می‌توانند از شناسه عمومی مربوط به محصول خود در صورتحساب الکترونیکی استفاده کنند. این راه حل ساده و کارآمد به مودیان کمک می‌کند تا بدون دغدغه از فرآیند صدور صورتحساب‌های الکترونیکی استفاده کنند.

شناسه اختصاصی کالا

قبل از الزام تبدیل ارسال صورتحساب‌ها به صورت الکترونیکی ، شناسه‌های اختصاصی کالا به منظور مقابله با قاچاق کالا و ارز در سامانه‌های اطلاعاتی مورد استفاده قرار می‌گرفتند و احتمالاً برخی از فعالان اقتصادی پیش از این برای به دست آوردن آن اقدام کرده‌اند. اما در حال حاضر، برای تمام مودیان مالیاتی الزامی است که شناسه اختصاصی کالا دریافت کنند. فعالانی که پیش از این شناسه را دریافت کرده‌اند، می‌توانند از همان شناسه برای ارسال صورتحساب‌های الکترونیکی استفاده کنند و نیازی به دریافت شناسه جدید ندارند.

مودیانی که پیش از اجرای قانون ارسال صورتحساب‌های الکترونیکی شناسه اختصاصی کالا را دریافت کرده‌اند، نیازی به دریافت شناسه جدید ندارند و می‌توانند از همان شناسه برای ارسال صورتحساب‌های الکترونیکی استفاده کنند. با این حال، در صورتی که شناسه اختصاصی کالا از دست رفته یا فراموش شده باشد، باید مجدداً اقدام به دریافت آن شود.

 

منبع : حسابدار اپ

دکمه بازگشت به بالا