اقتصادیعمومیمعرفی کسب و کار

طریقه نصب شیرآلات سرویس بهداشتی

در هر ساختمانی حداقل یک سرویس بهداشتی وجود دارد و بخش مهمی از آن ساختمان به شمار می‌رود؛ زیرا روی سلامتی افرادی که در آن سکونت دارند تاثیر گذار است. خرید و نصب شیرآلات بهداشتی از عوامل موثر بر بهداشت توالت محسوب می‌شوند. به همین دلیل باید در خرید و شیر سرویس بهداشتی دقت زیادی به خرج داد. پس از انتخاب و خرید یک محصول خوب، نوبت به نصب آن می‌رسد. اگر شما نیز می‌خواهید نصب شیر توالت را خودتان انجام دهید، تا انتهای مقاله از مجله با ما همراه باشید.

آموزش نصب شیر توالت

هنگامی که بسته بندی شیر توالت را باز می‌کنید، همراه شیر مخلوط، دو عدد قالپاق، دو عدد واشر و دو عدد لنگی وجود دارد. بسته بندی محصولی که خریداری کرده‌اید با توجه به نوع طراحی و شیوه نصب می‌تواند اجزای دیگری نیز داشته باشد. همچنین باید توجه داشت که بسته‌بندی ، شیر حمام، روشویی و غیره اجزای متفاوتی دارند. قبل از انجام هرکاری، اطمینان حاصل کنید که همه قطعات برای نصب را در اختیار دارید.
همچنین باید مطمئن شوید که داخل لوله سرد و گرم، رسوب وجود نداشته باشد. برای این کار جریان آب را ببندید و درپوش لوله‌ها را بردارید. با برقراری جریان آب، رسوبات داخل لوله از آن خارج می‌شوند.
در ادامه برای نصب شیر توالت مراحل زیر را دنبال کنید:
• جریان اصلی آب را ببندید
• در مرحله بعدی باید لنگی‌ها را به لوله‌های آب سرد و گرم متصل کنید. برای این‌کار سر کوچک‌تر لنگی را نوار تفلون ببندید و در مجرای آب قرار دهید و با استفاده از آچار فرانسه، آن‌ها را خوب بپیچید.
• لنگی‌ها باید در یک خط افقی قرار بگیرند تا شیر کج نصب نشود. به همین دلیل باید آن دو را تراز کنید.
• برای تنظیم فاصله لنگی و دو ورودی شیر مخلوط، باید شیر را مقابل آن‌ها قرار دهید.

  • کاورها (قالپاق‌ها) را روی لنگی ببندید.
    ‌ اکنون واشر‌های موجود در بسته بندی را داخل مهره‌های شیر قرار دهید و سپس مهره‌ها را روی لنگی‌ها در حد متوسط محکم کنید. می‌توانید برای انجام این کار از آچار کمک بگیرید( اگر مهره‌ها زیادی محکم بسته شوند ممکن است واشر‌هایی که درونشان قرار دارند پاره شود و اگر به اندازه کافی محکم نکنید، شاهد چکه کردن آب از شیر توالت خواهید بود)
    • تبدیل شلنگ را به شیر اصلی و شلنگ را به تبدیل وصل کنید. (معمولا شلنگ داخل بسته بندی وجود ندارد و باید به‌صورت جداگانه تهیه شود).
    • آویزی را که برای قرار دادن شلنگ خریداری کردید در جای مناسب پیچ کرده و شلنگ را به آن وصل کنید.

تعویض شیر توالت

در بعضی موارد به دلیل فرسوده شدن شیر توالت‌ یا برای تغییر دکوراسیون، باید شیرتوالت را تعویض کنید. بهتر است انجام این کار را به افراد متخصص در این کار بسپارید. اما اگر خودتان قصد انجام این کار را دارید؛ در ادامه انجام این کار را مرحله به مرحله بررسی خواهیم کرد:
۱- ابتدا لوازم مورد نیاز یعنی شیر توالت، شلنگ توالت، نوار تفلون، آچار فرانسه و غیره را آماده کنید.
۲- در مرحله بعد باید از قطع شدن جریان آب اطمینان حاصل کنید؛ برای این کار شیر فلکه را ببندید. همچنین بهتر است یک یا چند تا از شیر‌های ساختمان را باز بگذارید تا اگر بستن شیر فلکه به خوبی جریان آب را قطع نکرده بود، به‌راحتی بتوانید کارتان را انجام دهید.
۳- قالپاق‌های کشویی باید آزاد شوند تا بتوانید پیچ‌های شیر قبلی را باز کنید. برای این کار قالپاق‌ها را با دست بچرخانید تا باز شوند. درصورتی که قالپاق‌ها رسوب گرفته بودند، مقداری سرکه داغ را روی آن‌ها بریزید و کمی صبر کنید تا راحت‌تر باز شوند.
۴- پس از آزاد کردن قالپاق‌ها می‌توانید مهره‌های متصل کننده شیر را با استفاده از آچار باز کنید. مراحل باز کردن مهره را به‌آرامی و همزمان برای دو شیر آب سرد و گرم انجام دهید.
۵- شیر را به‌آرامی جدا کنید و قالپاق و پیچ را از روی لنگی بردارید.
۶- به فاصله دو ورودی آب سرد و گرم توجه کنید. در صورتی که فاصله بین دو لنگی، متناسب با ورودی‌های شیر مخلوط جدید بود، همان مراحل باز کردن شیر را بر عکس انجام دهید و شیر توالت جدید را نصب کنید.
۷- اگر فاصله دو ورودی آب سرد و گرم در شیر مخلوطی که تهیه کرده‌اید متفاوت است لنگی ها را باز کنید.
(در صورتی که لنگی‌ها خارج از دیوار نصب شده باشند، با استفاده از آچار فرانسه می‌توانید آن‌ها را باز کنید. اما اگر درون دیوار قرار گرفته باشد، باید از انبر قفلی برای باز کردن آن استفاده کنید).
۸- اکنون بررسی کنید که لوله‌ها در یک راستا بوده و حداقل نیم سانتی متر از دیوار بیرون زده باشند.
نصب شیر روشویی یکی از اقدامات برای دسترسی به آب گرم و سرد در محیط سرویس بهداشتی و حمام است. نحوه نصب شیر روشویی وابسته به نوع آن و وضعیت لوله کشی ساختمان بعنوان بخشی از آموزش شیرآلات روشویی ارائه می‌شود.مراحل تعویض شلنگ شیر روشویی، نصب شیر توالت از سری موارد پر اهمیتی است که در نصب شیر روشویی به باید به آن توجه ویژه داشت.راهنمای نصب شیر روشویی معمولی، شلنگ دار و شاوری برای انجام صحیح تعویض و نصب تجهیزات در نظر گرفته شده است.از برترین متخصصین شهرتان رایگان قیمت بگیرید، با آن ها چت کنید و بهترین را انتخاب کنید.نصب شیر روشویی یکی از مراحل حساس در راه اندازی انواع روشویی در محیط حمام و سرویس بهداشتی است. دسترسی به آب گرم و سرد عملا مستلزم نصب صحیح شیرآلات روشویی بوده انجام  و لوله کشی‌های مورد نیاز باید با داشتن مهارت در این زمینه صورت گیرد.مدل‌های مختلف شیر روشویی و خدمات مورد نظر مثل نصب و تعویض تا حدودی در روند انجام کار برای نصب شیر روشویی تاثیرگذار است. برای نمونه به دو مورد نصب و تعویض شیر روشویی در مدل‌های متنوع در این بخش اشاره خواهیم داشت.

نحوه نصب شیر اهرمی روشویی

برای نصب شیر اهرمی روشویی در حالت ابتدایی باید جریان آب در لوله‌های منتهی به شیر قطع شود. با استفاده از آچارهای مخصوص و تجهیزات وابسته به شیر اهرمی مثل واشر، تفلون، شیلنگ‌های اتصال به شیر اهرمی نصب صورت می‌گیرد.قرارگیری شیر اهرمی دو پایه بر روی روشویی باید بر اساس نکات بیان شده در مراحل نصب شیرآلات مختلف صورت گیرد. عدم اطمینان کافی از نصب صحیح این قطعات با مشکلاتی مثل قطعی و ضعف آب روشویی در آینده همراه است.

تعویض شلنگ شیر روشویی

تعویض قطعاتی مثل شیلنگ شیر روشویی که اصل کار ارتباط با لوله‌های منتهی به سرویس بهداشتی از طریق این قطعه صورت گرفته از حساسیت بالایی برخوردار است. در صورت داشتن اطلاعات کافی در خصوص نحوه نصب شیر روشویی تعیویض این قطعه کار راحتی می‌باشد.نصب شیر روشویی در مدل‌های جدید و قدیمی با مراحل خاصی همراه است. بهترین اقدام برای دسترسی به آب گرم و سرد از شیرآلات روشویی اعزام یک فرد متخصص برای نصب و راه اندازی آن است. در این مقاله با معرفی 7 مرحله نصب شیر روشویی برای کسب اطلاعات بیشتر با شما همراه خواهیم بود.اگر تا حدودی نسبت به مراحل نصب شیرآلات روشویی اشراف دارید و لوله کشی حمام در شرایط ساده و در دسترسی انجام شده می‌توانید با مطالعه مراحل نصب روشویی در این بخش این کار را به راحتی در منزل انجام دهید.

1-آماده سازی لوله‌ها برای نصب شیر روشویی

قبل از انجام اقدامات لازم برای نصب شیر روشویی تا جایی که دسترسی دارید، لوله‌های منتهی به شیر توالت را از روسوب و گرفتگی احتمالی پاکسازی کنید. برای این کار می‌توانید از محلول‌های حل کننده رسوبات آب در مسیر لوله‌ها و تجهیزات خاص در این زمینه استفاده کنید.

2-نصب تجهیزات اولیه برای اتصال شیر روشویی

شیلنگ‌های پیسوار و تجهیزات وابسته به آنها را برای نصب روی قسمت‌های تعیین شده قرار داده و با دست شروع به پیچاندن آنها در محل مورد نظر کنید. پس از قرارگیری شیر آب گرم و سرد آن را با آچار مخصوص محکم سازی کنید.

3-پیچ کردن تجهیزات در محل نصب شیر روشویی

پیچ‌های مخصوص هر قسمت اتصال در شیر روشویی را از جعبه تجهیزات برداشته و در محل نصب آن قرار دهید. با این کار محل قرارگیری مهره‌ها برای برقراری اتصال ایجاد می‌شود.

4-قرارگیری اورینگ‌های مخصوص برای نصب شیر روشویی

در این مرحله واشر اورینگ برای نصب شیر مخصوص روی کاسه روشویی نصب می‌شود. از این رو به این قطعات اورینگ کف شیر گفته شده و نصب آن باید با دقت انجام شود.

5-عبور شیر از محل مخصوص در روشویی برای اتصال

در این مرحله شيلنگ‌ها را از روزه تعبیه شده برای نصب شیر روشويی عبور دهید. سپس قطعه مهره زير بند را بعد از قرار دادن واشر و متعلقات مربوطه با دست يا آچار مخصوص محکم کاری کنید تا شیر به درستی در جایگاهش فیکس شود.

6-برقراری اتصال بین شیلنگ و شیر آب گرم و سرد روشویی

شيلنگ‌های آب سرد و گرم قابل اتصال به شیر روشویی را با دقت و بر اساس اصول نصب روی شیر پیشوار ببنید. در هنگام نصب و بستن شیلنگ‌ها را به گونه‌ای نگهدارید که پیچ‌خوردگی در مسیر اتصال آنها ایجاد نشود.

7-تست شیر روشویی و تکمیل مراحل نصب

شیر توالت و شیرآلات روشویی را پس از انجام این مراحل با برقراری جریان آب در لوله‌ها مورد تست قرار دهید. در صورت مشاهده روند عملکرد بدون نقص و نشتی مراحل نصب روشویی به درستی تکمیل شده است.مراحل نصب شیر روشویی در مدل‌های مختلفی تا حدودی با هم تفاوت داشته اما اتصالات انجام شده از شیلنگ زیر روشویی به شیرآلات با مراحل معرفی شده در این قسمت به راحتی قابل انجام است.

 

دکمه بازگشت به بالا