اقتصادیمعرفی کسب و کار

چگونه از خود یک تریدر حرفه ای فارکس و باینری آپشن بسازیم؟

آیا با خرید یک سیستم یا استراتژی می شود تریدر حرفه ای شد؟

آیا می توانید تصور کنید که پس از یک دوره یک هفته ای تبدیل به یک جراح مغز بشوید؟ بسیاری از مردم انتظار دارند که در زمان کوتاهی تبدیل به یک تریدر حرفه ای فارکس و بشوند، در صوریکه هر کاری مستلزم عبور از مراحل مختلف می باشد. اگر این فرصت را داشته باشید که از یک تریدر حرفه ای سئوال کنید که راهش را چگونه پیدا کرده است او درباره سختی ها، شکست ها، ناامیدی ها و مشکلاتی که با آنها روبرو بوده است برای شما خواهد گفت.

تریدر حرفه ای شدن آسان تر از پزشک یا وکیل شدن نیست پس باید آمادگی مواجهه با مشکلات سر راه را داشت.

موفق ترین افراد کسانی هستند که اولین انگیزه برای کارشان، علاقه شخصی آنهاست. اگر شما صرفا و تنها با انگیزه ثروتمند شدن به ترید می پردازید شک دارم که بتوانید جزء ۱۰ درصد برنده ها در بازار باشید. البته پول انگیزه بسیار خوبی برای کار و تلاش بیشتر است. اما اگر علاقه شخصی به کار وجود نداشته باشد این انگیزه با یکی دو بار شکست از بین می رود.

اگر تاریخچه زندگی مردان و زنان موفق را بررسی کنید در می یابید که همه و همه از مسیری پر پیچ و خم عبور کرده اند تا با سعی و خطاهای بسیار به موفقیت رسیده اند پس چرا ما فکر کنیم که متفاوت هستیم؟ آیا ما از آنها بهتر هستیم؟ همانطور که تبدیل شدن به یک وکیل حرفه ای سالها طول می کشد تبدیل شدن به یک تریدر حرفه ای هم مدتها به طول می انجامد.

اگر تازه کار هستید انتظار نداشته باشید بتوانید در ماه ۸۰ درصد بازده داشته باشید و هرکس هم اینچنین ادعایی بکند باید به عقل او شک کرد. برای اینکار ابتدا باید آموزش پرایس اکشن ببینید.

برای آموختن روش صحیح کار سخت تلاش کنید!

دو سال اول پس از افتتاح حساب فارکس را در ترید به عنوان دانشجو هستید و بازار دانشگاه شماست. نخست باید خودمان را بشناسیم شخصیت خود را تحلیل کنیم و بفهمیم که با چه سبکی سازگار هستیم، مطالعه کنیم و سئوال بپرسیم.

در واقع باید از صفر شروع کنیم و سیستمی شخصی را بسازیم این قضیه ممکن است ماه ها و یا سالها به طول انجامد. اگر این زمان برای شما خیلی طولانی به نظر می رسد از همین حالا ترید را فراموش کنید راهتان را جدا کنید ، در وقت و پول خودتان صرفه جویی کنید ، به دنبال کاری بروید که برایتان جاذبه دارد و حاضرید زندگیتان را صرف ان کار کنید. اگر تا اینجا با خودتان کنار آمده اید و حاضر هستید که وقتتان را صرف این کار کنید.

به دنبال سیستم مناسب باشید و با انضباط کامل از قوانین خودتان پیروی کنید. در پایان هر روز و هر هفته کاری گزارش کار خودتان را تحلیل کنید. این مساله کمک بسیار زیادی می کند تا اشکالات سیستم را برطرف کنید، هر تغییری که خواستید در سیستم ایجاد کنید تدریجی باشد نه یکباره تا بتوانید همه چیز را تحت کنترل داشته باشید. همیشه سعی کنید بیشتر یاد بگیرید، هیچگاه فکر نکنید که دیگر نیازی به یادگیری ندارید چون بازار در طول زمان تغییر میکند و کسی که نتواند با تغییرات هماهنگ شود بازنده خواهد بود.

چگونه یک تریدر حرفه ای فارکس و باینری آپشن شویم؟

حتی تریدرهای بزرگ هم اشتباه میکنند. تریدری بود که در اوایل ۱۹۰۰ زندگی می کرد. او یک تریدر بی همتا بود که یک حساب کوچک را تبدیل به میلیون ها دلار کرد اما تمام آن سرمایه را از دست داد. از یک جنبه دیگر او تریدری بود که نتوانست بر احساسش غلبه کند. ممکن است فکر کنید که این تجربه به قدری برای او دردناک بوده که دیگر آن را تکرار نکند. او دوباره شروع کرد و توانست در مدت کوتاهی پول از دست رفته اش را به دست بیاورد. اما همه آن چیزی را که به دست آورده بود در یک ترید از دست داد.

در اینجاست که زنگ خطر برای همه ما به صدا در میاید. هر کسی ممکن است اشتباه کند اما بدترین فاجعه برای کسی رخ می دهد که از اشتباهش درس نگیرد. Livermore در استراتژی خود مدیریت مالی را در نظر نمیگرفت و همین موجب این وضعیت برای او شد. یادمان باشد حتی زمانی که تبدیل به یک حرفه ای شدیم همیشه اشتباه های خطرناک در کمین ما نشسته اند و تنها با مهار احساسات و منضبط بودن می توان از آنها جلو گیری کرد.

“اقتدار یک انسان در این نیست که هیچگاه بر زمین نیافتد بلکه شکوه و اقتدار یک انسان در این است که هر بار که بر زمین افتاد دوباره برخیزد.”

چه زمانی برای تبدیل شدن به یک تریدر حرفه ای لازم است؟

جواب مشخصی برای این سئوال وجود ندارد اما در اینجا خطوط و راه کلی را بررسی میکنیم.

سال اول

در سال اول خواهید فهمید که آیا واقعا حاضرید برای این کار وقت و هزینه بگذارید و در جستجوی سیستمی هستید که ممکن است نتوانید از آن بازده بگیرید اما با آن راحت هستید.

کتابهای پایه ترید را مطالعه کنید اما اینطور نباشد که کتاب را برای رفع تکلیف بخوانید و با خود بگویید :” خوب بود و کتاب را کنار بگذارید شاید لازم باشد یک کتاب را بارها بخوانید تا بتوانید بفهمید در ذهن نویسنده چه می گذشته است و دقیقا حس کنید که یک تریدر موفق در راه رسیدن به هدفش چند بار شکست خورده است.

در ابتدا از ابزارهای ساده استفاده کنید فقط خوب بازار اشنا شوید و حرکت ها را مشاهده کنید.

با مفاهیم ترید، روشها و سبک های مختلف ترید اشنا شوید.

یک حساب آزمایشی باز کنید و شروع به آزمودن روشها و مهمتر از آن آزمودن خودتان در موقعیت های مختلف کنید.

در پایان سال اول شما باید بدانید که آیا واقعا میخواهید تریدر حرفه ای باشید یا نه؟ اگر پاسخ شما نه بود با آن کنار بیایید به هر حال هر کسی را بَهر کاری ساخته اند و اگر پاسخ آری باشد باید بدانید کدام سیستم با شما سازگار است. از اینجا به بعد است که راه اصلی و جدی شروع می شود. گذراندن این مرحله خیلی مهم است، تریدرهایی را می شناسم که بعد از سالها هنوز در نقطه آغاز هستند چون درست شروع نکرده اند.

سال دوم

در سال دوم یک حساب کوچک در حد ۱۰۰۰ دلار باز کنید و با سیستم ابتدایی که تا به حال دارید شروع به کار کنید. به یاد داشته باشید که احتمال بسیار بالایی برای از دست رفتن حساب اول هر تریدری وجود دارد. ولی این حق را به خودتان ندهید که به سادگی همه چیز را ببازید به قول : “Don’t give in without a FIGHT”

به مطالعه ادامه دهید در سمینارها شرکت کنید با تریدرهای حرفه ای ملاقات کنید و از تجربیات آنها استفاده کنید.

سیستم خود را کامل کنید، این را بدانید که هر سیستمی در شرایط خاصی از بازار بهترین بازده را دارد اگر دیدید که ۵ ترید موفق پشت سر هم اتفاق افتاد و سپس ۳ ترید ناموفق انها را تحلیل کنید و یک درک عمومی از بازار به دست بیاورید که چه زمانی نباید وارد بازار شوید تا از زیان به دور باشید. به استراتژی و سیستم خود ایمان داشته باشید و دچار این وسوسه نشوید که : ” همین یکبار این قانون را رعایت نمیکنم”.

چون ممکن است در همان یکبار ضربه ای به شما وارد شود که برایتان گران تمام شود.

مدیریت سرمایه را به خاطر داشته باشید و بعد از چند ترید موفق وسوسه نشوید که حجم را بالا ببرید یا بعد از چند ترید ناموفق نا امید نشوید و به یاد داشته باشد که ذات بازار برد و باخت است مهم ایمان شما به استراتژی خودتان است.

خیلی ها و باینری آپشن را با قمار اشتباه می گیرند قمار یک ریسک کور است که احساسات به شدت در آن دخالت دارند. اگر شما بخواهید با حساب خودتان وارد قمار شوید مطمئن باشید که همیشه بازنده خواهید بود. اگر ببازید در صدد انتقام از بازار بر میایید و باخت بزرگتری را رقم می زنید و اگر ببرید با سودای برد بزرگتر قمار بزرگتری می کنید و این دفعه همه چیز را خواهید باخت.

کار با این حساب کوچک به شما خواهد آموخت که واکنش شما به یک ترید موفق یا ناموفق چگونه است. دخالت هرگونه احساسات و بر هم زدن نظم سیستم به شکست خواهد انجامید. هیچ سیستمی وجود ندارد که ترید ناموفق نداشته باشد. بعضی از معامله گرها در جستجوی یک سیستم جادویی هستند که همیشه به انها سود بدهد و شرکتهای زیادی از این قضیه استفاده می کنند و با وعده ها و گزارش های ساختگی سیستم هایی را با قیمت گزاف به تریدرهای تازه کار می فروشند.

سال سوم

در سال سوم شما سیستم شخصی خودتان را ساخته اید و سودهای کوچکی از بازار می گیرید. اگر در این مدت هنوز احساس میکنید انضباط کامل برای پیروی از استراتژی خود ندارید باید برای برای منظم کردن خودتان وقت بیشتری را اختصاص بدهید.

سال چهارم

اگر تا این مدت هنوز به ترید مشغول هستید و از این مراحل گذشته اید در حال حاضر شما سود خوبی از بازار کسب می کنید و به سوی حرفه ای تر شدن قدم بر میدارد و می دانید که برای بهتر شدن چه کاری انجام بدهید. تریدر حرفه ای شدن را به مثابه گرفتن یک مدرک دانشگاهی فرض کنید، آیا حاضر هستید سالهایی از عمر خودتان را وقف این کار بکنید؟ اگر حاضر نیستید زیاد با خوتان کلنجار نروید چون در وسط راه خواهید ماند، اما اگر به این سوال پاسخ آری میدهید باید به راهتان ایمان داشته باشید و همه مشکلاتش را به جان بخرید.

هیچگاه گول سایتها یا افرادی را نخورید که به شما وعده میدهند با خرید فلان سیستم می توانید ماهی ۱۰۰ درصد بازده داشته باشید چون اگر این سیستم ها اینگونه بودند تا حالا همه مردم دنیا ثروتمند بودند.

هدف من فراهم کردن بهترین استراتژی باینری آپشن است که کمک کند سرمایه گذاری سودآوری داشته باشید. این ها تکنیک های ساده ای هستند که به شما کمک می کند سیگنال های مطمئن را در بازار شناسایی کنید که شما را به تریدهای مناسب در راهنمایی کند. کاهش ریسک ، برای هر تریدری مهم است ، چند اصل هست که می تواند در این مورد کمکتان کند:

کاهش ریسک در استراتژی باینری آپشن

  • هیچ گاه کل سرمایه را یکجا ، وارد معامله نکنید.
  • سرعت حرکت قیمت سهم ، کالا ، ارز یا هرچه که می خواهید معامله کنید را بررسی کنید.
  • فقط 5 تا 10 درصد سرمایه خود را وارد معامله کنید.

باینری آپشن ، به تجربه خیلی زیادی احتیاج ندارد. تصور رایج این است که تجارت در باینری آپشن تنها توسط اشخاصی که از قبل در دیگر در بازارهای مالی مثل فارکس و بورس تجربه داشته اند ، امکان پذیر است. در واقع ، در این صنعت به هیچ تجربه مالی احتیاج ندارید ، و هر کس با هر سطح مهارتی می تواند در این بازار موفق شود. البته این به این معنی نیست که احتیاج به مطالعه ، تلاش و کسب تجربه هم ندارید.

چرا از استراتژی های باینری آپشن استفاده کنیم؟

البته شما به استراتژی احتیاج ندارید. می توانید فقط تصمیم بگیرید و هر بار یک جهت را انتخاب کنید. ولی قول می دهم با این روش به جایی نمی رسید. احتمالا زیاد خیلی هم ضرر می کنید. پس برای موفقیت، بد نیست به استراتژی های باینری آپشن هم فکر کنید. به عبارت دقیق تر ، به سه نوع مختلف استراتژی احتیاج دارید. در زیر آنها را معرفی خواهم کرد.

دو دلیل اصلی برای داشتن استراتژی و چسبیدن به آن وجود دارد. جدا کردن تصمیمیات احساسای و غیر منطقی. دلیل دوم ، سوده کردن تریدها و تکرار آن. بدون این روش نمی دانید چه کارهایی انجام داده اید که به نفع شما بوده و چرا. حتی اگر بدانید ، سخت خواهد بود که تکرارشان کنید. به عبارت دیگر ، یک استراتژی مطمئن می شود که تریدر بر اساس فکر باز و منطقی معامله می کند. معامله ها یک الگو را دنبال می کنند، قابل تجزیه تحلیل هستند.

به عنوان مثال ، می توانید بعد از چندین معامله ، استراتژی تان را تجزیه تحلیل کنید. که آیا اصلا این استراتژی پول ساز است؟ آیا به اندازه کافی پول سازهست؟ شاید پول ساز هست ولی نه به اندازه ای که انتظار دارید. در این شرایط ، شاید ادامه دهید به این امید که در بلند مدت سود آورتر باشد. یا شاید تصمیم به تغییراتی در روشتان بگیرید تا بهتر شود. تمام این کارها ممکن است ، البته اگر از استراتژی استفاده کنید.

اندیکاتورها و استراتژی های باینری آپشن معتبر و رایگان برای معامله!

به خواندن ادامه دهید …

در بازار و ، اندیکاتورها بر اساس تغییر قیمت ها و حجم معاملات ، روند صعودی و نزولی قیمت را به صورت واضح نشان می دهد و همینطور مقدار احتمالی قیمت را در آینده پیشبینی می کنند. اندیکاتورها معمولا در تحلیل تکنیکال که بیشتر بر تغییر قیمت  جفت ارز تمرکز دارد استفاده می شوند ، برعکس در تحلیل بنیادی که بر تاثیرات اخبار و اطلاعات مالی و اقتصادی عمل می کند. در زیر چند اندیکاتور معروف آورده شده که برای معاملات کوتاه مدت 60 ثانیه ، 5 دقیقه ، 10 دقیقه و 15 دقیقه کاربرد زیادی دارند. همه آنها بر متاتریدر قابل نصب هستند. همچنین میتوانید مثل من از نمودار آنلاین هم استفاده کنید.

 و 

روش ها و استراتژی های باینری آپشن

روش و سیستم معاملاتی و استراتژی زیاد معرفی کردم و سعی می کنم این کار رو ادامه بدم، روشهایی که تریدرها از آن استفاده می کنند و مدعی هستن که براشون خوب بوده. بیشتر این روش ها رایگان نیستند، بعضیشون الان در دسترس قرار گرقتن و زمانی فروخته می شدند. البته باید عرض کنم تنها عامل موفقیت استراتژی نیست. چه بسا دو نفر مختلف که از یک روش استفاده می کنن ولی یه نفرشون در این بازار دوام میاره و ادامه میده و یه نفر هم با ناراحتی از بازار خارج میشود. خب بریم سراغ استراتژی. خواهشا قبل از استفاده از روشی  را هم در مورد اشتباه تریدرها بخونید امیدوارم مفید باشه برای شما.

:  این روش برای ترید با زمان 24 ساعته است و برای معامله های تماس (touch) طراحی شده است.

 : اندیکاتور این استراتژی کمک می کنه که تریدر در جهت بازار معامله کنه. یه نکته دیگه که بد نیست اشاره کنم این هست که اگه دقت کرده باشین در تایم فریم های کوچک بازار خیلی نویزیه. این سیستم اگه در تایم فریم یک ساعته به بالا استفاده بشه بهتره.

: از 3 اندیکاتور تشکیل شده و قوانین این روش بسیار آسان است.

 : دو اندیکاتور معروف و دردسترس در خود متاتریدر 4 درآن استفاده میشود.

 : یکی از استفاده های باند بولینگر را در باینری آپشن را معرفی کردم

 : یکی دیگر از روش هایی که باید در بازاری که در حال صعود هست یا نزول هست استفاده بشه.

: در واقع این به تنهایی یک استراتژی معامله نیست، روش موفق مدیریت سرمایه هست و باید در کنار یک استراتژی دیگه معامله استفاده شود. باید تاکید کنم که این روش بسیار خطرناک و پر ریسک است.

: معرفی الگوی کندل استیک پین بار و معرفی یک استراتژی با استفاده از این الگو

: معرفی کندل های هیکن اشی و استفاده آنها به عنوان یک استراتژی .

(1) : استراتژی چگونه روزی 15$ به راحتی کسب کنیم.

: دو استراتژی که از سطوح حمایتی و مقاومتی برای کسب سود استفاده می کند.

(2) : سیستم باینری آپشن که از ترکیب اندیکاتور معروف بولینگر باند و سطوح حمایتی و مقاومتی برای کاهش سیگنال های اشتباه و افزایش درصد موفقیت استفاده می کند.

: سه استراتژی که از ترکیب اندیکاتور معروف RSI با – ترکیب واگرایی RSI با الگوی W – همینطور واگرایی RSI با سطوح حمایت و مقاومت استفاده می کند.

: این هم یک استراتژی که امتحان شده، در این روش از موقعیت کندل قیمت در بیرون از باندهای بولینگر استفاده می کنید.

سیستم های باینری آپشن

این سیستم های باینری آپشن که اینجا درحال جمع آوری آنها هستم نیازی به نرم افزار متاتریدر ندارند و می توانید در خود سایت از آنها استفاده کنید.

: این سیستم از ترکیب دو اندیکاتور معروف میانگین متحرک و اندیکاتور ADX بوجود آمده ، هر دو جزو ابزارهایی هستند که نرم افزار متاتریدر به صورت پیشفرش دارد و می توانید از آنها استفاده کنید.

: این سیستم باینری آپشن از دو اندیکاتور میانگین متحرک نمایی و CCI استفاده می کند. امیدوارم از آن لذت ببرید.

: این سیستم باینری آپشن هم مثل بالایی تلفیق دو اندیکاتور معروف هست که در خود پلتفرم بروکرها می توانید پیدا کنید و مستقیما بدون واسطه ی متاتریدر استفاده کنید.

: اندیکاتور ADX و مکدی هر دو از ابزارهای پیشفرض متاتریدر هستند و همینطور ، از اندیکاتورهای محبوب برای تحلیل بازار

: این استراتژی برای معامله های میان مدت استفاده می شود. البته می توانید از آن ایده بگیرید یا آن را ارتقاء دهید.

: این روش را هم حتما امتحان کنید ، تلفیق مکدی و Awesome سیگنال های خوبی را به شما خواهد داد.

: اولین سیستم باینری آپشنی که با الیوت خدمت شما تقدیم می کنم، این روش ترکیبی از الیوت ، ADX و مووینگ اوریج است.

باقی روش ها و استراتژی هایی که تا به حال جمع آوری کردم رو می تونید در این دسته بندی پیدا و بررسی کنید.

از شما در خواست می کنم ، بروکری که باش کار می کنید را در قسمت نظرات بنویسید یا به من ایمیل بزنید، همین طور اگر تجربه خوب یا بد باش داشتید مطرح کنید. من سعی دارم اطلاعاتی در مورد بروکرهای باینری آپشن که به ایرانی ها خدمات ارائه می دهند جمع آوری کنم.

اندیکاتور خوب است یا بد ؟

آیا میتوان با اندیکاتور ها به سود رسید و آیا کسانی در این زمینه موفق شده اند؟

بارها در این خصوص صحبت شده و پرونده اش بسته شده، ولی محض یادآوری نظر شخصی خودم را میگم و البته هیچ اصراری به صحت و سقم آن ندارم (گرچه خودم به حکم عقل و تجربه به دیدگاهم ایمان محض دارم، با این وجود نظر همه ی دوستان محترم هست)

وقتی می خواهیم پاسخ یک سوال را پیدا کنیم و یا آن را جواب بدیم، اول باید خود سوال را بفهمیم! وقتی میگویم : “فلان اندیکاتور یا سیستم سودده هست” ، یعنی سودده بودن صفت و خصیصه ی خودِ آن اندیکاتور هست که فی نفسه این صفت را در خودش دارد، به عبارت دیگر، اگر اندیکاتور یا سیستمی فی نفسه سودده باشد بایستی هر کسی بتونه با آن اندیکاتور یا سیستم سود کنه.

خب با این اوصاف، قطعا هنوز چنین اندیکاتوری پیدا نشده! چرا؟ چون اگر چنین چیزی می بود، میلیون ها نفر در اینترنت و انواع شبکه های مجازی و اجتماعات حقیقی در تکاپو نمی بودن! ممکنه الان کسی بگه :”چرا هست اما ما ازش خبر نداریم!”، این دیدگاه هم اشتباه هست،

  1. اولا ان چیزی که هست و همه ازش خبر ندارن، تکنیک ها و مهارت های خاص هست، نه خودِ اندیکاتور؛
  2. دوما بر فرض اینکه چنین چیزی وجود هم میداشت، حرف زدن ازش عاقلانه نبود، چرا که انسان باید در واقعیت ها زندگی کنه، نه موهومات و آرزوها و…

آن چیزی که باعث میشود فرد به موفقیت و سود برسه، اندیکاتور و یا پرایس اکشن نیست! بلکه رویکرد، نگاه و تکنیک هایی هست که فرد در ترید ازش استفاده میکنه . شما چه با چارت خالی ترید کنید، چه با اندیکاتور و چه با ترکیبی از آنها، موفقیت تون در گروه نگاه و رویکرد و تفکرات تون هست. به طور مثال قبلا هم عرض کردم که مهمترین رکن موفقیت در ترید، سلسله رفتارها و رویکردی هست که تریدر بعد از باز شدن پوزیشن دارد (مدیریت پوزیشن) و البته این که عرض کردم با مدیریت سرمایه فرق دارد؛ مدیریت سرمایه بخشی از مدیریت حساب و مدیریت پوزیشن هست.

دوستانی که تریدهاشون اندیکاتور محور هست، یک نکته ای را هم حتما در نظر داشته باشن و آن هم اینه که ترکیب اندیکاتورها به “شکل رایج”، اثری ندارد و حتی باعث میشود شانس موفقیت ما پایین بیاد (فیلترهای زیاد، سودهای زیاد را هم فیلتر می کنن! و سودهای جزئی را براتون باقی میزارن که نهایتاً برآیند منفی بشه). اگر در چارت دقت کنید، وقتی اکثر اندیکاتورها همسو و هم جهت میشن، اتفاقا همون موقع روند عوض میشود! (چیزی که در ترید های جناب روشن حتما دیدید و یک بار هم در مطالب شون فرمودن که شروع روشنایی روز، دقیقا از تاریک ترین وقت شب شروع میشه..)

وقتی ما از اندیکاتوری استفاده می کنیم، اولاً حتما باید بدونیم کارکرد و فلسفه ی آن اندیکاتور چیه و دوما باید قبل از اینکه سراغش بریم، بدونیم که چی میخوایم و برای چی آن اندیکاتور را انتخاب می کنیم.

  • چند درصد از ما چنین دیدگاهی داریم؟
  • چند درصد از ما استراتژی مشخص داریم؟
  • چند درصد از ما میدونیم که استراتژی و سیستم دو مفهوم کاملا متفاوت و مجزا هستند؟

اکثر افراد به جای اینکه برای اجرای استراتژی خودشون سراغ اندیکاتور ها برن و سیستم بسازن، اندیکاتورها را تست میکنند و اگر چشم نواز بود، برایش سیستم می سازند!

منبع:

آموزش فارکس

دکمه بازگشت به بالا