جامعهمعرفی کسب و کار

آموزش پست گذاشتن در اینستاگرام

نحوه گذاشتن پست در اینستاگرام بصورت گام به گام

یکی از اصلی‌ترین فعالیت‌های هر فردی در فضای مجازی اینستاگرام، پست گذاشتن در اینستاگرام است. بنابراین کاربران این اپلیکیشن، برای فعالیت در اینستاگرام باید با نحوه پست گذاشتن در اینستاگرام آشنایی داشته باشد. البته پست گذاشتن در اینستاگرام بسیار کار ساده‌ای است، اما این مقاله، می‌تواند برای کاربرانی که به تازگی عضو اینستاگرام شده‌اند، و برای پاسخ به سوال چگونه در اینستاگرام فالوور زیاد کنیم انتشار پست زیاد را انتخاب میکنند مفید باشد. البته شاید مطالعه این مقاله برای سایر افراد نیز خالی از لطف نباشد؛ زیرا که ممکن است با جزییات بیشتری آشنا شوند.

ممکن است، گاهی اوقات شما تصمیم به انتشار یک پست داشته باشید، اما به گوشی خود دسترسی نداشته باشید. برخی از کاربران اینستاگرام تصور می‌کنند که اپلیکیشن اینستاگرام، فقط بر روی گوشی موبایل قابل نصب است و برای فعالیت در اینستاگرام حتما نیاز به گوشی موبایل دارند. اما باید گفت که اینستاگرام، نسخه وب نیز دارد. بنابراین برای گذاشتن پست در اینستاگرام، می‌توان از گوشی هوشمند و یا کامپیوتر استفاده کرد. در این مقاله آموزش پست گذاشتن در اینستاگرام با گوشی و کامپیوتر به صورت کامل و گام به گام شرح داده شده است.

نحوه پست گذاشتن در اینستاگرام با گوشی

برای پست گذاشتن در اینستاگرام با گوشی باید ابتدا وارد برنامه اینستاگرام شوید. در منوی پایین صفحه، آیکون + را لمس کنید. در صفحه باز شده، از قسمت پایین گزینه‌ی Post را انتخاب کنید تا به بخش پست‌گذاری بروید. در این قسمت، باید عکس و یا ویدیویی را برای پست گذاشتن در اینستاگرام، انتخاب کنید. این عکس یا ویدیو ممکن است در گالری گوشی شما وجود داشته باشد و یا همان لحظه، عکس یا ویدیو را ضبط و منتشر نمایید. پس از این که عکس یا ویدیو را انتخاب نمودید، گزینه Next و یا فلش آبی رنگی را که در بالای سمت راست صفحه وجود دارد، لمس کنید.

در قسمت بعدی، انواع مختلف فیلتر اینستاگرام وجود دارد. شما می‌توانید، هنگام پست گذاشتن در اینستاگرام، فیلترهای مختلف را بر روی عکس و یا ویدیو اعمال کنید. برای این کار باید گزینه  Filter را لمس کنید، سپس فیلتر موردنظر خود را بر روی عکس و ویدیو مورد نظر انتخاب کنید. توجه داشته باشید فیلتر انتخابی فقط بر روی عکس یا فیلم انتخاب شده، اعمال می‌شود و برای اعمال فیلتر بر روی تمام اسلایدها باید جداگانه این فرایند تکرار شود.  با انتخاب گزینه Edit، می‌توانید نور، رنگ، کنتراست و … را ویرایش نمایید. پس از اعمال تغییرات مورد نظر، گزینه‌ی Next یا فلش آبی بالای صفحه را لمس کنید.

در مرحله آخر یک متن برای کپشن نوشته می‌شود. کپشن، متنی است که در زیر پست اینستاگرام مشاهده می‌شود. در این مرحله، امکان تگ کردن افراد و یا تعیین لوکیشن برای پست وجود دارد. اگر در جای خاصی، عکس یا ویدئو را گرفته‌اید و یا مایل هستید موقعیت مکانی خود را به مخاطبان نشان دهید، می‌توانید از قسمت لوکیشن، موقعیت مکانی  خود را تعیین کنید.

شما می توانید هنگام پست گذاشتن در اینستاگرام، فرد یا افرادی را تگ کنید تا آن‌ها را نیز به مخاطبان معرفی کنید. برای مثال ممکن است که یکی از دوستانتان در عکس یا ویدئو کنار شما هستند و مایل باشید تا او را تگ کنید. با لمس گزینه‌ی Share یا تیک آبی رنگ در سمت راست بالای صفحه، فرآیند پست گذاشتن در اینستاگرام با گوشی به پایان می‌رسد.

پست گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر

برای پست گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر، می‌توان از وب ‌سایت اینستاگرام استفاده کرد. همچنین می توان با استفاده از شبیه سازهای اندرویدی، برنامه‌ی اینستاگرام را بر روی کامپیوتر خود نصب کرد. البته این برنامه‌ها، بار اضافی به روی سیستم کامپیوتر شما تحمیل می‌کند و استفاده از آن توصیه نمی‌شود. بنابراین، بهترین راه برای پست گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر، از طریق وب سایت اینستاگرام است.

پست گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر با استفاده از وب سایت اینستاگرام، تفاوت چندانی با پست گذاشتن در اینستاگرام با گوشی ندارد. برای این کار باید بر روی سیستم کامپیوتر خود، از طریق مرورگر، وارد سایت اینستاگرام شوید. در صفحه باز شده، باید اطلاعات پیج خود را وارد کنید تا حساب کاربری شما باز شود. در این صفحه برای پست گذاشتن در اینستاگرام، آیکون + موجود در بالا و سمت چپ صفحه را کلیک کنید.

در پنجره باز شده، گزینه Select from computer را انتخاب کنید. در این مرحله، عکس و یا ویدیو را از آدرس مورد نظر انتخاب کنید. برای استفاده از ویژگی پست گذاشتن چندتایی در اینستاگرام با کامپیوتر، باید از قبل عکس‌ها و یا ویدیوها را در یک پوشه جمع‌آوری کنید. برای اینکه عکس‌ها و ویدیو‌ها در یکی پست با ترتیب مورد نظر شما قرار بگیرند، باید نام آن‌ها را تغییر داد و به همان ترتیب مورد نظر شماره گذاری کرد. برای مثال ویدیویی که می‌خواهد در اسلاید اول نمایش داده شود را 1 ناگذاری کنید، ویدیوی اسلاید دوم را 2 و … به همین ترتیب تا اسلاید آخر ادامه می‌دهیم. در هنگام پست گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر، پس از انتخاب همه‌ی این فایل‌ها، گزینه‌ی Open را کلیک کنید.

پس از بارگذاری عکس و یا ویدیوهای انتخاب شده، در سمت راست و بالا پنجره، گزینه Next را کیلیک کنید. در مرحله بعد، امکان اعمال فیلتر موردنظر بر روی عکس و یا ویدیوی وجود دارد. همچنین از قسمت Adjustment می‌توان نور، رنگ، کنتراست عکس یا ویدیو را تغییر داد. پس از پایان تغییرات، دوباره گزینه Next را کلیک کنید. در مرحله آخر، شما سه گزینه مختلف دارید: کپشن نویسی، تعیین لوکیشن و تگ کردن افراد. در قسمت کپشن می‌توان متن مورد نظر را برای عکس نوشت. با وجود اینکه نوشتن کپشن اختیاری است، اما اگر متن کپشن جذاب باشد، ارزش پست شما بالاتر می‌رود.

گزینه بعدی لوکیشن است که در قسمت بالا شرح داده شد، در هنگام پست گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر نیز می‌توان لوکیشن تعیین کرد. در این بخش می‌توان روی نقطه‌های دلخواه از تصویر، افراد موردنظر را روی عکس تگ کرد. در بخش Advanced settings، امکان بستن کامنت‌های پست در هنگام پست گذاشتن در اینستاگرام وجود دارد. پس از پایان کار، گزینه Share در سمت راست و بالای صفحه را کلیک کنید. به این ترتیب کار پست گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر به راحتی پایان می‌یابد.

از دیگر مواردی که میتواند به رشد و پیشرفت شما در اینستاگرام کمک کند افزایش تعامل در پست ها میباشد، ترفتد افزایش لایک در اینستاگرام بسیار متنوع میباشد. اما موثرترین راه انتشار پست های جذاب و جلب توجه کاربران است.

دکمه بازگشت به بالا