جامعهمعرفی کسب و کار

شرکت نظافتی بهتر است یا کارگر نظافتچی شخصی؟

نظافت منزل، نکات مهم برای استخدام خدمات نظافتی

بعد از یک روز کاری طولانی و مراقبت از بچه ها معمولا توانی برای تمیز کردن آشپزخانه یا تمیز کردن توالت باقی نمی‌ماند. پس شاید بهتر باشد برای انجام این کارها از جمله نظافت منزل در تهران؛ از کسی کمک بگیرید.  بهترین و قابل اعتماد ترین روش برای دریافت فوری و حرفه ای خدمات قالیشویی در تهران را به راحتی و به سادگی یک کلیک از فن باز بخواهید تا با تجربه ای رضایت بخش و به یاد ماندنی به رضایت کامل از خدمات فن باز برسید.

دقت کنید که به دنبال چه چیزی هستید.

خانه‌ها وآپارتمان هایی که در شهرها و نزدیک ساختمان ها هستند بیشتر در معرض آلودگی قرار دارند و به نظافت بیشتری نیاز دارند. اگر شما ساکن شهرهای شلوغی مانند تهران باشید که نیاز به یک تمیزی اساسی برای خانه خود دارید و به دنبال یک نظافتچی ماهر می‌گردید، برای یافتن خدمات نظافتی برای نظافت منزل در تهران نکات تخصصی زیر را نیز دنبال کنید. بنابراین اگر کارمند هستید، استخدام یک نظافتچی کمک فراوانی به شما خواهد کرد.

برای پیدا کردن نظافتچی تحقیق کنید.

از دوستان، خانواده، همسایگان و مدیران شرکتتان که از شرکت های نظافتی ای که خدمات نظافت شرکت در تهران و دیگر شهرستان ها را ارئه می دهند، قبلا فردی را برای نظافت از این شرکت ها استخدام کردند، بخواهید که در این زمینه شما را راهنمایی کنند. همچنین می توانید از سایت های آنلاین برای خواندن نظریات مشتریان قبلی استفاده کنید. حداقل با سه سرویس مختلف نظافت در تهران یا نظافتچی صحبت کنید تا مطمئن شوید چه کسی برای خانه و نیازهای شما مناسب است.

با نظافتچی صحبت کنید.

در حالت ایده آل بهتر است با فردی که خانه شما را تمیز می کند صحبت کنید. اما معمولا شما با نماینده شرکت های نظافتی صحبت خواهید کرد. در هر صورت بهتر است سوالات مشخصی را از آنها بپرسید:

    چند سال سابقه نظافت منزل دارید؟

    چه کسی مسئول لوازم نظافت است؟

    آیا دفاتر اداری را هم نظافت می کنید؟

    چه نوع لوازم نظافتی استفاده می کنید؟

    چه تضمینی می دهید و آیا بیمه هستید؟

    دستمزد شما چقدر است؟

    آیا دستمزد ساعتی می گیرد یا به صورت سرویس دریافت می کنید؟ معمولا در سه ساعت چه کارهایی را انجام می دهید؟

    آیا خدمات هفتگی، دو هفته ای یا ماهانه دارید؟

    چه روزها و ساعاتی را برای نظافت خانه ما خالی دارید؟

    شرایط خدمات شما چیست؟ (یعنی قوانین یا هزینه های متغیر و لغو خدمات)

    آیا می توانم با دیگر مشتریان شما صحبت کنم؟

    آیا یک نظافتچی به خانه ما می آید یا چند نفر؟ آیا هر بار همان خدمه خواهد آمد؟

    آیا خدمات شما علاوه بر نظافت طبق برنامه شامل خدمات دیگری مانند یک جلسه اضافه قبل از یک مراسم خاص مانند مهمانی دارید؟

    چه خدمات اضافی ارائه می دهد؟

بررسی پیشینه

نظافتچی خانه شما به فضای شخصی شما دسترسی خواهد داشت و نزدیک خانواده شما خواهد بود. بنابراین مطمئن شوید که آنها قابل اعتماد و مسئولیت پذیر هستند. بپرسید که آیا شرکت نظافتی کارمندان خود را بررسی می کند و آیا خدمات بیمه مسئولیت دارد یا خیر. جزئیات مربوط به تعهدات مانند اقلام آسیب دیده یا آسیب در محل را بررسی کنید و در صورت امکان توافق نامه را به صورت کتبی دریافت کنید.

توافق نامه خود را مشخص کنید.

هنگامی که در مورد خدمات نظافتی تصمیم گرفتید جزئیات را مشخص کنید. تصمیم بگیرید که هر چند وقت یکبار آنها بیایند، چه خدماتی یا ساعاتی را شامل می شود و هزینه را تعیین کنید. اتاق ها، طبقات و اقلامی را که تمیز می شوند درج کنید. در مورد هر گونه جزئیات در مورد خانه خود صحبت کنید مانند ظروف یادگاری تا گرد و غبار یا کفپوش های جدید که باید به روش خاصی با آنها برخورد شود. در خانه خود قدم بزنید و جزئیاتی را که می خواهید به نظافتچی منتقل کنید یادداشت کنید.

اگر با یک شرکت نظافتی کار می کنید می توانید این نکات را در یک قرار داد تعریف کنید. اگر نظافتچی شما از طرف شرکت نظافتی نمی آید احتمالا بدون توافق رسمی با او احساس بهتری داشته باشید. احتمالا باید از چند هفته قبل با نظافتچی هماهنگ کنید به خصوص اگر برای تمیز کردن منزل در تعطیلات به کمک نیاز دارید.

کارمندان یا کارگران قراردادی

بپرسید که نظافتچی کارمند شرکت است یا کارگر قراردای. معمولا کارگران قراردادی از مزایا مشابه کارمندان برخوردار نیستند و در نتیجه نظارت مشابهی بر کار آنها نمی شود. البته استخدام کارگران قراردادی کم هزینه تر است اما اغلب اوقات به طور متناقضی آموزش دیده اند و چندان قابل اعتماد نیستند چون واقعیت این است که آنها به راحتی ممکن است با افراد دیگری جایگزین شوند. یک کارمند نسبت به یک کارگر قراردادی برنامه مشخص تری دارد و شرکت نظارت بیشتری بر آن کارگر دارد که در نهایت به این معنی است که آنها نسبت به کارفرمای خود بیشتر پاسخگو هستند. کارمندان مالیات میدهند و از طرف کارفرما مالیات را پرداخت می کنند یعنی شرکت نظافتی به کارمند اعتماد دارد.

دقت کنید که آنها باید از چه چیزهایی مراقبت کنند.

وقتی نظافتچی به خانه شما می آید شما انتظار دارید که مشغول تمیز کردن منزل شود. بهتر است قبل از آمدن نظافتچی مطمئن شوید که باید چه کارهایی انجام دهد تا از زمان مورد نظر حداکثر استفاده را بکنید. نظافتچی باید در منزل شما احساس راحتی داشته باشد. در ادامه به مواردی اشاره می کنیم که باید قبل آمدن نظافتچی از آنها مراقبت کنید:

  • جواهرات، اشیا قدیمی و اقلام شکننده را درمکانی امن قرار دهید.
  • بهم ریختگی را از جایی که نظافتچی شروع به کار میکند مرتب کنید.
  • ظروف خود را تمیز کنید چون اکثر نظافتچی ها ظروف را نمی شویند و تنها سینک و میز های شما را تمیز می کنند.

هر چند وقت یکبار باید خانه ام را تمیز کنم؟

برا نظافتچی شما راحت تر است که با بازدید های مکرر منزل شما را نظافت کند. با بازدید هفتگی یا دو هفته ای در هر بازدید کار نظافتچی کمتر است و معمولا هزینه کمتری دارد. همچنین اگر ساکن آپارتمان هایی درون تهران هستید پس به نظافت ساختمان نیاز دارید. برای کاهش هزینه تان می توانید از شرکت های نظافت ساختمان در تهران بخواهید که افرادی را برای نظافت راه پله و آسانسور بفرستند و اگه کارشان خوب بود آنها را برای نظافت منزلتان نیز استخدام کنید. این امر از هزینه شما می کاهد زیرا شما دیگر مشتری آنها هستید و می توانید تخفیف خوبی از این شرکت ها بگیرید.

پرسش‌های متداول

چطور می‌توانم به نظافتچی اعتماد کنم؟

شرکت‌های خدمات نظافتی کارکنانشان را از میان افراد شایسته و قابل اعتماد انتخاب می‌کنند و معمولا ایشان را تضمین می‌کنند. در نظر داشته باشید نیروهای خدماتی شرکت‌های نظافتی، نزد شرکت تضمین حسن انجام کار دارند.

آیا نهار و شام نظافتچی برعهده صاحبخانه است یا شرکت؟

صاحبخانه

آیا به هنگام نظافت منزل، برای نظافت راهرو باید پول جداگانه پرداخت کنم؟

هزینه نظافت راه‌پله‌ها و حیاط جدای از نظافت منزل است و باید هزینه‌ای جداگانه پرداخت شود.

آیا نظافتچی باید مواد و وسایل نظافت را همراه داشته باشد؟

خیر تهیه مواد و وسایل لازم برای نظافت منزل برعهده صاحبخانه است.

آیا می‌توانم نظافتچی را خودم انتخاب کنم؟

بله. انتخاب نظافتچی آقا یا خانم برعهده شماست. همچنین شما می‌توانید از نظرات کاربران استفاده کنید و طبق امتیازها بهترین نظافتچی را انتخاب کنید.

منبع:

https://fanbaz.com

دکمه بازگشت به بالا