عمومیمعرفی کسب و کار

کارشناس رسمی دادگستری ماشین‌آلات و تاسیسات کارخانجات

یکی از رشته‌های حساس دادگستری رشته ماشین آلات و تاسیسات کارخانجات است. کارشناسان این رشته باید جهت انجام امور کارشناسی با توجه به موضوع پرونده‌های مختلف نظارت کافی را داشته باشند. این رشته در گروه صنعتی صنعت و فن قرار می‌گیرد و وظایف بسیار زیادی بر عهده کارشناسان رشته ماشین آلات و تاسیسات کارخانجات است. با توجه به اینکه در دادگستری، کارشناسان در رشته‌های مختلفی مشغول به فعالیت هستند هر یک از آنها باید در پرونده‌های مربوط به خود دخالت کنند. برای شناخت این کارشناسان و اطلاعات بیشتر از وظایف و صلاحیت‌های آنها این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

یک کارشناس دادگستری چه وظایفی دارد؟

با توجه به پرونده‌های متنوعی که به دادگستری ارجاع داده می‌شود باید از کارشناسان مختلفی که نسبت به پرونده اطلاعات کافی دارند برای نظارت و دخالت در آن کمک گرفت. رشته‌های بسیار زیادی وجود دارند که کارشناسان دادگستری در آنها دارای مدرک معتبر هستند و می‌توانند اطلاعات کافی را در اختیار طرفین پرونده قرار دهند. اگر شما هم درگیر چنین ماجرایی هستید باید با توجه به موضوع پرونده خود یک کارشناس مطرح دادگستری را برای خودتان انتخاب کنید تا این فرد بتواند با مشاوره و اطلاعات کافی که دارد رای دادگاه را به نفع شما تمام کند.

یکی از این رشته‌ها رشته ماشین آلات و تاسیسات کارخانجات نامیده می‌شود. با توجه به تنوع زیادی که در تاسیس کارخانجات مختلف وجود دارد و ماشین آلاتی که در هر یک از آنها مورد استفاده قرار می‌گیرد، باید فردی وجود داشته باشد که بتواند با دانش و سواد کافی خود نسبت به موضوعات مختلف این کارخانه‌ها نظر خود را بیان کند. برای مثال می‌توان گفت که تعیین ارزش یک کارگاه تولیدی بر عهده این کارشناسان است.

وظایف کارشناسان رشته ماشین‌آلات و تاسیسات چیست؟

اگر بخواهیم درباره صلاحیت‌ها و وظایف کارشناسان رشته ماشین آلات و تاسیسات در دادگستری اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم باید بگوییم که این افراد در زمینه ارزش گذاری دستگاه‌ها و اندازه‌گیری آزمایشگاهی کارخانه‌ها وظایف زیادی را بر عهده دارند. با توجه به اینکه در هر یک از کارخانه‌ها باید ماشین‌های صنعتی مورد بررسی قرار گیرند و ارزش آنها تعیین شود این کارشناسان می‌توانند این وظایف را به خوبی انجام دهند.

از دیگر وظایف این افراد می‌توان به تعیین ارزش صنایع نفت و نیروگاه‌های مختلف و همچنین رسیدگی به امور مناقصات در حوزه ماشین آلات و تاسیسات کارخانجات اشاره کرد. کارشناسان رسمی دادگستری رشته ماشین آلات باید اختلافات بین کارفرمایان و پیمانکاران در حوزه تخصصی برق را نیز از برطرف کند. از صلاحیت‌های این افراد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • رسیدگی به ماشین آلات کارگاههای فنی و صنعتی
  • ارزیابی ماشین آلات کارگاههای عمومی
  • رسیدگی به ماشین الات ساختمانی و عمرانی و ارزیابی هر یک
  • ارزیابی ماشین آلات راه سازی و عمرانی
  • رسیدگی به تجهیزات شبکه و پست های توزیع نیروی برق
  • رسیدگی به تابلوهای انواع پست‌ها و شبکه های توزیع برق صنعتی
  • لرزیابی ماشین آلات و تاسیسات صنایع
  • ارزیابی تاسیسات کارخانجات تولیدی و صنعتی
  • تعیین اجاره بها واجرت المثل ماشین آلات و تاسیسات
  • ارزیابی سیستم های تخصصی امور ویژه

شرایط عمومی شرکت در آزمون دادگستری

در صورتی که بخواهید به عنوان یک کارشناس دادگستری در رشته مد نظر خودتان فعالیت کنید باید دارای شرایط عمومی شرکت در آزمون دادگستری باشید. از این شرایط می‌توان به داشتن تابعیت ایرانی و عدم اعتیاد به مواد مخدر اشاره کرد. نداشتن پیشینه کیفری و وابستگی و سابقه عضویت در گروه‌های غیرقانونی و ضد اسلام از دیگر شرایط لازم برای شرکت در این آزمون‌ها محسوب می‌شوند. شما باید دارای دانشنامه کارشناسی یا بالاتر باشید و حداقل ۵ سال سابقه کار تجربی در رشته مورد تقاضا داشته باشید. از اگر شرایط عمومی شرکت در این آزمون‌ها می‌توان به داشتن معافیت کارت پایان خدمت و حداقل ۲۵ سال سن اشاره کرد. فردی که بخواهد در این آزمون شرکت کند باید دارای سلامت جسمی کامل نیز باشد.

شرایط اختصاصی ثبت‌نام کارشناس رسمی دادگستری تأسیسات کارخانجات

 در صورتی که بخواهید در رشته تخصصی تاسیسات و ماشین آلات کارخانجات شرکت کنید باید دارای شرایط تخصصی هم باشید. از این شرایط می‌توان به داشتن مدرک معتبر در رشته‌های مهندسی مکانیک، مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی برق، مهندسی تاسیسات، مهندسی صنایع، مهندسی الکترومکانیک و مهندسی ماشین ابزار اشاره کرد. متقاضی باید گواهی حداقل ۵ سال سابقه کار تجربی در رشته مورد تقاضا را ارائه کند و اگر در آزمون قبول شود ارائه اصل آن در مصاحبه علمی و تجربی نیز الزامی است. در صورتی که شما متقاضی شرکت در این آزمون هستید باید دارای شرایط عمومی و اختصاصی باشید و در صورت داشتن یک مدرک معتبر می‌توانید شانس قبولی خود را در آزمون افزایش دهید.

خدمات مجموعه کارشناسان رسمی دادگستری ماشین‌آلات و تاسیسات کارخانجات

کارشناسان دادگستری در مجموعه‌های مختلفی مشغول به فعالیت هستند که شما می‌توانید در صورت مراجعه به آنها از مشاوره برخوردار شوید. مجموعه‌های معتبری هستند که در کشور خدمات متنوعی در زمینه پرونده‌های دادگستری ارائه می‌دهد که کارشناسان این مجموعه ها با داشتن اعتبار و دانش کافی می‌توانند نظرات مختلفی را در پرونده‌های شما ارائه کرده و حکم دادگاه را به نفع شما تمام کنند.

 در صورتی که درگیر پرونده‌های رشته تاسیسات و ماشین آلات کارخانجات هستید می‌توانید از خدمات این مجموعه ها کمک بگیرید. با توجه به اینکه این مجموعه ها خدمات خود را با هزینه‌های بسیار مناسب و با کیفیت بالا در اختیار مراجعه کنندگان قرار می‌دهد به شما توصیه می‌کنیم که حتماً برای مشاهده خدمات این مجموعه ها به سایت آنها وارد شوید.

 شما برای اطلاعات بیشتر و دریافت مشاور می‌توانید با شماره‌های این مجموعه ها تماس بگیرید تا اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار دهند. با توجه به اینکه برای پرونده‌های دادگستری باید حتماً از افراد متخصص کمک گرفت خودتان نمی‌توانید تاثیری در مسیر پرونده بگذارید بنابراین حتماً از کارشناسان مطرح و معتبری که اطلاعات کافی در این زمینه دارند کمک بگیرید. هرچه کارشناس دادگستری تجربه بیشتری در حیطه شغلی خود داشته باشد می‌تواند تاثیر بیشتری روی پرونده بگذارد بنابراین باید افرادی را برای این کار انتخاب کنید که از دانش و تجربه آنها مطمئن باشید.

منبع: https://mag.payamsara.com/%d9%86%d9%82%d8%b4%d9%87-%db%8c%d9%88-%d8%aa%db%8c-%d8%a7%d9%85

آتوسا خوش خواهد

من آتوسا، خبرنگاری که تعهدی عمیق به خدمت به مردم دارم. در این سایت، با تمرکز بر مسائل مهم اجتماعی و اقتصادی، تلاش می‌کنم تا صدای گروه‌ه‌های نادیده گرفته شده را به گوش شما برسانم و برای ایجاد عدالت و برابری در جامعه تلاش کنم.
دکمه بازگشت به بالا