عمومیمعرفی کسب و کار

نگهداری درخت انار در زمستان

در حال حاضر یکی از ضروریات احداث گلخانه، محافظت از گیاهان داخل آن با استفاده از توری سایبان یا شید گلخانه‌ای است. این توری‌ها جایگزین گونی‌های پلاستیکی و یا توری‌های پارچه‌ای هستند که از کاربرد و عملکرد بهتری برخوردار می‌باشند. توری‌های سایبان ظاهر مشبکی دارند که علاوه بر اینکه هوا از آن‌ها عبور می‌کند میزان تابش نور خورشید را تنظیم می‌کنند. تولید شید گلخانه و توری سایبان حیاط به تدریج افزایش یافت به طوری که امروزه بیشتر گلخانه‌ها از این نوع تجهیزات و ادوات استفاده می‌کنند.

تورهای سایبان از مواد پلیمری به ویژه پلی اتیلن ساخته شده‌اند که معمولا در دو رنگ سبز و سفید تولید می‌شوند و هر کدام از آن‌ها ضریب سایه اندازی متفاوتی دارد. سایه اندازی توری گلخانه با یکدیگر فرق دارد، جنس تور موردنظر، درصد خاصی از نور خورشید را از خود عبور می‌دهد. بنابراین میزان زیادی از نور خورشید، از تور عبور نمی‌کنند. به نوعی تور موردنظر، راهی برای مسدود سازی بیش از اندازه نور خورشید است.

توری سایبان پارکینگ

برای ایجاد سایه در بخش‌های متفاوت یک فضا، استفاده از تور یا سایبان، بهترین راه حل است که باید دوام توری سایبان را هم در نظر بگیرید. بخش‌هایی که در آن استفاده از سایبان و یا توری نیاز می‌شود شامل گلخانه، پارکینگ و استخر است. در زمان‌های گذشته، برای ایجاد سایبان در محیط‌های کاری و یا غیر کاری، از حصیر استفاده می‌شد.

حصیر به عنوان وسیله‌ای برای تولید سایه بسیار کاربردی و منحصر به فرد بود، اما برخورداری از آن به عنوان سایه بان، برای مصرف کنندگان مشکلات زیادی را به وجود ‌آورد. از جمله مشکلات استفاده از حصیر برای ایجاد سایه شکستن یا وزن سنگین آن بود. برای همین محصولی به اسم توری سایبان پارکنیگ تولید شد که از کلیه فروشگاه‌های معتبر فروش توری سایبان پارکینگ می‌توانید این محصول را تهیه کنید.

توری سایبان سبز

انواع مدل توری سایبان گلخانه با کاربردهای مختلفی تولید می‌شوند که یکی از آن‌ها توری سایبان سبز می‌باشد، توری سایبان سبز انعطاف بالایی دارد که امکان نصب و استفاده از آن را برای شما راحت‌تر می‌کند. اغلب رنگ تور سایبان سبز است، این مدل از تور، به شکل عمده، با رنگ سبز تولید می‌شود. رنگ سبز، با ساختار تیره، برای گلخانه به شدت مناسب است. البته این محصول هم مصارف بالایی دارد، تور گلخانه در افزایش برداشت محصول نقش مهمی دارد، این محصول بخشی از نور و گرمای خورشید را فیلتر می‌کند، در نتیجه دمای محیط حدود 5 تا 8 درجه سانتی‌گراد کم می‌شود.

محل نصب تور به عنوان سایبان، باید از قبل مشخص شده باشد. بنابراین قبل از خرید تور، ابتدا محل استقرار آن را معین نمایید.

تعیین میزان متراژ موجود برای استفاده از تور در محل موردنظر، یک فرایند بسیار مهم است.
تخمین فضا و مکان موجود برای بهره‌مندی از تور گلخانه، به منظور مشخص سازی تعداد گیره‌های لازم در جهت نصب است.
استفاده از گیره‌ها بسیار راحت است به نحوی که ابتدا توری را داخل قسمت نر گیره قرار دهید، سپس قسمت مادگی را روی آن محکم فشار دهید بر روی این گیره سوراخی به منظور رد کردن پست‌های پلاستیکی طراحی شده است.

از ویژگی‌های مثبت این روش می‌توان به سبک بودن وزن، سهولت در نصب، افزایش مقاومت و وجود آنتی یووی اشاره کرد.
نصب با استفاده از قفل نایلون و فنر بدون چین خوردگی و چروک از مقاومت و دوام بسیار بالایی برخوردار می‌باشد. این روش باعث تسریع فرایند نصب می‌شود همچنین ضد زنگ است.

توری گلخانه شید

شیدهای گلخانه‌ای از سری توری‌هایی هستند، برای اینکه بتوانند سایه‌ای را به وجود بیاورند، افراد از آن‌ها استفاده می‌کنند.
شیدهای گلخانه‌ای به دلیل اینکه سایه مناسبی را به وجود می‌آورند، پس دما را هم کاهش می‌دهند. افراد در فضای متفاوتی از شیدهای گلخانه‌ای استفاده می‌کنند. بیشترین کاربری که برای توری‌های سایبان وجود دارد، برای فضای گلخانه‌ها می‌باشد.

گلخانه‌ها نیازمند این هستند، بتوانند تابش نور خورشید را به صورت مناسبی قرار دهند تا باعث آسیب‌ بیش از حد به گیاه نشوند. معمولاً گیاهانی که در گلخانه‌ها نگهداری می‌شوند از سری گیاهان‌ حساسی هستند، به همین دلیل آفتاب بیش از اندازه ممکن است به آن‌ها آسیب وارد کنند. استفاده از توری‌های سایبان در این فضا عملکرد مناسبی دارد و به خنک‌سازی فضا هم کمک می‌کند.

برای تهیه شیدهای گلخانه‌ای از الیاف پلی اتیلن استفاده می‌کنند. الیاف پلی اتیلن مقاومت بالایی در برابر اشعه مادون قرمز دارد که یک وضعیت بسیار عالی برای افراد به حساب می‌آید.
در توری‌های سایبان به دلیل اینکه شدت نور خورشید کاهش پیدا می‌کند، برای فضاهای گلخانه‌ها و باغ‌ها باعث می‌شوند تا دمای گلخانه حدوداً 5 تا 10 درجه کاهش پیدا کند.
به صورت کلی باید بدانید زمانی که شما از توری‌های سایبان استفاده می‌کنید، می‌توانید سه تا 5 سال از آن استفاده کنید. توری‌های سایبان وزن پایینی دارند. قیمتی که برای توری‌های سایبان در نظر می‌گیرند، قیمت مناسبی است.
شما می‌توانید به سراغ فروشنده‌های عمده یا خرده فروش بروید و توری موردنظر خود را خریداری کنید.

کاهش دما به رشد بهتر گیاهان و سبزیجات کمک می‌کند. توری‌های سایبان انعطاف‌پذیری بسیار زیادی دارند، نصب آن‌ها نصب بسیار ساده‌ای است، افراد می‌توانند در شرایط متفاوت از آن استفاده کنند.

توری گلخانه ایی

کاربرد تور گلخانه برای صنعت کشاورزی فوق‌العاده مهم و حیاتی است، مزیت‌های استفاده از توری گلخانه ای عبارت است از:

  1. مانع از ورود اشعه‌های مضر و آسیب زنده به گیاهان می‌شود.
  2. پایین آمدن میزان تبخیر آب در نتیجه کاهش آب مصرفی
  3. پیشگیری از خراب شدن گیاهان در اثر باران، تگرگ، برف، پرندگان و سایر عوامل محیطی دیگر.
  4. بالا رفتن میزان بهره وری از گل‌ها و گیاهان
  5. ممانعت از بروز هر نوع آسیب یا خرابی محصولات
  6. کاهش وزن و قیمت‌های مقرون به صرفه
  7. پوشش دهی و عایق‌بندی مناسب در برابر سرما و گرما
  8. احداث سایبان مناسب برای کاربردهای مختلف و محافظت در برابر تابش مستقیم آفتاب
  9. صرفه جویی در مصرف آب هنگام آبیاری گیاهان

توری گلخانه

گلخانه، از جمله فضا‌های بی‌نظیر برای پرورش گیاهان است. بنابراین شرایط آب و هوایی که برای این فضا در نظر گرفته می‌شود باید متناسب با نیاز و رشد گیاهان باشد. به همین دلیل، از ابزار‌های متفاوتی برای شکل دهی موقعیت آب و هوایی مطلوب گلخانه استفاده می‌شود که یکی از آن‌ها توری گلخانه است.

دکمه بازگشت به بالا