عمومیمعرفی کسب و کار

آموزش تعمیر و تعویض تاچ و lcd گوشی موبایل سامسونگ

تعویض ال سی دی گوشی موبایل با قطعات اصلی

اگر ال سی دی موبایل شما شکسته نگران نباشید و خونسردی خود را حفظ کنید. حتما قبل از تعویض ال سی دی موبایل خود به نکاتی که در این مقاله شرح می‌دهیم توجه کنید. با فروشگاه سورن همراه باشید.

نگران هزینه تعویض ال سی دی شکسته گوشی نباشید!

اگر خدای نکرده ال سی دی موبایل شما بنا به هر دلیل از دستتان افتاد و شکست نگران هزینه آن نباشید. همیشه شکستن ال سی دی گوشی نمی‌تواند یک تعمیر هزینه بردار باشد و در برخی موارد ممکن است تعمیر گوشی هایی که ال سی دی آن ها می‌کشند با صرف هزینه باورنکردنی و ناچیزی قابل انجام باشد. اگر بعد از اینکه گوشی از دستتان افتاد و ال سی دی آن شکست، مشاهده کردید که همچنان صفحه نمایش دستگاه محتوای مورد نیاز را ارائه می‌کند و تاچ گوشی هم در حال کار کردن است، به احتمال خیلی زیاد نیازی به صرف هزینه گزاف برای تعویض ال سی دی گوشی خود نخواهید داشت و مشکل با صرف هزینه ناچیز برطرف می‌شود.

اما چطور تعویض ال سی دی شکسته گوشی با صرف هزینه ناچیز چگونه امکانپذیر خواهد بود؟ برای درک این مسئله باید کمی وارد جزئیات شوید و توضیحاتی را خدمتتان ارائه کنیم. پیش از اینکه به شرح این توضیحات بپردازید، توصیه می‌کنیم چند دقیقه زمان بگذارید و مقاله “چگونه از شکستن صفحه نمایش گوشی جلوگیری و از آن محافظت کنیم؟“ را مطالعه کنید. در آن مقاله به روش هایی اشاره کرده‌ایم که با در نظر گرفتن آن ها تا حدی می‌توانید از شکستن ال سی دی گوشی جلوگیری به عمل آورید.

صفحه نمایش گوشی شامل چه اجزایی می‌شود؟

برای درک بهتر مسئله باید حتما بدانید که صفحه نمایش گوشی های موبایل شامل چه اجزایی می‌شود! شاید برایتان عجیب باشد اما صفحه نمایش هر گوشی عموما شامل 4 بخش می‌شود که در عکس زیر آن ها را مشاهده می‌کنید:

بخش اول گلسی است که روی صفحه نمایش گوشی نصب می‌شود. دقت داشته باشید که این گلس با گلس محافظی که شما در حین خرید گوشی تهیه کرده و برای جلوگیری از ایجاد خط و خش روی ال سی دی دستگاه نصب می‌کنید تفاوت دارد. این گلس یک شیشه مقاومت (عموما از جنس گوریلاگلس) است که روی ال سی دی دستگاه نصب شده و از تماس مستقیم دست کاربر با ال سی دی و تاچ جلوگیری کرده و از آن در برابر عوامل خارجی مختلف محافظت می‌کند. در اغلب مواردی که صفحه نمایش یک گوشی دچار شکستگی شده باشد اما تاچ و ال سی دی آن درست کار کنند، گلس آن شکسته و فقط با تعویض گلس یا شیشه شکسته گوشی مشکل برطرف می‌شود. این دقیقا همان مواقعی است که تعویض ال سی دی شکسته گوشی برای شما هزینه بالایی نخواهد  داشت.

عضو بعدی که در صفحه نمایش گوشی های موبایل بکار رفته فریم ال سی دی است که درواقع نقش یک قاب را ایفاء می‌کند و منجر به کیپ و یکپارچه نگه داشتن اجزای صفحه نمایش در کنار هم می‌شود. عضو بعدی این مجموعه تاچ گوشی است که وظیفه دریافت اطلاعات از لمس های کاربر را بر عهده دارد. اگر بر اثر ضربه‌ای که به گوشی وارد شده، صفحه نمایش آن محتوای لازم را نشان می‌دهد اما در برابر لمس شما هیچ عکس‌العملی از خود بروز ندهد، احتمالا تاچ گوشی (قطعه شماره 3) خراب شده است.

آخرین قطعه در مجموعه صفحه نمایش گوشی ها هم ال سی دی است که زیر تاچ نصب می‌شود و وظیفه نمایش محتوا را بر عهده دارد. اگر بعد از وارد شدن ضربه به گوشی، صفحه نمایش آن کاملا سیاه شد و دیگر روشن نشد، احتمال ال سی دی دستگاه سوخته و بدترین شرایط برای تعویض ال سی دی شکسته گوشی برقرار خواهد بود.

چگونه تحت هر شرایط تعویض ال سی دی شکسته گوشی را با کمترین هزینه انجام دهیم؟

اما اگر در هر شرایط نیاز به تعویض ال سی دی شکسته گوشی داشتید، نگران نباشید چون سورن استور و برد تخصصی این شرکت آماده است تا بهترین خدمات را برای شما ارائه کند. سورن استور سرویس تعویض ال سی دی شکسته گوشی های موبایل را با کمترین هزینه ممکن و در کوتاه ترین زمان انجام می‌دهد. تمام ال سی دی گوشی های سامسونگ، اپل یا سایر برندها، تاچ ال سی دی سامسونگ و قطعاتی که سورن استور در تعمیر گوشی مشتریانش از آن ها استفاده می‌کند کاملا اورجینال و اصل هستند و همراه با ضمانت اصالت قطعه در گوشی مشتری نصب می‌شوند.

به دلیل اینکه سورن استور بدون واسط و به عنوان یک تامین کننده قطعات موبایل، گوشی مشتریانش را تعمیر می‌کند، طبیعی است که هزینه تهیه قطعات مورد نیاز دستگاه کاهش یافته و بدین ترتیب هزینه‌ای که باید از جانب مشتری برای تعویض ال سی دی شکسته گوشی پرداخت شود هم کاهش یابد. همچنین با سرویس سورن استور دیگر نیازی به پرداخت دستمزد از جانب مشتری به تعمیرکار وجود ندارد و این امر هم سبب می‌شود تا تعویض ال سی دی شکسته گوشی با کمترین هزینه ممکن توسط تیم سورن استور انجام گیرد.

در سمت مقابل تعمیراتی که کارشناسان سورن استور بر روی گوشی مشتریان عزیز انجام می‌دهند همگی شامل گارانتی خواهند بود. بنابراین اگر تعویض ال سی دی شکسته گوشی خود را به سورن استور بسپارید، از ضمانت بهره‌مند خواهید شد و در صورت بروز هر مشکل می‌توانید از ضوابط گارانتی برای تعویض رایگان و دوباره LCD استفاده به عمل آورید.

ضمنا فراموش نکنید که سرویس های سورن استور در سریع ترین زمان ممکن انجام می‌شود. تعویض ال سی دی شکسته گوشی های مشتریان عموما ظرف 1 الی 5 ساعت انجام می‌شود. این موضوع بدان معناست که شما ظرف حداکثر 5 ساعت گوشی خود را با تاچ ال سی دی جدید و گارانتی درب منزل خویش از سورن استور تحویل خواهید گرفت.  برای آشنایی بیشتر با سرویس تعویض ال سی دی سورن استور به مطالعه مقاله “تعویض تاچ ال سی دی گوشی موبایل را با کمترین هزینه انجام دهید“ بپردازید.

جمع‌بندی

بنابراین همانطور که مشاهده کردید همیشه تعویض ال سی دی شکسته گوشی موبایل یک تعمیر هزینه بردار نخواهد بود و در خیلی از موارد می‌توان این کار را با صرف هزینه ناچیز انجام داد. متاسفانه خیلی از تعمیرکاران موبایل بنا به دلایلی همچون ناآگاهی یا سوء استفاده از شرایط به جای تعویض گلس ال سی دی گوشی به مشتری می‌گویند که باید ال سی دی دستگاه کاملا تعویض شود و بدین صورت  هزینه گزافی از آن ها دریافت می‌کنند.

بنابراین اگر قصد دارید تعویض ال سی دی شکسته گوشی خود را با بهترین کیفیت ممکن و در سریع ترین زمان انجام دهید، سرویس سورن استور بهترین مرجعی است که قادر به استفاده از خدمات آن خواهید بود. پس در صورت تمایل میتوانید سفارش تعمیر و تعویض ال سی دی شکسته خود را از طریق صفحه ثبت سفارش در سایت سورن استور به ثبت برسانید. همچنین نمایندگی های سورن استور در سراسر کشور (تهران و شهرستان ها) آماده خدمات رسانی به شما خواهند بود.

نحوه تعمیر صفحه نمایش LCD گوشی سامسونگ

نحوه تعمیر صفحه نمایش LCD گوشی سامسونگ : شاید یکی از عمده دلایلی خرابی و از کار افتادگی گوشی‌های هوشمند ایجاد مشکل در قسمت صفحه نمایش یا ال سی دی گوشی باشد، که افراد مجبور می‌شوند به تعمیرکار گوشی مراجعه کنند. متاسفانه تعمیرات ال سی دی به دلیل شکستگی از متداول‌ترین تعمیرات انجام شده بر روی گوشی‌های هوشمند به شمار می‌روند.

ممکن است گوشی شما در اثر افتادن از دستتان یا سهل ‌انگاری و سقوط گوشی بشکند و نیاز به تعمیر پیدا کند. معمولا تعمیر صفحه گوشی بنا به دلایل متعددی همچون روشن نشدن ال سی دی، از کار افتادن تاچ، شکستن گلس ال سی دی و غیره انجام می‌گیرد. در این مطلب می‌خواهیم به طور خاص در رابطه با تعمیر صفحه نمایش LCD گوشی سامسونگ و مطالب پیرامون آن صحبت کنیم. اگر به شغل تعمیر موبایل علاقه دارید میتوانید در دوره آموزش تعمیرات موبایل شرکت کرده و صفر تا صد این رشته را یاد بگیرید.

چرا صفحه نمایش گوشی‌های هوشمند از کار می‌افتد؟

صفحه نمایش یا به اصطلاح ال سی دی گوشی به دلایلی زیادی ممکن است آسیب ببیند. اگر در اثر ضربه یا افتادن صفحه نمایش بشکند، ممکن است تاچ گوشی دیگر کار نکند. به عبارتی صفحه نمایش چیزی نشان نمی‌دهد یا اگر هم نشان دهد، ممکن است حساسیت خود را از دست داده باشد و با لمس صفحه، گوشی عکس‌العملی نشان ندهد. تحت این شرایط شما باید کل مجموعه تاچ و ال سی دی گوشی خود را  تعویض کنید، که یکی از تعمیرات هزینه بر گوشی‌های موبایل نیز محسوب می‌شود.

اما در یک حالت دیگر ممکن است ضربه‌ وارده به گوشی فقط باعث ترک برداشتن شیشه یا اصطلاحا گلس روی ال سی دی گوشی سامسونگ شود و به خود ال سی دی، باتری سامسونگ و تاچ دستگاه آسیب نرساند. در این صورت جای نگرانی نیست و صفحه نمایش گوشی با وجود شکستگی‌ها و ترک‌ها هیچ مشکلی برای نمایش برنامه‌ها ندارد و حتی شما به راحتی می‌توانید با آن کار کنید. در اینگونه مواقع با تعویض گلس روی ال سی دی به راحتی تعمیر گوشی انجام می‌شود و در نتیجه نیازی به تعویض کل مجموعه تاچ و ال سی دی نیست. مسلما هزینه تعویض ال سی دی در مقایسه با تعویض کل مجموعه صفحه نمایش هزینه‌ای ناچیز خواهد بود.

قسمت‌های مختلف صفحه نمایش گوشی سامسونگ

قبل از ورود به بخش تخصصی تعمییرات ال سی دی گوشی بهتر است در ابتدا در مورد قطعات بکار رفته در تاچ ال سی دی مطالبی را بدانیم و آن‌ها را بشناسیم. منظور از تاچ ال سی دی گوشی فقط یک لایه با نام تاچ یا شیشه و گلس نیست. ال سی دی، تاچ و گلس قطعاتی کاملا مجزا و متفاوت از یکدیگر هستند.

گلس یا محافظ ال سی دی: بروی صفحه گوشی سامسونگ، گلس ال سی دی یا ورق ال سی دی را قرار می‌دهند تا افراد دست خود را بجای اینکه  به طور مستقیم به تاچ گوشی بزنند روی این لایه بکشند. جنس این لایه بیرونی از شیشه است. اما شاید برخی فکر کنند گلس همان ورق پلاستیکی است که برخی از افراد به خاطر ممانعت از خط و خش روی ال سی دی گوشی نصب می‌‌کنند، اما اینطور نیست، گلس ال سی دی گوشی، شیشه‌ایی است که به وسیله شرکت سازنده گوشی و توسط دستگاه‌های مخصوص بر روی تاچ ال سی دی پرس می‌‌شود.

دیجیتایزر یا تاچ گوشی: دقیقا زیر لایه گلس تاچ گوشی یا تاچ اسکرین یا صفحه تاچ تعبیه شده است. تاچ گوشی سامسونگ، لایه‌ای شفاف است که به فشار و لمس دست کاربر، حساس است. این لایه قابلیت این را دارد تا محل دقیق لمس دست را شناسایی کرده و به پردازنده منتقل کند، تا دستورات کاربر انجام شود. مسلما بدون وجود تاچ سایر لایه‌های صفحه نمایش گوشی توانایی اجرای دستورات با لمس دست، را نخواهند داشت. در این لایه یک کابل ارتباطی وجود دارد بر روی سوکتی در مادربرد نصب شده است.

ال سی دی: این لایه که به آن بک لایت گوشی نیز گفته می‌شود در زیر لایه‌ی تاچ یا دیجیتایزر قرار گرفته است. به طور کلی صفحه نمایش به دو قسمت کلی صفحه کریستال مایع و نور پس زمینه تقسیم می‌شود. وظیفه این لایه شیشه‌ای نمایش محتوا در صفحه نمایش گوشی است. معمولا نمی‌توان قسمت تاچ گوشی و ال سی دی را از یکدیگر جدا کرد. زمانی که به ال سی دی گوشی صدمه‌ای وارد شود و تقریبا از کار افتاده باشد، صفحه نمایش گوشی سیاه شده و تصویری نشان نمی‌دهد. ال سی دی گوشی نیز دارای یک کابل ارتباطی مخصوص است.

نور پس زمینه: ال سی دی توانایی تولید نور را ندارد و یک لایه بصورت مجموعه‌ای از چراغ‌ نور ال سی دی گوشی را تامین می‌کنند این لایه دقیقا در زیر ال سی دی گوشی بدون واسطه قرار گرفته است در صورتی که  صفحه نمایش گوشی از کار افتاده و خاموش شده باشد به احتمال بسیار زیاد، لایه نور پس زمینه گوشی آسیب دیده است.

فریم ال سی دی: تمام این قطعات و اجزا تشکیل دهنده صفحه نمایش گوشی توسط فریم ال سی دی گوشی به شکلی یکپارچه کنار یکدیگر نگه داشته می‌شوند در واقع فریم مانند یک قاب نگهدارنده این اجزا عمل می‌کند. مجموعه‌ی گلس، تاچ، ال سی دی و لایه نور پس زمینه گوشی بر روی لایه فریم پرس شده‌اند.  چند لایه نام برده شده در قالب یک مجموعه‌ی واحد پرس شده با ضخامت کم در گوشی نصب شده‌اند و با کمک کابل ارتباط بین آن‌ها و مادربرد گوشی برقرار می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا