اقتصادیمعرفی کسب و کار

روش های خرید مطمئن تجهیزات صنعتی

خرید تجهیزات صنعتی به دلیل اهمیت و هزینه های بالا، نیازمند دقت و توجه ویژه است. در اینجا به روش های مختلف خرید تجهیزات صنعتی و نکات مهم در هر روش اشاره می کنیم.

خرید مستقیم از تولید کننده

این روش مزایای مختلفی دارد که یکی از آن ها این است که می توان از کیفیت محصول خریداری شده مطمئن بود چون مستقیما از خود شرکت تولید کننده خریداری شده است و از اصالت کالا مطمئن هستید.

مزیت بعدی دریافت پشتیبانی فنی است چون معمولا تولید کنندگان خدمات پس از فروش و پشتیبانی فنی بهتری ارائه می دهند.

مزیت آخر هم، خرید با قیمت مناسب است چون واسطه ها حذف شده اند و این اتفاق منجر به کاهش هزینه ها می شود.

خرید مستقیم تجهیزات صنعتی از تولید کننده به جز مزایای گفته شده دارای ایراداتی نیز هست که مهمترین آن محدودیت انتخاب است. وقتی قصد خرید از تولید کننده را داریم، انتخاب ما محدود به یک برند و یا چند مدل خاص می شود.

ایرادی دیگری که این روش دارد این است که کارخانه تولید کننده ممکن است در محلی که مشتری قرار دارد، نباشد و این عامل می تواند بر طولانی شدن زمان تحویل تاثیر گذار باشد. البته همیشه اینگونه نیست اما در برخی موارد باید مدت طولانی صبر کرد تا سفارش به دست مشتری برسد و وقتی عامل زمان مهم باشد، این کار اصلا مناسب نیست.

خرید از مراکز و نمایندگی های معتبر

خرید از نمایندگی ها و مراکز معتبر علاوه بر اینکه تقریبا تمام مزیت های خرید مستقیم از تولید کننده را دارد، می تواند مزایای دیگری نیز داشته باشد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

با خرید از مراکز معتبر می توان به مواردی مثل کیفیت ساخت و دریافت پشتیبانی اطمینان داشت. علاوه بر این موارد، محدودیت انتخاب هم نداریم و می توانیم مدل های مختلفی را انتخاب کنیم.

همچنین به دلیل اینکه دسترسی به نمایندگی ها معمولا سریعتر و راحت تر از کارخانه های تولید کننده محصولات صنعتی است، وقتی دستگاهی سفارش داده می شود در سریعترین زمان ممکن به دست مشتری می رسد.

تنها ایرادی که می توان برای این روش نسبت به خرید مستقیم از تولید کننده در نظر گرفت، این است که قیمت محصول خریداری شده ممکن است کمی بیشتر از قیمت تولید کننده باشد که در مقابل خدمات و راحتی که برای ما دارد قابل چشم پوشی است.

خرید آنلاین

خرید آنلاین یا خرید اینترنتی، راحت ترین روش برای خرید تجهیزات صنعتی و یا هر محصول دیگری است.

مزیتی که خرید اینترنتی دارد این است که بدون صرف زمان برای مراجعه حضوری به کارخانه تولید کننده یا مراکز معتبر، به راحتی و در هر مکانی می توان محصول خود را خریداری کرد.

همچنین دسترسی به طیف گسترده ای از محصولات وجود دارد و خیلی راحت تر می توان محصولات را در مدل های مختلف و با ویژگی های متنوع بررسی و مقایسه کرد.

از طرف دیگر هنگام خرید آنلاین، می توان نظرات افراد دیگری که همین محصول را خریداری کرده اند ببینید و با نقاط ضعف و قوت محصول مورد نظر آشنا شوید.

در کنار همه ی این مزایای گفته شده، معایبی نیز وجود دارد که باید به آن ها توجه کرد و تقریبا مهمترین مورد، پیدا کردن سایت های معتبر است.

روش شناخت سایت های معتبر خرید محصولات صنعتی عموما به 2 روش اتفاق می افتد. روش اول که کمی سخت است، بررسی تخصصی سایت های فروش محصول است.

راه بعدی معرفی توسط دیگر اشخاص که خرید داشته اند و یا معرفی سایت ها در مقالات و مطالب موجود است.

اگر بتوان سایت معتبر را شناسایی کرد، دیگر نگران دریافت کالای غیر اصلی یا بی کیفیت نیستید.

نمایشگاه های صنعتی

با حضور در نمایشگاه های صنعتی می توان جدیدترین فناوری های استفاده شده را مشاهده کرد و به آن ها دسترسی داشت.

می توان محصول مورد نظر را در برندهای متنوعی دید و حتی با برندهای جدیدی که هنوز به صورت گسترده معرفی نشده اند آشنا شد و همه آن ها را با یکدیگر مقایسه کرد.

از دیگر مزایا این است که می توان مستقیم با تولید کنندگان در ارتباط بود و حتی با قیمت های پایین تری خرید را انجام داد.

اما ایرادی که وجود دارد این است که نمایشگاه ها فقط طی چند روز در سال برگزار می شوند و همیشه نمی توان برای خرید به آن ها مراجعه کرد.

آتوسا خوش خواهد

من آتوسا، خبرنگاری که تعهدی عمیق به خدمت به مردم دارم. در این سایت، با تمرکز بر مسائل مهم اجتماعی و اقتصادی، تلاش می‌کنم تا صدای گروه‌ه‌های نادیده گرفته شده را به گوش شما برسانم و برای ایجاد عدالت و برابری در جامعه تلاش کنم.
دکمه بازگشت به بالا