عمومیمعرفی کسب و کار

تنظیم لایحه کیفری مناسب با استفاده از وکیل آنلاین رایگان

اگر شما تا به امروز به عنوان یکی از طرفین یک دعوای حقوقی به دادگاه مراجعه کرده باشید، حتما برای شما هم این موضوع اتفاق افتاده است که قاضی از شما خواسته باشد تا با یک تنظیم لایحه کیفری مناسب، ادله خود را مبنی بر مدعی بودن در آن دعوای حقوقی شرح دهید. برای تنظیم لایحه کیفری، بهتر است که شما از یک مشاور حقوقی و یا وکیل کمک بگیرید. در سایت شهرداد و با کمک اپلیکیشن حقوقی شهرداد شما می‌توانید از خدمات مشاوره حقوقی آنلاین استفاده کنید و با انتخاب یک وکیل آنلاین رایگان از او بخواهید تا برای شما یک لایحه کیفری و حقوقی را تنظیم کند. در ادامه بیشتر به بررسی این موضوع می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

لایحه چیست؟

لایحه در لغت به معنی مکتوب است. در اصطلاحات حقوقی به نامه حقوقی که فرد برای توضیح ادعای خود و بیان دلایل به قاضی پرونده ارائه می‌کند، لایحه می‌گویند. یعنی هر یک از طرفین دعوای حقوقی می‌توانند با تنظیم لایحه کیفری، آنچه را که برایشان اتفاق افتاده و دلایل دفاع از خود را شرح دهند و تقدیم مرجع قضایی کنند.

تنظیم لایحه کیفری بسیار مهم است. از آن جا که هر یک از طرفین دعوا که می‌تواند شاکی و یا متهم باشد، اجازه دارد تا با تنظیم لایحه کیفری هر آن چه که برایش اتفاق افتاده و درخواست‌ها و مطالبات خود را بیان کند، از این رو تنظیم لایحه بسیار اهمیت دارد. ممکن است اگر لایحه خوب نوشته نشود، سرنوشت یک پرونده به طور کلی تغییر کند.

لایحه نویسی تخصص چه کسی است؟

شاید شما کلمه لایحه را فقط در اخبار مرتبط با دولت و مجلس شنیده باشید. اما لایحه به هر نامه مکتوبی که در جریان بررسی و دادرسی یک پرونده کیفری و حقوقی به قاضی ارائه می‌شود، می‌گویند. تنظیم لایحه کیفری امری است که بسیار تخصصی می‌باشد و برای نوشتن آن بهتر است افراد یک مشاوره حقوقی داشته باشند و با کمک مشاور و وکیل نسبت به تنطیم لایحه کیفری اقدام کنند.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و تعدد راه‌های دسترسی به وکلا و مشاوران حقوقی، برای تنظیم لایحه کار راحت‌تری دارید. شما می‌توانید به سایت‌های حقوقی مراجعه کنید و از خدمات مشاوره حقوقی آنلاین آن‌ها استفاده کنید.

بعد از اینکه مشاوره حقوقی آنلاین را دریافت کردید، می‌توانید از یک وکیل آنلاین رایگان که در همان سایت فعالیت کرده، بخواهید تا برای شما تنظیم لایحه کیفری انجام دهد. با این روش شما برای تنظیم لایحه و حل مشکل حقوقی خود نیازی به پرداخت هیچ هزینه‌ای نخواهید داشت.

شاید شما تصور کرده باشید که لایحه همان دادخواست است. باید متذکر شویم که دادخواست همان فرم مخصوصی است که در ابتدای رسیدگی به یک پرونده قضایی تقدیم دادگاه می‌شود و در آن مشخصات طرفین دعوا، خواسته‌ها و دلایل آن‌ها در آن ذکر شده است.در صورتی که لایحه را تا پایان زمان دادرسی پرونده حقوقی می‌توان تقدیم قاضی کرد.

هر یک از طرفین دعوا به کمک وکیل خود می‌توانند اقدام به تنظیم لایحه کیفری کنند و در آن به دفاع از خود بپردازند. در لایحه از مواد قانونی و اصطلاحات حقوقی استفاده می‌شود. به همین دلیل اگر لایحه با کمک یک مشاور حقوقی آنلاین و یا وکیل آنلاین رایگان نوشته شود، می‌تواند قاضی را مجاب به پذیرش آن کند و به نفع تنظیم کننده لایحه رای بدهد.

ویژگی‌های یک لایحه کیفری مناسب

در تنظیم لایحه کیفری و ثبت آن نکات بسیار با اهمیتی وجود دارد که اگر به آن‌ها توجه نکنید، ممکن است روند پرونده از دست شما خارج شود و با وجود اطمینانی که به پیروزی در پرونده دارید، شکست بخورید. به همین دلیل استفاده از مشاوره حقوقی رایگان و دریافت کمک از یک وکیل آنلاین رایگان خوب، می‌تواند شانس شما را برای پیروزی در پرونده بالا ببرد.

معمولا قضات به دلیل اینکه در پرونده‌ها اوراق زیادی وجود دارد، دچار کمبود وقت در بررسی می‌شوند. به همین دلیل آن‌ها بیشتر بر روی لایحه‌های کیفری که به دست آن‌ها رسیده وقت می‌گذارند. همین امر باعث می‌شود تا اهمیت تنظیم لایحه کیفری بیشتر شود.

ممکن است شما در مقام مدعی بتوانید بهتر صحبت کنید و تصور آن را داشته باشید که در توضیح دلایل خود به صورت شفاهی موفق‌تر هستید. اما در نظر بگیرید که ممکن است در روز دادگاه مشکلی پیش بیاید و فرصت توضیحات شفاهی به شما داده نشود.

 در این صورت، داشتن یک لایحه کیفری مناسب که توسط وکیل آنلاین رایگان برای شما تنظیم شده است، به کمک شما می‌آید تا شانس دفاع از خود را از دست ندهید. در زیر به توضیح و معرفی چند ویژگی از یک لایحه خوب می‌پردازیم:

  • هنگام تنظیم لایحه کیفری دقت کنید تا در مقدمه، شماره پرونده و یا دادنامه و ابلاغیه‌ای که بر اساس آن لایحه تنظیم شده است، ذکر شود.
  • دقت داشته باشید که نام شعبه، دادگاه، دادسرا و… را به درستی در ابتدای لایحه ذکر کنید.
  • متن لایحه نه خیلی طولانی نه خیلی کوتاه باشد. هر چه موضوعات و عناوین اتهام بیشتر باشد، نیاز به توضیح ادله بیشتر دارد. پس متناسب با موضوع، لایحه تنظیم شود.
  • اگر در جواب لایحه طرف مقابل می‌خواهید اقدام به تنظیم لایحه کیفری نمایید، توجه داشته باشید که به تمامی ادعاها و دلایل طرف مقابل با ذکر شماره پاسخ دهید.
  • لایحه را تایپ کنید و به صورت دستی آن را به قاضی تقدیم نکنید. سعی کنید در زیر موارد مهم خط بکشید تا از چشم قاضی پرونده دور نماند.
  • استناد به قانون مهم‌ترین ویژگی یک لایحه حقوقی مناسب است. تا جای ممکن برای هر بخش از لایحه سعی کنید ادعاهای خود را با ذکر مواد قانونی توضیح دهید.
  • در تنظیم لایحه کیفری، احترام به تمامی اصحاب پرونده از جمله قاضی پرونده و همچنین طرف مقابل و خودتان اهمیت دارد. سعی کنید از الفاظ مودبانه استفاده کنید.

هزینه تنظیم لایحه

یکی از نکاتی که برای اکثر افراد مهم است، میزان هزینه‌های تنظیم لایحه کیفری است. از آن جا که پیروزی در دادگاه برای همه اهمیت زیادی دارد، به همین دلیل افراد سعی دارند تا با استفاده از یک وکیل خوب و پرداخت هزینه کلان، بتوانند لایحه بهتری را تقدیم دادگاه کنند تا شانس پیروزی را از دست ندهند.

ما به شما پیشنهاد می‌کنیم به اپلیکیشن وکیل شهرداد مراجعه کنید و در آن جا با بررسی سوابق وکلا و مشاوران حقوقی اقدام به دریافت یک مشاوره حقوقی آنلاین به صورت رایگان کنید. سپس با بررسی بیشتر و انتخاب یک وکیل آنلاین رایگان، از وی بخواهید تا برای شما تنظیم لایحه کند.

در این صورت شما بدون پرداخت هیچگونه هزینه‌ای می‌توانید یک مشاوره حقوقی آنلاین داشته باشید و در ارتباط با پرونده خود اطلاعات بیشتری کسب کنید. همچنین یک لایحه کیفری خوب که توسط وکیل آنلاین رایگان برای شما تنظیم شده است، برای تحویل به مقام قضایی و قاضی پرونده در دست داشته باشید.

دکمه بازگشت به بالا