عمومیمعرفی کسب و کار

آیا باید بک لینک بخرید؟ بله، اما فقط اگر این کار را به طریق این

    بک لینک ها یکی از تاثیرگذارترین فاکتورهای رتبه بندی گوگل هستند  . اما ساخت لینک آسان نیست. پس آیا خرید آن ها ایده خوبی است؟ خب، بستگی دارد. مزایای واضح اما خطرات قابل توجهی نیز وجود دارد. اگر اشتباه متوجه شوید،  می توانید مشکلات عمده سئو ایجاد کنید . در این راهنما، همه چیزهایی را که در مورد خرید صحیح بک لینک ها باید بدانید را بررسی می کنیم  . پوشش خواهیم داد:

  • واقعا خرید بک لینک به چه معناست
  • مزایا و معایب
  • نحوه خرید لینک به روش صحیح
  • از چه چیزی باید اجتناب کرد

آیا باید بک لینک بخرید؟

پاسخ کوتاه بله است، اما باید مراقب باشید. خرید مستقیم لینک ایده خوبی نیست. پرداخت 5 دلار به شخص در Fiverr برای 500 بک لینک هیچ کاری برای بهبود سئوی شما انجام نمی دهد. حتی می تواند به رتبه شما آسیب برساند. اما «خرید بک لینک» فقط پرداخت مستقیم برای لینک ها نیست. بسیاری از تاکتیک های لینک سازی قانونی و روابط عمومی دیجیتال برای به دست آوردن لینک ها وجود دارد. جان مولر از گوگل قبلا روابط عمومی دیجیتال را تحسین کرده و گفته است که “به اندازه سئو فنی مهم است.” اگر برای این خدمات به آژانس یا فریلنسر پول پرداخت کنید، از نظر فنی برای پیوندها هزینه می پردازید. بنابراین هیچ مشکلی در ارتباط واقعی وجود ندارد. وب سایت ها با استفاده از تاکتیک های کلاه سیاه و ارائه دهندگان لینک بیلدینگ با کیفیت پایین دچار مشکل می شوند.

مزایای خرید بک لینک

هنگامی که  بک لینک های پولی به درستی انجام شوند،  یکسری مزایای سئو را ارائه می دهند. در اینجا نحوه خرید لینک ها می تواند به شما مزیت رقابتی بدهد:

بهبود رتبه بندی موتورهای جستجو

به دست آوردن بک لینک های با کیفیت به ویژه از سایت بکلینو می تواند به رتبه بندی وب سایت شما در نتایج موتورهای جستجو کمک کند. در نظرسنجی اخیر توسط uSerp،  67.5 درصد از سئوکاران گفتند که بک لینک ها تاثیر زیادی بر رتبه بندی موتورهای جستجو دارند:   وقتی وب‌سایت‌های باکیفیت و مرتبط به وب‌سایت شما لینک می‌شوند، موتورهای جستجو سایت شما را ارزشمندتر و قابل اعتمادتر می‌بینند. این می تواند رتبه شما را افزایش دهد و به وب سایت شما کمک کند زمانی که افراد کلمات کلیدی مرتبط را جستجو می کنند ظاهر شود.

افزایش ترافیک ارگانیک

هر چه لینک های معتبر بیشتر به وب سایت شما اشاره کنند، احتمال اینکه در نتایج جستجو رتبه بالایی داشته باشید بیشتر می شود. این افزایش دید به ترافیک ارگانیک تر تبدیل می شود. مطالعه ای  توسط Ahrefs  یک ارتباط مستقیم بین دامنه های ارجاع دهنده و ترافیک جستجوی ارگانیک پیدا کرد:   بازدیدکنندگان بیشتر از موتورهای جستجو می توانند منجر به ثبت نام، سرنخ و فروش بیشتر شوند.

اعتبار دامنه بالاتر و رتبه بندی دامنه

خرید بک لینک می تواند Domain Authority (DA) و Domain Rating (DR) شما را افزایش دهد. اینها  معیارهای سئو هستند  که برای رتبه بندی قابل اعتماد بودن وب سایت و توانایی رتبه بندی در نتایج جستجو استفاده می شوند. نکته اینجاست: این امتیازات یک فاکتور رتبه بندی گوگل نیستند. و بعید است که رئیس یا مشتری SEO شما به افزایش DA اهمیت زیادی بدهد. اما این بدان معنا نیست که آنها مهم نیستند. DR بالا نشان می دهد که وب سایت شما معتبر و قابل اعتماد است.

شانس بیشتری برای رتبه بندی بالا برای کلمات کلیدی رقابتی دارد. یک  مطالعه Backlinko  یک همبستگی قوی بین رتبه بندی دامنه و رتبه بندی جستجو پیدا کرد: هنگامی که از وب سایت های معتبر بک لینک دریافت می کنید، این امتیازات می توانند بالاتر بروند. امتیاز بالاتر به این معنی است که موتورهای جستجو وب سایت شما را قابل اعتمادتر می بینند و به شما با رتبه بالاتر در نتایج جستجو پاداش می دهند.

محتوای با کیفیت برای سایت شما

وقتی سئوکارها در مورد لینک بیلدینگ صحبت می کنند، منظورشان فقط ارسال مهمان  در وب سایت های شخص ثالث نیست. همچنین ایجاد محتوای عالی و درخواست از دیگران برای پیوند دادن به آن است. آژانس های لینک سازی و شرکت های روابط عمومی دیجیتال این محتوا را برای شما ایجاد می کنند. این از دو طریق کمک می کند:

  • وب سایت شما محتوای عالی تری دارد که برای بازدیدکنندگان ممکن است مفید باشد.
  • مقالات پیوندهایی را جذب می کنند، که می تواند رتبه بندی موتورهای جستجو را افزایش دهد.

هنگامی که محتوای شما بیشتر دیده شود، می تواند در طول زمان بک لینک های طبیعی را جذب کند. مشارکت پولی شما پایه و اساس رشد ارگانیک را ایجاد می کند.

معایب خرید بک لینک

البته، همه ما می دانیم که به دست آوردن لینک های بیشتر مزایایی دارد، یا اینکه مردم از ابتدا آنها را نمی خرند. اما نکات منفی آن چیست؟ چرا خرید لینک ها عامل اصلی سئو در دنیای سئو است؟

طرح های پیوند و لینک های با کیفیت پایین

  خطر درگیر شدن با طرح های پیوند یا جذب لینک های با کیفیت پایین وجود دارد. طرح های پیوند تلاش هایی برای دستکاری رتبه سایت با افزایش مصنوعی تعداد لینک های اشاره شده به سایت هستند. این می‌تواند شامل استفاده از  شبکه‌های وبلاگ خصوصی (PBN) ، هرزنامه‌های نظرات، تبادل لینک‌های بیش از حد، و دیگر تاکتیک‌های کلاه سیاه باشد. احتمال اینکه این لینک ها برای شما جریمه گوگل شوند بیشتر از افزایش رتبه هستند. طرح های پیوند دستورالعمل های گوگل را نقض می کنند و می توانند منجر به جریمه شدن یک وب سایت یا حتی حذف از فهرست جستجو شوند.

لینک‌های با کیفیت پایین،  بک لینک‌هایی هستند  که از وب‌سایت‌های اسپم و غیرقابل اعتماد دریافت می‌شوند. به طور کلی، تنها دلیل وجود این وب سایت ها برای اهداف لینک سازی است. بنابراین، یک لینک با کیفیت پایین چگونه به نظر می رسد؟ برای قضاوت در مورد کیفیت دامنه می توانید از ابزارهای سئو مانند Semrush و Ahrefs استفاده کنید. به ترافیک ارگانیک و بک لینک ها توجه زیادی داشته باشید.   اگر وب سایت دارای تعداد زیادی بک لینک از دامنه های ارجاع دهنده کم اعتبار و ترافیک ارگانیک صفر باشد، نشان دهنده یک دامنه با کیفیت پایین است. بنابراین، یک لینک با کیفیت بالا چگونه به نظر می رسد؟ کای کرامول در اینجا یک شکست عالی دارد:

  اجزای اصلی یک بک لینک خوب عبارتند از:

  • ارتباط
  • ترافیک
  • بک لینک با کیفیت بالا

معیارهای Domain Authority می تواند نشانه خوبی باشد. اما دستکاری آنها راحت تر از ترافیک و دامنه های ارجاع با کیفیت بالا است. ما همیشه به شما توصیه می کنیم چند معیار مختلف را به طور همزمان ارجاع دهید تا تصویری کلی از سلامت دامنه به دست آورید.

پول برای نقض پیوندها

گوگل در این مورد کاملا واضح است. شما نباید برای تلاش برای افزایش رتبه خود در نتایج جستجو، لینک بخرید. در Google  Search Essentials  (دستورالعمل‌های وبمستر سابق)، بخشی به پیوند هرزنامه اختصاص داده شده است. بیان می کند که مبادله پول برای پیوندها نقض دستورالعمل های جستجو است:   زیر پا گذاشتن این قوانین می تواند منجر به مشکلاتی شود. گوگل می تواند رتبه شما را در نتایج جستجو کاهش دهد و پیدا کردن وب سایت شما را برای مردم سخت کند. در برخی موارد، ممکن است سایت شما را به طور کامل از نتایج جستجو حذف کنند. اگر برای لینک ها هزینه کنید و جریمه شوید، بدون دریافت هیچ سودی پول خرج کرده اید. و رفع مشکلات برای بازگشت به نتایج جستجو می تواند هزینه و زمان بیشتری را صرف کند.

لینک مزارع و خدمات لینک بیلدینگ با کیفیت پایین

سئوی خارج از صفحه از لحاظ تاریخی بسیاری از متخصصان کلاه سیاه را به خود جذب کرده است. یکی از تاکتیک‌هایی که سئوکاران کلاه سیاه از آن استفاده می‌کنند، مزارع پیوند هستند. مزرعه پیوند به گروهی از وب سایت ها گفته می شود که اغلب متعلق به یک شخص یا شرکت هستند که به یکدیگر لینک می دهند. هدف دستکاری رتبه های جستجو و افزایش مصنوعی اعتبار وب سایت ها است. شما اغلب مزرعه های پیوند را می یابید که پیوندهایی به وب سایت های دیگر می فروشند. موتورهای جستجو در تشخیص این لینک های غیر طبیعی بسیار خوب هستند. اگر ببینند که وب سایت شما بخشی از یک است، ممکن است رتبه شما را کاهش دهند.

  یکی دیگر از ایرادات کار با شرکت های لینک بیلدینگ با کیفیت پایین، تاثیر آن بر پروفایل لینک شما است. این شرکت‌ها بر روی ایجاد یک سری پیوند در سریع‌ترین زمان ممکن تمرکز می‌کنند. وقتی گوگل می بیند که سایت شما هجوم ناگهانی لینک ها را دریافت کرده است، به نظر تلاشی برای دستکاری رتبه های جستجو است. مانند طرح های پیوند، این می تواند منجر به جریمه شود. وب سایت شما ممکن است در نتایج جستجو رتبه پایین تری داشته باشد یا به طور کامل حذف شود.

استراتژی های قانونی برای خرید بک لینک

خرید مستقیم لینک ها استراتژی خوبی نیست. اما، بسیاری از فعالیت های بازاریابی قانونی برای افزایش آگاهی از برند، ایجاد شهرت و جذب لینک وجود دارد. در اینجا نحوه خرید لینک به روش صحیح آورده شده است:

گسترش بلاگر

ارتباط با بلاگرها   تماماً در مورد ایجاد روابط است. این شامل ارتباط با وبلاگ نویسان و انتشارات در صنعت شما، ارائه ایده های مقاله و نوشتن محتوا برای پلتفرم های آنها است. در عوض، معمولاً می‌توانید پیوندی به سایت خود در محتوا اضافه کنید.   و تقریباً همیشه مجاز خواهید بود پیوندی را در بیوگرافی نویسنده خود قرار دهید. این یک راه عالی برای ایجاد لینک به سایت شما است. همچنین فرصت خوبی است تا خود را به عنوان یک مرجع در جایگاه خود قرار دهید. کلید موفقیت  وبلاگ نویس  ارتباط است.

وبلاگ های باکیفیت را که با برند و مخاطبان شما هماهنگ هستند را هدف قرار دهید. و مطمئن شوید که محتوایی که ارائه می کنید ارزش ارائه می دهد. مفهوم کلی گسترش وبلاگ نویس فقط در مورد پست مهمان نیست. همچنین می‌توانید با سایت‌های مرتبط ارتباط برقرار کرده و از آنها بخواهید به محتوای شما پیوند دهند. شما به محتوای عالی نیاز دارید که آنها بخواهند با مخاطبان خود به اشتراک بگذارند. ایجاد تحقیق اصلی یا محتوای منحصر به فرد مبتنی بر داده برای این کار واقعاً خوب است.

به یاد داشته باشید، شما مستقیماً برای پیوند پرداخت نمی کنید. اول از همه به ارزشی که با پست خود به سایت خارجی می دهید فکر کنید.

ویرایش های طاقچه

ویرایش های طاقچه، همچنین به عنوان “درج پیوند” شناخته می شود، تاکتیکی است که شامل افزودن پیوند به یک مقاله موجود در یک سایت شخص ثالث است. ابتدا، محتوای موجود را که به پیوندی که می‌خواهید قرار دهید مرتبط است، شناسایی می‌کنید. سپس با صاحب وب سایت تماس می گیرید و از آنها می خواهید مقاله را ویرایش کرده و پیوند شما را درج کند. گسترش معمولاً شامل بیان ارزش محتوای شما است. پیوند پیشنهادی باید ارزش بیشتری ارائه دهد و مقاله موجود را تقویت کند. یکی از مزایای این نوع لینک بیلدینگ این است که پروفایل بک لینک شما را طبیعی تر می کند.

  محتوای موجود نیز نمایه شده است و ممکن است ترافیک دریافت کند. این بدان معنی است که پیوند شما می تواند فوراً نمایان شود. اما درست مانند ارتباط با وبلاگ نویسان، ارتباط کلیدی است. مقاله ای که  درج پیوند خود را  به آن اضافه می کنید باید بسیار مرتبط با سایت شما باشد.

انتشار بیانیه مطبوعاتی

انتشارات مطبوعاتی روشی آزمایش شده برای جذب بک لینک هستند. شما یک بیانیه مطبوعاتی در مورد برخی از اخبار مهم شرکت ایجاد می کنید و آن را از طریق چندین سیستم عامل توزیع می کنید. اگر بیانیه مطبوعاتی واقعاً ارزش خبری باشد، می تواند در وب سایت های مرتبط با بک لینک به سایت شما منتشر شود. شما می توانید با استفاده از یک سرویس توزیع مطبوعاتی حرفه ای “پرداخت برای پیوندها” انجام دهید. این دو مزیت قابل توجه را ارائه می دهد. اول، بیانیه مطبوعاتی شما به خوبی نوشته خواهد شد. یک بیانیه مطبوعاتی صیقلی به احتمال زیاد توسط رسانه های معتبر انتخاب می شود. دوم، بسیاری از ارائه دهندگان بیانیه مطبوعاتی روابط خود را با رسانه ها برقرار کرده اند. این بدان معناست که می توانید به انتشارات بیشتری دسترسی پیدا کنید و شانس انتشار اخبار خود را افزایش دهید.

راه هایی برای خرید لینک هایی که باید از آنها اجتناب کنید

برخی از استراتژی های ساخت لینک پولی وجود دارد که باید از آنها اجتناب کنید، از جمله:

خدمات در بازارهای آزاد

پلتفرم هایی مانند Upwork و Fiverr تعداد زیادی فریلنسر دارند که لینک می فروشند. این موارد از ویرایش های تخصصی و پست های مهمان پولی گرفته تا پیوندهای نظر را شامل می شود. هنگام استفاده از این خدمات باید بسیار مراقب باشید. تعدادی فریلنسر عالی با کلاه سفید لینک سازی وجود دارد. اما خدمات اسپم بسیار بیشتری وجود دارد. لینک سازی سخت است. برای به دست آوردن لینک های باکیفیت نیاز به زمان، تلاش و تخصص است. پیشنهادهایی مانند “3000 لینک با مثلا یک میلیون تومان پرچم قرمز واضح است. می‌توانید مطمئن باشید لینک‌های پولی که دریافت می‌کنید کیفیت بسیار پایینی خواهند داشت. این پیوندها اغلب خودکار هستند و در وب سایت های اسپم قرار می گیرند. آنها می توانند به طور فعال به اعتبار و رتبه وب سایت شما آسیب بزنند.

PBN (شبکه های وبلاگ خصوصی)

PBN ها شبکه هایی از وب سایت ها هستند که به طور خاص برای پیوند دادن به یک وب سایت اصلی – سایتی که مالک PBN می خواهد رتبه بندی کند – تنظیم شده اند. سایت های شبکه اغلب دامنه های قدیمی با اختیارات موجود هستند. به این ترتیب آنها می توانند آب پیوند را منتقل کنند. از آنجایی که هدف اصلی انتقال لینک به سایت پول است، محتوای سایت های شبکه اغلب با کیفیت پایین است. اگر با یک ارائه دهنده لینک بیلدینگ که از PBN استفاده می کند کار می کنید، آنها را رها کنید. گوگل در شناسایی و جریمه کردن سایت های PBN بسیار بهتر شده است.

  بعید است که هیچ مزیتی در سئو ببینید. حتی اگر در رتبه‌بندی افزایش پیدا کنید، این فقط موقتی خواهد بود. هنگامی که Google PBN را کشف کند، رتبه کلمات کلیدی شما کاهش می یابد.

حکم خرید لینک

آیا باید به Fiverr بروید و برای یکسری بک لینک های پولی اسپم به کسی چند دلار بپردازید؟ خوب اما شما می توانید برای  لینک بیلدینگ قانونی  و  خدمات روابط عمومی دیجیتال  از تامین کنندگان قابل اعتماد پرداخت کنید. شما می توانید با استفاده از تاکتیک های تبلیغاتی واقعی وبلاگ نویسان و تاکتیک های روابط عمومی دیجیتال به نتایج عالی برسید. تمرکز همیشه باید روی کیفیت باشد نه کمیت. امیدارم که اگر میخواهید از سایتهای فروش بک لینک ، لینک تهیه کنید به توصیه های این مقاله حتما توجه کرده باشید

دکمه بازگشت به بالا