عمومیمعرفی کسب و کار

شباهت و تفاوت دستگاه های برش و حکاکی لیزر

دستگاه‌های برش و حکاکی لیزر؛ دستگاه‌هایی با ساختار یکسان

فناوری لیزر یکی از جدیدترین فناوری‌ها در صنعت است که افراد با استفاده از آن می‌توانند محصولات بسیار جذابی را تولید کنند. طی سال‌های اخیر استفاده از این فناوری وارد حوزه برش و حکاکی مواد چوبی، فلزی و پلاستیکی نیز شده است و بسیاری از کسب‌وکارها با استفاده از دستگاه‌های برش و حکاکی لیزر، محصولات بسیار زیبا و منحصربه‌فردی را تولید می‌کنند. دستگاه‌های برش و حکاکی لیزر دارای تفاوت‌ها و شباهت‌هایی هستند. به همین خاطر افراد علاقه‌مند به خرید این دستگاه‌ها باید با تفاوت‌ها و شباهت‌های این دستگاه‌ها آشنایی کامل داشته باشند. در این مطلب با تفاوت‌ها و شباهت‌های این دستگاه‌ها به‌طور کامل آشنا می‌شویم.

مختصری در مورد دستگاه‌های برش و حکاکی لیزر

فناوری لیزر در بسیاری از زمینه‌ها مانند پزشکی، صنعت و صنایع نظامی به کمک انسان‌ها آمده است و افراد با استفاده از آن‌ها می‌توانند کارهای بسیار بزرگی کنند. با پیشرفت علم این فناوری وارد صنایع کوچک‌تر نیز شده است و طی دهه اخیر با استفاده از دستگاه‌های برش و حکاکی لیزر صنایع و کارخانه‌های زیادی توانسته‌اند رشد کنند. دستگاه‌های برش و حکاکی لیزری با استفاده از فناوری پیشرفته لیزری انواع مواد مانند پلاستیک، چوب، شیشه و فلز را برش داده یا روی آن حکاکی می‌کنند.

این امر بدون ارتباط مستقیم با مواد انجام می‌شود و به همین خاطر سرعت آن بسیار بالا است. از طرف دیگر سرعت بالای استفاده از این دستگاه‌ها باعث شده است که سرعت تولید کارخانه‌ها بالا برود و باعث افزایش سودآوری آن‌ها شود. اگر به دنبال راه‌اندازی یک شغل جدید هستید یا می‌خواهید کارخانه خود را گسترش داده و محصولات جدید را به سبد محصولات خود اضافه کنید، خرید دستگاه‌های برش و حکاکی لیزری بهترین گزینه برای شما هستند.

تفاوت‌های دستگاه‌های برش و حکاکی لیزر در چیست

برای آگاهی از تفاوت‌های دستگاه‌های برش و حکاکی لیزر در ابتدا باید با عملکرد این دستگاه‌ها به‌طور کامل آشنا شد. به‌طورکلی در هر دوی این دستگاه‌ها، عمل برش یا حکاکی با لیزر انجام می‌شود و هیچ‌گونه ارتباط مستقیمی در هنگام برش یا حکاکی وجود ندارد. دستگاه‌های برش و حکاکی لیزر از نظر ساختار به یکدیگر شبیه هستند و قدرت لیزر آن‌ها با یکدیگر مشابه است.

تنها تفاوت در میان این دستگاه‌ها در لنز آن‌ها است. در دستگاه‌های برش از لنز دستگاه لیزر با فاصله کانونی کم‌تر استفاده می‌شود تا قدرت لیزرها کاهش یابد و حکاکی با بیشترین دقت و بهترین کیفیت روی انواع سطوح انجام شود. از طرف دیگر در دستگاه‌های حکاکی از لنزهایی با فاصله کانونی بیشتر استفاده می‌شود تا قدرت لیزر آن‌ها افزایش یابد و دستگاه بتواند با قدرت بیشتری انواع مواد را برش دهد.

لنز لیزر و ساختار؛ وجه تشابه این دو دستگاه

همان‌طور که اشاره شد، دستگاه‌های برش و حکاکی لیزر از نظر ساختار کاملا با یکدیگر شباهت دارند و تنها وجه تمایز آن‌ها، لنز لیزر این دستگاه‌ها است. باید اشاره داشت که در واقع به دستگاه‌هایی که از آن‌ها برای برش مواد با لیزر استفاده می‌شود، دستگاه‌های برش لیزر و به دستگاه‌هایی که از آن‌ها برای حکاکی روی مواد با استفاده از لیزر استفاده می‌شود، دستگاه‌های حکاکی لیزر گفته می‌شود.

برای آشنایی با جزییات انواع لنز دستگاه لیزر روی لینک زیر کلیک کنید:

https://rotecgroup.com/product/laser-machine/spare-part/lens/

با دنیای کاربردی برش و حکاکی لیزر آشنا شوید!

هر دو دستگاه برش و حکاکی لیزر کاربردهای بسیار متنوعی دارند و شما با خرید آن‌ها می‌تواند طیف گسترده‌ای از محصولات را با بالاترین دقت و در کوتاه‌ترین زمان تولید کنید. طبیعی است که کاربردهای دستگاه‌های حکاکی با برش متفاوت باشد و افراد برای تولید محصولات مختلف از آن‌ها استفاده‌های متفاوتی کنند. در ادامه با دنیای بی‌انتهای کاربرد دستگاه‌های برش و حکاکی لیزر آشنا می‌شویم.

کاربردهای دستگاه‌های حکاکی لیزری؛ حکاکی با اوج ظرافت

حکاکی روی مواد مختلف یکی از دشوارترین مراحل تولید صنایع‌دستی است. به همین خاطر این محصولات قیمت بسیار بالایی دارند و تولید آن‌ها به زمان زیادی نیاز دارد. حکاکی لیزری یکی از بهترین راه‌های جایگزین حکاکی سنتی است. با این تفاوت که در حکاکی لیزری دقت کار بسیار بالاتر از حکاکی با دست است و همچنین حکاکی با سرعت بالاتری انجام می‌شود. باید اشاره داشت که با استفاده از دستگاه‌های حکاکی لیزری می‌توان روی انواع مواد مانند چرم، پلاستیک، شیشه، پارچه و فلز به‌راحتی و با بالاترین دقت حکاکی انجام داد. همچنین افراد برای حکاکی طرح‌های پیچیده روی مواد مشکلی نخواهند داشت و می‌توانند انواع طرح‌ها را با استفاده از دستگاه‌های حکاکی لیزری روی مواد مختلف حکاکی کنند.

کاربرد دستگاه‌های برش لیزری؛ اوج دقت در برش انواع مواد

برش مواد در کارخانه‌های صنعتی تولید انواع لباس، کیف، وسایل چوبی و محصولات شیشه‌ای دشواری‌های زیادی دارد. چرا که برای مثال برش چرم یا پارچه بسیار دشوار است و به دقت بسیار زیادی نیاز دارد. با استفاده از دستگاه‌های برش لیزری در کارخانه‌ها، افراد می‌توانند انواع مواد را با سرعت بسیار بالا و دقتی بی‌نظیر برش دهند. این امر در برش موادی مانند چرم یا شیشه که حساسیت زیادی دارند، بسیار بااهمیت است.

مزایای خرید دستگاه‌های برش و حکاکی لیزری

همان‌طور که اشاره شد، شما با خرید دستگاه‌های برش و حکاکی لیزری می‌توانید محصولاتی بی‌نظیر و منحصربه‌فرد تولید کنید. همچنین این محصولات اختصاصی خود شما هستند. چرا که شما می‌توانید انواع طرح‌های اختصاصی خود را روی محصولات حکاکی کنید یا آن‌ها را در ابعاد مورد نظر خود برش دهید. با مهم‌ترین مزایای خرید دستگاه‌های برش و حکاکی لیزری آشنا می‌شویم.

سرعت بسیار بالای برش و حکاکی

برش مواد حساس مانند چرم یا شیشه و همچنین حکاکی روی این مواد، در بسیاری از موارد توسط دست ممکن نیست و در صورت امکان به زمان بسیار زیادی نیاز دارد. برای مثال منبت‌کاران برای تولید تابلوهای چوبی باید زمان زیادی صرف کنند و در نهایت محصول تولیدی آن‌ها قیمت بسیار زیادی دارد. درصورتی‌که با استفاده از دستگاه‌های برش یا حکاکی لیزری شما می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن انواع مواد را برش دهید یا روی آن‌ها حکاکی کنید.

دقت دستگاه‌های برش و حکاکی لیزری بسیار بالا است

دقت یکی از مهم‌ترین مزایای دستگاه‌های برش یا حکاکی لیزری است. افراد می‌توانند پیچیده‌ترین طرح‌ها را با نهایت دقت روی انواع مواد با استفاده از دستگاه‌های حکاکی، حکاکی کنند. همچنین باید اشاره داشت که برش با استفاده از دستگاه لیزری نیز دقت بسیار بالایی دارد.

خرید بهترین دستگاه‌های برش و حکاکی لیزری از مجموعه روتک

خرید دستگاه‌های برش و حکاکی لیزری می‌تواند برای شما بسیار سودآور باشد. چرا که شما با استفاده از آن‌ها می‌توانید بهترین محصولات را با نهایت کیفیت تولید کنید. مجموعه روتک یکی از موفق‌ترین و باسابقه‌ترین کسب‌وکارها در زمینه فروش دستگاه‌های برش و حکاکی لیزر است. شما می‌توانید بهترین انواع این دستگاه‌ها را با بهترین قیمت از مجموعه روتک خریداری کنید. نصب و آموزش استفاده از دستگاه‌های لیزر کاملا برعهده روتک است و شما می‌توانید با خیالی راحت این دستگاه‌ها را از روتک خریداری کنید.

دکمه بازگشت به بالا