جامعهمعرفی کسب و کار

فوت و فن خرید لباس عید برای کودکان

فوت و فن خرید لباس عید برای کودکان | نکته های مهم و کاربردی برای خرید لباس عید بچه ها

خرید لباس عید و لباس یگان ویژه بچه گانه برا بچه ها بسیار لذت بخش است، زیرا با ذوق و شوقی کودکانه در انتخاب لباس، والدین را همراهی می کنند. بسیاری از روانشناسان اعتقاد دارند که برای کودکان قبل از ایام عید لباس تهیه کنید حتی اگر آن لباس قیمت پایین و ارزانی داشته باشد چرا که کودکان با پوشیدن لباس نو بسیار خوشحال می شوند و در صورتی که لباسی خریداری نکنید دچار سرخوردگی و گوشه گیری خواهند شد.

برای خرید لباس باید دقت زیادی داشته باشید تا بهترین لباس را برای فرشته های کوچک انتخاب کنید. برای انتخاب نهایی لباس کودک لازم است علاوه بر زیبایی ظاهری ، راحتی و کاربردی بودن لباس را نیز در نظر بگیرید. در این بخش نکاتی برای خرید لباس کودک را آموزش می بینید که به هنگام خرید بسیار موثر می باشند. همچنین نکات خرید لباس سربازی بچه گانه و قیمت لباس پلیس بچه گانه را نیز آورده ایم تا در صورت لزوم از آن بهره گیرید.

خرید لباس عید بچه ها در سنین مختلف

زیر 6 ماه

برای نوزادان هم باید لباس عید خریداری کنید، تنوع لباسهای نوزادی بسیار است و شما به راحتی می توانید برای نوزاد خود لباس تهیه کنید، فقط باید حواستان بیشتر معطوف جنس لباس باشد تا پوست لطیف و حساس نوزاد آسیبی نبیند.

6 ماه تا یک سال

در این سن، شیرینی کودک شما به اوج می رسد. کودکان در این سن چهار دست و پا و یا راه می افتد . بنابراین لباسی که می خرید باید راحت باشد تا کودک مشکلی با تکان خوردن نداشته باشد. سعی کنید شلوار و یا دامنی را بخرید که به جای دکمه در کمر ، کش داشته باشد تا کودک در آن راحت باشد. در این سن کودکان علاوه بر شیر ، غذا نیز می خورند. پس جنس پارچه لباس باید به گونه ای باشد که اگر توسط غذا لکه دار شد، به راحتی در ماشین لباسشویی شسته شود.

لباس کودکان باید طوری باشد که روی زانوها را بپوشاند تا هنگام چهاردست و پا رفتن، زانوها آسیبی نبیند .رنگ های شاد مثل قرمز، کودکان را به وجد می آورند، بنابراین در قید و بند اینکه چه لباسی به او می آید نباشید. لباس بچه ها را باید با طرح و رنگ های متنوع انتخاب کنید. سعی کنید سراغ لباس های ارزان قیمت نروید زیرا آن ها جنس مناسبی ندارند و پوست نوزاد ایجاد حساسیت میکند، در این دوره حساس باید لباس جنس خوب برای فرزندتان بخرید.

1 تا 3 سال

با راه افتادن کودکان در این دوره سنی، میزان کثیفی لباس ها بیشتر می شود که شما مجبور به تعویض آنها هستید.بنابراین لباسهای گرانقیمت را در موارد خاص و مهمانی بر تن آنها کنیدبچه ها در این سن می دوند و بالا و پائین می پرند که احتمال پاره شدن لباس را زیاد می کند. بنابراین می توان از لباسهای با قیمت مناسب تر نیز برای این سن استفاده کرد. کودک در این سن خیلی سریع رشد می کند به همین دلیل لباس های سرهمی و سارافون بسیار مناسب هستند چون هم قابلیت تغییر سایز دارند و هم به راحتی مرتب بودن و شکل ظاهری کودک را به هم نمی زند. نباید از رنگهای روشن زیادی برای این سن استفاده کرد زیرا خیلی زود کثیف می شوند.

3 تا 5 سال

در این سن کودکان به خوبی لباس ها و تفاوت رنگ ها را درک می کنند.لباسهای رنگی باز هم طرفداران زیادی در میان کودکان دارد. البته تشخیص جنس و نوع لباس برای کودکان سخت است، بنابراین می توان چند لباس در مغازه انتخاب کرده و حق انتخاب را از میان این لباس ها به کودک واگذار کنید. تحرک کودکان در این سن به اوج خود می رسد ، بنابراین در انتخاب رنگ و جنس لباس باید دقت کنید تا مجبور به تعویض مداوم آن نباشید.

5 سال به بالا

کودکان 5 سال و یا بزرگتر مانند افراد بزرگسال می توانند خودشان راجع به لباس و رنگ آن تصمیم بگیرند. جنس لباس را شما تعیین کنید اما طرح و رنگ را بر عهده فرزندتان بگذارید تا کودک مستقل بودن را یاد بگیرد. در صورت مناسب نبودن انتخاب کودک، دلایل خود را به آرامی توضیح دهید تا کودک قانع شود. در این سن کودکان علاقه مند هستند تا مانند والدین خود لباس بپوشند. در صورت امکان لباس کودک را با لباس خود هماهنگ کنید. راحتی لباس را در نظر بگیرید تا کودک به راحتی بتواند که لباس را پوشیده و یا از تن خارج کند.

جنس لباس در این سن می تواند کمی پلاستیک داشته باشد فقط پوشاندن لباس نخی و پنبه ای از زیر لباس را فراموش نکنید. لباسی که جیب داشته باشد بیشتر توسط کودک انتخاب می شود، چرا که کودک وسایل کوچک و مورد علاقه خود را به همراه می برد. برای دختران کوچک نیز می توان کیف دستی کوچکی تهیه کرد تا وسایل خود را در آن بگذارد.

اگر در ایام عید هوا هنوز سرد باشد، کودکان کوچکتر به کلاه نیاز دارند. یک کلاه نخی مناسب این فصل است. برای پوشاندن گردن کودک نیز می توان از دستمال گردن های نسبتا بزرگ و یا شالهای پارچه ای استفاده کرد. جوراب کودک باید نخی باشد تا حساسیت ایجاد نکند. برای دختربچه هایی که قرار است دامن بپوشند جوراب شلواری زیباتر از جوراب به نظر می رسد. یک گل سر و یا تل زیبا ، هماهنگی لباس دختران را بیشتر می کند.

لباس راحتی در منزل

به غیر از لباس رسمی که مخصوص مهمانی استفاده می شود باید برای خانه و خواب کودک نیز لباس تهیه کنید. این لباس ها بهتر است از جنس پنبه ای و بدون دکمه باشد تا کودک احساس راحتی کند.

کفش کودک

انتخاب کفش برای کودکان کمی مشکل است زیرا بچه ها نمی توانند به راحتی سایز مناسب پای خود را تشخیص دهند.انتخاب کفش مناسب برای کودکان تا مدتها بر عهده والدین است.

کفش نوزاد

نوزادان راه نمی روند پس فقط باید پاهای آنها را گرم نگه داشت .کفش مناسب برای این سن معمولا پارچه ای است و اندازه آن به راحتی قابل تشخیص می باشد.

کفش کودک نوپا

در بخش های قبلی دنیای مد نمناک کامل توضیح دادیم که در این سن انتخاب کفش مناسب اهمیت بسیاری دارد زیرا کودکی که به تازگی راه رفتن را آموخته است ، استخوان های پای او نرم می باشد بنابراین کفش نباید آسیبی به پای کودک بزند. کفش های ساق دار و یا مورد تائید پزشک مناسب تر است.

کفش کودکان خردسال

در این سن مانند خرید لباس باید حق انتخاب را به کودک داد. اگر کودک شما پوشیدن کفش را آموخته است، کفشهای چسبی بهتر از کفش های بنددار می باشد. زیرا کودک نمی تواند به راحتی بند کفشهایش را ببندد. پس از انتخاب کفش از کودک بخواهید تا راه برود تا ببیند راحت است یا خیر .دو سایز کفش را پای کودک کنید و از کودک بپرسید که کدامیک راحتتر است. بیشتر والدین انگشتان پای کودک را لمس می کنند تا راحت بودن انگشتان پای کودک را متوجه شوند. برای تشخیص گشادی کفش کودک، انگشت خود از پشت وارد کفش کنید تا ببینید که کفش بزرگ است و یا خیر. البته باید توجه داشته باشید که کفش باید حتما سبک و قابل انعطاف باشد.

نکات خرید لباس سال نو برای کودکان

سال نو برای کودکان حس و حال خاصی دارد چون صاحب لباسهای نو میشوند و این بهترین هدیه والدین برای انها اسـت.  هم لباس نو و خرید را بسیار دوست دارند و با ذوق و شوق برای انتخاب لباسشان والدین را همراهی می‌کنند. البته حتماً دقت کنید کـه قبل از خرید کودک شـما بـه اندازه کافی خوابیده باشد و هم چنین گرسنه نباشد، زیرا کودکان وقتی گرسنه و خسته هستند بسیار بهانه گیر میشوند و همکاری لازم هنگام خرید را ندارند.

روانشناسان بر این باورند حتماً برای کودکانتان لباس نو تهیه کنید و حتی اگر لباسی با قیمت پایین و ارزان می باشد، زیرا کودکان از پوشیدن لباس نو بسیار خوشحال می‌شوند و اگر کودک لباس نو نداشته باشد ،در جمع کودکان دیگر کـه لباس نو خریده اند دچار سرخوردگی و گوشه گیری میشود. پس زمان را از دست ندهید و از همین روزهای باقی مانده سال استفاده کنید، تا در شلوغی روزهای آخر دچار سردرگمی نشوید .

برای خرید لباس برای کودکان بسیار دقت کنید زیرا تحمل کودکان بـه اندازه بزرگ ترها نیست کـه هر لباس صرفا شیک و مجلسی را بتوانند بپوشند. بنابر این قبل از این‌کـه بـه زیبایی لباس دقت کنید ابتدا اسانی آنرا درنظر بگیرید.بچه ها بـه سرعت در حال رشد هستند، پس زیاد دنبال لباسهای تنگ و چسبان نباشید .

تا همزمان بیشتری قابل استفاده باشند و زود کوچک و تنگ نشوند و هم وقتی آنها رابه تن می‌کنند احساس ناراحتی نداشته باشند و بتوانند بـه اسانی با آن لباس ها بازی کنند. لازم اسـت کـه لباس را قبل از خرید بـه تن کودک امتحان کنید، تا سایز مناسب برای آنها خریداری شود. برای کودک زیاد فرقی ندارد کـه لباسش مارک باشد یا نه! پس لازم نیست هزینه هاي بسیار بالایی بابت لباس آنها بپردازید . میتوانید این هزینه را برای آینده آنها پس انداز نمایید.

بـه جنس لباس توجه وافر داشته باشید، زیرا پوست کودکان بسیار حساس می باشد . لباس هایي خریداری کنید کـه الیاف طبیعی دارند و فاقد نایلون می باشند.وقتی کودک لباس نویی می‌خرد دوست دارد تند تند لباسش را بپوشد و بـه همه ی اعضای خانواده نشان دهد، از اینکار او ممانعت نکنید و وی را آسان بگذارید.

هیچگاه کفش تنگی رابه فرض این‌کـه جا باز می‌کند خریداری نکنید . حتماً نوک کفش را بررسی کنید تا فضای خالی داشته باشد، تا بـه انگشتانشان فشار وارد نشود.برای ایام نوروز حتماً یک دست لباس گرم و یک کلاه نازک تهیه کنید تا با تغییر آب و هوا غافلگیر نشوید .اگر سن کودک پایین اسـت و قدرت تشخیص برای انتخاب لباسش را ندارد و بـه این امر هم اصرار دارد، چند دست لباس برای او گلچین کنید، تا از بین آنها بتواند یکی را انتخاب کند.

اگر فرزند شـما نوزاد اسـت، حتماً برای او یک دست لباس زیر نیمه گرم و یک لباس روی گرم خریداری کنید . لباس نوزادان حتماً باید از جنس نخی باشد و هیچ گونه اضافاتی مانند دکمه و زیپ وزیورآلات نداشته باشد. هم چنین لباس نوزاد نباید بـه تن او بچسبد و باید کمی آزاد باشد .یک پتوی کوچک در ایام نوروز همراه داشته باشید

کـه درصورت سرمای هوا وی را در آن بپیچید. لباسی کـه برای نوزاد انتخاب می‌کنید حتماً در قسمت پایین دارای دکمه باشد کـه موقع تعویض پوشک دچار مشکل نشوید.بعضی مادر ها بدلیل تنوع و زیبایی البسه نوزاد چندین دست لباس برای او تهیه می‌کنند، ولی بدلیل این‌کـه نوزاد زود رشد می‌کند گاهی اوقات بعضی از آنها را حتی یک بار هم فرصت پیدا نمیکنند کـه بـه کودکشان بپوشانند . پس در خرید لباس عجول نباشید .همیشه فرصت برای خرید هست.

در خرید کفش برای بچه ها بسیار دقت کنید، زیرا آنها خودشان نمیتوانند تشخیص دهند کـه آیا کفش مناسب و سایز پایشان هست یا نه ؟ هیچگاه کفش تنگی رابه فرض این‌کـه جا باز می‌کند خریداری نکنید . حتماً نوک کفش را بررسی کنید تا فضای خالی داشته باشد، تا بـه انگشتانشان فشار وارد نشود. بـه این نکته مهم توجه کنید کـه کفش هاي جلو باز برای بچه ها مناسب نیست، زیرا با این کفش ها آنها نمی‌توانند تعادل شان را حفظ کنند.هم چنین کفش هاي پاشنه دار برای دختر بچه هاي کوچولو باعث پیچ خوردن مچ پایشان میشود. در خرید کفش هم توجه بـه رنگ هاي شاد را از یاد نبرید.

دکمه بازگشت به بالا