عمومیمعرفی کسب و کار

بهترین سنگ مرمریت ایران

سنگ های مرمریت در دسته سنگ های آهکی وعموما متشکل از کانی های دولومیت و کلسیت می باشند. این سنگ ها از تبلور سنگ های رسوبی در لایه های زیرین در حضور گرما و فشار بالا تشکیل می شوند که این امر موجب ایجاد بافتی ما بین آهکی و کریستالی می شود که استحکامی کمتر از مرمر و بیشتر از تراورتن به این سنگ می دهد. تمامی موارد ذکر شده منجر به ایجاد طیف رنگی گسترده از تیره تا روشن در این سنگ ها می شود، در حضور رگه هایی بسیار زیبا که از نشانه های سنگ مرمریت است و می توان از ضعف این سنگ در حضور این رگه ها به دلیل زیبایی بی حد و اندازه چشم پوشی کرد.

البته سنگ مرمریت به خودی خود سنگی مقاوم و مستحکم بوده و تنها امکان شکست از محل همین، رگه ها وجود دارد که با دقت و مراقبت در مراحل تولید و حمل تا پیش از نصب میتوان از زیبایی خیره کننده ی این سنگ در فضای ساخت و ساز لذت برد. با توجه به اینکه بیشترین تعدد معادن موجود در کشور را معادن سنگ مرمریت تشکیل می دهند، طبیعی است که تنوع بالایی از رنگ و نقش را در سنگ های مرمریت در بازار داخل کشور شاهد باشیم، که به راحتی می توان تمامی این سنگ ها را در سایت کالا ساخت مشاهده کرد و با توجه به طراحی و سلیقه و پس از مقایسه قیمتی و در نظر گرفتن بودجه اقدام به خرید نمود.

در زمینه ی تصمیم گیری در مورد بهترین سنگ مرمریت، در صورتی که از مبحث رنگ و نقش که امری سلیقه ای می باشد چشم پوشی کنیم، مهم ترین عامل موثر، استحکام سنگ مرمریت می باشد. در همین راستا و در بین سنگ های استخراج شده از معروف ترین معادن داخل کشور و فارغ از بحث تقدم و تاخر در مورد کیفیت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سنگ مرمریت لاشتر
  • سنگ مرمریت هرسین
  • سنگ مرمریت آباده
  • سنگ مرمریت صلصالی
  • سنگ مرمریت دهبید

با توجه به این دسته بندی در صورتی که بدنبال سنگ مرمریت با رنگ زمینه مشکی تا طوسی و با نقش و نگارعموما سفید باشید قطعا سنگ مرمریت لاشتر بهترین گزینه از تولیدات داخلی می باشد. البته لازم به ذکر است که با تم رنگی شبیه به لاشتر سنگ مرمریت مشکی نجف آباد هم در بازار موجود می باشد که استحکام آن کمتر از سنگ لاشتر است.

اگر به دنبال سنگ مرمریتی با زمینه کرم و روشن هستید انتخاب شما می تواند سنگ های مرمریت معادن هرسین، آباده، صلصالی و دهبید باشد. البته لازم به ذکر است تمامی سنگ های معادن ذکر شده طیف های رنگی کرم و روشن را به دست می دهند که به هیچ عنوان تماما شبیه هم نیستند. از طرفی در نقش و طرح نیز کاملا از هم متمایز می باشند. شما می توانید به منظور اطلاع از قیمت تمامی سنگ های مرمریت ذکر شده به وب سایت فروشگاهی آنلاین کالاساخت مراجعه کنید و یا به منظور دریافت مشاوره تکمیلی با کارشناسان فروش سنگ مرمریت تماس حاصل فرمایید.

منبع: کالاساخت

دکمه بازگشت به بالا